Mis Ukrainas toimub? vol.2

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
Magasin
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 10 Mär, 2014 4:30
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Magasin »

kaur3 kirjutas:Magasin, kuula see lint ära ja tõlgi siin madalalaubalistele ära, mida kuulsid ja mida arvad.

http://www.youtube.com/watch?v=Ygdqdklr ... e=youtu.be

Kuna allikas on SBU, siis on ju sulle ka Kaur ometi arusaadav, et tegemist ei ole sõltumatu allikaga? Sellest hoolimata on minu arvates võimalik, et lindistusejupid on autentsed (või osaliselt autentsed) - samas on ka võimalus, et see on osa infosõjast. Väga raske öelda hetkel.

Ühest küljest tundub minu jaoks imelik, et räägitakse justkui teatris, loetakse ette kenasti relvastusühikute mudelit, asukohad . ja räägitakse ainult sellest, mis hetkel, täna on nö problemaatiline. Päev-kaks tagasi loogiliselt võttes võinuks eeldada, et terroristidel/separatistidel kellel iganes on ka muust rääkida kui ainult BUKist. Lisaks kõlab see nagu kaunis muinasjutt, kuidas SBU kuulab ideaalkvaliteedis Venemaa sõjajõudude sidet pealt. Vene luurteorganitel on aastakümnete pikkused kogemused selles vallas.
Aga kui oletada, et siiski nii Venemaa sõjaväelased kui separatistid kui terroristid kõik sinisilmselt usuvad, et nende mobiiliside on turvaline ja lasevad kogu info (ime, et veel oma nimesid ei ütle koos isikukoodiga) eetrisse - ehk on saanud SBU nö töövõidu sellisel juhul.

Isiklikult tundub sellisel kujul see mulle igatahes kahtlane.

Samas minu arvates on üsna tõenäoline, et süüdlane on Venemaa pool - Vene väljaõppega terroristid või Venemaalt saabunud gastrolöörid vms. Kuna lihtsalt selline lask endale reide on nii Venemaa moodi. Samas mingit veendumust mul küll pole, et nii just oligi, et kasakad tahtsid Ukraina lennukit alla tulistada ja panid lihtsalt puusse.
Viimati muutis Magasin, 18 Juul, 2014 13:44, muudetud 1 kord kokku.
acks
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 02 Mai, 2014 9:09
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas acks »

kaugeltuuriv kirjutas:Ja viimaks BBC pealt tuli majandusuudistes,et Vene bõrs on läinud vabalangusesse,lääne investorid proovivad müüa mis saab.
Oleneb, kuidas mõista "vabalangust". Ma ise eeldaks 10+ protsenti langust, aga tegelikult on hetkel 2,25% langust. Lahja.
http://www.bloomberg.com/quote/RTSI$:IND/chart
richard
Liige
Postitusi: 1089
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas richard »

Rubla kurss reaalajas on jälgitav siit: http://finance.yahoo.com/echarts?s=EURR ... X;range=1d

Hetkel 1€ = 47.440417RUB. 17 märtsil peale esimesi sanktsioone käis see üle 50 ära. Tundub, et märkimisväärseid muutusi valuutaturul rubla kursiga hetkel ei ole.
Magasin
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 10 Mär, 2014 4:30
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Magasin »

Minu jaoks on hetkel kõige tähendusrikkam see, et mardikad ei lase OSCE-d sündmuskohta
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3835
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Jaanus2 »

Selle kurva asja juures on hea see, et viimaks hakatakse laiadele massidele (eriti teise pool ookeani) rääkima Ukraina asjadest viisil, mis neid huvitab ja kus neil oma arvamus kujuneb, mis omakorda mõjutab juhtide otsuseid, kes peavad rahva arvamusega arvestama.
Rahvas arenenud maailmas teab, mis on lennukisõit ja neil on enamasti sellega seotud isiklikke kogemusi. Sellepärast huvitavad neid ka lennukatastroofid - kohutavalt tähtis oli eelmise Malaisia lennuki kadumine ja Krimmi sündmused olid selle kõrval täiesti ebaolulised. Rahvamassidel on geograafiast väga udune ettekujutus ja Ukraina ja Venemaa on vist sama maa, nagu ka Eesti ja Venemaa. Mingi madin seal, vist mingi Venemaa siseasi, kauge ja ebahuvitav.
Kuid kui keegi reisilennuki 10 kilomeetri kõrguselt raketiga alla laseb - see Johni huvitab, sest ta on ise ka lennanud lennukiga ja suudab ette kujutada, mis tunne võis olla inimestel seal lennukis. Ja kui Johnile seletatakse, et Putin ei ole lasknud Ukrainal peksa anda nendele, kes suudavad lennukeid 10 kildi kõrguselt alla lasta, siis see Johnile üldsegi enam ei meeldi. Ei olegi nii oluline, kus nad need vägevad raketid on saanud täpselt, tähtis on, et nad neid kasutavad ja et Putinil midagi selle vastu ei ole. Tänu sellele lennukatastroofile saavad paljud teada, et Ukraina ei olegi Venemaa ja suudavad seda isegi kaardil näidata.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6228
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas kaur3 »

Magasin
Kuna allikas on SBU, siis on ju sulle ka Kaur ometi arusaadav, et tegemist ei ole sõltumatu allikaga? Sellest hoolimata on minu arvates võimalik, et lindistusejupid on autentsed (või osaliselt autentsed) - samas on ka võimalus, et see on osa infosõjast. Väga raske öelda hetkel.
Jupid autentsed. Kas nad räägivad seal maasikatest ja vaarikatest?
kuidas SBU kuulab ideaalkvaliteedis Venemaa sõjajõudude sidet pealt. Vene luurteorganitel on aastakümnete pikkused kogemused selles vallas.
Aga kui oletada, et siiski nii Venemaa sõjaväelased kui separatistid kui terroristid kõik sinisilmselt usuvad, et nende mobiiliside on turvaline ja lasevad kogu info (ime, et veel oma nimesid ei ütle koos isikukoodiga) eetrisse - ehk on saanud SBU nö töövõidu sellisel juhul.
Kas Sulle ei ole muljet jäänud, te tahetakse mulje jätta rahvaülestõusust Ida-Ukrainas ja sellisel juhul ei saa nagu mingeid militaarsidevahendeid sinna saata?
Isiklikult tundub sellisel kujul see mulle igatahes kahtlane.

Samas minu arvates on üsna tõenäoline, et süüdlane on Venemaa pool - Vene väljaõppega terroristid või Venemaalt saabunud gastrolöörid vms. Kuna lihtsalt selline lask endale reide on nii Venemaa moodi. Samas mingit veendumust mul küll pole, et nii just oligi, et kasakad tahtsid Ukraina lennukit alla tulistada ja panid lihtsalt puusse.
Paistab, et Sa ei ole kogu Ukraina mammutteemat ikka läbi lugenud, et näeksid mis kvaliteediga vanad seal ringi jooksevad. Kahjuks ei saa GRU elukutselisi suures koguses sisse saata, sest siis ei oleks ju nagu rahvaülestõus. Nokk kinni ja saba lahti. Asi ongi nii, et ahvil on granaat.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas pagan »

Ma tahtsin kiita neid, kes oma linkidele kommentaari lingil sisalduva kohta juurde panevad. Mõned meist on tõesti nutitelefoniga perifeerias ja igale lingile ei kliki.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2364
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Otto K »

kaur3 kirjutas:Magasin, kuula see lint ära ja tõlgi siin madalalaubalistele ära, mida kuulsid ja mida arvad.

http://www.youtube.com/watch?v=Ygdqdklr ... e=youtu.be
Video lõpus on selgesõnaliselt öeldud, et ootavad kohe-kohe venemaa poolt Gradide tulelööki mis peaks tabama Ukraina positsioone.
richard
Liige
Postitusi: 1089
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas richard »

Magasin kirjutas: Kuna allikas on SBU, siis on ju sulle ka Kaur ometi arusaadav, et tegemist ei ole sõltumatu allikaga? Sellest hoolimata on minu arvates võimalik, et lindistusejupid on autentsed (või osaliselt autentsed) - samas on ka võimalus, et see on osa infosõjast. Väga raske öelda hetkel.
Peab tunnistama, et SBU varasemad lindistused seoses OSCE vaatlejate röövimisega pidasid paika. Kuigi ka siis seati venelaste poolt need kahtluse alla ja süüdistati hoopis Ukraina sõjaväelasi OSCE vaatlejate röövimises. Kes teemat on jälginud siis siin on ära toodud videod OSCE vaatlejate üleandmist kasakate poolt. Nende isikutega keda SBU süüdistas kohe alguses aga mida Vene allikad ei kinnitanud. Lääne press oli alguses kahevahel - keda uskuda. Valeinfot jagasid ka suured Vene TV kanalid. Aga Venemaa pressi tõsiseltvõetavus ongi juba ammu kadunud. Seega antud lindistuste puhul usun rohkem, et ka need on autentsed. Miks ma peaks uskuma vastupidist kui eelmised lindistused olid otse kümnesse.
kirsa710

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas kirsa710 »

REMARK-
Siin osad imestavad, kust tulevad need tüübid kes on suht venemeelsed? Ei tasu imestada! Tuletage õige meelde, palju eestlastest kollaborante töötas vene aeg KGB-s, Parteikomiteedes, Täitevkomiteedes? Ja polnud nad sugugi kõik ainult redised. Kõik elavad rahulikult ja rõõmsalt siin edasi. Osa infeltreerus foorumisse juba aastate eest. Ja muidugi ei tasu unustada ka paberipaska, nimetatakse seda tänapäeval ka RAHAKS,(teine jumal) selle nimel ollakse samuti kõigeks valmis!
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2364
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Otto K »

Venemaa ei taha allakukkunud lennuki "muste kaste". Lavrov isiklikult olevat teatanud.

http://www.breakingnews.com/item/2014/0 ... ox-flight/
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas mx77 »

Otto K kirjutas:Venemaa ei taha allakukkunud lennuki "muste kaste". Lavrov isiklikult olevat teatanud.

http://www.breakingnews.com/item/2014/0 ... ox-flight/
Eks seda oli oodata ka mõnes mõttes. Mustade kastide vastuvõtmine Vene poole poolt oleks olnud viimane nael selles kirstus.
Ja loomulikult nende kastide Venemaale üleandmise plaanist tuututamine kõva häälega ja avalikult sepakate poolt näitab ikka nende ülimalt piiratud mõtlemisvõimet.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2364
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Otto K »

http://www.postimees.ee/2861113/merkel- ... gi-peatama

Isegi Merkel on ärganud. Soovitab peatada Mistralide tehingu.
huvitatud
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Apr, 2014 10:06
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas huvitatud »

grinch kirjutas:
kirsa710 kirjutas:REMARK-
Siin osad imestavad, kust tulevad need tüübid kes on suht venemeelsed? Ei tasu imestada! Tuletage õige meelde, palju eestlastest kollaborante töötas vene aeg KGB-s, Parteikomiteedes, Täitevkomiteedes? Ja polnud nad sugugi kõik ainult redised. Kõik elavad rahulikult ja rõõmsalt siin edasi. Osa infeltreerus foorumisse juba aastate eest. Ja muidugi ei tasu unustada ka paberipaska, nimetatakse seda tänapäeval ka RAHAKS,(teine jumal) selle nimel ollakse samuti kõigeks valmis!
Eestimeelseks ma seda seltskonda siin suures enamuses samuti ei peaks. Militaarnet tundub olema foorum kus administraatorite, moderaatorite vaikival nõusolekul ruulivad ebaadekvaatne desinformeeriv vasakradikaalidele, natsidele omane dehumaniseeriv-demoniseeriv radikaalne russofoobia, ksenofoobia ehk sisuliselt kõik see mida väidab Kreml. Cui bono? Igatahes eestimeelseks ma seda seltskonda siin suures enamuses ei pea. ENSV KGB mõne tuhandelisest kaadrist ligemale veerandi moodustasid eestlased, lisaks neile veel kümned tuhanded koputajad ja muidu peast soojad tolgused.
REMARK vastab tõele, isegi kogesin seda. Arutasime ühe vana tuttavaga Ukraina teemat. Alguses olime vägagi ühesel lainel, ometi tegemist on vene rahvusest inimesega. Olin isegi imestunud, et on Putini otsene vastane. Kuid kui mainisin, et kui peaks Eestis selline olukord juhtuma, siis lapsed ja vanemad saadan kindlasti eestist ära tuttavate juurde. Ise jään siia, et ikkagist minu kodumaa ja kuhu mul ikka minna jne. Ei uskunud oma silmi ja kõrvu, kuidas kodanik selle peale vihastus ja asus ründele (venekeelne sõim tuli siit ja seal). Mõtisklesin seda teemat pikamisi omaette ja ei osanud kohe kuidagi vastust leida. Hiljem suhtlesin veel ühise tuttavaga ja tema valgustas mind, et oi kas sa siis ei teadnud, et tema isa oli suurimaid metsavendade tagakiusaja sõja ajal jne... Nii, et vaenlane on lähemal kui arvame ...
Siga
Liige
Postitusi: 503
Liitunud: 07 Mär, 2009 9:13
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.2

Postitus Postitas Siga »

Eestimeelseks ma seda seltskonda siin suures enamuses samuti ei peaks. Militaarnet tundub olema foorum kus administraatorite, moderaatorite vaikival nõusolekul ruulivad ebaadekvaatne desinformeeriv vasakradikaalidele, natsidele omane dehumaniseeriv-demoniseeriv radikaalne russofoobia, ksenofoobia ehk sisuliselt kõik see mida väidab Kreml.
Mine siis mujale soiguma. (Esimese hooga tahtsin sind lihtsalt perse saata, aga see ei tundunud viisakas).
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 35 külalist