Parim w308?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

G3 kloon ja töökindel? :dont_know:
Rootsi kloon küll seda pole.
Mina panustaks töökindluse osas mõne Kalashnikovi klooni peale.
Et täpne on, ei vaidle, aga G3 süsteem töökindel küll pole.
Üks sitemaid automaate, millega olen pidanud kappama.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas kaur3 »

Ühe soomlase ülevaade oma MR308'st.

http://m4carbine.net/showthread.php?t=98306
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:G3 kloon ja töökindel? :dont_know:
Rootsi kloon küll seda pole.
G3 on vägagi töökindel ja kvaliteetne relv. Mis on need konkreetsed puudused olnud, mis põhjustavad kahtlemist tema töökindluses? Kui töökindluses paneb kahtlema asjaolu, et paukmoonaga lastes ei lae korralikult ümber, siis põhjuseks on moona ja kompensaatori omavaheline sobimatus ja see pole ei saksa ega rootsi meeste süü vaid kohalik võimetus. Arvestama peab ka seda, et Eestis kasutusel olevad relvad (vähemalt need mida olen ise käes hoidnud või näinud) on ikka päris vanad ja väljaõppe käigus ära hooratud, pole ka ime kui neil tõrkeid hakkab esinema.

G3 peaks Kalašnikovi järel olema enimtoodetud relvamudel maailmas ja see peaks tema töökindluse kohta nii mõndagi ütlema.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Iga KV ja KL mees, kes on kasutanud nii AK-4 kui Galili, naerab ilmselt omaette.
Kuskil kodus kapis hoidmiseks ja kaks pauku aastas tegemiseks kindlasti hea.
Välioludes kahjuks kehvapoolne, tundlik mustumisele, kehvasti hooldatav-puhastatav.
Sellest arusaamiseks piisab kui vaatad puhastuskomplekti sisu (Galilile pole pooli asju sealt vaja)
või üritad peale 5a pausi lukku juppidest kokku panna.

Samad probleemid ka terava moonaga kui rohkem plärtsutada.
Lihtsalt meie ohutusnõuete ja väljaõppe iseärasuste tõttu lastakse teravat vähe, seetõttu
relv ei mustu eriti ja tema probleemid ei avaldu, mis paukmoonaga käristamisel välja tulevad.

Teiseks märgin ära, et ergonoomiliselt on ta sobiv pikemale mehele, nägin 160 cm
laskureid, kes ei teinud teste ära, sest ei ulata relva korralikult hoidma. 50ndate ergonoomika.
Lisaks vinnastamise iseärasuse tõttu kaugelt lahjema operatiivsusega kui kaasaegsemad relvad.

Ma ei ütle midagi paha rohkem, sest kingitud hobuse suhu ei vaadata, aga Kalashnikovi
süsteemi relvad on oma lollikindluselt ikka üle prahi. Rauatööna on G3 ja Co kindlasti kvaliteetne
ja täpne (isegi häid tulemusi lastud).

Igaks juhuks kordan: harva kasutatavale relvakapi relva jaoks on paljud asjad akadeemilise tähtsusega.
Viimati muutis Kapten Trumm, 14 Veebr, 2012 15:39, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas sammal.habe »

siinsamaski müüakse võimalikku kandidaati:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 31#p281231
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas alban »

Nüüd läheb juba offtopicuks aga ei saa mitte vaiki olla :)

Iga relva on vaja puhastada ja iga relv mida kasutatakse ka mustub. Ei ole ise täheldanud, et AK4 kuidagi eriti mustusealdis oleks, loomulikult on tal lukk tahmasem kui gaasikolvi kasutaval süsteemil aga ei midagi hullu. Välitingimustes on ta tülikas lahti võtta küll aga ei midagi üle mõistuse või võimete. Olen temaga lasknud paukmoona mõnesaja padruni kaupa enne kui puhastasin ja sellest küll tõrkeid ei ole (minu kasutuses olnud relval) tekkinud. Võibolla olen liiga vähe sellega ringi põrganud aga ei mäleta küll juhust, et kellelgi oleks relv kinni kiilunud vms sisse läinud mustuse tõttu.

Kellele ema, kellele tütar - kellele AK4, kellele Galil :)
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas Medusa »

AK4 peaks jaoks tegema omaette teema, kuid minu käes olnud AK4 küll ei tõrkunud, kui lasin sellega 2 päeva vihmas ning miski paarisaja lasu jagu ja ilma vahepealse puhastamise või õlilisamiseta. Eks see sõltub ka relva kulumisastmest, enda oma nägi väga tutikas välja, so vähekasutatud.

Minu jaoks on Ak4/G3 ergonoomika kuidagimoodi talutav, kui räägime päästikust, kaitseriivist ning salveriiivist. Kuid mina ootan relvalt juba rohkem ning relva ümberlaadimise kohmakus jääb paratamatult jalgu. Kõik sõltub eesmärgist, taktikalist/praktikali laskmist ei ole G3-ega lihtne teha, vähemalt G36/AR15 ja sarnaste platvormidega võrreldes.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Parim w308?

Postitus Postitas rbl »

5.56x45mm. Galili ei saa võrrelda 7.62x51 mm. AK-4-ga . 7.62 mm. Galili ja AK-4 saab omavahel võrrelda. Samas kaliibris relvi saab ainult omavahel võrrelda. Ühesuguse kulumisastmega relvi saab omavahel võrrelda ehk uuest peast relvi saab omavahel võrrelda.

Kaliibris .308 on Tigr, Vepr, Saiga, Eestiski jahirelvana palju liikvel ja hind militaarse suunitlusega poolautomaadi kohta suhteliselt soodne. Jahimeeste foorumist võib leida rohkem infot.

http://www.marandi.fie.ee/jahifoorum/index.php

Täpsuslaskmisega tegelemiseks sobib jälle rohkem poltlukuga Tikka T3 Tactical, mis jahilgi omal kohal.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas ruger »

Ega poolautomaatrelvi palju valida pole. Vepri pakutakse 700-st eurotugrikust koos optikaga(kasutatuna). Soomest kasutatuna osta vist mõtekaim. Samas, eks on relvaturg, kui selline, on Eestis suhteliselt väike.

Tea, kas USA's toodetavaid M14 tsiviilversioone M1A ja G3-e kloone CETME(Hispaania toode), HK91, PTR91-te ka Eestis(Euroopas) müüakse? Pakuks, et uus PTR91 on üsna pädev relv. Need kipuvad tõsi minema Eesti tsiviilkäibesse mittekuuluvateks relvadeks? Eksootilisi mudeleid on vähem liikvel. Lihtsam on osta poltlukuga Tikka T3 Tactical, Remington 700 või siis mõni teine .308 Win toode.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Sugga 21
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 15 Sept, 2011 20:40
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas Sugga 21 »

http://www.suomenyritykset.fi/toimiala/ ... rvikkeita/
Siin mõned Soome relvamüüjad,tasub vaadata ja miks mitte hindu võrrelda.Valik on kindlasti kordades suurem.
Milline relv parim on seda Sa siit vaevalt teada saad.Aga eks on ka relvadega nii,et odavat ja head ei ole olemas.
Isiklikult tänapäeva venelast ei ostaks.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas EOD »

Sugga 21 kirjutas: Isiklikult tänapäeva venelast ei ostaks.
Vene kommertsrelvadesse peaks tõesti suhtuma ettevaatusega. Samas näiteks esimesed Vepr´id kaliibris 7,62x39 valmistati RPK baasil. Kuulipilduja raud peaks üksiklaskudega tulistades kestma mitte ainult isalt pojale, vaid ka pojapojale. Ka muud ühilduvad osad olid laovarudest, valmistatud ja kontrollitud vastavalt militaarstandarditele.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas Madis22 »

Kapten Trumm kirjutas: Ma ei ütle midagi paha rohkem, sest kingitud hobuse suhu ei vaadata, aga Kalashnikovi
süsteemi relvad on oma lollikindluselt ikka üle prahi. Rauatööna on G3 ja Co kindlasti kvaliteetne
ja täpne (isegi häid tulemusi lastud).

Igaks juhuks kordan: harva kasutatavale relvakapi relva jaoks on paljud asjad akadeemilise tähtsusega.
Ei saa mitte meelde tuletamata jätta, et rutiinid tõrke korral tegutsemiseks töötati kaitsejõududes välja ammu enne AK4 saabumist meie relvastusse. Kui need kalashnikovi süsteemi relvad nii head olid, siis milleks ometi?

PS. Ei naera eriti AK4 üle. Pole teine minu käes eriti tõrkunud, kuigi mul üle kolme tuhande lasu teravat ja päris hulka pauk moona sest läbi lastud. Ka ei kipu ta mul metsas kinni jääma, ei ole liiga raske, ei ole liiga keeruline ega raskesti hooldatav.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas ASuur »

Suhteliselt keeruliseks kipub küsimus kujunema...
HK MR 308 on hea aga kallis.
Jahindusfoorumi paljude teemade kokkuvõttena tunduvad vene poolautomaadid Vepr, Tigr ja šaiga hoolimata odavast hinnast siiski ebamõistliku valikuna.
G3 ja selle kloonid ei näi ka keskmiselt väga positiivset tagasisidet omavat.
Peab edasi mõtlema.
Mida arvatakse Valmet Petra w308 kohta? Kas keegi omab kogemust?
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas alban »

Petra on rohkem jahirelv kui spordirelv. Kui soovid seda sporditegemiseks kasutada siis vaata kas salvesid on saada ja kui palju need maksavad. Standardis on Petral kas 3 või 5 lasuline salv ja igast poest suuremaid salvesid saada pole. Vanem 5 lasuline salv on Soomes 98 eurot ja uuema tüübi oma 5 lasuline 68 eurot. IPSC-d 5 lasulise salvega lasta pole mõtet isegi kui rahuldud ainult osalemisrõõmuga.

Soomlaste jaoks on Petra põdrajahirelv ja soomlastel sellega juba kogemusi on. Kuna Petra on kalašnikoviline siis on optika kinnitamine selliselt, et ta kinni püsiks, natuke raskendatud võrreldes näiteks AR-15 või G-3 tüüpi relvaga. Teine jälle ütleb, et sama raha eest saab 2 Vepri aga kõik on ühte meelt selles, et enne ostmist tasub konkreetset isendit tiirus proovida.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Parim w308?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Jahindusfoorumi paljude teemade kokkuvõttena tunduvad vene poolautomaadid Vepr, Tigr ja šaiga hoolimata odavast hinnast siiski ebamõistliku valikuna.
Eks see sõltub, mis kvaliteeti täna reaalselt pakutakse. Venemaal kadus tükati suure derzaavaga ka kvaliteet ja kontroll olematuks.
PS. Ei naera eriti AK4 üle. Pole teine minu käes eriti tõrkunud, kuigi mul üle kolme tuhande lasu teravat ja päris hulka pauk moona sest läbi lastud. Ka ei kipu ta mul metsas kinni jääma, ei ole liiga raske, ei ole liiga keeruline ega raskesti hooldatav.
Kõik on tehtav, eriti kui tasuta saadud. Kuid pole salata, ideed AK-4ga missile minna (A-stanis ju suurem kuul oleks igati hea) on täna eimillegagi lõppenud.
Ma arvan, et missioonimehed ei kirjutaks sellisele vahetusele mingil juhul alla.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 8 külalist