KGB/FSB vähetuntud tavalistest sõjaväeosadest

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: KGB/FSB vähetuntud tavalistest sõjaväeosadest

Postitus Postitas Yks »

kirsa710 kirjutas:Polnud ECT numbritega seotud midagi ainult valitsus ja muu kollaborantlik saast. Sinna hulka kuulus ka bolševistlik repressiooniaparaat.(KGB) Sama tähendus oli ka veomasinate punastel numbritel, need ei kuulunud kinnipidamisele. Kui onu miilits juhtus seda nägema ja kinni pidama, siis hoidku piip ja prillid-miilitsaülem hakkas ise oraalseksiga tegelema! :wink:
эст numbrimärgid olid isikulised (või siis pigem ametikohalised) ning kõigil sellistel autodel olid olemas ka "tavanumbrid", mida tohtis samuti peale kruvida. Seda olevat kasutatud, kui tegu oli mingitsorti konfidentsiaalse tegevusega. Inkognito läbiviidava parteilise kontrolliga näiteks. Mustapõhjalised эст numbrid asendusid 1983.aastal valgepõhjalistega.

Mustapõhjaliste ajal olid EKP Keskkomitee autopargist pärit autod sellises vahemikus, et EKP esimese sekretär 01-01, siis riburadapidi allapoole kuni külaliste sõidutamiseks mõeldud 01-40.
Edasi MN 02-01 kuni 02-99 vahemikus.
03 seeria numbri alguses läks juba rajooni/linna tasandile ja omistati näiteks XX Rajooni (või XX linna) Töörahva Saadikute Nõukogu Täitevkomitee esimehele jne.

1983.aastal tulid siia valged numbrid ning ülalmainitud kombinatsioon asendus EA seeriaga. Samuti iskuline (ametikohaline), nii et auto numbri järgi võisid täpselt öelda, kelle auto on.
Kusjuures EA seeria oli tegelkult kirillitsas ainult, et lisandunud tähed olid sellised, et neid mõisteti ka ladina keelsena - EAC, EAB, EAP puhul olid siis tegelikult Je-A-S, Je-A-V ja Je-A-R.

Umbisikuliselt ei musti ega ka hiljem valgeid valitsusele, EKP'le nagu ka täitevkomiteedele broneeritud numbreid KGB'le "lihtsalt niisama" ei jagatud. Kui austet omab mingit objektiivset teisesisulist infot võiks siis jagada meiga, mitte rääkida ümbernurga.
alax
Liige
Postitusi: 1503
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: KGB/FSB vähetuntud tavalistest sõjaväeosadest

Postitus Postitas alax »

ECT seeria 04-ga sõitis näiteks ENSV ALMVÜ esimees Jüri Raudsepp
Tallinnas asunud 14. õhukaitsediviisi komandöri "Volgal" oli ka ECT seeria number, vist oli 03-ga
Viimati muutis alax, 22 Nov, 2014 16:08, muudetud 1 kord kokku.
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
alax
Liige
Postitusi: 1503
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: KGB/FSB vähetuntud tavalistest sõjaväeosadest

Postitus Postitas alax »

KGB-l olid üldse huvitavad väeosad. Üks tuttav oli KGB väeosas, mis tegeles metsaraiumisega. Tea, kas KGB-l oli vaja 100% ustavat metsamaterjali? Tuttav küll ise ei raiunud, vaid oli väeosa kinomehaanik.
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: KGB/FSB vähetuntud tavalistest sõjaväeosadest

Postitus Postitas kalleb »

Molodets paren ühesõnaga 8)

Pilt

no nõrgema närvikavaga ja vene keelt mitte väga oskav lapsevanem võis sellise gramota kättesaamisel isegi püsiva terviserikke saada - äkki on tema järeltulija kuulutatud gruz 200 ja pavshih v smertju hrabrõh za sovetkuju otetsestva

eriti kui sellist paberit tulevad sulle tooma punase ninaga prappor koos jefreitorist tentsikuga

meil näiteks partei ja rahva raha selliste gramotate vorpimiseks ei raisatud , kui oli vaja dembelnutsa , no siis visati kümme ruublit hambusse, enne oli vaja igasuguste fruktide käest mingeid allkirju et kroonu imussestvot pole projebaitanud ja õhtul jalaga perse ning kao siis grazdanskaja litso (osad tegelased proovisid pärast demblit veel mõne päeva raspolazenijes ööbida aga visati sealt väeosa ohvitseride poolt kiirelt välja (neid tembeldati vaenlaste luurajateks kes salajases raketidivisjonis andmeid koguvad)

igaljuhul za sluzbu mingit tänu ei avaldatud ja tee et kaod kui ette on nähtud
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: KGB/FSB vähetuntud tavalistest sõjaväeosadest

Postitus Postitas Yks »

alax kirjutas:KGB-l olid üldse huvitavad väeosad. Üks tuttav oli KGB väeosas, mis tegeles metsaraiumisega. Tea, kas KGB-l oli vaja 100% ustavat metsamaterjali? Tuttav küll ise ei raiunud, vaid oli väeosa kinomehaanik.
Asi lähtus pigem NSVL'is viljeletud majanduslikust süsteemist. Kui kuni 50ndate alguseni sai tugineda orjatööle, 60ndatel entusiasmile ja lööktööle, siis 70ndatest hakkas juba tunda andma plaanimajanduse ja üldse nõukoguliku süsteemi ebaefektiivsus. Antud juhul ütleme nii, et süsteemivälisus võis mitte tagada näiteks kvaliteetset tooret või selle tarnimise plaanipärasust vmt. Kuna KGB alla kuulusid sageli strateegiliste objektide, mitte et ainult valvamine vaid ka joonisest kuni võtmed kätte lahendused ja ehitus, siis tekkisid ka KGB erinevad ja esimesel pilgul KGB otseste ülesannete välised struktuurid. Projekteerimisbürood, ehitusmasinate pargid, toorme (sealhulgas puidu) töötlemise ja hankimise "ettevõtted" jne.jne. Kuna ajateenija oli jätkuvalt odav ja käepärane lahendus, mis ei koormanud riigi niigi piiratud ressurssi, siis mida sitemaks läks NSVLi majanduse olukord, seda enam tekkis erinevaid "spetsväeosasid". See tendents ei olnud omane ainult KGB'le. Siseministeeriumi alluvusse tekkisid lehmi pidavad väeüksused. Kaitseministeeriumi alluvuses aga väeosad, mis kasvatasid kapsast ja peeti. Näiteks.
Kõik lähtus sellest, et teistele ministeeriumidele ei saanud loota ja nii tuli ise käed mustaks teha.
Kasutaja avatar
T11ger
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 14 Apr, 2010 18:43
Kontakt:

Re: KGB/FSB vähetuntud tavalistest sõjaväeosadest

Postitus Postitas T11ger »

Kompliment hea mälu ja hindamatute rariteetide alleshoidmise eest!
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: KGB/FSB vähetuntud tavalistest sõjaväeosadest

Postitus Postitas kalleb »

[quote="Fucs"]Seoses puhkusel käiguga tuli meelde praegu üks koomiline seik, mis näitab selgelt, et ГБ tumesiniste pagunitega tegelased olid vähemalt Rakveres mingi täielik ulme :D

Rong saabus Moskvast Rakvere raudteejaama umbes kell 10 hommikul.
Tulin siis raudteejaamast läbi linna koju. Kursandi kvaliteetsinel ja kvaliteet karvamüts peas, ning diplomaadi kohver näpus.
Tallinna tänaval möödusin postkontorist, millest tuli välja üks nooruke kapteni auastmes ohvitser.
Enne kui ma midagi teha jõudsin, tõmbas see ennast sirgu ja viskas mulle hoogsalt kulpi :lol: :lol:
Ma pidin kreepsu saama ja sinna samasse ära minestama, sest NA-s andis madalamal auastmel olev isik alati au esimesena ja kõrgemad ohved tavaliselt ei vaevunud sellele isegi vastama, kui olid reakooseisust.
Ma ei tea mida ta mõtles, et kes ma selline olen :mrgreen:


üldiselt kartsid kõik ohvitserid kgb ohvitsere nagu tuld , isegi väeosa komandör värises kui mingi leitnant sealtpoolt kusagilt sisse sadas , osoboi odtelis olidki enamus suht väikese auastmetega kuid mõjuvõimsad tegelased-üks telefonikõne kuhugile ja väeosa komandöv võidi lambist maha võtta muudest ohvitseridest rääkimata
olef
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 18 Dets, 2009 19:49
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: KGB/FSB vähetuntud tavalistest sõjaväeosadest

Postitus Postitas olef »

...Ma ei tea mida ta mõtles, et kes ma selline olen :mrgreen: ...Igatahes lahe.

Kas mötleski, vb. olla teadis ;) Nägi ju tumesinised paguneid tähtedega ГБ ja :shock: !
...üldiselt kartsid kõik ohvitserid kgb ohvitsere nagu tuld ...
Aga mida,keda kartsid (teil) kgb ohvitserid? Oma eriosakonna osobiste?
p.s. olen neid tumesiniseid kunagi näinud...müügil Pika tänava sõjaväekaubastu paguniletis.Ja isegi mötlesi et mis too on?
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: KGB/FSB vähetuntud tavalistest sõjaväeosadest

Postitus Postitas kalleb »

olef kirjutas:
...Ma ei tea mida ta mõtles, et kes ma selline olen :mrgreen: ...Igatahes lahe.

Kas mötleski, vb. olla teadis ;) Nägi ju tumesinised paguneid tähtedega ГБ ja :shock: !

Loomulikult teadis ja lõi kulpi nagu kursant utsebkas seersandile

...üldiselt kartsid kõik ohvitserid kgb ohvitsere nagu tuld ...
Aga mida,keda kartsid (teil) kgb ohvitserid? Oma eriosakonna osobiste?

Meil kgb väeosa polnud aga eks osoboi otdelis mõne sees oli , eks sõjaväes oli karta igasugu asju (osobistile nägu ei meeldinud ja tegi su kohta raporti et oled kahjur- õõnestad bojevaja gotovnostit jne )

See polnud nõuka ajal mingi nali , sõktõm võis tulla kiirelt kusagilt armee staabist , need leitnandid allusid oma peaosobistidele armee staabis

Tsekistide värk , seina äärde niisama ei pandud nagu vanasti aga suur jama võis tulla küll

Kõige rohkem kartsid ohvitserid et aetakse nõukogude armeest minema ja siis kadusid ära eripensionid ja soodustused
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: KGB/FSB vähetuntud tavalistest sõjaväeosadest

Postitus Postitas kalleb »

Mingi vanemleitnant oli patrulli ülem + kaks seerut. Minul kontrolliti ainult dokumente ja lasti n.ö. minna. Aga meie kaptenist roodukat nöögiti nii, et mul hakkas juba ebamugav kõrval seista.
Patrull kontrollis kapteni dokumente ja siis käratas: Ümberpöörd!
Kapten tegi määrustekohase ümberpöörde ja lõi kannad kokku.

Sellist asja nimetati ustavshinaks , kohati oli veel hullem nähtus kui dedovshina

Ühesõnaga komposteeriti ajusid ustaavipõhiselt - eriti levinud oli väeosades mis asusid kõrgemate staapide läheduses -utsebkas oli täielik ustavshina

Väeosas oli bardakk ja ustaavist ei teadnud midagi , lõpupoole oli aga väeosa samas gorodokis kui brigaadi staap ning seal kiskus küll asi sinnapoole küll aga õnneks sai sealt demblisse tulema ja siis ju pohhuju

Põhitunnus oli see et kõik kartsid kõike (alluvuse järjekorras muidugi)

ja ustaavi järgi kartsid

Muidugi söögiga läks asi seal paremaks sest ilmselt kardeti niipalju varastada nagu enne ning ka söögid muutusid kvaliteetsemaks
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist