OTSIN: Viktor Elias

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Egleh »

Ei ole kahjuks rohkem selgust saanud :( . Sugulastega selline lugu, et elus on peale mu vanaema veel 2 Viktori tütart, kuid nendel pole pilte ega midagi. Nimelt kui Viktori sünnikodus suri tema noorim poeg (Enn Elias, keda ta ei näinudki), siis käisime meie perega asju pakkimas, ning kõik pildid mis seal olid, on minu käes. See pilt mis teemas üleval on ainus foto temast...

Vanaema teadis vaid seda rääkida, et Viktori vennad - kes sõjast tagasi tulid, salgasid teda. Ei otsinud, ei rääkinud temast..nagu teda poleks olnudki.. Vennad olevat olnud väga punameelsed...
Ja vanaema ise oli ju sõja ajal väike tüdruk...

Minu mõistus on ka otsas, ei oska kusklit midagi leida..
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas kanakukk »

Üldsegi mitte paha mõte ei ole läbi käia väärikas eas naabrid ja nende järeltulijad. Vahel võib sünniaastaga alt minna – noh et mis see sõjast mitukümmend aastat hiljem sündinud inimene ikka teab, samas mingeid asju ikka räägitakse edasi, ja siis tulevad juba kuskilt mingid pildid välja jne.

Läbi tasub vaadata ka need samused pataljonide nimekirjad, koguni tuleks välja trükkida ja külla minnes kaasa võtta. Äkki mõni nimi on võõrustajatele tuttav.

p.s. Lugege ka Tiit Made leiust Julius Made kohta: http://publik.delfi.ee/news/mitmesugust ... d=20494932. Milline jackpot!
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Jaanus2 »

Võiks otsida ka Viktori vendi - kui nad olid vähegi tähtsamad punased ja mingis parteiametis, siis võib olla Riigiarhiivis nende kaadritoimikuid. Ja seal on ankeet, kus partei käsib ausalt kirja panna kõik oma lähisugulaste kohta. Parteile valetada oli väga halb ja kurjalt karistatav. Kui nad tõesti ei teadnud, siis iseasi.
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Egleh »

Vendade nimed olid Walher Samuel Elias (ehk Valter Elias) ja August Eduard Elias (ehk August Elias). Vene andmebaasidest mina kahjuks otsida ei saa, kuna vene keele oskus piirdub kahe sõnaga "spasibo" ja "dasvidaniya".. :dont_know:

Ma AIS'is uurisin, aga minu silma suurt midagi ei jäänud, millest kinni hakata.
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Egleh »

Rääkisime veel vanaemaga sellel teemal. Sain veel teada, et sõja hakul oli Viktor metsa pagenud, lootuses, et ei pea sõtta minema. Ta ei tahtnud lihtsalt oma rasedat naist ja kuut last juhuse hooleks jätta. Seega päeval redutas ta metsas, aga öösiti käis kodus. Seda olevat tähele pannud naabrimehed, kes kuskile "kituma" olid läinud. Nimedeks Johannes Turi, Paul Lõhmus ja härrad, kelle perekonnanimedeks on Olesk ja Lukk. Kõik Kiuma külast pärit.
Peale seda olevatki Viktor Võrru viidud. Juttude järgi oli algul olnud venelaste poolel kuid siis jooksis saksa omale üle.

Samuti olevat Viktori vend Valter teda mingi hetk sõja käigus näinud, ja Viktor olevat õlga haavata saanud. Peale sõda olevat Valter rääkinud, et ta oli Viktorile öelnud, et läheme ära koju. Et sul üks poeg sündimas/sündinud keda sa ei ole näinud ja muidu ei näe ka. Viktor aga olevat nii püha viha täis olnud (arvatavasti äraandjate peale), et keeldus koju tulemast ja ütles, et tema teeb selle asja lõpuni ja siis vaatab mis saab.
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Egleh »

Kas keegi saaks aidata mul otsida sellelt kõige popimalt vene leheküljelt (http://www.obd-memorial.ru) Viktori vendade kohta ? Ise ei oska vene keelt ja kedagi, kes seda hästi mõistaks, pole ka praegu kohe käeprärast.

Ette tänades.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Lemet »

Tee siit copi-paste "Элиас" ja pane Фамилия lahtrisse,saad kaheksa vastet.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Egleh »

Nii kaugele jõudsin ma ise ka, aga pigem on just raske aru saada nendest kaheksast ankeedist, mis avanevad. Teist poolt saan jah kopeerida ja google translatoriga tõlkida, kuid esimest ei lase ja seda ise oma peaga über kirjutada ka kuidagi ei oska :( Eks vastete tõlkides midagi aimata ikka saab, kuid siiski. Ja sealsetes dokumentides domineerib keegi Elmar Elias, kellest mul kasu ka pole. Oeh, jälle jännis :D
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas kanakukk »

Egleh kirjutas:Vanaema teadis vaid seda rääkida, et Viktori vennad - kes sõjast tagasi tulid, salgasid teda.
Suure sõja läbi teinud enamasti obd-memorial.ru-s ei kajastugi, seal on nimelt need, kes sõja ajal teadmata kadunuks jäänud või hoopis surma saanud.
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist