vana ahi....

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
pisarx
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 03 Apr, 2012 16:31
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas pisarx »

0.10 ei paneks müüki jh ex väärtust peax tal omajagu olema.ei ole kuulnud ega näinud ka kellegil teisel sellist!?ja päritolu pole kh veel selge...
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas ppp »

pisarx kirjutas:pildi tegin ise kunagi ammu sai soetatud.ja andmeid ahju kohta polegi.Teisel pildil balduri üleval on vist raudteelaste märk!?tahaks teada kus seda täpsemalt kasutati ja kes tootis ja mis aastal.ja mis võiks sellise asja väärtus olla.
No näed, hakkab asi selginema. "...kunagi ammu sai soetatud". Pakkusin ju, et on üks väga vana asi. Raudteelase märk ja tähed ongi ilmselt valmistaja logo. ja on muidugi huvitav teada, mis tehas selle tootis, aga usu mind, kui Sa saad selle nime teada, siis see ei anna Sulle midagi, saad muidugi müügikuulutusele kirjutada, et firma xxx ahi. No mõtle ise, kus võidi kasutada sellist väikest pliidimoodi ahju. No ei ole mõtet Lapimaal sellega 5 x -t elamut kütta ja mingi "punkriahi" sellise tegumoega ka ei ole. Pakuti, et kui on DIN kirje, siis alates 1975 ja saksa toode. No mida veel, muidugi väärtus. Ma räägin, poodides on analoogset väljamaa kraami müüa, Sinu andmeteta ahju, millele lugu pole (pätsatud? :wink: ) väärtust ei oska siin keegi vääriliselt hinnata nende välispiltide järgi. Mingit ajaloolis - dekoratiivset väärtust ilma soojaandmisvõimeta tal pole. Esiteks pole aru saada, mis ja milleks täpselt, teiseks pole võimalik hinnata seisukorda, vb on kolle seest läbi põlenud jne. milleks Sa ta soetasid ja mida maksid, eks arenda sealt edasi seda väärtuse teemat.
Aga muidu tore ahi ja huvitav väitlus! :P
pisarx
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 03 Apr, 2012 16:31
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas pisarx »

kunagi sai ostetud ühe vanema mehe käest 1500eek tema ka täpselt ei osanud öelda kus seda kasutati ja kes.ahi seest on suht ok tuli alla ja kõik toimib.ise arvasin.et punkriahi või raudteelaste oma kuna seal selline märk peal aga jh ei oska rohkemat arvata.mis see din kirje täpsemal kujutab endast?ja muidugi olex huvitav teada kas sellised on veel palju järgi või on asi juba haruldasem!?aga tänud sulle selle info eest :D
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas OnuEnn »

"ise arvasin.et punkriahi või raudteelaste oma kuna seal selline märk peal"

punkris pole nikerdustega ahju. raudteega ei pruugi ka tootjal ammu enam ühisosa olla, asjad ja seosed muutuvad ajas, traditsiooniga ja märgid jäävad.

pane logo guugli otsingusse ja vaata mis tuleb vastuseks.

aga selle 500€ "antiigi" kuulutuse pärast võib sul jama tulla, post-1975 pole antiik. ise tead muidugi.

viide siis "antiik email samott-ahjule" http://www.okidoki.ee/item/1538413/
Viimati muutis OnuEnn, 04 Apr, 2012 22:02, muudetud 1 kord kokku.
pisarx
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 03 Apr, 2012 16:31
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas pisarx »

ma arvan et see 1975 pole üldse nii kindel...
pisarx
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 03 Apr, 2012 16:31
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas pisarx »

või keegi suudab väita vastupidist!?ja kas see din märge on just sellega seotud!?
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas OnuEnn »

DIN märk on kaitstud ja seda väljaspool konteksti ei kasutata.

mida tähendab "antiik email samott-ahi"?
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas Lemet »

Noh, traditsiooniliselt kirjutatakse "šamott" ja selle ahjuga seotus... :dont_know:
Šamott on põletatud savi peenestamisel saadud puru, mida lisatakse savimassile tulekindluse suurendamiseks, kuivamisprotsessi kiirendamiseks ja deformatsiooni vähendamiseks.

Šamott valmistatakse valdavalt eelpõletatud, kuid glasuurimata praaksavitoodete purustamisel soovitud suurusesse.

Šamott toimib savimassides lahjendajana.

Parimat šamotti saadakse tulekindlatest savidest, mida on eelnevalt põletatud temperatuuril 1400°C.
http://et.wikipedia.org/wiki/%C5%A0amott

Siin aga tundub jutt olevat ilma tellisvoodrita raudahjust
Viimati muutis Lemet, 04 Apr, 2012 22:09, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas OnuEnn »

ma tean, misasi šamott on, aga emaili ja šamoti seos antud uunikum-antiigiga jääb segaseks.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas Lemet »

Ega ma sinu peale mõelnudki, ma üritasin rohkem ahjuomanikku harida.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas OnuEnn »

ega algne küsimus polnud ka raha pärast, lihtsalt niisama pani ta eile selle "antiigi" 500€ eest oksionile.
pisarx
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 03 Apr, 2012 16:31
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas pisarx »

šamott on ikka sees ....teema oli pigem selles kes on valmistaja ja kus kasutati.
wyrd
Liige
Postitusi: 616
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas wyrd »

Laske aga samas vaimus oma teksti edasi. Päris mõnus on lugeda. Jään järge ootama. Istun muideks sooja kamina mitte ahju ääres.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas OnuEnn »

see, et mulle valetajad ei meeldi, on mu isiklik probleem. see aga, et valetajad arvavad, et mina (või keegi teine) neid uskuma jääb, on sügavalt solvav.
pisarx
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 03 Apr, 2012 16:31
Kontakt:

Re: vana ahi....

Postitus Postitas pisarx »

valetaja?
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist