Tokarev TT

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Uku
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 22 Apr, 2009 23:51
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Uku »

EOD kirjutas:Ära kõike kirjutatut ka usu. M 57 on TT Jugoslaavias toodetud koopia.
http://world.guns.ru/handguns/hg200-e.htm
Ei usugi. Tegelikult on nad kõik ju (Hiina, Poola, Rootsi ja Vene TT) Browning 1903 koopiad.
Külmavereliselt ja vapralt kaitseb eestlane oma kodumaad!
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Uku kirjutas: Ei usugi. Tegelikult on nad kõik ju (Hiina, Poola, Rootsi ja Vene TT) Browning 1903 koopiad.
Ole nüüd hea inimene ja tee endale enne kirjutama hakkamist põhitõed selgeks.
Näiteks Browning 1903 ja TT löök-päästemehhanismi ja sulgemissüsteemi erinevused.
Tööd on kõvasti, kuid kui oled valmis saanud, siis postita tulemus siiasamasse. Pärast foorumi kollektiiv hindab tulemust ja Sinu tõsiseltvõetavust. :wink:
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

EOD kirjutas:
Tööd on kõvasti, kuid kui oled valmis saanud, siis postita tulemus siiasamasse. Pärast foorumi kollektiiv hindab tulemust ja Sinu tõsiseltvõetavust. :wink:
Mis tööd siin ikka on, kui asjad erinevad, nagu siga ja kägu :lol:
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Kasutaja avatar
Uku
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 22 Apr, 2009 23:51
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Uku »

Selge pilt :) Tellisin juba ühe raamatu, mis mu maailmapilti relvade seisukohalt avardama hakkab.

Parimat soovides,
õpilane Uku
Külmavereliselt ja vapralt kaitseb eestlane oma kodumaad!
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Loen taaskord relvaseadust ning ma ei saa ausalt öelda aru mis on keelatud...
Sisuliselt kui ma tahan endale soetada Colt 1911 (11.4mm ikka) või siis suisa .50-st asja siis tavalise inimesena on mul selleks täiesti võimalus?
Rahvas turu peal räägib et ei saa (samas nad väidavad et TT on ka keelatud).
Eriohtlikkusega asjad on sellised http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp? ... d=12819844

Kas ma saan õieti aru et piirang hakkab kehtima .50 (siis 12.7)-st (v.a. .50 mis on viimane lubatud piir) ülespoole?

Edaspidi on sooviks lisaks midagi tummisemat soetada kui 7.65br. :twisted:
Kasutaja avatar
Pirr
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 07 Dets, 2007 14:08
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pirr »

4) tulirelvad alates cal 50 laskmiseks padrunitega 12,7 × 99 mm ja 12,7 × 108 mm ning nendest suurema kaliibriga vintraudse relva padruniga;
Jutt käib ikka vist suurema relva moonast, mitte püstoli-revolvri omast.

Iseasi on muidugi see märge:
3) kõrgendatud läbistusvõimega kuuliga padrun - püstoli- ja revolvripadrun, mille kuul on võimeline läbistama III-A klaasi kuulivesti
Kas 0.45 FMJ näit. läbistab Level IIIa vesti või siis veel gramm suurema kaliibriga Desert Eagle?
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

No ma eeldan ka et mõeldakse midagi muud kui püstoli-revolvri oma...

Suht hea pilt vestide kohta Kahjuks peab laskemoona visuaalselt tuvastama.
http://lib.store.yahoo.net/lib/yhst-986 ... 334/3atext
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

Pirr kirjutas:4) tulirelvad alates cal 50 laskmiseks padrunitega 12,7 × 99 mm ja 12,7 × 108 mm ning nendest suurema kaliibriga vintraudse relva padruniga;
Jutt käib ikka vist suurema relva moonast, mitte püstoli-revolvri omast.

Iseasi on muidugi see märge:
3) kõrgendatud läbistusvõimega kuuliga padrun - püstoli- ja revolvripadrun, mille kuul on võimeline läbistama III-A klaasi kuulivesti
Kas 0.45 FMJ näit. läbistab Level IIIa vesti või siis veel gramm suurema kaliibriga Desert Eagle?
.45 ei läbista suurt midagi, v.a. luud- ja lihaskoed. Nii et ka oluliselt nõrgem vest peab selle kuuli kenasti kinni. .50 on vesti osas juba veidi parema läbistusega. Tõsi, 3A pole ma sellega proovinud. Aga ühte võin küll öelda - ma ei tahaks olla .50 receiving end poolel. .50 nimelt võtab vesti, ja lööb selle sulle kogu täiega kehasse sisse... :lol: Nii et ma ei tea, kumb oleks parem - kas .50 puhtalt läbi, või vestis kinni, ja koos vestiga selgroo vastas... :scratch:

Käsilrelvadest (püstol-revolver) läheks siia punkti alla hetkel pigem 5,45 PSM ja 7,62x25 Tokarev terassüdamikega ning FN FiveSeven. No ja muud millele tootja on lisanud omapoolse märke vastava võimekuse kohta.

T
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

canislupus kirjutas:Loen taaskord relvaseadust ning ma ei saa ausalt öelda aru mis on keelatud...
Sisuliselt kui ma tahan endale soetada Colt 1911 (11.4mm ikka) või siis suisa .50-st asja siis tavalise inimesena on mul selleks täiesti võimalus?
Rahvas turu peal räägib et ei saa (samas nad väidavad et TT on ka keelatud).
Eriohtlikkusega asjad on sellised http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp? ... d=12819844

Kas ma saan õieti aru et piirang hakkab kehtima .50 (siis 12.7)-st (v.a. .50 mis on viimane lubatud piir) ülespoole?

Edaspidi on sooviks lisaks midagi tummisemat soetada kui 7.65br. :twisted:
Eestis on tsiviilkäibesse lubatud kõik käsirelvad kuni kaliibrini .50 (kaasa arvatud). Nii et vana hea .45, ja veidi noorem hea .50 AE on täiesti OK. Oman mõlemat, olen ka mõlemat kandnud ning seega kui Tallinna Loomaaias peaks kunagi tekkima intsident "jääkaru Franz puurist väljas" vol 2, ei ole mul end vaja ohustatuna tunda. Mida ei saa öelda ilmselt sel hetkel küll 9mm meeste (ja alla sellest rääkimata) kohta :lol:

T 8)
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Kasutaja avatar
tuborg
Liige
Postitusi: 105
Liitunud: 06 Sept, 2006 20:47
Asukoht: Saue
Kontakt:

tula vs izevski tt

Postitus Postitas tuborg »

Olen valiku ees kas võtta omale 1940a tula või 45a izevski tehases toodetud tt. Oskab keegi öelda kas üks võiks teisest parem olla või on mõlemad samahead?
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: tula vs izevski tt

Postitus Postitas EOD »

Eks seisukord sõltub ka kasutusest. Üks võis konserveerituna seista ja teine aktiivses kasutuses olla.
Üldiselt loetakse Tuula tehast paremaks. Pealegi oli 1945. aastaks kõigi tehaste tööpingipark kulunud, mis mõjutas ka toodangu kvaliteeti.
Kasutaja avatar
tuborg
Liige
Postitusi: 105
Liitunud: 06 Sept, 2006 20:47
Asukoht: Saue
Kontakt:

Re: tula vs izevski tt

Postitus Postitas tuborg »

Mõlemad kasutamata ja konserveeritud. Otsustasin 40a mudeli kasuks sest ehk jah sõja alguse kvaliteet parem kui lõpu ning nagu niivanade asjade puhul ikka, mida vanem seda parem.
Garrett
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 08 Juul, 2013 20:04
Kontakt:

Re: tula vs izevski tt

Postitus Postitas Garrett »

Tula varjant on parem, sest Tula TT on haruldus kui Izevsk, sest Tula tehas oli evakueeritud ja vaga palju mudeleid oli tehtud Izevskis..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist