SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
coycommand
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 14 Dets, 2011 20:12
Kontakt:

SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Postitus Postitas coycommand »

Kunagi eksisteeris meie jõustruktuuride ridades Sisekaitse Valverügement, mille koosseisu kuulus kaks pataljoni. Väeosa eksisteeris lühikest aega ja seega infot napilt. Kas on siin foorumis kedagi, kes teaks veidi sellest, millist vormiriietust antud väeosas kanti ja samuti oleks teretulnud info sümboolika, auastmete/ ametikohatunnuste vms osas.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Postitus Postitas wudu »

coycommand kirjutas:Kunagi eksisteeris meie jõustruktuuride ridades Sisekaitse Valverügement, mille koosseisu kuulus kaks pataljoni. Väeosa eksisteeris lühikest aega ja seega infot napilt. Kas on siin foorumis kedagi, kes teaks veidi sellest, millist vormiriietust antud väeosas kanti ja samuti oleks teretulnud info sümboolika, auastmete/ ametikohatunnuste vms osas.
https://www.facebook.com/pages/Sisekait ... 0828545437
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
coycommand
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 14 Dets, 2011 20:12
Kontakt:

Re: SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Postitus Postitas coycommand »

Suured tänud Wudule!
Kasutaja avatar
Dogger
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 30 Apr, 2010 13:28
Asukoht: Ida - Viru
Kontakt:

Re: SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Postitus Postitas Dogger »

Sai ka omalajal infot otsitud. Nagu mina mõistan, on tegemist vahipataljoni eelkäijaga, mille eelaseks oli Riikliku kinnipidamiskohtade ameti üksus (fotol ülal vasakul). Moodustati nad samaaegselt SORiga. https://www.riigiteataja.ee/akt/29118
Manused
Vangla.JPG
coycommand
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 14 Dets, 2011 20:12
Kontakt:

Re: SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Postitus Postitas coycommand »

Iseenesest oli Sisekaitse Valverügemendil ka täiesti oma- spetsiifiline embleem olemas (lilla põhi, kollased kirjad, kaks ristatud mõõka). Olen kogu aeg mõelnud, kas ajateenijad jõudsid neid esimesi võtmega embleeme ka kanda või mitte?
Kasutaja avatar
Dogger
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 30 Apr, 2010 13:28
Asukoht: Ida - Viru
Kontakt:

Re: SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Postitus Postitas Dogger »

coycommand kirjutas:Iseenesest oli Sisekaitse Valverügemendil ka täiesti oma- spetsiifiline embleem olemas (lilla põhi, kollased kirjad, kaks ristatud mõõka). Olen kogu aeg mõelnud, kas ajateenijad jõudsid neid esimesi võtmega embleeme ka kanda või mitte?
Mina sain enda oma sõbralt, kes teenis seal. Embleemilgi õmblemisest jälg jäänud.
coycommand
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 14 Dets, 2011 20:12
Kontakt:

Re: SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Postitus Postitas coycommand »

Ok., väga hea.

Kas see sõbralt saadud embleem on see trükitud või tikitud või mõlemad. Seda olen ma kogu aeg mõelnud, et ma justkui oleksin kuskilt kuulnud, et ajateenijad või ka sõjaväestatud sisekaitseüksuste kaader kandis seda (neid ) võtmega embleeme ...?

Ülejäänud peaksid juba olema täiesti sõjaväelisest süsteemist väljas, eks ole (pean silmas kõiki ülejäänud embleeme, peale nende võtmega embleemide) ...?
coycommand
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 14 Dets, 2011 20:12
Kontakt:

Re: SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Postitus Postitas coycommand »

Ega sul seda trükitud, võtmega embleemi, rohkem ei juhtu olema?
Kasutaja avatar
Dogger
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 30 Apr, 2010 13:28
Asukoht: Ida - Viru
Kontakt:

Re: SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Postitus Postitas Dogger »

Sain selle trükkitud embleemi, mul endal polnud selle üksuse olemasolust aimugi enne kui sõber selle tõi ja sellest rääkis. Kahjuks on seda mul ainult üks ja ka see on omalajal vett ja vilet näinud. Olen näinud sellist embleemi ka kuskil vene foorumis ning rohkem pole seda kohanud. Tikkutut kandsid juba töötajad vist.
Kasutaja avatar
Dogger
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 30 Apr, 2010 13:28
Asukoht: Ida - Viru
Kontakt:

Re: SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Postitus Postitas Dogger »

Mis puudutab aga sinist embleemi, siis veel 1996 aastal olid nad veel mõningatel SORi ajateenijate vanematel kombedel.
coycommand
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 14 Dets, 2011 20:12
Kontakt:

Re: SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Postitus Postitas coycommand »

Sellel (neil) SOR- i vanema(te)l kombeka(te)l olnud embleemi (de) all pead sa silmas seda võtmega embleemi või seda sinakas- lillakat Sisekaitse Valverügemendi kirjadega embleemi?
Kasutaja avatar
Dogger
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 30 Apr, 2010 13:28
Asukoht: Ida - Viru
Kontakt:

Re: SISEKAITSE VALVERÜGEMENT

Postitus Postitas Dogger »

coycommand kirjutas:Sellel (neil) SOR- i vanema(te)l kombeka(te)l olnud embleemi (de) all pead sa silmas seda võtmega embleemi või seda sinakas- lillakat Sisekaitse Valverügemendi kirjadega embleemi?
Seda Sisekaitse rügemendi kirjadega. Kinnipidamiskohtade amet oli vist selleks ajaks juba muudetud Täitevametiks ja kandis juba musta embleemi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist