1/72 Königstiger, Low Tech

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas Hertsog »

Peace and rakkaus.

Läbi aegade on meie foorumist läbi liigelnud pinutäis 1/72 mudeleid. olen alati huviga jäginud neid teemasid ning tõttöelda on tulemused olnud vastakad. ilkuda ja irvitada on alati lihtne, kuid et selleks omada ka mingit moraalset õigust, võiks ise ka mõne teha. et nagu vanad eestlased ütlesid: tee või ära mölise !

hakkasin siis tegema. et kõik õnnestumised ning eelkõige ebaõnnestumised aitaksid järeltulevatel põlvedel ja tegijatel mõnest ämbrist mööda astuda, siis katsun protsessi kajastada võimalikult workshopi-laadse projektina.

see kuidas ma tanki ehitasin, seda ei hakka kajastama. tehke nagu tahate. põhirõhk on asetatud nendele etappidele, mis sisaldavad värvimist ja sellele järgnevat.

otsustasin teha seda võimalikult low tech-ina, ehk siis ainult pintsel, ei mingit aerograafimist, mig-i pigmente, metall-linte ja muid udupeensusi. kõik peale värvide on kättesaadavad kodumaisest kaubandusest

harjutust alga:

tanki ehitasin nii kaugele. antud detailid jätsin eraldi, et oleks lihtsam värvida.

Pilt

kuna väljavaade pintsliga kummilinte värvida ei tundunud tõttöelda eriti meeliülendav, siis siin läksin sellist lihtsat teed, et kasutasin värvipoest ostetud musta matt-aerosooli. akrüül. haiseb kui kurat. pihustasin mingi 30 cm kauguselt. piirdusin ainult roomikutega kuna mudelile seda lasta ei olnud julgust. katab suht paksult ikkagi.

Pilt

edasi liikusin siis pintslitööle. kasutan nüüdseks peaaegu eranditult akrüülvärve. kaob ära sund nitrolahustiga haisutada. kruntima ei hakanud. ei viitsinud. ausalt. soovitan investeerida pintslitesse. need seaharjastest või kurat teab millest tehtud roppused mida suvalistes poodides müüakse, tulekski sinna jätta. pintsel tuleb osta kas mudelipoest või kunstipoest. mida pehmema karvaga, seda parem. korraliku pintsli hind algab 2-3-st eurost. antud juhul siis pintselt nr 3, värviks Tamiya akrüül ning lahjenduseks viin. võib ka veega, aga viin kuivab kiiremini ning on puhtam kui kraanivesi. piiritus jääb liiga kangeks, ning osad akrüülid võivad selle peale tükki tõmmata. proovitud, tean omast käest. värv tuleb kindlasti lahustiga (antud juhul viinaga) lahjendada eraldi alusel/topsis. kuna ma olen laisk inimene ning nagu mind on tabavalt iseloomustatud: räpane esteet, siis kasutan paleti katmiseks hõbepaberit: pärast ei pea pesema, fooliumi viskan lihtsalt minema. kuna värv kuivab suhteliselt kiiresti, siis tuleb aegajalt sinna lahustit (viina) juurde tilgutada. tunde järgi.

Pilt

kaunis ta on, detailid värvitud:

Pilt

kere ja torn ka. suht okse näeb välja.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

puhkasin jalga ja üritasin tanki poole mitte vaadata. las kuivab. keskendusin roomikutele. must värv oli täitsa kenasti ära kuivanud ning nägi suht adekvaatne välja. võtsin ühe asendamatu abimehe hõbedase õlivärvimarkeri ning tõmbasin roomikud sellega üle. kui sellist markerit ei õnnestu hankida, siis võib teha ka pintsliga "dry-brushingut". aega läheb lihtsalt rohkem. samuti värvisin sama markeriga ära ka rataste kontaktpinnad. need millel tank veereb.

Pilt

alustasin kamuflaaži pealekandmist. esimeseks valikuks pruun ning relvaks pintsel nr 0

Pilt

selgus et tegemist oli konstruktsioonilise veaga: kuna porilauad on ka kaetud kamoga aga enne nende kinnitamist peavad rattad ja roomikud all olema, siis jätsin värvimise pooleli. rattad, roomikud alla:

Pilt

hetkel kõik. järgmised jutud/pildid tulevad järgmine kord.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas Sho »

Kas võib juba tuju rikkuda? :wink:

Kummilintide pintsliga värvimine on asja juures kõige lihtsam tegevus. Vähemalt mulle.
Lapikpintsliga muudkui siuh ja säuh.. erinevate toonidega.

Siis jäi pisut arusaamatuks, kuidas sa soomuse krobelist tekstuuri jäljendasid. Pintsliga värvides jääb ju puhas sile pind. Kas kasutasid soola?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas calico »

:twisted: hehehe! well come to normal scale!
et nagu vanad eestlased ütlesid: tee või ära mölise !
wanarahwas muidu ütleb ka, tee järgi või maksa kinni, mis tähendabki sama, niet väga tubli tegu mikroskaalasse kätt proovima tulla!
igatahes, mu poeg, sa oled õigel teel! ka mina ei krundi, vaid esimene kiht ongi krunt, kui vaja (reeglina on vaja) üks kiht ikka veel peale panna, siis on juba hea küll, võib kämotama hakata. Muide need vertikaalsed poolkogemata värvimis ebatasasustriibud enne kämot on päris lahedad. See on juba selline kus tavaliselt tüübid näevad hullu vaeva weatheringi plätserdamisega, et samasugust tulemust saavutada. Viina mitteotstarbeline raiskamine on ka minu viimase aja alkoholi pruukimiseks muutunud. Lauaviina sisse ei taha kallata, kuid peale määrimiseks (loe mudeli värvimiseks) on hää küll!
una ma olen laisk inimene ning nagu mind on tabavalt iseloomustatud: räpane esteet, siis kasutan paleti katmiseks hõbepaberit: pärast ei pea pesema, fooliumi viskan lihtsalt minema
selle nipi eest sulle eraldi tänu kohe, juba mitmes mudel võib juba minugi fotode peal aimata sama trikki-kiidos!
Põnevusega järge ootama! :)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas Hertsog »

nonii, oleme mõned sammud edasi liikunud.

peale rataste, lintide ja porilaudade installeerimist maalisin tiigrile vöödid ja täpid selga. seejärel pintseldasin mudeli üle parketivahaga. täitsa kenasti töötab, kuid taaskord tuleb silmas pidada, et see on üsna vedel ning tuleb hoolikalt silmas pidada, et ei toimuks erinevaid vedeliku kogunemisi, mis hiljem kuivavad paksuks kihiks

Pilt

Pilt

lasin "parketil" öö otsa kuivada. ning kandisn peale dekaalid tornile. seekord piisas täitsa veest, kuid kui on jonnakamad dekaalid ning konarlikumad pinnad, võib kodustest vahenditest kasutada äädikat. edasi liikusin õlivärvidega täpitamise osa juurde. kasutusel siis sellised toonid:

Pilt

kuna olen harjunud mõned korrad suuremate mudelitega, siis ilmselgelt sai esimene partii täppe "üle dimensioneeritud". ehk siis natuke liiga palju :D

Pilt

hullu sellest pole midagi, lihtsalt rohkem tööd on nende mahanühkimisel. lahustina kasutasin tulemasina bensiini ning muudkui pesin... mingil hetkel nägi torn välja nii:

Pilt

seda oli siiski natuke too much, ning pesin edasi. antud etappi lõpptulemus sai selline:

Pilt

pisut rohkem luitunud ning kulunud. ehk siis eeldatavasti realistlikuma väljanäegemisega.

Pilt

edasi: tumepruun õlivärv ja jälle sütkari küts, sellest segasin sellise porise vedeliku kokku ning võtsin peene pintsli:

Pilt

selle lahusega sai üle käidud kõik praod, poldipead ja muud õnarused. samuti ka rattad. erinevus pesulahusega kaetud ja puhta ratta vahel:

Pilt

Pilt

Pilt

lasin pesul ära kuivada ja katsin poolmati lakiga. lakk ise on taaskord akrüül, hangitud kunstipoest (mõeldud maalide katmiseks) ning lahjendatud viinaga:

Pilt

tulemus selline:

Pilt

edasi siis järgneb veel tolmutamine ning muud pisivõtted. järgmise korrani.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas Hiinlane »

Juba praegu näeb sigahea välja :D Sinu blogist on ikka päris palju kõrva taha panna ja oma nii nimetatud "junnidel" ära kasutada ja niimoodi ehk kah kobedaid massinaid välja lasta.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas calico »

Väga kobe, mulle väga meeldib, kohe selline rünnak minu pärusmaale ning väga edukalt! Et kuna otse karbist on eesmärgiks võetud, ei saa ka kobiseda et porikad ja muud detailid õhkavad etsivajaduse järgi. Niet ei kobisegi! Hea läigens on ilmselt esialgse värske laki ja päiksevalguse küsimus, ilmselt peale tolmutamist asi veel parem. Niet bravo!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas Hertsog »

nonii. viisin siis asja enam-vähem võiduka lõpuni. eelmine kord jäi pooleli viimaste etappide juures. hariliku grafiitpliiatsiga sai üle käidud tanki servad, tööriistad ja kahuri ots. ehk siis kõik mis võiks metalselt natuke läikida. samuti vedasi siia-sinna paar kriipsu. nii kulumise mõttes. edasi siis tolmutamine. selleks sai kasutatud pastellkriite, liivapaberit, pintslit ja ja viina:

Pilt

riivisin natuke kriiti plastist pitsi ning tegin viinaga sellise toreda porise möga kokku:

Pilt

hõõrusin laiali mööda veermikku ning lasin öö otsa kuivada. saadud tulemust aitasin järgi juba kuiva pastellipuru peale pintseldades. soovitav on kasutada erinevaid toone ning neid julgesti omavahel segada, et saada pisut kaootilisem ja realistlikum tulemus. sama pulli tegin ka sumpade ja lisaroomikutega tornil (oranži ning musta segu - roostekarva). musta puruga tegin kahurisuudme, sumpade otsad ning ventilatsioonirestid.

lõpptulemus sai selline:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

kokkuvõtted, järeldused:

oli teistmoodi projekt. eelkõige sai tõestatud (endale) et kasutades low-techi, ehk siis pintselid ning üldkättesaadavaid vahendeid on võimalik luua enamvähem talutav tulemus. lihtsalt harjutada on vaja. selge on see, et kui oleks kasutanud aerograafi, oleks tulemus pisut parem olnud.

samuti loodan, et antud projektist oli kasu just meie foorumi peale kasvavatele ja järeltulevatele põlvedele. et esimesed mudelid ei tekitaks frustratsiooni ning ehk aitab see post vältida ka mõnda potensiaalset ämbrit.

algajatele: kui mdiagi jäi natuke arusaamatuks või segaseks, siis kõik täiendavad küsimused on teretulnud.

vanameistritele: ilkumised on ka teretulnud, aga ärge unustage, et see on 1/72 ja ma ei oska pintslit kasutada :D

P.S. kui keegi nüüd avaldab soovi, et ma värviks pintsliga ka mõne 1/35 mudeli, siis siit koorub küll samasugune vastus nagu Napoleoni sõduritelt Waterloo all...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas Hiinlane »

Hertsog kirjutas: P.S. kui keegi nüüd avaldab soovi, et ma värviks pintsliga ka mõne 1/35 mudeli, siis siit koorub küll samasugune vastus nagu Napoleoni sõduritelt Waterloo all...
Aga miks ka mitte :write: Saaks näha, kuidas vanameister pintsliga vehkida suudab. Ja see, et sa ei oska pintsliga värvida, on seda tööd vaadates küll vale jutt, mis tuleks ruttu suhu tagasi toppida :twisted:
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas Sho »

Ilus kirev pühademuna!
Ja vähemalt kahe pildistamisrakursi eest saad von Mansteinilt kiita.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas fossiil »

Kobe tükk! Ja eriti hea on, nagu sa isegi rõhutasid, selle postingu ideelis-poliitiline suunitlus: ka lihtsate vahenditega (praktiliselt igale alustajale kättesaadav tase) saab päris korraliku tulemuse. Selles mõttes väga tänuväärt ettevõtmine!
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas calico »

Võimas-Võimas! :shock:
nüüd on siin minu lemmikskaalas paika pandud säänne etalon, et järgmine kord enda tiigrit tehes ei tohi teha mingeid mööndusi või ülelaskmisi koostamise-värvimise ja viimistluse osas. väga fain töö! 8) üks asi ehk ajaks norima, minaoleks kuumaks aetud nööpnõelaga väikse augu ka kuulipildujale suudmeks sulatanu... :wink:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas Sho »

Torudesse auke ikka puuritakse..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas von manstein »

Õpetlik reportaaz.

Põhjalik ülevaade näitab, et pole miskit raketiteadus.
Hea noorematel kolleegidel kopeerida..
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: 1/72 Königstiger, Low Tech

Postitus Postitas urmo25 »

ilus
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist