Aleksander Lepik

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
Kasutaja avatar
renx90
Liige
Postitusi: 317
Liitunud: 25 Apr, 2007 8:16
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Aleksander Lepik

Postitus Postitas renx90 »

Tere oleks vaja teada selle inimese teenistuskäiku kas kellelgi leidub infot?
Ta lasti maha vene vägedepool 1944a rootsi põgenemiseteel kuskil metsas maetud on ta mäetagusele
Ta olevat olnud Esimese vabariigi kõrgem ohvitser rohkem ei ole mul andmeid.
VÕITE PAKKUDA IGASUGUST MILITAAR KAUPA OLEN PEAAEGU KÕIGEST HUVITATUD-esemed lähevad Kohtla-Nõmme ajalootuppa kohtla.ajalootuba@gmail.com
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: Aleksander Lepik

Postitus Postitas kanakukk »

Ohvitseride teenistustoimikud asuvad Riigiarhiivi fondis 495.

ais.ra.ee -> detailiotsing ->
#1 pealkirja lahtrisse "Aleksander Lepik"
#2 viitekoodi lahtrisse "ERA.495"

Vasteid kokku tükki kolm:
1) ERA.495.7.2673, L. A. Gustavi p
2) ERA.495.7.2672, L. A. Ivani/Jaani p
3) ERA.495.8.1932, L. A. Tõnu p

Vastavatele materjalidele pääsete ligi Tallinnas Madara tn 24 (asub Kristiine keskusest üle tee) Riigiarhiivis. Kirjutage neile, millised arhivaalid soovite välja tellida. Kui olete uus lugeja, siis märkige seegi juurde.

ERA fondis olevaid säilikuid hoitakse mõningate eranditega Madara tn keldris, s.t mõne tunniga on materjalid uurimissaalis kasutamiseks üles toodud. Kaasa võtta isikut tõendav dokument ning soovitavalt digifotokas koos sülearvutiga. On lubatud teha ilma välgu ja statiivita pilte (tuleb vaid küsida vastav blankett, kuhu märgite, millistest materjalidest pilte tegite). Sülearvuti on hea sellepärast, et siis saab pildid kohe arvutisse tõmmata ja vajadusel fotokas pigem ilusana tundunud pilt tarvidusel uuesti teha.

Uurimissaali kontaktid leiate siit: http://riigi.arhiiv.ee/est/uurimissaalid-2/.

Edu uurimistöös!
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Kasutaja avatar
renx90
Liige
Postitusi: 317
Liitunud: 25 Apr, 2007 8:16
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Re: Aleksander Lepik

Postitus Postitas renx90 »

Suured tänud
VÕITE PAKKUDA IGASUGUST MILITAAR KAUPA OLEN PEAAEGU KÕIGEST HUVITATUD-esemed lähevad Kohtla-Nõmme ajalootuppa kohtla.ajalootuba@gmail.com
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Aleksander Lepik

Postitus Postitas Castellum »

Kuna teised peaks sünniaja järgi olema välistatud, siis õige mees võiks olla see:
3) ERA.495.8.1932, L. A. Tõnu p

Paraku, teenistuskiri ütleb:
Kaitseliidu Saaremaa malev, pealiku abi -> (ametikohalt vabastamine) 01.08.1936

22-aastaselt maleva pealiku abi kohalt lahti? Mäetagusele maetud Aleksander Lepik peaks olema sündinud 1914... Ehk on lihtsalt mingid perekonnalegendid, et oli kõrge ohvitser? Aleksandri naine suri 2001, poeg suri 2006, mul rohkem kontakte pole. Kui tarvis, saan anda kontakti, kelle kaudu asja edasi uurida.
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
renx90
Liige
Postitusi: 317
Liitunud: 25 Apr, 2007 8:16
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Re: Aleksander Lepik

Postitus Postitas renx90 »

Sündinud on ta tõesti 1914a Ning suri 1944 Sooviks teda ka kohta kus suri ... kas on see ültsee võimalikk? Pojaall mõtlesite Ants Nurgamaad 1934-2006? Ning naise all Alma Lepikut 1914-2001?
VÕITE PAKKUDA IGASUGUST MILITAAR KAUPA OLEN PEAAEGU KÕIGEST HUVITATUD-esemed lähevad Kohtla-Nõmme ajalootuppa kohtla.ajalootuba@gmail.com
Reppin
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun, 2005 14:23
Kontakt:

Re: Aleksander Lepik

Postitus Postitas Reppin »

See Aleksander Lepik, kes Saaremaa maleva pealiku abi kohalt vabastati, oli varasemalt olnud Kuressaare linnapea ega saanud kindlasti olla sündinud 1914.

http://www2.kirmus.ee/biblioserver/inde ... 0790&year=
Viimati muutis Reppin, 25 Sept, 2012 20:51, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: Aleksander Lepik

Postitus Postitas kanakukk »

"Leppikut" ei taibanud enne otsida, ehk sobib hoopis see:

4) ERA.495.8.1931 ja "Leppik, Aleksander Jüri p"
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Kasutaja avatar
renx90
Liige
Postitusi: 317
Liitunud: 25 Apr, 2007 8:16
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Re: Aleksander Lepik

Postitus Postitas renx90 »

Nii uurimise käigus selgus ,et Ta isa Theodor Lepik olevat hoopiski olnud kõrgeim sõjaväelane Aleksandri teenistuuskäigu kohta kohta ei tea ma midagi
Nii et nüüd otsin 2 inimese kohta infot Theodor Lepiku teenistuskäiku ja Aleksander Lepiku.
Theodor Lepik põgenes ära kuid poeg ehk Aleksander Lepik koos abikaasaga ei jõudnud . hiljem olevat olnud ameerikas edaspidine saatus teadmata.
VÕITE PAKKUDA IGASUGUST MILITAAR KAUPA OLEN PEAAEGU KÕIGEST HUVITATUD-esemed lähevad Kohtla-Nõmme ajalootuppa kohtla.ajalootuba@gmail.com
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Re: Aleksander Lepik

Postitus Postitas MOrav »

Eesnimi Theodor
Perenimi Lepik
Isanimi Peeter
Sündinud 03.01.1886
Surnud 01.02.1984

jrk Sündmus Kirjeldus Aeg
1 sünd 03.01.1886
2 auaste -> sõjaväeametniku asetäitja, Soomusrongide diviisi staap (ülendamine, nimetamine) 06.09.1919
3 teenistus Soomurongide diviis, kirjutaja -> Soomusrongide diviisi staap, majandusülema kt (ülendamine, nimetamine) 06.09.1919
4 teenistus 3. Üksik Jalaväepataljon -> 2. diviis, intendantuur, toitlusladu nr. 3, ülem (üleviimine) 16.04.1935
5 nimemuutus Theodor Leppik -> Theodor Lepik 04.05.1935
6 surm New York Ameerika Ühendriigid () 01.02.1984

http://www.esm.ee/index.php?id=10659

*
See on tütar ilmselt:

http://obits.nj.com/obituaries/starledg ... bLoggedOut


*

Arhiivis saab vaadata:

Eesti Apostliku Õigeusu Ki... > IV Kirikuliikmete dokumendid > IV.7 Nikolai Raag, ülempre... > IV.7.3 Kirjavahetus > IV.7.3.2 Kirjavahetus > Kirjad. Kornev, Nikolai – ... ?
Leidandmed EAA.5355.1.346
Pealkiri Kirjad. Kornev, Nikolai – Lepik, Theodor
Piirdaatumid 1947-1978
Lehti 487

*

Sõjavägede Staap > Sõjavägede Staabi kantselei > 17. Ohvitseride teenistust... > Leppik, Theodor Peetri p ?
Leidandmed ERA.495.1.116
Pealkiri Leppik, Theodor Peetri p

*

Hederi instituudi kodulehel Hintzeri fotode hulgas on ka paar Lepikut Saksamaal (ilmselt tuleb :

http://www.herder-institut.de/bildkatal ... beg=0#jump

või siia otsingusse valida Hintzeri fond ja otsisõnaks Lepik ja märkida Voranzeige ette linnuke

http://www.herder-institut.de/bildkatal ... atalog.php

*

Siit saab edasi mitmesuguste tasuliste teenuste abil:

http://www.ancientfaces.com/research/pe ... -genealogy

*

Pealkiri
Tundideraamat / [koostanud Theodor Lepik]
Ilmumisandmed
[New York : Eesti Apostlik Õigeusu Kirik], 1970
Füüsiline kirjeldus
230, [1] lk. ; 22 cm
Märkus
Masinakirja paljundus. - Koostaja näidatud eessõnas

*

saksa ajal oli Tartus Toitlusameti juhataja ja elas Elva tänav 25.
Manused
lepik-VES160284-7.jpg
lepik.jpg
Reppin
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun, 2005 14:23
Kontakt:

Re: Aleksander Lepik

Postitus Postitas Reppin »

Theodor Lepiku teenistuskäigu juurde pääseb otse siit:

http://prosopos.esm.ee/index.aspx?type=1&id=21349
Kasutaja avatar
renx90
Liige
Postitusi: 317
Liitunud: 25 Apr, 2007 8:16
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Re: Aleksander Lepik

Postitus Postitas renx90 »

suured tänud sai asjale selgust
Theodor Lepik oli siis minu vanavanaema abikaasa isa ja seepärast ma nii pinksalt otsisingi tema edaspidist saatust. Nüüd oleks vaja välja selgitada Aleksandri teenistuskäik ja kas on olemas arhiiv venevägedepoolt hukatute kohta? Nimelt nagu ma ennem korduvalt mainind olen Lasti Aleksander Lepik punaarmeepoolt maha 1944a rootsi põgenemise käigus eestimaal. Nimelt naad hakkasid venelastele vastu ja seepärast sai ta ka surma.
VÕITE PAKKUDA IGASUGUST MILITAAR KAUPA OLEN PEAAEGU KÕIGEST HUVITATUD-esemed lähevad Kohtla-Nõmme ajalootuppa kohtla.ajalootuba@gmail.com
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Re: Aleksander Lepik

Postitus Postitas MOrav »

Kas Aleksander Lep(p)iku sünniaasta 1914 on õige?
Kasutaja avatar
renx90
Liige
Postitusi: 317
Liitunud: 25 Apr, 2007 8:16
Asukoht: Ida-Viru
Kontakt:

Re: Aleksander Lepik

Postitus Postitas renx90 »

Sugupuu näitab ,et on 1914-1944
aga 100% ei ütle... käin surnuaial varsti ja kontrollin üle
VÕITE PAKKUDA IGASUGUST MILITAAR KAUPA OLEN PEAAEGU KÕIGEST HUVITATUD-esemed lähevad Kohtla-Nõmme ajalootuppa kohtla.ajalootuba@gmail.com
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist