Sõduripajukist kuivtoidupakini

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas herman30 »

Kilo Tango kirjutas:See kui soldati toidupakis on naatriumglutamaadiga maitsestatud maksakaste ei muuda seda soldatit kohe kuidagi paremaks ega halvemaks sõduriks.
Ja võiks ka õelda et soldatile on vastase kuul rohkem kaju tektitav kui naatriumglutamaat.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9122
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas:Kas mitte EPL laupäeva lisas polnud üks nupuke toidulisandite kohta (noh need "big muscle") jne asjad.
Üks tegelane kommenteeris, et toiduainetetööstus müüb trenditeadlikele ühe asja kaks korda, esmalt ülilahjat valgu- ja rasvavaba piima ning pärast seda piimast kokku korjatud essentsi suure muskli pildiga purgis 400% juurdehindlusega :)
Sa mees mine ja müü vadakupulbrit 400% juurdehindlusega. Mütsi võtan maha su ees kui sa sellega hakkama saad. Trumm sa selgelt ei tea mitte midagi selles kontekstis teemast, millest sa räägid. Piisaval tasemel filtreeritud vadakuvalgu kätte saamine vadakust on keerukas ja kulukas protsess. Muude valkude eraldamine on veel keerulisem.

Toidulisandite äris on kõige tasuvam valdkond label marketing, kus pannakse alternatiivsete nimetuste all tavapärased ained purki ja nimetatakse seda "Muscle explosion" vms üle pingutatud nimega. USA-s lisatakse mõnikord näpuotsaga nandrolooni kah sisse, et ikka mingi mõju kah oleks. Sestap peab toidulisandi ostja väga teadlik olema sellest, mis seal purgis on ja mis selle mõjud on. Samuti, mis kogustega need mõjud saavutatakse.

Igasugune jutt teemal "toidulisanditel pole mingit mõju" on täpselt samasugune lapsus lingua nagu jutt "toidulisand, mis on sama võimas kui steroid". Kõik sõltub väga palju sellest, mida, millal ja millega koos võtta. Samuti sellest, kes seda võtab.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas mx77 »

Pealegi on see Trummi poolt tõstatud E621 paanika ka täiesti asjatu.
Sirvisin ajaviiteks meie suuremate lihatootjate kodukaid ja praktiliselt ei ole üheski tootes seda lisandit, vaid ehk mõnes "koeravorstis", aga ma ei tea kedagi, kes neid ostaks.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40136
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ära sa märgi...."pole praktiliselt üheski tootes" :lol:
Sa mees mine ja müü vadakupulbrit 400% juurdehindlusega. Mütsi võtan maha su ees kui sa sellega hakkama saad. Trumm sa selgelt ei tea mitte midagi selles kontekstis teemast, millest sa räägid. Piisaval tasemel filtreeritud vadakuvalgu kätte saamine vadakust on keerukas ja kulukas protsess. Muude valkude eraldamine on veel keerulisem.
Oli see vist lausa esidopingukütt Kristjan Port, kes nii ütles (paluks mind mitte sõimata, lihtsalt refereerisin, mis tähtsad tegijad ütlevad).
Ka ma saan aru, et sina kullake pole siin nüüd küll selline asjatundja, et jagada siin vasakule-paremale arvamusi "sa ei tea ikka midagi".
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas mx77 »

Kapten Trumm kirjutas:Ära sa märgi...."pole praktiliselt üheski tootes" :lol:
No mis sa tont irwitad?
Vaatasin meie suurima tootja Rakvere LK asju, leidsin kogu nende tootevalikust ainult kaks ( loe: kaks) toodet, mis seda sisaldab.
Nüüd ütle muidugi, et nad panevad seda salaja sisse ja kui salaja sisse panna ei saa (terviseameti kontroll on majas), siis külvavad lennukitelt.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40136
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No mitu % vorste meie leedukate kontrollitavates toidupoodides on Rakvere või laiemalt Eesti omad?
Paar päeva tagasi seisin kodulähedase Maxima vorstileti ees suitsuvorsti sooviga.
Tervelt 2 toodet 2x2 m riiulist oli E621 vabad - mingi ei tea kus tehtud "hobuseliha servelaat" ja teine oli miski Oskari lihatööstuse e-ainete vaba suitsuvorst. Tavalistest (neid ma muidugi kõike ei sorinud) oli Rakvere lastevorst.
:dont_know:

Rakvere ongi üks tublim, mis on võtnud selle maitsetugevdaja oma sortimendist välja visata.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas mx77 »

Pole minu probleem, ma Maximas ei käi.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9122
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas:...Ka ma saan aru, et sina kullake pole siin nüüd küll selline asjatundja, et jagada siin vasakule-paremale arvamusi "sa ei tea ikka midagi"...
Võrrelds sinu sisutühjade hüüatustega sellel teemal on minul lausa proffessori teadmised toidulisanditest. Kuna ma mingi periood üritasin käima joosta vadakuvalgu tootmist, siis ma julgen öelda, et see 400% on laest võetud jama. Olgu selle autoriks kasvõi K. Port, keda ma põgusalt tunnen ja kellest ma väga lugu pean sõltumata sellest kui palju kodumaine meedia teda hekseldab.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9122
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas Kilo Tango »

mx77 kirjutas:Pole minu probleem, ma Maximas ei käi.
Sama siin.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas mutionu »

Kilo Tango kirjutas:
mx77 kirjutas:Pole minu probleem, ma Maximas ei käi.
Sama siin.
Kõvad mehed, pole midagi öelda.
Keski arvamusliider(nimi ei tule tõesti meelde) arvas, et suhtumisest "pole minu probleem", saab alguse umbes kolmveerand meie muredest.

Millalgi ma proovisin seda maksakastet, polnudki väga hull, kalorid sai kätte.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas mx77 »

mutionu kirjutas:
Kilo Tango kirjutas:
mx77 kirjutas:Pole minu probleem, ma Maximas ei käi.
Sama siin.
Kõvad mehed, pole midagi öelda.
Keski arvamusliider(nimi ei tule tõesti meelde) arvas, et suhtumisest "pole minu probleem", saab alguse umbes kolmveerand meie muredest.
Ma siiani ikka arvasin, et kui ma Maximas ei käi on see Leedulaste mure, aga nüüd tuleb välja et lausa eestluse alustalasid kõigutav probleem.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9122
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas Kilo Tango »

mutionu kirjutas:...Keski arvamusliider(nimi ei tule tõesti meelde) arvas, et suhtumisest "pole minu probleem", saab alguse umbes kolmveerand meie muredest...
Defineeri mulle palun probleem antud puhul. See, et Maximas on kõikides vorstides naatriumglutamaat sees? Mine siis teise poodi või ära osta vorsti. Mina ei näe, et siin mingi probleem oleks, mis tekitaks "kolmveerandit meie muredest". Viimast tekitab muide hoolimatus. "Pole minu asi" on viimase üks väljendusvorm.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas Shiim »

Suundume Maxima letist tagasi toidupakkide radadele. Ehk hoiame fookust.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
TimoT
Liige
Postitusi: 142
Liitunud: 14 Jaan, 2008 21:17
Kontakt:

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas TimoT »

Shiim kirjutas:Suundume Maxima letist tagasi toidupakkide radadele. Ehk hoiame fookust.
Kunagi sai USA toidupakkide teemat internetis uuritud.
Loetletud on ainult individuaalsed toidupakid.
"Kilekotis" on tegelikult http://en.wikipedia.org/wiki/Retort_pouch
Ja "karbiidiga" soojendaja on hoopis raud, magneesium ja sool, http://en.wikipedia.org/wiki/Flameless_ration_heater
karbiidi energia kaalu suhe on kolm korda halvem.

MRE - Meal, Ready-to-Eat
kõige levinum, valmis praad "kilekotis", "karbiidiga" soojendaja, 3 pakki päevas, kokku 3900 kcal 2,1 kg

TOTM - Tailored Operational Training Meal
MRE säästuvariant väheintensiivsetel õppustel, 3 pakki päevas, kokku 1000 kcal 2,2 kg

FSR - First Strike Ration
liikudes söödav toit lahingolukorraks, 1 pakk päevas, kokku 2900 kcal 1,2 kg

MCW/LRP - Meal, Cold Weather / Long Range Patrol
praad külmkuivatatud, üks ja sama toit kahe nimega:
MCW - 3 pakki päevas, kokku 4500 kcal 1,5 kg
LRP - 1 pakk päevas, kokku 1500 kcal 0,5 kg

MORE - Modular Operational Ration Enhancement
valik lisatoitu suure energiakulu korral, 1000 - 1300 kcal 0,34 kg

HDR - Humanitar Daily Ration
tsiviilelanikonnale mõeldud toiduabi, praad "kilekotis", ilma soojendajata, taimetoit, 1 pakk päevas, kokku 2200 kcal 1,1 kg

Ja et nimekiri täielikum oleks, siis veel vähem levinud:
Meal, Religious, Kosher/Halal
Meal, Religious, Kosher for Passover
Meal, Alternative Regionally Customized(MARC)
Go-To-War (GTW) Ration
Food Packet, Survival, General Purpose
Food Packet, Survival, Abandon Ship
Food Packet, Survival, Aircraft, Life Raft
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Suurriikide sõjaväe toidupakid

Postitus Postitas kalleb »

huvitav lugu , isegi kosher sisse pandud , vene sõjaväes oli isegi svinina ehk sealiha kosher , juudid ja araablased sõid kahe suupoolega niiet polnud asigi , ju nälg ikka see kõige parem kokk oli

huvitav kas venemaal ka selliseid pakikesi või ikka tushonka peal väljas

päris huvitav teema on ka kosmonautide toidupakikesed

Pilt

vanasti oli vist zelee kosmos ja põltsamaa marmelaadi sugused tooted popid

Pilt

Pilt
Viimati muutis kalleb, 27 Veebr, 2014 0:00, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline