Kummikuulidega relvad ilma relvaloata

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
masterofceremony
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov, 2005 13:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kummikuulidega relvad ilma relvaloata

Postitus Postitas masterofceremony »

Juhtusin juhuslikult Postimehe artikli peale:
http://www.postimees.ee/211205/online_u ... 186702.php

Küsimus järgmine, et kas kellelgi on kokkupuudet olnud taoliste relvadega? Kuna hakatakse vastu võtma seadust, mis lubab nende relvade kasutamist ilma relvaloata, siis mõtlesin et pääsen relvaloa hankimisest ja sellega seonduvatest jamadest, mida plaaninud juba pea pool aastat. Aga jah, imelik on see, et pole nagu kusagil neid kauplustes silmanud. Kuuli hind muidugi jõhker kirves, aga siis ka maal märgi laskmist vähem :lol:
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

kas saan 6igesti aru, et selliste relvade vabakasutusse laskmine on alles eeln6us ?

teiseks lugesin PM Onlines kommentaare teema kohta - kohutav vastuseis.

mina ise olen poolt sellele eeln6ule, sest kaagid ju nagunii relvastatud, siis voiks j2tta mugava v6imaluse ka meile end kaitsta ja kui argument oli veel seal, et ka kaagid seda ostaks, siis on see 2 otsaga asi, vbla just m6ni kodanik p22seb eluga kuna teda ei tulistatud 6oige vask vai tina kuulidega?
vanakaru
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 11 Mär, 2005 15:52
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vanakaru »

Olgem ausad , enamus relvade omanike ei suuda stressi olukorras õigeid otsuseid teha,ning kohe tekivad ebaõiged kasutamised. Asjatud ohvrid ja probleemid.

Igati poolt kummikuulidele ...
Igal ühel oma tõde.
masterofceremony
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov, 2005 13:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas masterofceremony »

PM Online: Uue aasta alguses valitsusele kinnitamiseks minev relvaseaduse muutmise eelnõu......

Ma ka sellest saan aru, et asi läheb valitsusse arutamisele. Samuti kahe käega selle poolt. Nt. kui sulle mingi gaak noagagi nt. nina alla ärplema tuleb, siis pole vaja lähikontakti astuda. Samas võib see jälle soodustada nende samade gaakide noa vahetamist relva vastu, aga loodame, et hind paneb asja paika selles suhtes.
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Ei,
1. jaanuar hakkab see kehtima.



ning üldistused üldistused.... oh, kuidas mulle üldse ei meeldi kui keegi jälle midagi üldistab, eriti emotsioonide põhjal..... :x
Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

Martään kirjutas:Ei,
1. jaanuar hakkab see kehtima.



ning üldistused üldistused.... oh, kuidas mulle üldse ei meeldi kui keegi jälle midagi üldistab, eriti emotsioonide põhjal..... :x
sama siin - seda enam, et ilmselt pea iga situatsioon t2naval on siiski unikaalne millegipoolest ja ainuke v6imalik lahend on ennem olukorda 6igesti hinnata - vbla on asi nendes PM kommenteerijates, kes suht koduse eluviisiga ning ei sattu liiklema omapead 88siti vai lihtsalt vedanud - need kes saand korralikult t6bise narkari k2est pooki t2naval ja j22nud mingi saja eegi ja vana nokia p2rast kiirabi lebades ootama natuke m6tlevad kaa enne kui pl2ra ajavad.

teiseks mind peamiselt h2iriv mentaliteet on narkomaanide ja varaste k2itumise yle humaniseerimine kui nii voib seda nimetada.
masterofceremony
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov, 2005 13:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas masterofceremony »

Need kommentaatorid häirivad jah väga oma "sinisilmsusega" nad arvatavasti need arvutifännid, kes näevad vägivalda ainult mortal kombatis ja doomis jms. Ja narkomaanid ning vargad on seal ikka väga üle humaniseeritud. Ma ka suht öise eluviisiga eriti nädalavahetustel ja on ikka kordi olnud kus tõesti on mind ja mu kaaslasi või kaaslast üritatud mingil moel rünnata, siiani on küll mind aidanud suht suur kasv ja tugev kehaehitus (sülitan 3 korda üle õla), mis ikka narkarit lähenema ei kutsu, aga noortejõugud ajavad küll vahest judinad üle keha. Ja samuti ma ei usu, et ükski normaalne relvakaupluse müüja ei hakka seda müüma värisevale narkarile. Ja samuti kui sa ostad endale enesekaitseks, siis mis krdi pähelaskmisest saab juttu olla :shock: selle kuuliga saada juba vastu jalga on piisav toime, et vastane jalust maha võtta. Samamoodi võib mu meelest ka tellikaga kellegile vastu pead äsada. Ja koerte ja kasside probleem, mis seal oli, no krt peab ikka ilge rikkur olema, et harjutamiseks 50eeku per lask mingi kassi või koera peale panna.
Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

pigemini pean veel ise reaalseks, et igasuguse muu eseme kasutamine rynderelvana on reaalsem kui relva kui sellise yldse. Igasugune suurem kivi vai vedelev kaigas/toru vaib olla potensiaalne taparelv.

Statistilselt paistab ikkagi eestis suurem tapatalgu kaima nugade ja muu k2eulatuvasse sattuvaga.

Peamine aga hetkel minujaoks : kuskohalt ning millise reaalse hinnaga peaks ma sellise viguri saama. Tundub olevat hea m6te see hoopis kaenla-alla kabuuri pista .
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Tammekas kirjutas:pigemini pean veel ise reaalseks, et igasuguse muu eseme kasutamine rynderelvana on reaalsem kui relva kui sellise yldse. Igasugune suurem kivi vai vedelev kaigas/toru vaib olla potensiaalne taparelv.

Statistilselt paistab ikkagi eestis suurem tapatalgu kaima nugade ja muu k2eulatuvasse sattuvaga.

Peamine aga hetkel minujaoks : kuskohalt ning millise reaalse hinnaga peaks ma sellise viguri saama. Tundub olevat hea m6te see hoopis kaenla-alla kabuuri pista .
Ja kui sa seda teed siis kvalifitseeritakse koheselt ettekavatsetud rünnakuks.
Muideks lahe foorum on see :)
Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

aga siiski, ma ise pole nii p2dev veel old, et leiaks detailsemat infi selliste asjade kohta veel, ehk siis peamiselt hinnad ja mudelitevalik .
keegi on ehk rohkem kursis
Oinanahk
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 06 Nov, 2005 18:32
Asukoht: Reval
Kontakt:

Postitus Postitas Oinanahk »

Martään kirjutas:Ei,
1. jaanuar hakkab see kehtima.



ning üldistused üldistused.... oh, kuidas mulle üldse ei meeldi kui keegi jälle midagi üldistab, eriti emotsioonide põhjal..... :x
kuskohast loeti välja et 1. jaanuar hakkab kehtima?
One Life? Live It!
masterofceremony
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov, 2005 13:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas masterofceremony »

Hindadest seal nii palju aru saada, et relv ise maksab alates paarist tonnist ja 1 kuul 50 eeki. Üritasin jahipauna kodukalt midagi leida, aga seal ainult lingid tootjafirmade kodulehtedele ei midagi mudelitest ega hindadest konkreetsemalt, ei leidnud ka ühtegi sellist firmat mis selliseid relvi toodaks. Küll on ju jahipaun täis neid plastikkuulidega laskvaid relvasid. Hobbystyle kodulehel ka peale soft-air relvade mitte midagi. Kui keegi satub jahipauna kauplusesse, siis äkki viitsib uurida-puurida asja :oops:
evla
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 03 Veebr, 2005 10:17
Kontakt:

Postitus Postitas evla »

Sai Tallinnas ühe relvapoe müüjalt küsitud selle relva efektiivsuse kohta ja vastuseks sain, et Venemaal pidavat olema juba mõningaid surmajuhtumeid, mis tingitud selle relva kasutamisest.
Pakun välja, et vabamüüki ei tohiks see asjandus nüüd kül jõuda. Kui mõelda sellele, et iga 18 aastat vana isik võib neid osta piiramatus koguses ja jagada neid ka oma noorematele sõpradele siis jah tulemus on ilmselt päris kurb.
evla
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 03 Veebr, 2005 10:17
Kontakt:

Postitus Postitas evla »

Nimelt Citysec'is oli asi kuu jagu tagasi täitsa letis olemas
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist