Öövaatlusseadmed/termokaamerad

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
holt
Liige
Postitusi: 197
Liitunud: 09 Juul, 2005 8:45
Kontakt:

Re: öövaatluseadme ostmiseks abi vaja

Postitus Postitas holt »

Seda on jah rohkem kui küll, osa selle riista võimalusest ei saa sa mitte kunagi kasutada, sest meile teadaolevas universumiosas kehtivate füüsikaseaduste kohaselt ei ole miinuspoole suunas mitte kusagilt võtta rohkem kui -273,15 kraadi Celsiuse järgi ehk 0 Kelvinit :P
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Re: öövaatluseadme ostmiseks abi vaja

Postitus Postitas Kilgore »

He-heh, Kilingi-Nõmme, Must Missa, 666... Tungiv soovitus: ära osta mitte kunagi mitte ühtegi 1.generatsiooni öövaatlusseadet! 600 EURi eest saad juba igati korraliku binokli mis teenib sind öösel ja päeval pikki aastaid.
duud
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Okt, 2014 9:56
Kontakt:

Monocular

Postitus Postitas duud »

Tervitused.
Olen interneeduses mõnda aega ringi surfanud ning otsinud erinevaid öövaatlus seadmeid ehk asju millega näeks pimedas looma, inimest või objekti.
Pika otsingu tulemusena olen ma leidnud omale sobiva variandi - Monocular <- ei oska Eesti keelde tõlkida ilmekalt.
Aga siit ka abipalve, milline neist....neid on ülipalju ning kõik teevad teistest midagi paremini. On kellegil kogemusi ning oskab ka miskit mõjuvat argumenti tuua, et miks just see või mida konkreetselt ma pean vaatama, et oleks mõistlik.
Hinnaklass on ka selgeks saanud...100-150€ võiks olla. üüber lagi 200€
eesmärk: niiöelda luure metsas, enda varjamine ja vastase leidmine. kuna on tegemist lihtinimesega siis sellest ka nii väike eelarve ning võrdlemisi väiksed nõudmised. samuti mul ei ole vaja üle 200m kaugusele vaadata kohe kindlasti.
pilti ka asjale juurde... Pilt
Tänudega!
Fordtransit
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 01 Okt, 2014 16:49
Kontakt:

Re: Monocular

Postitus Postitas Fordtransit »

Palun ära valesti mõista, aga selles hinnaklassis on raske saada isegi head päevaoptikat. Soovitan parem head saapad, kindad, pisike taskubinokkel.
duud
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Okt, 2014 9:56
Kontakt:

Re: Monocular

Postitus Postitas duud »

mis mul siin valesti mõista...aus vastus ongi see mida vaja.
Aga mis on siis kõige odavam asi millele üldse võiks mõelda...mõitlikkuse piires :D
2-300€ vahel on ka valik suur jne...mul väiksed nõudmised. :dont_know:
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Monocular

Postitus Postitas TangoViktor »

tegelikult valik on üsna kitsas. Ainus asi, mis sa selles hinnavahemikus võid leida on kas mänguasjad või "öövaatlusseadmed" mis näevad IR valgust. Ehk siis kõnnid suure IR tulega mööda metsa ja vaatad sisuliselt läbi videokaamera läätse. Samal ajal oled suur sihtmärk kõigile teistele öövaatlusseadmetele.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
duud
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Okt, 2014 9:56
Kontakt:

Re: Monocular

Postitus Postitas duud »

hetkeseisuga öövaatlusseadmeid teistel pole ega tule ka...kui tulevad siis on pekkis...aga enne seda ma saan üllatada...
aga nagu ar usaan siis see IR on ainult teistele öölampidele nähtav...tavasilm seda ei seleta...
Fordtransit
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 01 Okt, 2014 16:49
Kontakt:

Re: Monocular

Postitus Postitas Fordtransit »

No tegelt ei saa yllatada.
See gen 1 näeb parimal juhul kuskile 70-100m siluetti ideaaltingimustes, körvalise valguse puudumisel oma prosega.
Kuuvalges, lumekatte jms näeb palja silmaga vaata et paremini.
70 - 100 m on selline distants, kus körvaga kuuled paremini, kui silmaga näed.
Aga gen 1 undab sedamoodi, et sisuliselt oled kurt ja ei kuule.

Kui nyyd luuremängimine körvale jätta, siis seda tyypiprosed näevad köik vene tankide, lahingmasinate öövaatlusseadmed, lisaks ka kopteri ööprillid. Gen 3 -4 näevad sinu proset 500 - 1000m pealt.
Ehk siis sina neid ei näe, ei kuule kahh, aga nemad sind näevad ja keeravad toru peale.
Peale selle, seda valguse spektrit on vöimalik näha tavalise klaasitykiga, millel öige kile peal. Jällegi, jalamees klaasitykiga näeb sinu proset, sina teda ei näe.

Lisaks on 70-100m selline distants, et kuni keegi seal öövaatlusseadmega jändab ja ei kuule mis ymberringi toimub, siis selle maa pealt vöib keegi pahga inimene tulla ja ka lausa kirvega vms käepärasega anda.

Seetöttu seda prosega varianti enam ei kasutata, va 1970 väljalastud masinad, millel muud ei ole. Algselt on tegemist systeemiga, mis oli juba 1945 väidetavalt saksa tankidel peal, kasutusala natuke teine kui jalavägi.

Pimedas, talvel, kylmas, isiklikult eelistaksin head termopesu, korralikek talvesaapaid, töökindad kategoorias -42 C, hind 50 eur. Nendest asjadest on kindlalt kasu, inimene on soojas erksam, tegutsemisvöimelisem, vs aparaat mille kasutegur on väga, väga suure kysimärgiga.

Asjad millest kindlalt kasu on, on hinnaklassis 2k -3k, termokaamerad vaatlusseadmed.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Monocular

Postitus Postitas TangoViktor »

Isiklik kokkupuude on olnud PVS 14 tüüpi öövaatlusega (http://en.wikipedia.org/wiki/AN/PVS-14)
Julgen väita, et kuuvalges, tähistaeva all näeb palja silmaga kohati paremini siluetti, kui sellega. Samuti on oht, et sa jääd ühest silmast natukeseks ajaks "pimedaks", kuna tegu on monokel tüüpi seadmega. Samuti häirib mind see, et fookuskaugus on üsna piiratud. Aga noh, metsaservade jälgimiseks, OP-l tagajulgestuseks või siis tee jälgimise jaoks ta täiesti kärab. Metsas niisama ringi joosta ma sellega ei taha, kui fookuskaugus on paigast ära, siis üks silm näeb kaugele, teine kuhugi vahepeale, tekkib selline imelik nägemine, väsitab ja ajab närvi. Lisaks, ilma kiivrita on teda suht ebamugav kanda, ega's teda ilmaasjata vägistaja maskiks ei kutsuta :P.
Ühesõnaga, pole see NVD midagi nii ülemäärast ja vinget. Pigem lähtu kõrvadest rohkem, kui nägemisest. Ja kui tõesti tahad, siis ainuke mida ma soovitan on termokaamera, näiteks FLIR Scout.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Fordtransit
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 01 Okt, 2014 16:49
Kontakt:

Re: Monocular

Postitus Postitas Fordtransit »

The AN/PVS-14 Monocular Night Vision Device (MNVD) is in widespread use by the United States Armed Forces as well as NATO allies around the world.[1] It uses a third generation image intensifier tube

Seeon gen3. Siis kordades parem kui gen1. Maksab kahh 1,5k.
Paarisaja eurine asi on väga palju kesisem.
duud
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Okt, 2014 9:56
Kontakt:

Re: Monocular

Postitus Postitas duud »

ära mind ka valesti mõista aga sa võrdled hetkel Ferrarit Maasturiga...sõidud teed mõlemaga ära...
kokkuvõttes saan aru, et odavad asjad on kesised ning midagi head sealt loota pole...ütelung selline, et ma pole nii rikas, et osta odavat asja <- hetkel on nii, et ma pole piisavalt rikas, et käia asja eest 1,5k välja mida ma kasutan 10-15 korda aastas.

kas kellegil juhtumisi mõnda sellist odavamat asja pole olemas? ma huvipärast tuleks ja uudistaks, et kui halb see siis on...õhtupoole. :P
ja see mono on selle mõttega, et pimedas vaadates saab valgustatud ainult üks silm, teine adub veel pimedat edasi.
duud
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Okt, 2014 9:56
Kontakt:

Re: Monocular

Postitus Postitas duud »

eee...seda ebay amazoni fasttechi ja muude kohtade seast ma olen juba näinud ning tean mis on mis...ehk eeltöö on tehtud. Nüüd oli vaja kogemusi herradelt või daamidelt kes selliseid vidinaid kasutanud.
Fordtransit
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 01 Okt, 2014 16:49
Kontakt:

Re: Monocular

Postitus Postitas Fordtransit »

Minox NVD Mini 1st Generation Night Vision Monocular 2x Black

jällegi, see on GEN 1.

Mis on Gen1 vs Gen3 vahe
;https://www.youtube.com/watch?v=-7tQQJNBl64

Vilin gen 1 juures ongi see vile mis kurdiks teeb.

Siis yritatakse miskit "digital" signaali käsitlust juurde lisada, aga valgusvöimedi generatsioonide vahet see digi yle ei mängi, kohati teeb hullmaks.
Fordtransit
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 01 Okt, 2014 16:49
Kontakt:

Re: Monocular

Postitus Postitas Fordtransit »

Ehk siis mis ma yritan öelda:
Gen1 aparaadid -ei tasu. Osta muud kasulikku.

Kui kellelgi on Gen1 miski positiivne kogemus, tahaks isegi teada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline