GALIL

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Be1st
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 02 Jaan, 2012 14:05
Kontakt:

Re: GALIL AR on norm relv kes on ise lasknud see teab

Postitus Postitas Be1st »

parimat
Viimati muutis Be1st, 13 Apr, 2013 12:02, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: GALIL AR on norm relv kes on ise lasknud see teab

Postitus Postitas hillart »

:lol:
Viimati muutis hillart, 23 Okt, 2013 6:48, muudetud 1 kord kokku.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Be1st
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 02 Jaan, 2012 14:05
Kontakt:

Re: GALIL AR on norm relv kes on ise lasknud see teab

Postitus Postitas Be1st »

no vabandan kui kedagi riivas siin postitamine, katsun kogu teema kustutada, selles mõttes et vanad sõjardid siin kõik koos ja hirmus kõvad mehed, mul vist siia asja polegi eriti
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Re: GALIL AR on norm relv kes on ise lasknud see teab

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

hillart kirjutas:
Aga teema jätkuks - kes siin on päris lahing käsigranaati visanud oma käega

:lol: :lol: :lol:
Hakkab kangesti sinna kanti minema, kus näiteks teismeliste seksifoorumis (kus jummalast süvaanalüüsi laskuvad arutelud käivad :D ) küsimus esitatakse, et kas siin ikka päris... saanuid kah on. :lol: :lol:
Ei, noh ...


olen küll. -mis siis? -saan medali???
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: GALIL AR on norm relv kes on ise lasknud see teab

Postitus Postitas Satakas »

Be1st kirjutas:no vabandan kui kedagi riivas siin postitamine, katsun kogu teema kustutada, selles mõttes et vanad sõjardid siin kõik koos ja hirmus kõvad mehed, mul vist siia asja polegi eriti
eks vanade sõjardite sekka on asja ikka teemadega, mis vanadele sõjarditele pinget pakuvad. ära nüüd solvu aga ma arvan, et siin on äärmiselt vähe inimesi, kes viitsiks kirjalikus vormis oma granaadiheitmisi meenutada. ma ei tea muidugi...kuidas kellelegi...enamus granaate loopinuist on seda teinud vast paar korda. no on äge. käib kõva pauk. ja edasi? mõni meist on siin tervele rühmale korduvalt granaadiheitmise õppusi läbi viinud - no mida sa sellistelt ootadki? lapselikku vaimustust tehtu meenutamisel? :dont_know:
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: GALIL AR on norm relv kes on ise lasknud see teab

Postitus Postitas Satakas »

Feeliks_Jalgraud kirjutas:
hillart kirjutas:
Aga teema jätkuks - kes siin on päris lahing käsigranaati visanud oma käega

:lol: :lol: :lol:
Hakkab kangesti sinna kanti minema, kus näiteks teismeliste seksifoorumis (kus jummalast süvaanalüüsi laskuvad arutelud käivad :D ) küsimus esitatakse, et kas siin ikka päris... saanuid kah on. :lol: :lol:
Ei, noh ...


olen küll. -mis siis? -saan medali???
kui sa oleks naine ja seda vähemalt neli korda teinud, siis nõukaajal oleks sa ka medali saanud :lol:

mehena ja tänapäeval saad sitemal juhul lihtsalt lapse :?
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: GALIL AR on norm relv kes on ise lasknud see teab

Postitus Postitas hillart »

olen küll. -mis siis? -saan medali???
Jaa-aa? Aga idee pole laita. Midagi Rahvakogule arutamiseks. Ja zoovolinikule kah puremiseks, et oma palka välja teeniks. Eesti rahva populatsiooni kadumine lähima aastasaja jooksul on ju vägagi aktuaalne ning ka meie suurepäraste sugupullide teened vajaksid võrdõiguslikkuse põhimõttest ja eesti rahva igikestvuse tagamise huvidest lähtudes rahva ning riigi austust-lugupidamist. Igatahes! :lol: :lol:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: GALIL AR on norm relv kes on ise lasknud see teab

Postitus Postitas hummel »

Eriti huvitav teemaarendus siin :D

Kahju, et osa poste tagantjärele kustutet.

Aga mis galjasse puutub, siis kalassi lolli- ja töökindel süsteem on ikka väga üleprahi asi, sõltumata sellest, kas need oleks Laari või Savisaare ajal ostetud. Algul oli jah vigisemist, kuid seda pigem võrdluses kalašnikovide endiga, mis nagunii hingusele läksid. Lihtsalt vähe kogemusi. Kui KV sai aga 2003 endale rootsi aerud, läks kisa lihtsalt nii suureks (ei mäleta, mis ametlik põhjendus oli), et ebamugav ja lagunev AK-4 vahetatigi enamuses kaitseväes lõpuks uuesti kasutajasõbralikuma ja töökindlama Galili vastu.
Üldist välist ehitust saaks veel sättida, et suuremat stabiilsust saavutada. Korralikke, vähemalt poolenisti plastikust, normaalseid salvesid võiksime samahästi ka ise juurde toota, kui vaid oleks ametlik tahe. Kalassi süsteem võib olla vananenud moraalselt, kuid mitte lahinguliselt.
Kui meil oleks täna NATO kaliibriga ja odavaid kalašnikovi süsteemi relvi hankevalikus, siis ma ei kõhkleks.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: GALIL AR on norm relv kes on ise lasknud see teab

Postitus Postitas rbl »

Ei ega Galil ei olnudki halb automaat, salved oleksid küll võinud olla vähem deformeeruvamast materjalist aga hind, mis ta eest toona maksti oli turuhinnast u. 30% jagu kõrgem. Eri liiki, erinevas kulumisastmes, eri kaliibris relvi omavahel võrdlema hakata oleks vist suht lootusetu ettevõtmine.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: GALIL AR on norm relv kes on ise lasknud see teab

Postitus Postitas vk1 »

hummel kirjutas:Eriti huvitav teemaarendus siin :D

Kahju, et osa poste tagantjärele kustutet.

Aga mis galjasse puutub, siis kalassi lolli- ja töökindel süsteem on ikka väga üleprahi asi, sõltumata sellest, kas need oleks Laari või Savisaare ajal ostetud. Algul oli jah vigisemist, kuid seda pigem võrdluses kalašnikovide endiga, mis nagunii hingusele läksid. Lihtsalt vähe kogemusi. Kui KV sai aga 2003 endale rootsi aerud, läks kisa lihtsalt nii suureks (ei mäleta, mis ametlik põhjendus oli), et ebamugav ja lagunev AK-4 vahetatigi enamuses kaitseväes lõpuks uuesti kasutajasõbralikuma ja töökindlama Galili vastu.
Üldist välist ehitust saaks veel sättida, et suuremat stabiilsust saavutada. Korralikke, vähemalt poolenisti plastikust, normaalseid salvesid võiksime samahästi ka ise juurde toota, kui vaid oleks ametlik tahe. Kalassi süsteem võib olla vananenud moraalselt, kuid mitte lahinguliselt.
Kui meil oleks täna NATO kaliibriga ja odavaid kalašnikovi süsteemi relvi hankevalikus, siis ma ei kõhkleks.
serbia toodab vektor r-4/r-5 kloone http://en.wikipedia.org/wiki/Zastava_M21 , hakkasid neid jumaldama oma balkani sõdade ajal. need peaks omakorda olema galil ar/sar koopiad (pikem kaba, kergem). ka lõuna-aafrikal peaks ladudes olema neid r-4/r-5 veel küllalt, toodeti neid u. 400 000. siis praegu toodetakse veel ka galili ennast, nati tuunituna http://world.guns.ru/assault/isr/galil-ace-e.html
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Re: GALIL AR on norm relv kes on ise lasknud see teab

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

hillart kirjutas:
olen küll. -mis siis? -saan medali???
Jaa-aa? Aga idee pole laita. Midagi Rahvakogule arutamiseks. Ja zoovolinikule kah puremiseks, et oma palka välja teeniks. Eesti rahva populatsiooni kadumine lähima aastasaja jooksul on ju vägagi aktuaalne ning ka meie suurepäraste sugupullide teened vajaksid võrdõiguslikkuse põhimõttest ja eesti rahva igikestvuse tagamise huvidest lähtudes rahva ning riigi austust-lugupidamist. Igatahes! :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: GALIL AR on norm relv kes on ise lasknud see teab

Postitus Postitas rbl »

Ärge nüüd teemast kõrvale kalduge, uusi liikmeid niimoodi ehmatades, sureb diskussioon välja ja foorumi informatiivsus kannatab.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Sten558
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 01 Jaan, 2013 20:36
Kontakt:

relvalambi kinnitus

Postitus Postitas Sten558 »

Kas keegi oskaks öelda kust saaks võimalikult mõistliku hinnaga ja soovitatavalt Tallinnas lambi kinnituse Galil AR torule?
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Re: relvalambi kinnitus

Postitus Postitas setu »

hea sõber google: NordArm
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6222
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uus Galil

Postitus Postitas kaur3 »

Vietnamis alustati ACEde kokkupanekut.

http://bmpd.livejournal.com/730287.html
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist