Kust saab deaktiveeritud relvi

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5563
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ivan, Sa vist ei saa hästi aru, kus ruumis Sa praegu tegutsed.

Foorumi reeglid
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=55&t=903

Loe need läbi ja tule siis tagasi. Lugemiseks aega 1 nädal.

Terv

Toomas
Kasutaja avatar
renx90
Liige
Postitusi: 317
Liitunud: 25 Apr, 2007 8:16
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas renx90 »

kuidas seadus reguleerib neid asju ... kui leian metsast relva millel puudub lukk ja mis on roostes ja temaga ei saa lasku sooritada? või kui on relv komplektne kuid ka roostes N lukk roostetanud kinni ja üksi detail ei liigu?
Kas ma võin selliseid asju vabalt omada? või kui on ainult relva raam ilma luku ja vintrauata?
VÕITE PAKKUDA IGASUGUST MILITAAR KAUPA OLEN PEAAEGU KÕIGEST HUVITATUD-esemed lähevad Kohtla-Nõmme ajalootuppa kohtla.ajalootuba@gmail.com
assa
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Juul, 2012 17:51
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas assa »

Minu kui ebapädeva inimese arvamus. Meie elame AS EESTI kus kõik on müüdav ja ostetav. Ettearvamattu on see. Arvan ,et kui tahetakse kiusata siis mingi ekspert kirjutab ,et seda relva olulist osa on võimalik taastada jne. Minu sõbral on täiesti toimivad relvad. Salaja ta vaatab ja nokitseb nende kallal. MIna otsustasin osta deaktiveeritud relva saksamaalt kuid loobusin.

Ärgem olgem kurjad teineteise vastu
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas hillart »

:roll:
Viimati muutis hillart, 22 Okt, 2013 13:14, muudetud 1 kord kokku.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas ppp »

hillart kirjutas:
... Minu sõbral on täiesti toimivad relvad. Salaja ta vaatab ja nokitseb nende kallal. ...
Noh, nii! :shock: Nüüd üks mees otsustas oma vaimu- ja füüsilist jõudu proovile panna, sest õige peatselt saavad tal näpud sahli vahel olema. Kõva mees, midagi pole öelda. Kas aga ka nii kõva, nagu ise endast arvab? :roll:
Aga vaata mehe postituse viimast lauset!
Sellega võtab ta juba eos kroonumeestelt nii sahtli kui ka muud relvad peost! 8)
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas alban »

renx90 kirjutas:kuidas seadus reguleerib neid asju ... kui leian metsast relva millel puudub lukk ja mis on roostes ja temaga ei saa lasku sooritada? või kui on relv komplektne kuid ka roostes N lukk roostetanud kinni ja üksi detail ei liigu?
Kas ma võin selliseid asju vabalt omada? või kui on ainult relva raam ilma luku ja vintrauata?
Sa võid omada ilma loata tulirelva osi, mis ei ole relva olulised osad. Tulirelva olulised osad s.t osad, mille omamiseks on vaja luba, on: terviklik lukk (luku osa omamiseks ei pea luba olema), vintraud ja revolvri trummel. Seega näiteks vintpüssi lukukoda on loavaba ese ja seda võivad kõik ja igaüks vabalt omada.

Metsast leitud roostes relvade osas ühtset lihtsat vastust ei ole. Kõige kindlam on alati need (siis olulised osad) politseile ette näidata ja kui tunnistatakse laskekõlbmatuks, siis saad endale jätta. Vastasel juhul on alati see risk, et sinu arvates on asi lõplikult roostes ja laskekõlbmatu aga ekspert arvab teisiti ja ongi jama majas.
assa
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Juul, 2012 17:51
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas assa »

Mina ei õhuta kedagi. Ammustel aegadel ostis sõbrake TT summutiga. Miks ei tea. Jalutas ta siis ühel päeval mööda linna. Kell oli 12 . Peatus bmw ja kostus ropp sõim sõbrakese aadressil. Ta lükkas selle summutiga relva läbi auto akna. Kõik kes autos olid kusesid ennast täis. Hiljem mis ta relvaga tegi ei tea. Kuid asja mõte. Ta oleks võinud saada mõrtsukaks. Seega see relv on ohtlik asi ja mina ei taha omada ehtsat relva. Sest tuleb meelde see iirimaal elav sõbrake ja ta silmad kui ta mulle seda rääkis.

Leidsin mingi riistapuu. Paistab roostevabast toru. Tundub ,et saab lasta = tulistada rakette. Kas see on relv ?
Telc
Liige
Postitusi: 167
Liitunud: 24 Juul, 2007 14:27
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas Telc »

Kõlupäised sõbrad sul... on autoaknaid, millede taga paugurauaga poseerimine võib tuua kaasa tinamürgituse ja/või paugurauast ilmajäämise.

NÄIDATA võid kodus naisele vänta, relva otstarve ei ole näitamine.

P.S. Sa ise siin praegu NÄITAD oma sõbra relva, mille kallal ta salaja kodus nokitseb, panimõm?

:wall:
Kasutaja avatar
renx90
Liige
Postitusi: 317
Liitunud: 25 Apr, 2007 8:16
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas renx90 »

alban kirjutas:
renx90 kirjutas:kuidas seadus reguleerib neid asju ... kui leian metsast relva millel puudub lukk ja mis on roostes ja temaga ei saa lasku sooritada? või kui on relv komplektne kuid ka roostes N lukk roostetanud kinni ja üksi detail ei liigu?
Kas ma võin selliseid asju vabalt omada? või kui on ainult relva raam ilma luku ja vintrauata?
Sa võid omada ilma loata tulirelva osi, mis ei ole relva olulised osad. Tulirelva olulised osad s.t osad, mille omamiseks on vaja luba, on: terviklik lukk (luku osa omamiseks ei pea luba olema), vintraud ja revolvri trummel. Seega näiteks vintpüssi lukukoda on loavaba ese ja seda võivad kõik ja igaüks vabalt omada.

Metsast leitud roostes relvade osas ühtset lihtsat vastust ei ole. Kõige kindlam on alati need (siis olulised osad) politseile ette näidata ja kui tunnistatakse laskekõlbmatuks, siis saad endale jätta. Vastasel juhul on alati see risk, et sinu arvates on asi lõplikult roostes ja laskekõlbmatu aga ekspert arvab teisiti ja ongi jama majas.
Et siis kui leian mingi roostes käraka metsas tuleb see sis politseisse ekspertiisi viia enne kui taga miskit tegema hakkan?Ja kas ma saan siis mingi paberi ,etpärast mulle turja ei hakata kui ma olen selle sealt tagasi saanud ja ära resaorerind N: ülevärvind puidu osad taastanud? Ning kui kaua sellega aega läheb ning mis hind ka on (HINNA JA AJAGA MÕTLEN SIIS EKSPERTIISI) :?:
VÕITE PAKKUDA IGASUGUST MILITAAR KAUPA OLEN PEAAEGU KÕIGEST HUVITATUD-esemed lähevad Kohtla-Nõmme ajalootuppa kohtla.ajalootuba@gmail.com
assa
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Juul, 2012 17:51
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas assa »

10 a tagasi leidis üks jorih prügikastist relva ja oli politsei poole teel. Arvas ,et saab ... Küll oli ta üllatus suur kui kui avastas ,et .... Politseigi oli õnnelik kui avastas ,et keegi tuli relv käes üles tunnistama :)

See muidugi ei kehti metsast leitud ja vana relva puhul
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas alban »

renx90 kirjutas:Et siis kui leian mingi roostes käraka metsas tuleb see sis politseisse ekspertiisi viia enne kui taga miskit tegema hakkan?Ja kas ma saan siis mingi paberi ,etpärast mulle turja ei hakata kui ma olen selle sealt tagasi saanud ja ära resaorerind N: ülevärvind puidu osad taastanud? Ning kui kaua sellega aega läheb ning mis hind ka on (HINNA JA AJAGA MÕTLEN SIIS EKSPERTIISI) :?:
No kusagilt läheb ka terve mõistuse piir kuipalju roostes asja politseisse viima hakkad. Kui asi on ikka täiesti ära lõppenud, siis ei ole mõtet viia aga alati jääb risk, et lähed kohaliku konstaabliga tülli ja siis leitakse sinu juurest keelatud esemeid. See ei tähenda küll automaatselt karistust, sest ekspertiis võib ka hiljem tuvastada, et asi oli laskekõlbmatu ning sa ei jää süüdi. Aga alati pead arvestama sellega, et keelatud on ilma loata omada relvarauda, seadus ei sätesta midagi raua seisukorra kohta. Seega kui leiad relva ja selle väliskuju on taastatav, siis alati on riskivabam see politseile ette näidata ja saada sealt paber vastu, et asi igati seaduslik.

Kui politseist oled leitud relva koos paberiga tagasi saanud, et asi on laskekõlbmatu, siis restaureeri palju tahad, peaasi, et laskekõlblikuks teda ei muuda.

Ekspertiis võtab aega kusagil 6-12 kuud, see sõltub palju neil tööd on ja millises seisukorras see relv on. Eraldi tasu ma vist ei maksnud (leidsin töökorras relva ja tasuma pidin ainult tavalise relvaloa lõivu).
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas T-62 »

Lugedes siin mõningaid avameelseid postitusi, või küll kahelda terve mõistuse olemasolus, piirist rääkimata.
Igasuguse ametimehe jutt, ilma kaasneva dokumendita on võrdne eraisiku jutuga. Kui tahad ikka roostekäkki seinale riputada, peab ka paber olema, eriti, kui see käkk võib relva meenutada. Puhastamine ja puit- või muude osade lisamine on ju relva taastamine = toimivaks muutmine. Kas pole :dont_know:
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas hillart »

:shock:
Viimati muutis hillart, 22 Okt, 2013 13:15, muudetud 1 kord kokku.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas alban »

T-62 kirjutas:Puhastamine ja puit- või muude osade lisamine on ju relva taastamine = toimivaks muutmine. Kas pole :dont_know:
Tallinnas on relvaeksami küsimuste hulgas umbes selline küsimus: "Kas püssi kaba puhastamine ja uuesti lakkimine on luba vajav tegevus?" Õige vastus on - EI OLE!

Relva toimivaks muutmine tähendab tänase relvaseaduse mõttes seda, et peale teatud toimingute tegemist on võimalik relvast sooritada lask. Kas relvale, mille raud on lõplikult kinni roostetanud/keevitatud ja sealt kuul läbi ei mahu ning lukk kas püsivalt ei liigu või on muudetud selliseks, et sellega ei saa lasku sooritada, kaba juurde panemine muudab ta töökorras olevaks relvaks? Ei muuda. Seega keelatud on relva laskekõlblikuks muutmine ilma loata kui ta on eelnevalt olnud laskekõlbmatu ja teha ei tohi toiminguid mis muudaksid relva (taas) laskekõlblikuks.

Ma ise soovitan ka alati võtta politseilt enne luba kui midagi seinale riputama hakata, sest see annab kindluse, et asi on legaalne. Kui politseilt on luba olemas, et asi on laskekõlbmatu, siis selle visuaalne parendamine (kaba taastamine, metalli värvimine/oksüdeerimine jne.) on täiesti lubatud senikaua kui ei hakata seda laskekõlblikuks muutma.
Kasutaja avatar
renx90
Liige
Postitusi: 317
Liitunud: 25 Apr, 2007 8:16
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Re: Deaktiveeritud relva omamine

Postitus Postitas renx90 »

Selge suured tänud vastamaks mu küsimustele. Loodan ,et see tervemõistuse puudumise vihje polnud mulle suunatud ... Aga siis mu küsimusteraja kokkutõmbeks võib öelda ,et kõige kindlam ikka viia ekspertiisi ja siis sealt kui tagasi saab ja paberi ka siis võib relva ära puhastada ,et välimust oleks ja siis kas seinale riputada või( kellekile kinkida?)?
VÕITE PAKKUDA IGASUGUST MILITAAR KAUPA OLEN PEAAEGU KÕIGEST HUVITATUD-esemed lähevad Kohtla-Nõmme ajalootuppa kohtla.ajalootuba@gmail.com
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist