Fallschirmjägerid-kas eliitide eliit?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
padrun
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Okt, 2004 21:24
Asukoht: ida-virumaa
Kontakt:

Fallschirmjägerid-kas eliitide eliit?

Postitus Postitas padrun »

Mis puust meestega tegu?
Vaikal
Liige
Postitusi: 147
Liitunud: 17 Okt, 2004 10:19
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Fallschirmjäger - õhudessantlane

Postitus Postitas Vaikal »

Fallschirmjäger'id
olid Saksa õhudessantväelased ehk langevarjurid.

Mõned fotod:

Pilt
Langevarjuri lahinguvorm

Pilt
Langevarjuri märk

Pilt
Mussolini (duce) vabastanud Saksa langevarjurid
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

noh niipalju kui mina kuulnud lugenud olen,sattusid kandsid nad alati raskeid kaotusi.halva planeerimise tõttu jne.
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Taipohhiga nõus , see oli tõesti väeliik ,kus algul langeti taevast maa peale ja siis kohe hirmsa kiirusega üles tagasi! Nende operatsioonid Norra.... Kreeta ....jne.....
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1231
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Miks nii?

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Tean, et langevarjurite kiivrid olid ilma servata. Nii on sellel mannekeenil ja nii on ka viimasel pildil. Aga Mussolini päästnud meestel on miskipärast peas tavalised jalaväelase kiivrid.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

eespool könelejatel on öigus.Fallschimid kandsid suuri kaotusi ,väga suuri kaotusi ja just see sai ka löpuks ajendiks,miks neid enam taevast alla ei heidetud ja kasutati iseseisvate lahingüksustena maa peal ainult.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

ja veel : pakuksin hea meelega lugeda raamatut (ingl.k),illustreeritud,55 lehekülge : " Fallschrimjager.German paratroopers from glory to defeat 1939-1945" aga mul on see ainult arvutis kahjuks ja netti riputada ei oska.
ehk oskab keegi hüva nöu jagada,et oleks köigile kätte saadav..
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
taz
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Jaan, 2004 9:26
Kontakt:

Postitus Postitas taz »

Warning: Trespassers will be shot. Survivors will be shot again.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Alguses olid langevarjurid tõesti eliitväeosa hea väljaõppe ja välimusega. Pärast raskeid kaotusi Kreetal kaotasid langevarjurid oma usalduse ja kuulsuse ning nende "populatsioon" hakkas langema. Hiljem moodustati nendest jalaväeüksused-Wehrmacht Luftwaffe ( selle pärast nimetatati neid irooniliselt wir laufen-meie jookseme). Jalaväelastena ei paistnud need mehed millegi erilisega silma. Kuigi mitmed ajaloolased kirjutavad,et eliitlangevarjuritest said eliitjalaväelased,ei pea see paika.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Prinz Eugen
Liige
Postitusi: 400
Liitunud: 26 Aug, 2005 19:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Prinz Eugen »

Veltu - nüüd Sa teed küll üldistusi. Luftwaffe maaväediviise ei moodustatud endistest langevarjuritest, vaid LW üleliigsest (Göring oli koosseisud prestiizhi mõttes tohutult üle paisutanud) maapealsest personalist. Need ei olnud tõesti (peale mõne üksiku erandi - nt kindral Meindli diviis) eriti kõrge võitlusvõimega.
Langevarjurite diviisid olid omaette ja võitlesid maismaal (Läänerindel ja Itaalias) tublilt.
Feldgraus on nende kohta kõvasti materjali.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Võib-olla tõesti,ei tunne ennast asjas pädevana,kirjutasin vaid seda,mis aastate jooksul on kõrvataha jäänud. Kui ma tõesti jagasin desinformatsiooni,siis ma vabandan tublide foorumlaste ees.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

amid respekteerisid f.jägereid samapalju kui waffen ss mehi.
ja peale seda intsidenti kui Joachim Peiperi ss mehed olid teinud külmaks ameerika sõjavange (see jutt levis liitlasvägede seas kiirelt), anti vastureaktsioonina korraldus ss mehi ja f. jägereid vangi mitte võtta.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

amid respekteerisid f.jägereid samapalju kui waffen ss mehi.
ja peale seda intsidenti kui Joachim Peiperi ss mehed olid teinud külmaks ameerika sõjavange (see jutt levis liitlasvägede seas kiirelt), anti vastureaktsioonina korraldus ss mehi ja f. jägereid vangi mitte võtta
'

Sa kiisu-miisu räägid,et amyd killisid SSlasi ja f.jägereid,aga unustad mainida,et juba D päeva alguses ei tahtnud liitlased sakslasi vangi võtta. Muidugi seda enam,kui sa SSlane või muu spets olid. Aga nagu juba mainitud sai,ega Wehrmachtigi soldati põli amyde käe all lootustandev ei olnud.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

VANA LÖUKOER kirjutas:eespool könelejatel on öigus.Fallschimid kandsid suuri kaotusi ,väga suuri kaotusi ja just see sai ka löpuks ajendiks,miks neid enam taevast alla ei heidetud ja kasutati iseseisvate lahingüksustena maa peal ainult.
Aadul ikka neid luulusid jätkus! No mis siis, et langevarjurid Kreetal suuri kaotusi kandsid, tuleb võrrelda neid kaotusi tulemustega. Nii Norras kui ka hiljem Belgia ning Hollandi operatsioonide käigus olid nende tulemused ju hiilgavad. Ja nüüd seadis Hitler ühe halvasti ettevalmistatud operatsiooni pärast (millest pealegi vastane oli ette hoiatatud) terve väeliigi olemasolu kahtluse alla!? Pealegi Kreeta ju siiski vallutati, ehkki vastasel oli suur arvuline enamus.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist