Üldine ajateenistuskohustus

Vasta
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Kilo Tango »

vaoinas kirjutas:Eks ta ole, kes saab aru, see naerab.
Kes ei saa aru, see õiendab ja kindluse mõttes peab nii autorit, kui ka naljast aru saajaid idiootideks. Noh, et ise mingil juhul rumalaks ei jääks...
Ei ole seal midagi sellist ridade vahel, millest keskmine lugeja aru ei saaks. Vbl ma ülehindan keskmist lugejat, kuid keskharidusega inimesele ei tohiks selles kirjatükis olevad nükked ja pilked mitte märkamatuks jääda. See aga ei suurenda kirjatüki väärtust, sest kirjutajal endal ei ole positsiooni, mille pealt niimoodi ülbitseda. Teisisõnu. Kui sul on pikem välisreis ees ja sa arvad, et sind võidakse vahepeal kutsuda, siis saada kirjalik teade selle kohta KRA-le, et ma ei pruugi teie kutset kätte saada kuna mul on pistik väljas. Seetõttu palun juba ette pikendust. Ja kui siis kutse kohta info sinuni ka jõuab ära plära. Pärast teed üllatunud näo ja KRA-ga kohtus vaieldes jääd võitjaks, sest kutsealuseks olemine ei tähenda, et inimene on 9 aastat sunnismaine.
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas wambambola »

allatah kirjutas:Ühe sarnase suhtumisega tüübiga "õnnestus" mul koos aega teenida. Üks igavene rist ja viletsus. Ei saanud hakkama ei sõjaväeliste ülesannetega ega ning oli ainus eesti juurtega tüüp, kes pidevalt teistele suutis käru keerata.

Aga muidu kas keegi palun seletaks mulle ära, mida tähendab vabatahtlikult ajateenistusse minemine? Meie ajal (paar aastat tagasi) öeldi, et peaaegu pooled ajateenijad on siin vabatahtlikult. Võibolla kompanii peale mõni inimene oli, kes oli ise kirjutanud avalduse, aga 99% ütlesid ikka, et ise nad selleks soovi ei avaldanud. Lihtsalt täitsid kohustust ja ei vingerdanud kõrvale. Seega kust võetakse see väide, et meil nii palju vabatahtlikke on?
Keegi ei taha olla aktivist, vähemalt ma oletan seda. Miks? Nad pannakse kohe tanki või äkki hakkatakse kohe trukkima.
Ühesõnaga, kui keegi ise läheb ennast ajateenistusse pakkuma, et kas saab? Mina tegin nii, et peale peale kooli käisin kohe ära ja kogu moos. Ei pea siis üle õla vaatama, et millal kutse tuleb.
See on jah nati kaka asi, et ei tea millal.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Lemet »

Järeltulev põlv käis kah aprillis end ajateenistusse nillimas, aga kohta netu...ainus võimalus kõrgkooli minna, siis kohe aasta akadeemilist võtta ja siis pidada olema kohustus vastu võtta. Kes sellisest keemiast õnnelikumaks saab...sellesama Vietnami jõmpsika asemel oleks kandidaat hoobilt olemas ja kõigil närvid tervemad.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas vaoinas »

Kilo Tango kirjutas:
vaoinas kirjutas:Eks ta ole, kes saab aru, see naerab.
Kes ei saa aru, see õiendab ja kindluse mõttes peab nii autorit, kui ka naljast aru saajaid idiootideks. Noh, et ise mingil juhul rumalaks ei jääks...
Ei ole seal midagi sellist ridade vahel, millest keskmine lugeja aru ei saaks. Vbl ma ülehindan keskmist lugejat, kuid keskharidusega inimesele ei tohiks selles kirjatükis olevad nükked ja pilked mitte märkamatuks jääda. See aga ei suurenda kirjatüki väärtust, sest kirjutajal endal ei ole positsiooni, mille pealt niimoodi ülbitseda. Teisisõnu. Kui sul on pikem välisreis ees ja sa arvad, et sind võidakse vahepeal kutsuda, siis saada kirjalik teade selle kohta KRA-le, et ma ei pruugi teie kutset kätte saada kuna mul on pistik väljas. Seetõttu palun juba ette pikendust. Ja kui siis kutse kohta info sinuni ka jõuab ära plära. Pärast teed üllatunud näo ja KRA-ga kohtus vaieldes jääd võitjaks, sest kutsealuseks olemine ei tähenda, et inimene on 9 aastat sunnismaine.

Ega ta muidugi pole midagi erilist ja nagu ma ka enne viitasin - ka mitte originaalset. Kuid nagu me inimese kolmandast meilist KRA'le lugeda võime, selgitas ta nii hästi-halvasti kui oskas oma plaanidest ja küsis ka nõu. Tundub, et isegi huvitus esialgu ajateenistuse läbimisest - lihtsalt kutses nimetet aeg ei sobinud. Selles valguses on ametkonna jäik ja paindumatu hilisem suhtumine isegi pila väärt - võinuks ju inimeselt küsida, millal tal on plaanis Eestisse naasta ja uue minekuaja klapitada. Hiljem muidugi keeratakse vint üle ning kui õigustatud see on, jäägu juba lugeja otsustada.

Küll aga siin kõlanud fraasid - no ma toon paremad välja: "Selline tekst /---/ on minuarust lausa medical case", "Selle blogi autor on täiesti mõtetu munadeta tropp", "Jäägu sinna oma neegreid nikkuma või midagi, "isa" selline", "Sovjetikommetega rottide /---/", "Valges ilmas saaks teha individuaalseid mööndusi. Seal, kus sihtgrupp ja nende tegevusi suunavad vanemad on mitte sovjetiaja viilid." jne. - need panevad küll mõtisklema, kas nende sõnade autorid peavad oma väiksuses tõesti endi tarkust nii reljeefsete hinnangute abil distantseerudes tõestama.

Viimase lause puhul tahaks healt sõbralt Trummilt pärida, et kus kaugel on tema hinnangul see "valge ilm", kus inimesed poleks omakasupüüdlikud ja laisad mistõttu oleks võimalik neile individuaalseid mööndusi teha?
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Kilo Tango »

vaoinas kirjutas: ...Küll aga siin kõlanud fraasid - no ma toon paremad välja: "Selline tekst /---/ on minuarust lausa medical case", "Selle blogi autor on täiesti mõtetu munadeta tropp", "Jäägu sinna oma neegreid nikkuma või midagi, "isa" selline", "Sovjetikommetega rottide /---/", "Valges ilmas saaks teha individuaalseid mööndusi. Seal, kus sihtgrupp ja nende tegevusi suunavad vanemad on mitte sovjetiaja viilid." jne. - need panevad küll mõtisklema, kas nende sõnade autorid peavad oma väiksuses tõesti endi tarkust nii reljeefsete hinnangute abil distantseerudes tõestama...
Selles osas oleme me sinuga ühes paadis. Militaarfoorumi fenomen vbl.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Viimase lause puhul tahaks healt sõbralt Trummilt pärida, et kus kaugel on tema hinnangul see "valge ilm", kus inimesed poleks omakasupüüdlikud ja laisad mistõttu oleks võimalik neile individuaalseid mööndusi teha?
Valge ilm on näiteks selles, potsatas minugi postkasti kutse ilmuda sinna ja tänna kaheks nädalaks.
Selle asemel, et joosta arstitõendi vms järele, alustasin ettevalmistusi, et saaks selle aja segamatult teenistusele pühendada.
Võinuks ka juuksekarva hakata lõhki ajama, kas on järgitud protseduure, postkasti tulnud kutse pole seaduse järgi "kätte toimetatud " jne.
Käisin kenasti ja viilimata seal taas ära, tore oli. Lausa hinge kosutas see seltskond, kellega "sõdida" tuli. Motiveeritud, ei virise, distsiplineeritud jne.
Sedasi peaks iga kodanik tegema.
See ongi valge ilm kui sa veel ei tea. Või vähemalt minu arvates on.
Sõjaväekohustustest viilimine on kõige ehedam sovjetiperioodi igand. Sellesama sovjeti, mille üle vastavas teemas hambaid teritasid.
Nii lihtne see ongi - kohustuse täitmine annab moraalse õiguse nimetada mittetäitjaid viilideks või kuidas iganes.

Küll aga vaoinas, sinupoolne asja esitlemine, justkui oleks see mingi tabamatu huumor, millest KRA juhmakad aru pole saanud, on pehmelt öelda mage.
Mingi sürrreaalne arvutimängu ja tegeliku elu kokku miksimine jne ei jäta just autori vaimutugevusest kõige paremat muljet.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kilo Tango kirjutas:Ei ole seal midagi sellist ridade vahel, millest keskmine lugeja aru ei saaks. Vbl ma ülehindan keskmist lugejat, kuid keskharidusega inimesele ei tohiks selles kirjatükis olevad nükked ja pilked mitte märkamatuks jääda. See aga ei suurenda kirjatüki väärtust, sest kirjutajal endal ei ole positsiooni, mille pealt niimoodi ülbitseda. Teisisõnu. Kui sul on pikem välisreis ees ja sa arvad, et sind võidakse vahepeal kutsuda, siis saada kirjalik teade selle kohta KRA-le, et ma ei pruugi teie kutset kätte saada kuna mul on pistik väljas. Seetõttu palun juba ette pikendust. Ja kui siis kutse kohta info sinuni ka jõuab ära plära. Pärast teed üllatunud näo ja KRA-ga kohtus vaieldes jääd võitjaks, sest kutsealuseks olemine ei tähenda, et inimene on 9 aastat sunnismaine.
Jah, arvan, et see ülbitsemine ja mingi sürr jutt Vietnami külmkapis talvesõja imiteerimisest oleks olemata võinud olla.
Tekib probleem, kirjuta argumenteeritud kiri, vähemalt hilisema karistuse määramisel arvestatakse kergendava asjaoluna.
Ja ongi kõik. Keegi ei mõista siin hukka sellist õnnetut asjaolu mingite reisiaegadega, vaid seda üsna kontrollimatut ülbamist.
Repressiivõigustega asutuste puhul näitab selline sõnakasutus lihtsalt märgi kõrvataguseid.
Ja nii lihtne see ongi, küll elu varsti talle õpetab.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas soesilm »

Mnjahh ... legendid.
Minu teada ei ole mingeid mitmeaastaseid järjekordi ajateenistusse. Loomulikult üritab KRA vajaliku hulga kutsealuseid paar kuud enne minekut ära määrata. Vastasel juhul oleksid ju kutsealused rahulolematud "ootamatust" korraldusest. Kõik need kes soovivad juunis asuda teenistusse ei pruugigi samas aastanumbris teenistusse jõuda. Kuigi minu kogemused näitavad, et kes juunis soovi avaldab, see oktoobris ikka saab ka.
Aga mis Henrisse puutub, siis tegemist on tavalise tarkpersega. Siin ei saa mingit juttu olla riigi või selle asutuse paindumatusest. Mis kuradi Aasia reis, millelt paari kuu jooksul ei ole võimalik tagasi jõuda? Eriti veel kui "on soov täita kodaniku kohustust"?
Ja Vaoinas - miks peaks sellise ülbiku suhtes paindlikkust üles näitama? Ei näe mingit põhjust. Kas ma saan valesti aru, et 3 kuud enne minekut teatab tüüp, et "ma vist ei jõua õigeks ajaks tagasi, sest tutvun hetkel maailmaga"! Kogu ülejäänud jutt on äärmiselt ebausutav ja katkendlik. Kuid peamine on toon - kuulge sitapead ametnikud, nautige mu verbaalset onanismi.
Aga no kui kellelegi meeldib, siis eks see olegi maitse asi.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Lemet »

Kuigi minu kogemused näitavad, et kes juunis soovi avaldab, see oktoobris ikka saab ka.
Mul kodus istub praktiline kogemus, kes avaldas aprillis soovi ja ei saanud. Tahaks lähemalt kuulda lugupeetava kogemusest.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas sadist »

herman30 kirjutas:
Lemet kirjutas: ka Paavo Nurmi oleks ülikonnas välja näinud umbes samane, aga füüsisel polnud ju häda midagi.
Samal teemal. Olen pannud tähele, kui vaatan televiisorit või juutuubist, et üldiselt paistab nagu USA sõduritel on suurem lihasmass kui näiteks briti söduril. Aga vaevalt et briti sõdurid füüsiliselt nõrgat oleks. Seda ma ei usu.
Usakad mugivad rohkem pulbreid ja ajavad end jõusaalis massi,britid panustavad vastupidavustreeningutele.
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas taara »

Lemet kirjutas:
Kuigi minu kogemused näitavad, et kes juunis soovi avaldab, see oktoobris ikka saab ka.
Mul kodus istub praktiline kogemus, kes avaldas aprillis soovi ja ei saanud. Tahaks lähemalt kuulda lugupeetava kogemusest.
Ma võin ka natuke pajatada. Mina lõpetasin oma pikenduse ära märtsis 2013. Komisjonis öeldi, et mingit võimalust ei ole juulis Pioneeri teenima minna. Väidetavalt kõik kohad täis. Ka mujale polnud kohti. Leppisin siis jaanuar 2014. Oktoobris oleks ka saanud, aga ei tahtnud minna 8ks kuuks. Väidetavalt võtsin jaanuaris viimase Pioneeripataljoni koha ära. Tädi lausa näitas arvuti ekraani pealt mingit programmi. Mingi kaks või kolm nädalat enne juuli kutset helistati ja pakuti Pioneeri kohta. Loomulikult ütlesin ära, sest plaanid oli juba pikemaks ajaks ette tehtud. Ahjaa. Lisaks mainin veel seda, et lasin ennat ootejärjekorda panna. Esimese variandina Pioneeripataljoni ja selles nimekirjas olin vist üheksas. Teoorias poleks tohtinud mingitki võimalust olla, et saaksin juulis Pioneeripataljoni minna.

Kuu või kaks hiljem läks kursavend komisjoni. Ütles, et peale teenistust tahab sõjakooli minna. Plaks, kohe oli juuli kutseks koht Pioneeripataljonis olemas.

Natuke aega hiljem läks veel üks sõber komisjoni. Kohe pakuti kohta juuli kutsesse. Ta ei tahtnud nii ruttu minna. Selle peale pakuti talle jaanuar 2014 Kuperjaanovisse. Pika vestluse peale paigutati ta jaanuar 2014 Pioneeripataljoni.

Vat millised imelised ja keerulised teed on KRA-s.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas soesilm »

Ütlemiste ja nende selguse kohta on raske midagi ütelda aga fakt on see, et taara oleks teenistusse saanud sel aastal või järgmise aasta jaanuaris. Ei mingit kahe aastast järjekorda. Sõjakooli astujatele leitakse alati koht.
Lemeti koduse näite kohta ei saa nii midagi öelda. Tihti mõjutab teenistusse võtmist kutsealuse enda soov teenida konkreetses väeosas. Siis lükataksegi edasi. Jumala pärast ei taha ma noormeeste kohta midagi halvasti öelda, kuid vahel muutuvad või kaovad teatud detailid asjaoludest siis, kui tuleb KRA otsust ja tegevust ümber jutustada. Kuid ka selle näite puhul ei saa ju rääkida mitme aastasest järjekorrast.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas sadist »

Arvamusi ühest teisest foorumist.Autoriteks naisterahvad.

"Oh see kaitsevägi. Meil on see nagu laulupidu-kohustuslik. Aga miks? Arvatakse et tuleb selline püsside paugutamise sõda siia euroopasse? See peaks olema vabatahtlik. See on üks aasta sinu elust, ja selles vanuses mängib see aasta väga suurt rolli. Poiss tahakski nüüd järjest ära teha, et baka, oma korter, magister ja siis hakata pere looma. Nüüd tuleb võib-olla aasta eemalolekut. Selles vanuses on see suur asi. Ja mida tehakse sõjaväes? Kästakse 12h püsti seista ühe koha peal. Miks? Et sõjaseisukorras teeb see seismise selgemaks, kui oled õppinud kuidas 12h seista? Samas saad iga nv koju jooma. Ning see et kui peab nädal aega lume sees passima. Mida teevad noorte meeste liigesed? Paljudel noormeestel on see, et mingi probleem on olemas aga mitte piisav et sõjaväest ära saada. Ja siis nad peavadki seal kannatama. Põhiseaduse vastane tegelikult. Ja väide et sõjavägi teeb mehest mehe siis no ei. Minu isa pole sõjaväes käinud ja sõjad kindlasti hätta ei jääks. Elu õpetab. Samas hunnik klassivendasid, kes pärast keskkooli sõjaväkke läksid on samasugued memmekad edasi. Mu vend sai aasta pikendust kuna tal on selgroog 8kraadi paigast ära."

"Üks sõber on paberite jhärgi kolmanda astme kurt kuigi kuuleb oivaliselt.
Sugulane on kohtu kaudu karistatud vms ja sisi ei võetud teda.
Viimasel ajal üldse paljud ei taha minna.Minuarust teeb sõjavägi poisist mehe.Lisaks munder muudab automaatselt mehe seksikamaks"

.`Sõjavägi teeb poisist mehe.´ EI, sõjavägi on ajaraiskamine, kui sa just ei ole mõttetu mees kes ei käi tööl ja elad kellegi teise kulul ning su sokke peseb naine. Metsas nädal aega passimine, kaevikute kaevamine ja ´mängimine´ nagu keegi ründaks et mida siis teha ei tee mitte kellestki meest. Mõnest poisist ei saa kunagi meest, olgu või keskealine. Ja miks ma nii ärritun selle teema peale siis sellepärast, et inimesed, kes tahavad ülikoolis käia ning edasi õppida või kellel on metsavenna mängimise asemel muudki kasulikku teha, võetakse vägisi sõjaväkke, need aga kes niisama sügavad kodus, pääsevad ära. Tean nii mitmeid inimesi kellega täpselt nii on. + Ma ei tea mitte ühtegi sõjaväest naasenut, kellest on paari kuuga mees saanud."
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Oh see kaitsevägi. Meil on see nagu laulupidu-kohustuslik. Aga miks? Arvatakse et tuleb selline püsside paugutamise sõda siia euroopasse? See peaks olema vabatahtlik.
Siinkohal (taoliste arvamuste) kohta pole muud võimalik öelda, et see on meie enda süsteemi tegemata töö tulemus.
Mulle näiteks on arusaamatu, kuidas näiteks riigikaitseõpetuse kohustuslikuks tegemine on usaldatud koolidirektori otsustada ja miks see pole juba ammu kohustuslike asjade hulgas?
Olen juba mõne kuuga näinud nt gümnasistide vastavate hoiakute 180-kraadist muutust. Kõige tähelepanuväärsem märk oli see, et eelmise aasta tegelased käivad küsimas, et mis ma arvan, kuidas oleks kõige targem oma teenistus ära õiendada (seepeale olengi soovitanud, et mees juhib ise oma saatust) ja kas oleks võimalik ka see aasta mõnel sõjalisel üritusel osaleda.
Ise mõtestasin lahti sedasi, et taolised "peaks olema vabatahtlik" juttu ajavad ikka need, kes pimeduses kobavad.
See Henry on muide üks taoline, foobiate ja rumalate linnalegendide küüsis olev vennikene, kes lihtsalt kardab.

Olid need kindral Laaneotsa sõnad, et meie probleem on selles, et me ei saa aru, kus vabadus lõpeb ja anarhia algab.
Selle, sovjetiaegse terminiga "noorsoo kasvatustöö" oleme tegelikult Eestis suuresti allavett lasknud ja taoline "teenistus olgu fännidele ja vabatahtlik" seltskond on lihtsalt selle anarhia loomulik tulemus. Inimloom on paraku nii laisk, kui olla lastakse. Kuna kodus tänapäeval vanematel lastele eriti aega ei ole või on vanemad ise veel veneaegsete hoiakutega (kus viilimine oli elunorm), siis pole ka väga põhjust loota, et asi isenenest laheneks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas vaoinas »

Trumm, kas sa tõesti arvad, et kõik meie kõnealuses blogis kirjutatu on tolle Henry postuleeritud seisukohad? Et tüüp arvabki nii, nagu ta seal kirjutab?

Jumala eest ei saa ju võimalik olla, et peale kolmandat kirja, kus KRA ametnik inimliku vastuse asemel tuimalt väljavõtteid kehtivast seadusest ladus, otsustas sell lihtsalt enda lõbustamiseks ametnikule suvalist jama hakata ajama - seda nii oma tegevuse, kui ka seisukohtade kohta. Ei saa ju ometi nii olla.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist