Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pikemas plaanis tuleks karta seda, et ühel päeval hakkab nt Riigikontroll läbi viima kaitse-valdkonna tulemusauditeid (saamaks vastuseid küsimustele, kui tõhusalt on raha kulutatud) ja üldiselt pole senised auditid just väga positiivsete tulemustega lõppenud....
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Pikemas plaanis tuleks karta seda, et ühel päeval hakkab nt Riigikontroll läbi viima kaitse-valdkonna tulemusauditeid (saamaks vastuseid küsimustele, kui tõhusalt on raha kulutatud) ja üldiselt pole senised auditid just väga positiivsete tulemustega lõppenud....
Hämarad vihjed, seosetud sõnad, õhkuvisatud kahtlused. Miks karta? Miks just pikemas perspektiivis? Miks tulemusauditeid? Kas raha pole tõhusalt kulutatud? Millised tulemusauditid pole lõppenud väga positiivsete tulemustega? Miks lause lõpus kolm punkti?

Aga algus on ilus. Kirjuta palun sama hooga edasi ja hakkab juba viidingu-laadseks teoseks muutuma:

Türgi sõdur võitleb harilikult Türgi eest.
Rumeenia sõdur harilikult.
Belgia sõdur võitleb.
Hariliku türgi eest.
Kas serblased on harilikult
Belgia eest Türgis?
Võitleb Holland ja Portugal.
Muudkui.
Luuletus ei saanudki
liiga pikk. Ega võitlev.
Muudkui.

ehk annan alguse kätte

Pikemas perspektiivis tuleks karta
Ka lühemas poleks paha
Karta perspektiivi ees ...

ja siit anna edasi
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas allatah »

palun loe artikkel enne mõttega läbi. Ka Ligi kommentaarid. Või milliseks Sinu arusaama järgi peaks kujunema kaitseministeeriumi eelarvepositsioon 2% riigikaitsele otsuse valguses?
Aga kas see 2% on kirjutatud kuskil mujale kah sisse, kui koalitsioonilepingusse? Kas on midagigi, mis takistab järgmisel teoreetilisel koalitsioonil muuta see hoopiski kaks korda väiksemaks?
Muidugimõista on need kärped suht väikesed ja nagu ma aru saan, on tegemist vaid "planeeritud eelarvesuurenemise vähendamisega", aga hea on teada, et Eesti on oma kaitsekulusid ikka viimasel ajal suurendanud ja suutnud minna ülejäänud Euroopast teises suunas.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

on tegemist vaid "planeeritud eelarvesuurenemise vähendamisega",
Tegelikult just nimelt mitte seda. Selle pärast ma palusingi, et Sa hoolega artikli läbi loeksid. Tegu ei ole mitte kogusumma vähendamisega vaid hoopis ministeeriumide "iseenesest mõistetava" baassumma vähendamisega. Tegelikult ei tähenda see seda, et mingi ministeerium saaks vähem raha, vaid seda, et oma vajaduste seletamist peab alustama märgatavalt madalamast summast. Nagu Ligi ütles - eelarvetehniline küsimus, kuigi minu arust põhimõtteline ja õiges suunas. Veelkord - loe palun artiklit. Ja tagasi kaitsevaldkonna juurde - see miinimum on ka maksimum ja on 2%. Seega rääkida pole mõtet
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Jalutu »

Hjalmar Nelk kirjutas:
ja siit anna edasi
:write:
5+
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas allatah »

Okei, tunnistan, et ma pole suuteline pidama arutelu ministeeriumide eelarvete koostamise teemal. Ma tahtsin selle algse postitusega tuletada meelde, et kõik ei ole väga halvasti ja meil valitseb vähemalt mingi stabiilsus ja loodetavasti jääb stabiilsus valitsema veel pikkadeks aastateks. See, et 2% on nii min, kui ka max, ma mõistan, aga see 2% on minuteada lepitud kokku vaid poliitilisel tasandil ja võib väga kergesti ka muutuda. Kergemini ühes suunas, raskemini teises suunas.

Head ööd!
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Smith »

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... id=3508583

Ehk siis kindlasti on tänini meie esi-sotsialistil oma nägemus meie riigikaitsest ja selle priske eelarvega avalikust sektorist.

On see IRL ja Reform mis ta on aga kahtlen, et järgmised valimised punaste;keskerakonna poolt hääletan või sootuks valimata jätan.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mis sealt Delfi artiklist selgus siis?
Et Tammsaar arvas, et Mikser tahab KL laiali saata?
Samahästi võis Tammsaar ka niisama üritada end rambivalgusse sättida...
Mikser oma sõnavõtus sellest millegipärast ei räägi sõnakestki.
Et KL on Lääne-Euroopas mingi kummaline nähtus, pole ka mingi saladus.
Aga olene, kes vaatab - nt Norra või Taani nii kindlasti ei arvaks.

Ja pole ka saladus selles, et meil on KL tükati dogmaatiliseks nähtuseks kuulutatud.
On vaja hakata täitma mingeid eesmärke või ülesandeid - puhkeb iga kord kole kisa likvideerimise teemal.
Peaasi, et saaks lebotada vanaviisi, pidada üleval mingeid sisutuid esinduskogusid (kes agaralt sõdivad status quo nimel), raporteerida järjest kasvavast liikmete arvust (deployable liikmeid seejuures lisandub vähe) ja riputada üksteisele ordeneid rindu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hämarad vihjed, seosetud sõnad, õhkuvisatud kahtlused. Miks karta? Miks just pikemas perspektiivis? Miks tulemusauditeid? Kas raha pole tõhusalt kulutatud? Millised tulemusauditid pole lõppenud väga positiivsete tulemustega? Miks lause lõpus kolm punkti?
Aga võetakse....input ja output
Eesti ja Soome, Eesti ja mingi teine vähe sõjakam väikeriik.
Ma ei oleks nii kindel, et me tõhususes esirinnas seal oleks.
Ma ei oleks nii kindel, et 3000 inimese koolitamiseks (output) on tõhus 2000 inimest (input) palgal pidada.
Soomes on 25 000 inimeste väljaõppes (output) ja kogu kaadri arv 14 000 (input).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas TTA »

Kapten Trumm kirjutas:
Hämarad vihjed, seosetud sõnad, õhkuvisatud kahtlused. Miks karta? Miks just pikemas perspektiivis? Miks tulemusauditeid? Kas raha pole tõhusalt kulutatud? Millised tulemusauditid pole lõppenud väga positiivsete tulemustega? Miks lause lõpus kolm punkti?
Aga võetakse....input ja output
Eesti ja Soome, Eesti ja mingi teine vähe sõjakam väikeriik.
Ma ei oleks nii kindel, et me tõhususes esirinnas seal oleks.
Ma ei oleks nii kindel, et 3000 inimese koolitamiseks (output) on tõhus 2000 inimest (input) palgal pidada.
Soomes on 25 000 inimeste väljaõppes (output) ja kogu kaadri arv 14 000 (input).
Nii, suhtarv tundub mulle küll üsna sarnane. Ja nagu soomeski ei tööta kõik 2000 inimest ainult väljaõppega vaid on ka muid asju mida tehakse. Ma siinkohal ei mõtle scoutspataljoni muideks.
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Larry »

Ma saan aru mr. Smith, et nädalavahetus ja hiline aeg ja nii... Lingitud "uudis" pärineb aastast 2002, mil me polnud isegi veel NATO liikmed. Tol hetkel alla 30- aastane ja ilma igasuguse isikliku sõjalise renomeeta kaitseminister on ilmselgelt mõjutatud tollase NATO peasekretäri lord Robertsoni lobast "tänapäevastest ohtudest" ja "hästirelvastatud üliprofessionaalsetest kõrgmobiilsetest kiirreageerijatest" nende uute ohtudega tegelemiseks. Muidugi on Kaitseliidu vabatahtlikke pühapäevasõdureid sellisesse raami pea võimatu suruda - ja mis siis?! Meil on KL-i oma maa kaitseks vaja ja nagu näha ei ole artikli kirjutamisele järgnenud 12 aasta jooksul keegi KL-i likvideerinud, pigem on isegi tugevdatud. Isegi palgaarmeed pole loodud, pigem on see teema täiesti maha käinud. Et siis - ärgem keerutagem siin mingi vana artikliga jälle paska üles- ja külvakem segadust.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Smith »

http://uudised.err.ee/v/eesti/454963b9- ... f8328d9ae5

See on sotside järjepidev poliitika. Saar ei esindanud enda arvamust vaid oli erakonna seisukohtade esindaja.
Nagu Euroopaski, on vasakpoolsete idee "mõttetute" sektorite eelarvete suunamine sotsiaalsfääri.
Mis on minu arvates väga libe tee.
See oli vaid üks näide.
Mina töötan kõikide erakondade programmid alati läbi ja arvan, et punased riigikaitse korraldajatena oleks viimane asi mida Eesti vajaks.

Nõustun Kapten Trummiga, et põhiline probleem on riigikaitse eelarvega "saavutatud" euro per kill suhe.
Aga selle ümberkorraldamisel pole sotsid realset visiooni avaldanud.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Nõustun Kapten Trummiga, et põhiline probleem on riigikaitse eelarvega "saavutatud" euro per kill suhe.
Aga selle ümberkorraldamisel pole sotsid realset visiooni avaldanud.
Ma pelgan just seda, et kui ühel hetkel satub see "eur per kill" suhe fookusesse (täna pole sattunud ja suuresti fookusse võtjate ebapädevuse või informeerimatuse tõttu, pigem peetakse riigikaitset selliseks teemaks, mida on kasulik rahule jätta "ega neist sõjardeist päris aru saa, aga eks nad ise tea paremini") ja siis läheb see 2% ülevaatamisele (nagu ütles tuntud eksasekantsler - et raha antakse ministeeriumitele, kes oskavad seda tõhusamalt kulutada). See, kas mina siin sellele viitan või mitte ei oma tähtsust, kuid mida kõrgemaks kasvab sotsiaalkulude surve, seda suuremaks muutub surve ära optimeerida valdkondi, kust on kärpekäärid eemale jäänud. Varem või hiljem selleni jõutakse, küsimus on vaid ajas. Küll need teemad ette võetakse, need eur per kill, varustusvõime totaalne allajäämine kulukale personalimudelile, kulud võitlusvõimet mittemõjutavale jamale, põhitegevuse majandusseaduste vastane laialipillutamine jne jne. See, mis meil täna väljaõppe läbiviimise kohtadega toimub, on ju selge majanduslik probleem. 3200 inimest mahub ühteainsasse väljaõppekeskusse ja kuue eri kohaga põletatakse lihtsalt raha, saamata midagi kvalitatiivset vastu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Ka uue Lambapartei juht võttis juba kuskil selle 2% kohta sõna ja teatas, et muidugi, loomulikult, NATO ja sellesse kuulumine on väljaspool kahtlust ning nemad kahe protsendi kallale ei lähe, aga tuleks ikka vaadata, kuidas seda kahte protsenti saaks muudes huvides kasutada...mitte ainult kaitse, vaid näiteks regionaalpoliitilistes huvides.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Smith »

Kapten Trumm kirjutas:
Nõustun Kapten Trummiga, et põhiline probleem on riigikaitse eelarvega "saavutatud" euro per kill suhe.
Aga selle ümberkorraldamisel pole sotsid realset visiooni avaldanud.
Ma pelgan just seda, et kui ühel hetkel satub see "eur per kill" suhe fookusesse (täna pole sattunud ja suuresti fookusse võtjate ebapädevuse või informeerimatuse tõttu, pigem peetakse riigikaitset selliseks teemaks, mida on kasulik rahule jätta "ega neist sõjardeist päris aru saa, aga eks nad ise tea paremini") ja siis läheb see 2% ülevaatamisele (nagu ütles tuntud eksasekantsler - et raha antakse ministeeriumitele, kes oskavad seda tõhusamalt kulutada). See, kas mina siin sellele viitan või mitte ei oma tähtsust, kuid mida kõrgemaks kasvab sotsiaalkulude surve, seda suuremaks muutub surve ära optimeerida valdkondi, kust on kärpekäärid eemale jäänud. Varem või hiljem selleni jõutakse, küsimus on vaid ajas. Küll need teemad ette võetakse, need eur per kill, varustusvõime totaalne allajäämine kulukale personalimudelile, kulud võitlusvõimet mittemõjutavale jamale, põhitegevuse majandusseaduste vastane laialipillutamine jne jne. See, mis meil täna väljaõppe läbiviimise kohtadega toimub, on ju selge majanduslik probleem. 3200 inimest mahub ühteainsasse väljaõppekeskusse ja kuue eri kohaga põletatakse lihtsalt raha, saamata midagi kvalitatiivset vastu.
Ja arvad, et sotsid hakkaks personali koondama ja\või nende palku vähendama?
Muudaksid süsteemi efektiivsemaks? Julgen selles sügavalt kahelda. Pigem tuleb kokkuhoid hangetelt ja varustuselt.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist