Ak-47 vs. Ak-74

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

-=Mortyr=- kirjutas:olete ajast maha jäänud v :P ...on ju veel ak 105 ja 108
Ja mis kasu on nendest siia visatud numbritest? Oleksid sa siis lahti kirjutanud, mis nende erinevus on vanematest mudelitest või toonud lingi, kus see kirjas! Minu poolt varem toodud lingil http://world.guns.ru/main-r.htm on need mudelid olemas ja kirjas, mille poolest nad erinevad.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

a kas ei ole veel ka AK 102 :roll:
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Slinky
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 13 Apr, 2005 21:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Slinky »

jep 102 on ka täitsa olemas http://www.world.guns.ru/assault/as06-e.htm
Shaqan
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Nov, 2005 13:50
Asukoht: Viljandi&Narva
Kontakt:

Postitus Postitas Shaqan »

Indrek kirjutas:eesti kaitsejõududes kah veel neist midagi kasutuses? või on juba jõutud kuhugi iraaki ära kinkida?
Piirivalve Sissikompaniis (juba likvideeritud) olin 2002a ajateenija ja vist viimase üksuse viimase aastakäiguna olid meil AK74-d.. lisaks ohvitserid kasutasid õppustel sageli lühikest AKS-74U-d.. (jaoülematele ja kõrgematele olid tegelikult juba eraldatud Galilid) oli ka lääne relvi aga automaadid olid ajateenijatel Kalashnikovid..kuulipildujad olid nii vene PK-d kui lääne MG3-d (laenatud Meegomäelt).. granaadiheitjad nii hiina M69 kui rootsi Gustav
mujal olid ajateenijad juba jõudnud oma Galilid vahetada HK G3 vastu..
a eks see oli sissivõitlusele spetsialiseeritud üksuse omapära..
tsikkelröövel
Liige
Postitusi: 214
Liitunud: 23 Nov, 2005 16:13
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas tsikkelröövel »

Olin vene väes 1984 - 86 ja sai lohistatud nii AKM-i kui ka AK 74. Kui tahate näha, mis vahet neil on, laske trasseerivate kuulidega. AKM-l on tavaline ja raske kuul - see lendab ettejäävatest asjadest läbi ja ei kipu eriti rikošetti minema. AK 74 omal on aga raskuskese viidud taha (see paneb kuuli kukerpallitama, kui midagi tabab) ja seetõttu läheb ta lausa imeliste nurkade all rikošetti igasugustest ettejäävatest takistustest. Laskmise ajal oli nagu ilutulestik, vahel "põrkas" 2-3 korda, enne kui taeva alla lendas. Justnimelt taeva alla, mitte mullavalli. Ise nägin, kus üks mees tegi juhusliku lasu paar meetrit enda ette maha ja kuul lendas rikošetiga üles ning selja taha, st teravnurga all. Missugune on sellise nurga füüsikaline tõenäosus, ei kujuta ette, aga ise nägin. Igal juhul hiljem vägedes (no viibisime metsaladel) meile neid konesid enam kätte ei antud, kusjuures ohvitseride põhjendus oli just see, et sellega laseme omad mehed maha. Ei lasku siinkohal teoretiseerimisse, aga usutav tundus küll. Eriti selles valguses, et venelased ise on suuresti 7,62 peal tagasi.
Täpsuse suhtes aga - kui ikka oma püssiga lasid, said mõlemast normaalselt pihta. AK 74 hüppas vähem ja tundus siiski täpsem, aga need olid alles uued rauad kah, AKM-d aga igavesed äraleierdatud torud. Olen nii AKM-st kui AK 74-st kasknud tsinkide kaupa läbi (no oli meil sihuke pealik, kes tahtis meist mingeid imelaskureid teha (irw, pooled usbekid, need lasid hernepüssi ka paremini kui päris püssi), aga mingit tõrget ei mäleta küll kordagi, ei relva ega laskemoonaga. Kusjuures terve talv otsa seisis -45. Liialdamata. Niipalju siis ka teemast "sitad relvad".
gans
Liige
Postitusi: 228
Liitunud: 22 Nov, 2005 20:09
Kontakt:

Postitus Postitas gans »

Mul on samuti mõlema relvaga kogemusi.Olen tsikkelrööveliga igati nõus.
Tõsi kuuli terravnurgas tagasipööramist pole näinud.Usuks,et topeltpõrkel on see võimalik.
Lisada tahaks vaid seda,et AK74 on võrreldes vanemate AK mudelitega tüki maad õrnem(ilmne "kergenduskuuri" tulemus) ja seetõttu läks neid välioludes päris palju mokka.Väga lihtne oli näiteks kukkudes vintraud ära painutada-vaatad vastu valget torusse ja see on nagu metrootunnel,keerab nurgataha:D Sellise raua lasketäpsust võib iga üks ise ette kujutada...
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6222
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

See ju AKMS, mitte AK-47 !
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6222
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Jõulutroll, sul on tuline õigus. Palun eemalda mu eelmine eksitav kiri : :lol:
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Tsikkelröövel, kas nende "imeliselt lendavate" kuulide saladus ei ole mitte keelatud laskemoon.
Minu teada on need sellised kuulikesed mis pihta saades jalast lähevad sisse ja peast väljuvad ? Kas mitte dum-dumikes neid ei nimetatud ja kas nad mitte peale vietnami ära ei keelatud ?
Kasutaja avatar
Metatron
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 09 Juun, 2004 10:05
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas Metatron »

kas nö dum-dum kuul ei ole selline, millel ots maha viilitud (ja sälk sisse tehtud)
dum-dum kuuli idee peaks olema see, et suvalise vastu tuleva pinnaga kohtudes veab ta end laiali nagu vihmavarju. st kehasse siseneb kui tavaline 7,62, väljuv ava on nagu 120mm tehtud? Kokkpörkel killustub?
parandage, kui olen valesti arusaanud.
E pluribus unum!
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6222
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

thro199 kirjutas:
"Tsikkelröövel, kas nende "imeliselt lendavate" kuulide saladus ei ole mitte keelatud laskemoon.
Minu teada on need sellised kuulikesed mis pihta saades jalast lähevad sisse ja peast väljuvad ? Kas mitte dum-dumikes neid ei nimetatud ja kas nad mitte peale vietnami ära ei keelatud ?"

thor199, tsikkelröövelil on täitsa õigus, miks 5,45x39 moon sedasi käitub. Kuuli raskuskese on tahaossa viidud. Sihtmärgi tabamisel, keerab liigub tagaosa intertsijõul edas ehk taguots läheb ette. Selle moona ots on mantli alt ka tühi, mis mõjutab taguotsa ette liikumise kiirust.

Jalast sisse peast välja. See kuidas nimetatud moon käitb sõltub paljuski tabamiskohast ja -nurgast. Kui ta oma teel tõsiseid takistusi ei kohta (luud) ja läbib õhukese lihase (käsi, reis), siis võib ta suuremaid vigastusi tegemata kerest läbi minna.

Peale Vietnami ei keelatud midagi ära. Vietnamis kasutatud 5,56 moon käitus sarnaselt venelaste 5,45 moonale.

Vietnami sõja ajal oli korraks juttu, et kas snaiprimoonas võib kasutada avatud otsaga kuule (HPBT - hollow point boat tail), et kas see ei riku mitte mingit konventsiooni. Avatud ots oli vajalik kuuli välisballistiliste omaduste parandamiseks. Sellist kuuli kaasaegset varianti kasutatakse ka Eesti Galil snaipritel , moonal nimeks M852, Testidega tehti kindlaks, et ta tekitab tabamisel vähem purustusi kui 5,56 moon ja roheline tuli oli olemas.
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Keelamise ja muu selle kohta võin tõesti eksida. Aga minu teade selle tsenrist väljaviimise mõte ongi just see, et kuul läheks niiöelda kergemna vastupanu teed. Et siis ei teeks lihtsalt auku läbi vaid laamendaks ringi võimalikult palju.

Aga need siis on ikkagi need niinimetatud dum-dumid ?
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6222
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Kui sa mõtled tsentrist välja viimise all seda, et kuul takistuse tabamise korral taguotsa ette keerab, siis on enamik kuule tsentrist välja viidud, kuna ehitusest tulenevalt on neil tagumine ots raskem. Kui haavaballistika pilte vaadata, siis keeravad M80 ja M852 samuti taguotsaette ning lendavadki nii edasi. Palju kuul haavas lennates pöörleb sõltub ka sellest kui hästi on ta stabiliseeritud tulenevalt relva vindisammust. M193 pidavat palju pöörlemisaltim olema kui M855. See kas kuul puruneb või mitte sõltub paljuski tema ehitusest. Kui tal on ümber õhuke mantel ja ots ka veel tühi, siis puruneb ta kindlasti paremini.

Mis on dum-dum kuul? Mina küll ei tea. Kardan, et tegemist on miski subkultuuri väljandiga, kus inimesed otsisid lühiväljendit minu poolt eelnevalt kirjeldatud nähtusele. Samas, kuna see dum-dum kuul enam 200m kaugusel ei purune (tulenevalt tema kiiruse/purunemise seosest), siis kas ta ei olegi enam dum-dum kuul :roll:
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

kaur3 kirjutas:
Mis on dum-dum kuul? Mina küll ei tea. Kardan, et tegemist on miski subkultuuri väljandiga, kus inimesed otsisid lühiväljendit minu poolt eelnevalt kirjeldatud nähtusele. Samas, kuna see dum-dum kuul enam 200m kaugusel ei purune (tulenevalt tema kiiruse/purunemise seosest), siis kas ta ei olegi enam dum-dum kuul :roll:
Dum-Dum kuul keelustati juba 1899 Haagi konventsiooniga. Nimi pärit Dum Dum arsenalist Indias, kus britid neid valmistasid ning pärast pärismaalaste vastu tarvitasid...

Kirjeldus
http://www.firstworldwar.com/atoz/dumdum.htm
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist