Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas oliver »

http://www.youtube.com/watch?v=ZsoJOjt25vU

Pole paha Makarovi kohta...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas Satakas »

mis tähendab "pole paha makarovi kohta"? nisuke lause viitaks justkui tõsiasjale, et makarovi rauad olid puuritud suvaliselt ja enamasti viltu.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas EOD »

Makarov on oma olemuselt täpne relv, kuna raud on raamiga jäigalt ühendatud. Ebatäpsus tuleb ainult kelgu loksumisest raamil. Kui püstol on puhastamiseks lahti võetud, siis kokkupanekul jääb taandurvedru veidi teise asendisse ja surub ka kelku teisiti. Ühesõnaga - suures riigis suured lõtkud. Mustusetaluvusele on see muidugi teisest küljest hea.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas Satakas »

äh, ega see jäik ühendus miskit loe. selleks ajaks kui toru liikuma hakkab, on kuul ammu rauast plehku pannud ja täpsust see ei mõjuta.

jutt kelgu loksumisest tundub eriti kummaline. võimalik, et ma selles tunnis magasin aga mis selle täpsem seos oleks?`

tandusrvedru...surub kelku teisiti? missa EOD oled täna liialt võtnud vä? :D
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas rbl »

Millegi pärast kipuvad jänkid alatasa Makarovit Youtube-is kiitma. Nähtavasti on tegu juba kogenud laskuritega, kes on võimelised ka kompaktse, lühikese rauaga püstoliga täpselt laskma. BoB Munden laseb samuti oma 2 tollise revolvriga 180 meetri peale märki. Amatööride käes need kompakt püstolid paraku häid tulemusi pea kunagi ei anna. Pikema maa peale suudavad kompakt püstolist rahuldavaid tulemusi lasta vaid kogenud laskurid.

http://youtu.be/Tied-t1fFsk
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas Leo »

Totalitaarses riigis lihtsalt ei hakatud eri kasutajagruppidega jamama, vaid tehti 1 standardrelv, mis sobis enamikele kasutajatest. See aitas ka koolitust ja remonti ja padrunimajandust standardiseerida. Muidugi olid Korovinid ja hiljem PSMid ja Stetskinid, kuid neid oli väga vähe vorreldes Naganti, TT voi PMi miljonitega. Kuuli efekt sihtmärgis oli seitsmendajärguline teema, oluline oli toota palju relvi odavalt. Peale I MS ja revolutsiooni oli NSV Liidus palju Nagante, neidki allohvitseri ja ohvitseri mudelid, lisaks Mauser C96 ja väiksemaid koguseid Lugereid, Colte jne. Kuna revolver oli eilne päev, siis voetigi uue relva ja padruni aluseks 7,63 Mauser. Kui TTd juba kasutusel olid, siis tehti ka SMGd sama unifitseeritud kaliibriga. Peale II MS oli jälle kogemus, et TT on tore, kuid sakslaste Waltherid paremad vöö peal ja kaenla all kanda ja tuligi uus padrun ning relv. Muidugi aitas ka see, et SMGd hakkasid kaduma ja kasutusele tulid vahepealse padruniga automaadid.

Arutelud pystoli funktsioonist lahingrelvana on toredad, kuid reaalselt olid pystolid lahingrelvana arvestatavad eriyksustes, näiteks opetati luurajaid TTga tabama kuni 100 m kauguselt, k.a. liikuvat märki. Mujal yldvägedes oli see peamiselt staatuse tunnus ja voimalus vastupuiklevaid voi mässule kiskuvaid alluvaid "sanitaarlaskudega" motiveerida. Samuti ohvitseridele viimane enesekaitserelv enne noa otsa sattumist. Kui vaadata samasse klassi kuuluvaid teenistuspystoleid, siis nende eelistamine on peamiselt maitse asi. Colt on raske ja väiksema kämblaga inimesel halb pihku suruda. TT on kergem relv, kuid karmi tagasilöögiga. PM padrun jälle väikese energiaga, relva dimensioonid sobivad enamikele kasutajatest.

Shokiefektiga vehkida pole eriti vaja. Kui kolonel Fackleri kuuli ajutise ja jääva haavakanali diagramme vaadata, siis alla helikiirusega liikuv laskemoon lammutab kudesid minimaalselt. Peamiselt tapab ikkagi tabamus elutähtsa organi pihta, mina eelistaksin suurele kaliibrile keskmist, sest siis jaksab rohkem moona kaasas kanda. Ja laskmist tuleb ka palju harjutada, mida keskmine politseinik ja ohvitser kindlasti ei tee.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas Satakas »

rbl kirjutas:Millegi pärast kipuvad jänkid alatasa Makarovit Youtube-is kiitma. Nähtavasti on tegu juba kogenud laskuritega, kes on võimelised ka kompaktse, lühikese rauaga püstoliga täpselt laskma. BoB Munden laseb samuti oma 2 tollise revolvriga 180 meetri peale märki. Amatööride käes need kompakt püstolid paraku häid tulemusi pea kunagi ei anna.

http://youtu.be/Tied-t1fFsk
1) jänkid kipuvad kõike nõukavärki üle kiitma. mingi freudistlik teema vist. osa kama on muidugi kiitust väärt aga sugugi mitte kõik.
2) makarov a priori POLE paha püstol! nagu ma ütlesin varem, on ta ainus häda sitt käepide. no...lasta kõlbab jne aga pihus ei taha püsida.
3) EOD äsjane märkus mingite kelkude ja lõtkude kohta läheb suht ulmevaldkonda aga ma mõistan, et me kõik võtme vahel paar pitsi rohkem kui vaja... PM'i kelk istub minu tagasihoidlikul hinnangul raamil liigagi täpselt ja kindlalt. mind isiklikult see lausa häiris ja kui keegi väidab, et seal on mingi lõtk, siis..mm...üleliigne pits või praakpüstol.

ja ma ei tuututa niisama...mul oli makarov aastaid puusal FN1922 kõrval. ma tunnen seda püstolit nagu oma tilli! ja kui keegi väidab, et ma oma tilli ei tunne...siis... :wall: ainus sõjariist, mida ma makarovist paremini tunnen, ongi FN1922
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas EOD »

Satakas võiks ülbitsemise asemel endale asja veidigi selgeks teha.
Taandurvedru on eestikeelses terminoloogias täiesti ametlikult kasutatav "vozvratnaja pružina" nimetus.
PM raud on ühendatud jäigalt raamiga, samas sihik ja kirp on kelgul. Kui nüüd kelk raami peal loksub, siis muutub sellega ka sihtimisseadmete ja raua omavaheline asend.
Jõudis kohale?
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas Satakas »

Leo kirjutas:näiteks opetati luurajaid TTga tabama kuni 100 m kauguselt, k.a. liikuvat märki.
emm...fantseerida ju võidi ja kindlasti sai keegi TT'st ka 100 metri pealt liikuvale sihtmärgile pihta. võimalik, et talle anti selle saavutuse eest ka võidu orden vmt aga kohe päris kindlasti polnud ega saanudki olla tegu niiöelda püsiva saavutusega sest ükskõik, millise püstoli täpsuse hajuvus sajal meetril ei mahu teduslikus mõistes täpsuse kategoorisse. jaa...ON püstoleiod, mille sihikut saab lausa poolele kilomeetrile nihutada aga see on muu teema.
Leo kirjutas:Kui vaadata samasse klassi kuuluvaid teenistuspystoleid, siis nende eelistamine on peamiselt maitse asi. Colt on raske ja väiksema kämblaga inimesel halb pihku suruda. TT on kergem relv, kuid karmi tagasilöögiga. PM padrun jälle väikese energiaga, relva dimensioonid sobivad enamikele kasutajatest.
kle...colt (1911 - ilmselt sellele viitad) loodi ratsaväevastase relvana. überkaliiber, mis suudaks ka hobust peatada. et see hilise ajani kasutusse jäi, oli suht moe küsimus. osalt ka freudi teema...a'la suurus jmt.
Leo kirjutas:Shokiefektiga vehkida pole eriti vaja.
on ikka. meeldib või mitte, aga ka millimeetrine erinevus kaliibris loeb. ja SITAKS loeb!
Leo kirjutas:Kui kolonel Fackleri kuuli ajutise ja jääva haavakanali diagramme vaadata, siis alla helikiirusega liikuv laskemoon lammutab kudesid minimaalselt. Peamiselt tapab ikkagi tabamus elutähtsa organi pihta, mina eelistaksin suurele kaliibrile keskmist, sest siis jaksab rohkem moona kaasas kanda. Ja laskmist tuleb ka palju harjutada, mida keskmine politseinik ja ohvitser kindlasti ei tee.
nojah...muidugi loeb, kas tabad väikest varvast või süda. loomulikult on püstoliga laskmist harjutada vaja, milles küss, ma ei mõista?
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas Satakas »

EOD kirjutas:Satakas võiks ülbitsemise asemel endale asja veidigi selgeks teha.
Taandurvedru on eestikeelses terminoloogias täiesti ametlikult kasutatav "vozvratnaja pružina" nimetus.
PM raud on ühendatud jäigalt raamiga, samas sihik ja kirp on kelgul. Kui nüüd kelk raami peal loksub, siis muutub sellega ka sihtimisseadmete ja raua omavaheline asend.
Jõudis kohale?
esiteks ma ju ei ülbitse!

teiseks: nojah...kirp'n shit ON kelgul. so what? tead sa palju püstoleid, millel see poleks nii? enamusel püstolitel on kirp ja sälk kelgul. ja ma pole küll kelleltki tiselt kuulunud, et see oleks nende ebatäpsuse põhjuseks. pigem viidataksegi just käepideme ergonoomikale või selle puudumisele ehk siis püstoli tsakaalustusele

ok...teoorias kelk võib ju mingil määral logiseda. vahest päris jubedaltki. ja siis??? mis sa arvad, kui suur loks makarovi või mul poh, millise püstoli kelgul olema peaks, et see oluliselt laskmistäpsust mõjutaks? ma pean siinkohal silmas normaalset püstoli laskekaugust. krt see peab ikka enneolematult sitt püstol olema kui sellega mõnekümne meetri pealt inimesele pihta ei saa :wall:

s.t. jah...selline võimalus on muidugi olemas aga olgem ausad - kui su püstolil on nisuke loks, siis oled sa selle juba ammu garantiireonti saatnud või uue ja parema ostnud.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas Manurhin »

Huvitaval kombel pole ma veel kuulnud, et keegi oleks TT (pean silmas muidugi vaid N. Liidus valmistatuid) täpsuse või vastupidavuse üle kurtnud. Samas makaarikute kohta on siitki foorumist korduvalt läbi käinud, et vanemad, '50 a.-tel valmistatud olevat kõige paremad, hilisematel kippus kvaliteet juba veidi ebaühtlane olema.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas Leo »

Kahjuks mul ei ole aega iga detaili yle tundide viisi vaidlema hakata. Taandurvedru on eestikeelne termin. Pystol on enesekaitse relv 5-15 m kaugusele ja ka selliselt kauguselt kiire tabava lasu sooritamine poolfiguuri nouab palju treenimist, tasemel 1000+lasku aastas. 1 lasuga vastase siruli panemiseks peab tabama pähe voi seljaajusse, isegi sydame voi suurte veresoonte tabamine ei vota kohe maha, vaid on mitu sekundit aega vastu lasta, enne kui kudede hapnikupuudus mojuma hakkab. Kaliibril on väike tähtsus, oluline on tabada vajalikku piirkonda. Sellepärast lastaksegi pystolist häda korral mitu lasku järjest, et olla kindel. Eelis on kaasaegsetel suure salvega ja hästi tasakaalustatud relvadel, millega on lihtsam piisavalt kiiresti ja täpselt lasta. Sellepärast hangitaksegi sofikatele head pystolid ja palju lisavidinaid ning laskmist drillitakse palju, et neil on vahet.

TTga 100 m harjutus ja Stechkini 200 m harjutus olid NSVLiidu ajal toodetud oppekirjanduses sees, kuid selliselt kauguselt ei saa tosise näoga rääkida suurest tihedusest. Tase oli 1-2 tabamust täisfiguuri igast lastud padrunisalvest oli kogenud laskuri lagi. Medalite andmise kohta tabamuse korral andmed puuduvad.

Natuke OT, et fakt suurde pilti paigutada. Samuti oli SVD manuaalis laskude kuluks arvestatud 1 salv, et maksimaalsetel laskekaugustel minimaalset märki tabada. See ei ole praktiline laskekaugus, vaid maksimaalne, mida osav kasutaja suudab välja venitada. Ma tean, et näiteks kabaga Glockiga on ka tänapäeval reaalne 100 m pealt kattetuld teha. Juutidel on see kasutuses, eriti automaatne Glock 18 on hea pika salvega. Samuti on Berettal automaatne kabaga mudel, nii et mitte ainult venelased ei kasutanud, vaid pigem kopeerisid teiste ideid. Motleme hetkeks, kus sellist lasketehnikat kasutati? Vastase patrull trehvab luurajat, kes neid kohe kiiresti oma TTst voi uuemal ajal Stechkinist tulega kostitab. 1 voi 2 meest saavad perifeeriasse tabamuse, patrull on pikali ja luuraja kaob silmapiirilt, kuni oma haavatut lapitakse. See oligi sellise lasketehnika eesmärk, kattetuli ja eemaldumine. CZ 61 Skorpion on uuema aja mudel samal eesmärgil nagu Stechkin, Skorpioni mudel CZ 65 tehti idabloki tarbeks 9x18 ehk Makarovi padruniga. Kandmiseks vöökabuur ja lisavarustuses summuti ning 20-lasulised salved.

TTsid jagati enesekaitserelvaks peale ohvitseride ka snaipritele, meedikutele, autojuhtidele, kuulipilduritele jne. Mauser C96 kaba idee on sisuliselt Stechkinile kopeeritud, et kaugemale voi valanguga oleks kindlam tulistada. Täispikkuses automaadiga on tabavus kahtlemata suurem. Samuti meeldisid venelastele väga kabaga Browning Hipowerid ja pika toruga kahurväe-Lugerid, kui need trofeedeks saadi, siis korjas GRU kokku enda meestele. Korralikul luurajal oli ikka TT voi moni muu suur pystol vööl ja väiksem Korovin, Walther vms varrukas, et igasugu kohtumisteks valmis olla. Kabaga Mauserist voi Browningust sai lasta päris kaugele häirivat tuld, ega need sihikud seal naljapärast ei ole. Samuti on AK 47 sihikuline laskekaugus tagumisel sihikul 800 ja AKMil 1000 m. Ega siis päriselt keegi niikaugelt pealasku ei treeni, kuid häiriva tule voimalus on olemas, nagu ka GPMG häiriv tuli kolmjalalt on 1 miili kaugusele, ehk 1500-1600 m.
Viimati muutis Leo, 15 Apr, 2013 12:53, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas Satakas »

võibolla debiilne küsimus aga elame üle


ok...makaarik on ebataäpne. mida te temast eeldate? pähetabamust 2km pealt?

500m pealt?

100m pealt?

et kui vähemalt 100m pealt silmade vahele ei lase, siis on sitt püstol?

et kui kelk tsipa logiseb, siis võib prügikasti visata (EOD)?

WTF??

tra ma loen seda teemat ja mul on tunne, et ma oleks nagu 5 liitrit viina joonud... :dont_know:
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas Manurhin »

Kõik sõltub sellest, mida millega võrrelda. Nt. CZ 92-ga võrreldes on makaarik ju suisa snaiperrelv. Eks katsu väikese ja sisuliselt ilma sihikuta relvaga inimsiluetile 50m kauguselt pihta saada. Tilluke tsiviil-enesekaitserelv pole aga selleks mõeldudki. Piisab, kui 5m pealt tabad ja relv täidab selle ülesande, milleks ta loodi. Makarov pole ka mõeldud 100+ meetri peale täpsuslaskmiseks. Selleks otstarbeks on teised relvad, nt. kokkukäiva päraga AK või hilisemal ajal juba AKSU. Nõukogude armeel erinevaid relvi jätkus välja jagati neid vastavalt olukorrale.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvade hävitamine täna ja pärast 2 ms-i.

Postitus Postitas EOD »

Satakas kirjutas:võibolla debiilne küsimus aga elame üle


ok...makaarik on ebataäpne. mida te temast eeldate? pähetabamust 2km pealt?

500m pealt?

100m pealt?

et kui vähemalt 100m pealt silmade vahele ei lase, siis on sitt püstol?

et kui kelk tsipa logiseb, siis võib prügikasti visata (EOD)?

WTF??

tra ma loen seda teemat ja mul on tunne, et ma oleks nagu 5 liitrit viina joonud... :dont_know:
Olgu, viimast korda siis veel puust ja punaseks, seejärel on minu jaoks teema ammendunud.
Makarovi efektiivne laskekaugus kiires tulevahetuses jääb kuhugi 7 meetri juurde, sõltudes pigem laskuri oskustest kui relvast.
Võistlustel tulistatakse 25 meetri peale. Oma küllaltki keskpärase Makaroviga sain tulemuseks keskmiselt 75 100-st. Vabariigi taseme võistlustel tähendas see kohta esimese kolmandiku lõpus. Esikoha pretendentidel olid muidugi valitud relvad ja ka laskurite tase peajagu üle. Järelikult relv ise on oma otstarbeks piisavalt täpne.
TT on küll täpsem, eriti pikemal distantsil. Paarikümne ajateenija juuresolekul õnnestus 100 meetri pealt seitsmenda lasuga märklaua peale pandud pudel purustada, kusjuures ülejäänud 6 lasust oli 5 tabamust märklauas. PM-ga sellisele distantsile tulistada pole proovinud. Häirivat tuld saab muidugi anda.
Taandurvedrust ja kelgu lõtkust juhtsoontel. Kui taandurvedru jämedama (eesmise) otsaga lauale püsti panna, võib veenduda, et ta jääb viltu, nagu Pisa torn. Seega kelgule mõjuval jõul on külgkomponent. Vedru teises asendis paigaldamisel toimib see külgkomponent teises suunas ja muudab sihikuliini asendit vintraua suhtes. Seetõttu võistluste eel pärast viimast treeningut relva puhastamiseks lahti ei võetud.
Makaroveid toodeti mitmes modifikatsioonis. Esimestel oli kroomimata vintraud, teistsugune päästikukaitse, relva number oli löödud kelgu esiosale, mitte küljele...
Modifikatsioone oli mitu. Kuid kõik need olid koostatud omavahel sobitatud detailidest ja osa relva numbrist oli kõigil detailidel. Kvaliteedi kohta polnud midagi paha öelda.
Asi muutus nende IŽ-70 fikseeritud sihikuga modifikatsioonide ehk "spordipüstolite" tulekuga, mis on kommertstoodang, mitte sõjaväe-või politseirelvad. Nende mitmed osad on juba väliselt erinevad, näiteks kukk või kaitseriiv. Detailid on nummerdamata... Vot nende osas on küll kvaliteet väga kõikuv.
Over and out.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist