Tulge näitusele!

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
oliveror
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 03 Okt, 2011 8:44
Kontakt:

Tulge näitusele!

Postitus Postitas oliveror »

Tere!
Eesti arhitektuurimuuseumis avatakse homme kl 16 näitus "Kaks aega. Kaks piiri".
Teemaks kaks teenimatult unustuse hõlma vajunud sõjaväeehitiste kogumit: esiteks siis tsaariaja lõpuotsas rajatud Rohuküla sõjasadam ja mereväebaas ning teiseks õndsal EW ajal Narva jõe ümbruses asunud nn Laidoneri liin.
Ühtlasi ilmunud ka raamatuke Rohuküla baasist ja sealsetest ehitistest.
Tegemist on arhitektuuriajaloolaste koostatud ja ennekõike ehitistele keskenduva näitusega ja brošüüriga, mistõttu tõsised sõjaajaloolased ja sõjaajaloohuvilised võivad n.ö. taustatutvustuse osast kindlasti leida ka vigu ja ebatäpsusi. Oleks kena, kui neist mulle teada annate (oliver.orro@artun.ee).
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Tulge näitusele!

Postitus Postitas oleeg »

Olen näitusest äärmiselt huvitatud, sain isegi kutse avamisele, kuid... paraku pole ma oma aja peremees. Mul on äärmiselt kahju!
Kaua näitus avatud on?
Kirjutasid, et on ilmunud ka raamatuke Rohuküla baasist ja sealsetest ehitistest. Millega tegu? Raamat, broshüür... ? Mis maksab ja kas ka näiteks nädala-paari pärast on saadaval?

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tulge näitusele!

Postitus Postitas Castellum »

Näitus avatud 16. märtsist kuni 5. maini. Muuseumi lahtiolekuajad jms:
http://arhitektuurimuuseum.ee

Kõigepealt ka suur tänu neile, kes on nõu ja jõuga olnud abiks, et meie enda unustusse vajunud kirdepiiri kindlusliin uuesti meie teadvusesse tagasi tuua - ksf ktamm ja Loco ning muidugi toomas tyrk. Tänu teile on näitus sellisena üldse võimalikuks saanud...

Ja nagu ksf oliveror on kirjutanud, kui midagi näituse juures või selle teema juurde sobivana märkate, andke teada
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
tõbi
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 23 Nov, 2005 11:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tulge näitusele!

Postitus Postitas tõbi »

Mõtlesin kah korraks läbi minna, aga võttis üle tunni. Soovitan soojalt, kiiduväärt ettevõtmine.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist