II MS suurim tankilahing

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Kasutaja
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 28 Nov, 2005 14:20
Kontakt:

II MS suurim tankilahing

Postitus Postitas Kasutaja »

Milline oli suurim tankilahing Teises maailmasõjas? Prohhorovka?
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

jah.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Veltu kirjutas:jah.
Vale! Lahingus osalenud tankide arvult oli kaugelt suurem 1941.a 24-28.juunil toimunud lahingud saksa armeegrupi "Süd" I Tankigrupi ja vene Edelarinde koosseisus olnud tankikorpuste vahelised lahingud Rovno ümbruses.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Mis kahtlased andmed sul on. Kõik räägivad ja kirjutavad,et Prohhorovka oli suurim. Kõik :!:
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Veltu kirjutas:Mis kahtlased andmed sul on. Kõik räägivad ja kirjutavad,et Prohhorovka oli suurim. Kõik :!:
Kunagi teadsid "kõik", et maa seisab kolme elevandi seljas ja on lapik!

OK, kui nüüd asjast täpsemalt rääkida, siis Prohhorovka kui "maailma suurima tankilahingu" müüdi peasüüdlane oli vene 5.Tankiarmee juhataja Rotmistrov, kes püüdis sellega oma tohutuid kaotusi õigustada. Selle kohta on mitmed vene ajaloolased avaldanud huvitavaid ja kriitilisi materjale, ma püüan neid sulle välja otsida, aga sellega läheb natuke aega. Aga isegi selle müüdi järgi kohtusid Prohhorovka all vene poolelt ca 800 tanki ja sakslaste poolelt ca 700 tanki. 1941.a juunis olid vene poolelt Edelarinde vastulöökides osalenud 4., 8., 15., 19. ja 22.mehhaniseeritud korpuste kooseisus vastavalt 892, 858, 733, 450 ja 707 tanki, kokku seega 3640 tanki, neist 760tk olid T-34 ja KV. Sakslaste Kleisti I Tankigrupis oli ca 800 tanki. Kokku seega osales lahingus ca 4440 tanki!

P.s Prohhorovka kohta loe siit: http://www.volk59.narod.ru/prohorovka.htm
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Ei tea,Kurski lahingus osales kokku umbes 2miljonit meest,üle 6000tanki ja üle 4000 lennukit,aga Prokhorovkas osales neid siiski hulga vähem,1500 kanti
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

uusmario! Need arvud palun ma sul koheselt unustada. Ainuüksi need arvud tunduvad naeruväärsena.

Iseasi kui usaldusväärne see Trolli sait on.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Miks need arvud naeruväärsed on,ega Kurski lahing ei toimunud ainult Prokhorovkas,vaid tervel Kurski eendil,mis oli no ikka väga pikk rindejoon.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ei tea,Kurski lahingus osales kokku umbes 2miljonit meest,üle 6000tanki ja üle 4000 lennukit,aga Prokhorovkas osales neid siiski hulga vähem,1500 kanti
Mina ei näe selles väites ka midagi imeliku.
Kas või paljudes ajaloo saadetes on räägitud, et maailma kõige suurem tankilahing toimus Kurskis. :roll:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Nestonia
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 17 Aug, 2005 0:30
Kontakt:

Postitus Postitas Nestonia »

hugo1 kirjutas:
Ei tea,Kurski lahingus osales kokku umbes 2miljonit meest,üle 6000tanki ja üle 4000 lennukit,aga Prokhorovkas osales neid siiski hulga vähem,1500 kanti
Mina ei näe selles väites ka midagi imeliku.
Kas või paljudes ajaloo saadetes on räägitud, et maailma kõige suurem tankilahing toimus Kurskis. :roll:

Seda on õeldud ka Tim Newark raamatus "Murrangulised Lahingud"
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Oot, oot, vaidlus tekkis selle üle, kas suurim tankilahing toimus Prohhorovka all, mitte Kurski kaarel üldse! Sel juhul tuleks täpsustada, mismoodi täpsustada või piiritleda sõna "tankilahing". Kas ainult seda, kui tankid võitlesid tankide vastu teatud konkreetses kohas nagu Prohhorovka küla (siin tekivad jälle omakorda küsimused - kas külas endas? Või küla ümber? Kui suurt piirkonda siia kaasa arvata? 1km raadiuses ümber küla? Või 10km? Või rohkem?) või terve strateegilise operatsiooni raames (nagu "Lahingud Kurski kaarel" või "Sõja algperioodi lahingud").

Tasub lugeda ka seda artiklit: Крупнейшее танковое сражение
Muide, see, et sõja algperioodi tankilahingud on lääne ajalookirjeldustes vähetuntud, on suurelt osalt selle süü, et nõukogude ajalooteosed käsitlesid neid lahinguid väga üldjoontes ja hoidusid tehnika arvude väljatoomisest. Lääne ajaloolastel aga oli neid arvandmeid väga raske hankida ja lähtuti ametlikust nõukogude propagandast.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Tahaks siinkohal teha samasuguse liigutuse, nagu grusiin infoabi reklaamis: eeeee ....

Kõigepealt täpsustage, mis on tankilahing (rääkige omavahel selgeks).

Kas: tankid tankide vastu või lahing kus osaleb tanke mõlemalt poolelt.

Tank - tanki vastu lahing toimus Kurski kaarel vaid III faasis, sama lugu näiteks Tamsa lahinguga.

Seega: edasiste vaidluste vältimiseks sedake reeglid paika.
Enne ei ole mõtet numbritega lagedale tulla !!!

toimuvat arutlust huviga jälgiv
õpetaja
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

hoopis omaette küsimus on see,kui palju tanke võttis osa selles Rovno juures toimunud lahingust,arvata võib ,et ehk veerand sellest arvust mille jõulutroll ütles.Nii palju kui mina asjast aru olen saanud toimus seal selle 4.päevajooksul päris mitu lahingut,kus kõikides erinevates lahingutes osales võib-olla üle 4000 tanki kokku.Oleks need 3500 vene tanki läinud ühes suures lahingus kokku 800 saksa tankiga,siis on ilmne,et lahingu lõppedes oleks 1.tankigrupp lakanud olemast.Tegelikult oleks sellest piisanud juba ainult Kv-dest ja T-34-dest.
Kasutaja
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 28 Nov, 2005 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas Kasutaja »

Jõulutroll kirjutas:
Veltu kirjutas:jah.
Vale! Lahingus osalenud tankide arvult oli kaugelt suurem 1941.a 24-28.juunil toimunud lahingud saksa armeegrupi "Süd" I Tankigrupi ja vene Edelarinde koosseisus olnud tankikorpuste vahelised lahingud Rovno ümbruses.
Ma olin kah sellest kuulnud, aga ei teadnud numbreid.
Kuskil foorumil nägin ka arvamust, Prohhorovka olevat suur lahing ainult venelaste seisukohast. Saksa lahingupäevikutes ei pidavat ta midagi erilist olema. Mine võta kinni!
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Prohhorovka tankilahing peeti Prohhorovka küla lähedal 12. juuli 1943. See küla ise asub ühtedel andmetel 30 km, teistel andmetel 60 km kaugusel Belgorodist. Väidetavalt on see lahing II maailmasõja ja kogu ajaloo tankilahingutest suurim (aga tankid ilmusid alles I maailmasõjas välja). Selles lahingus arvatakse osalenud mõlemal poolel kokku umbes 1200 tanki ja liikursuurtükki ning neid toetas ka lennuvägi. Lahing toimus mitte ainult küla lähedal vaid ikkagi lähiümbruskonnas. Saksa poolel osalesid selles SS-i tankikorpused. Üldiselt, vaadake raamatust „Sõjad. Ajalugu kaartidel” lk. 215. Seal kirjas osalenud üksuste nimed ning lahingutegevus kaardil ära näidatud. Prohhorovkast kirjutanud ka John Keegan „Teine maailmasõda” lk.464 – 467.
Aga tegelikult huvitaks mind ka üks küsimus: millilne tankilahing ikkagi on sõdade ajaloo suurim? :idea:
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist