Kaasaskantavad välipliidid, priimused jms

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19037
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas ruger »

pagan kirjutas:Mis usapood, kus?
USA Today (Juurdeveo 26) E-R 10-19, L 10-18, P 10-16; kunagi oli seal isegi päris huvitavat kraami liikvel.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas pagan »

Käisin USA today-s Juurdeveo 26. Seal on küll mingeid kasutatud militaarlaigulisi kaltse aga katelokke ei ole.

Ei tea kas OnuEnn mõtles mingit muud poodi.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
TimoT
Liige
Postitusi: 142
Liitunud: 14 Jaan, 2008 21:17
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas TimoT »

pagan kirjutas:Käisin USA today-s Juurdeveo 26. Seal on küll mingeid kasutatud militaarlaigulisi kaltse aga katelokke ei ole.

Ei tea kas OnuEnn mõtles mingit muud poodi.
Esimesel korrusel miski tavaline riidekraam. Teisel korrusel laiguline riidekraam. Ühe aknalaua peal kast nende alumiiniumist joogipudeli alustega, mille hind tundub vastavalt nõudmisele hooga tõusvat. Kuskil veel suur kast räbaldunud joogipudeli ümbristega.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas OnuEnn »

juurdeveo 26 teise korruse aknalud neh. tytarlapsed letis teavad, kuhu juhatada.

nyydseks p6hjakonnal alusel tulerisesed 6nnelikult tehtud. 6igustab kyll.

muidugi jutt oli joogipudeli kruusi alusest, pudel ja kruus ise on kompassist kosmose vastast ja mitu aastat tagasi.
Heigo
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 24 Juun, 2008 22:23
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas Heigo »

Mitte kuidagi ei saa vakka olla! Üldiselt ei ole ma endale mugavusvarustust soetanud vaid pigem olen üritanud endale erinevate varustuselementide algseid kasutuseesmärke selgeks teha, mis on ajas ununenud kasutades selleks, siis kättesaadud originaaljuhendeid või natuke võrdlust analoogidega. Ainukese varustuselemendina olen endale ostnud vihmaülikonna ja seda ka 1997 aastal-kestab siiani. Aga tagasi teema juurde. Olen puutunud kokku küsimusega, et kuidas vapper kaitseväelane ja kaitseliitlane saab sooja toitu kui ta on riigi poolt varustatud ainult Rootsi kuninga kateloki komplektiga M40 aga põletusaine piirituse näol temani ei jõua või on see lõppenud. Vaprad juhid on sellele küsimusele vastamise lahendanud järgnevalt:
a) rootsi katelok on küll hea aga see on relikt, raske, peamiseks puudseks on see, et toitu saab soojendada ainult piiritusega ja need muud huvitavad sõnad;
b) tuleb osta endale ise korralik varustus, näiteks süsteem, kus saab kasutada erinevaid kütuseid;
c) ostke endale trangia...
d) üleelamiskuruse läbinud oskavad loodetavasti endale ise teha välipliidi mida saab okspuruga kütta, et sooja toitu teha. Keda see teema inglise keeles huvitab, siis googeldage mõistet "Hobo Stove" /eesti keeles: hulkuri pliit) või How to make hobo stove"
Lisan näitena ka pildi.
Manused
Kogu pliit koosneb plekkpurgist (võib ise keerata plekis, väiksem teha 0,33 joogipurgist),millel on augud sisse tehtud, et saavutada tõmmet ja tagada seega põletismaterjali intensiivne põlemine.
Kogu pliit koosneb plekkpurgist (võib ise keerata plekis, väiksem teha 0,33 joogipurgist),millel on augud sisse tehtud, et saavutada tõmmet ja tagada seega põletismaterjali intensiivne põlemine.
Hobo Stove.jpg (18.5 KiB) Vaadatud 8698 korda
Heigo
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 24 Juun, 2008 22:23
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas Heigo »

Jätkan siinkohal reliktse rootsi kateloki koplektiga. Kui võtta kateloki ümbris ja keerata see teistpidi, siis ongi meil pliit olemas, mida saab kütta oksaraagudega. Ümbrises on piisvalt auke, et tagada hea tõmme ja seeläbi puu intensiivne põlemine. Järgeneva näitena kasutasin katelokitäie vee keema ajamiseks ühte kuivanud kuuseoksa. Kõige peenemad osad kasutasin süütamiseks, ehk peenikesed alla ja jämedamad peale. Vajadusel võib lisada põletusmaterjali läbi ümbrise ava. Lisan ka fotod.

Nb! Mingi sombe arvutis muutis fotod must-valgeks!!!
Manused
Sellel pildil on näha umbkaudne kogus põletusmaterjali, käbisid ei ole mõtet lisada. Peenikesed oksad eritasid süütamisel ja põlemise algfaasis valget suitsu. Edasi toimus põlemine ilma suitsuta.
Sellel pildil on näha umbkaudne kogus põletusmaterjali, käbisid ei ole mõtet lisada. Peenikesed oksad eritasid süütamisel ja põlemise algfaasis valget suitsu. Edasi toimus põlemine ilma suitsuta.
Põletusmaterjal ja kateloki ümbris.jpg (60.12 KiB) Vaadatud 8694 korda
Kateloki ümbises olevad sisselõiked ja augud tagavad õhu piisava juurdevoolu ja intsensiivse põlemise. Juhul kui te leiate, et põletusmaterjali tuleb juurde lisada, siis saab seda teha läbi ümbrise suure ava.
Kateloki ümbises olevad sisselõiked ja augud tagavad õhu piisava juurdevoolu ja intsensiivse põlemise. Juhul kui te leiate, et põletusmaterjali tuleb juurde lisada, siis saab seda teha läbi ümbrise suure ava.
Hea tõmme.jpg (45.44 KiB) Vaadatud 8694 korda
Vesi hakkab keema umbes 15-20 minutiga. Mis on natuke kauem kui kasutada piirituse põletit aga selline meetod annab vaprale võitlejale võimaluse mitte abitu olla ja kurta reliktse varustuse üle.
Vesi hakkab keema umbes 15-20 minutiga. Mis on natuke kauem kui kasutada piirituse põletit aga selline meetod annab vaprale võitlejale võimaluse mitte abitu olla ja kurta reliktse varustuse üle.
Keev vesi.jpg (56.68 KiB) Vaadatud 8694 korda
TimoT
Liige
Postitusi: 142
Liitunud: 14 Jaan, 2008 21:17
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas TimoT »

OnuEnn kirjutas:nyydseks p6hjakonnal alusel tulerisesed 6nnelikult tehtud. 6igustab kyll
Millega kütsid?
Kas kokkupanduna see alus katab kruusi tahmase osa piisavalt?
Kiiresti mingi koguse keema sai?
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas OnuEnn »

"c) ostke endale trangia..."

rootsi piiritusepõleti ja katelok ongi põms trangia, ainult suurem ja rauast.

"Millega kütsid?
Kas kokkupanduna see alus katab kruusi tahmase osa piisavalt?
Kiiresti mingi koguse keema sai?"

soda can stove ja denat. piiritus. kruusi katmine on hetkel hell teema, sest hiina kruusi sang ulatub ca 1 cm allapoole, kui antud sisselõikesse sobiks ja kruus jääb poolde vinna transpordiasendis. kui augu tuulevari-aluses madalamaks lõikan, siis paistab palju täpselt kinni katab. põlemisaega ei mõõtnud, aga kuna katsed toimusid suht tugeva tuulega suht lageda pinna peal, siis käisid leegid küljepealt välja, nii et tuul jahutas ja leek soojendas õhku. minutitega täis kopsiku vett keema, hullu polnud midagi.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas pagan »

Tänud Onu Ennule. Sain oma kruusile "ahju" kätte. 1.90€ läks. Hind on küll tõusnud, aga ma oleks ka rohkem välja käinud -auto bensiinile kulus rohkem. :)

Oli jah seal teise akna aknalaua peal. Ma eelmine kord sinna riiete taha ei vaadanud. Rääkisin eelmine kord poepidajaga teineteisest mööda. Küsisin, et:"Kus teil siin militaar-katelokid ja sarnane värk on?" Vastas, et:"Meil ainult militaar-riided, minu ajal pole siin kunagi katelokki müüdudki."
Katelokk ja siis see USA pudelikruusi ahi. Tõenäoliselt poeneiu neil mõistetel seost ei näinud.

Ma tahan seda Rootsi trangia militaar-katelokki rakmetest ära kaotada. Üks asi kaal. Aga teine asi on see, et siis saab taskud ümber tõsta ja kanda labidat seal kus ta algselt kandmiseks oli mõeldud - taga vasaku käe ulatuses, vars alla rippumas. Ma nimelt olen kogemustele tuginedes jõudnud järeldusele, et rootsi sapöörikas on vist ikkagi töökindlam/parema jõudlusega kui nii mõnigi teine kolmeks kokku käiv alternatiiv.

Ja seda praeguse kateloki pauna saab siis kasutada taga keskel nende asjade kandmiseks mida harvemini vaja läheb ja mille kätte saamiseks peab rakmed maha võtta. Toitumisasjad, mugavusasjad, vihmaülikond, tulevikus ehk ka Putkineni termokilega 400 grammine sissitelk jms. :)

Kuna mul on nüüd kruus ja ahi-tuulevari olemas, siis hakkan nende parameetreid arvesse võttes beverage can stove-i ehitama.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas OnuEnn »

"Kuna mul on nüüd kruus ja ahi-tuulevari olemas, siis hakkan nende parameetreid arvesse võttes beverage can stove-i ehitama."

seal pole keerulist midagi, välimise kambri sisse klaasvill aurustumise hõlbustamiseks ja korralikud peened augud, et surve hea oleks. liiga madala survega tahmab ja pole eriti kõrge kasuteguriga. internet on nende tegemise õpetusi täis, ma ise lugesin ja katsetasin pikalt enne kui mingi lõpliku variandi peale pidama jäin.

"tulevikus ehk ka Putkineni termokilega 400 grammine sissitelk jms. :)"

ma sain põhjakonnal siingi foorumis kiidetud rootsi vihmakeebi ära proovida - on asjalik asi küll, toimib nii keebi kui telgina. ristates moodsamad materjalid ja rootsi algidee võib päris huvitava tulemuseni jõuda, aga sellega ma tegelen veidi hiljem.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas pagan »

Oskad sa Enn öelda kui kuumaks see beverage can stove ise läheb? Ma kavatsen selle tegemise juures kasutada üht hermeetikut mille lubatud töö-temperatuur on kuni 200 kraadi.

Mudeliks valisin selle:
http://www.youtube.com/watch?v=C-35L_xdtQE

Ainult kavatsen teha 12 auku ja kõrgemale, et leegid koonduksid üles-keskele poole - pott ise ka ju väikene.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas OnuEnn »

"Ma kavatsen selle tegemise juures kasutada üht hermeetikut mille lubatud töö-temperatuur on kuni 200 kraadi."

minuoma on koos ilma hermeetikuta. auke on 24 ja nende läbimõõt on miski 1mm kandis. pildil on näha ka autentne tapa polügoni pori.
Manused
pliit.jpg
pliit.jpg (130.31 KiB) Vaadatud 8626 korda
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2047
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas speedsta »

Üht "purk-priimuste" juhendit lugedes jäi häirima, et ehitamiseks on vaja kahte purki, tundus loogiline, et saab ka ühega hakkama. Mineva suvel sai "üleelukate" kohtumise ajal nähtud seda nö vaese mehe trangia komplekti, ehitasin siis endale ka. Muu sai suht ok, põleti suhteliselt primitiivne,eriti kui nüüd pilte vaadata. Ajendatuna sellest teemast tahtsin nädalavahetusel hakata testima erinevaid seadmeid - priimus vs omahetud vs esbit jne. Etteöelduna jäi siiski võrdlus tegemata. Aga ehtiasin valmis uue priimuse. Tegin selle ühest 0,33 purgist, mitte kahest nagu mujal läbi kostunud. Pugi ülemisest osast,mis on põletiks lõikasin keskosa ära, aga lõike järel jääb siiski alles väike valts, mille alla on mugav kinnitada sisemine sektsioon, konstruktsioon on minu arust veidi tugevam ka. Ja võrreldes alumise otsaga on ülemisse otsa tunduvalt lihtsam aukusid sisse torgata. OnuEnn soovitusel tihendasin aparaadi villaga ära - pärast poolt minutit soojenemist läks täis pauguga tööle, ilma villata aparaat soojenes paar minutit.
Aga pildiks panen siiski oma vaese mehe trangia versioon 1.0 Nagu näha, on põleti üsna kehvake, 1.1 mis pildile ei jäänud on ilusam. Versioon 1.0 ehitamisel sai tehtud ka pliidi raam, kuhu peale saab siis poti toetada. Pärast tarvitamist mahub kogu kraam potti ära. Eesplaanil näitlikustamise eesmärgil valmistatud turistikomplekt.
Ps. purk-priimuse puhul üks tähelepanek- see tuleb tühjaks põletada, enne kui ära pakendad.
Vaese mehe trangia versioon 1.0
Vaese mehe trangia versioon 1.0
Kui on probleem, tõmba lõuga
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas OnuEnn »

pole ju sedatüüpi põleti puhul vahet, kas tegu on purgi kaante või põhjadega. mul on üks minimudel, kus alumiseks pooleks on kasutatud avamata energiajoogi (red bull 250 ml) pealmist kaant (purgi avamine käis sisselõikega küljelt) ja pealmiseks pooleks selle põhja. tegu oli siis isesurvestuva mudeliga, millel ainult mõne mm läbimõõduga täiteava. selle sulgemiseks sobib metallmünt (näiteks 5 sendine), mis ühtlasi toimib kaitseklapina ülesurve vabastamiseks. kuna münt põhjaklapina ei toimi, siis tuleb süütamiseks vajalk sorts kütust valada põleti alla asetatud alusele.

selliseks kiireks, odavaks ja lihtsaks veenõuks sobib plastkaanega suletav nescafe lahustuva kohvi purk (aga seda ma olen ilmselt juba kirjutanud). põleti ja traadist jalad ning fooliumist tuulekaitse sinna sisse.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2047
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas speedsta »

Ole hea ja pane oma ülejäändu priimustest ka pildid ülesse. Huvitab just see redbullist tehtud isesurvestav.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist