"Skorzeni-poisid"

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Reppin
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun, 2005 14:23
Kontakt:

Postitus Postitas Reppin »

Oskar Pärno kohta veel niipalju, et tema elukohana on nimetatud Tartu linna, kus ta olevat elanud koos emaga. Õppis Ernst Kooliga koos radistide grupis, enne neid õpinguid oli Saksa armees. Kool ja Pärno kohtusid viimast korda 1945. aasta veebruaris Noernis (vn. k. – Nojer Tšehhimaal?) Jagdverband Ost staabis, kuhu Pärno jäi ka pärast Kooli ärasõitu.

Võis käia Mussolinit vabastamas küll 8) .



Natuke veel internetist:

2 SS JagdverbandOST

Kdr SS Hstuf. Adrian von Fölkersam

Ihm unterstanden
Stabskompanie
Nachrichtenzug
3Infanterie Kompanien mit Freiwilligen aus Rußland Polen Estland und Litauen

http://www.militaria-fundforum.de/threa ... adid=23541
Kasutaja avatar
mauser
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 29 Juul, 2005 10:32
Asukoht: saku
Kontakt:

Postitus Postitas mauser »

Tänan hea soovi eest mind veidi abistada mu unarusse jäänud otsingutel! Olen proovinud otsida SS Grenadier Regiment 46 võitlejate nimekirju ja muud infi oma vanaonu Oskar Pärno kohta internetist kuid seni tulutult.
Sugulased ei mäleta kah suurt midagi.Kunagi 60-datel olevat temast
kirjutatud ajalehes Kodumaa,80-ndatel ajakirjas Aja Pulss.Eks peab kunagi seadma sammud raamatukogusse ja proovima need artiklid
leida.Seniks aga jah,tänud nendegi kildude eest!
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Märksõnad viimastest otsides märksõnadeks Johannes Raag, Pärno jt ja laeva Energi saatus. Ja näiteks Rein Kordese (Andrus Roolahe) "Eesti emigrantide saatuseaastad" annab ka teavet. Viimasest võib alustadagi.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Mõni aasta tagasi oli Pärnus vestlus ühe Skorzeny poisiga, nime peast hetkel ei mäleta, aga proovin üle täpsustada ja uurida, kas Kamraad on veel meie keskel.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Mind on juba tükk aega imestama pannud, miks seda Otto Skortzenyt nii väga kiidetakse ja üles haibitakse? Mis suursaavutustega ta siis hakkama sai? Praktiliselt ainuke õnnestunud operatsioon oli tal Mussolini vabastamine, aga selle kohta ütles saksa sõjaajaloolane Tippelskirsh tabavalt, et "tegemist oli avantüristliku ja äärmiselt ebaprofessionaalselt läbi viidud operatsiooniga", mille käigus kaotati ligi 40% isikukoosseisust. Ja seda mitte vaenlase tegevuse tõttu, vaid õnnetuste läbi maandumisel. Targem mees oleks lihtsalt sõitnud kümmekonna veoautoga, mis hambuni relvastatud SS-lasi täis, itaallaste valve juurde ja pannud need valiku ette, kas hukkumine ebavõrdses lahingus või korralik rahaline auhind Mussolini väljaandmise eest. Arvestades tollal (1943.a suvel) itaallaste täieliku võitlustahte puudumisega, oleks 99,9% tõenäosusega Mussolini niisama kätte saadud! :D
Kõiki ülejäänud Skortzeny "erioperatsioone" võib lühidalt iseloomustada: "palju kisa, vähe villa". Tulemus neis kõigis nullilähedane. Aga enesereklaami kohapealt annab Skortzeny enamusele Hollywoodi staaridele silmad ette. Ja millegipärast teevad seda ka paljud ajaloolased.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
kiiver
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 08 Mär, 2005 13:15
Asukoht: Ugandi
Kontakt:

Skorzenyst

Postitus Postitas kiiver »

Skorzeny duce vabastamise ülesanne oli läbi viidud parimalt nende tingimuste juures - ei ühtegi meest kaotades, välja arvatud plaaneri õnnetuse läbi kui ma ei eksi 31 m. , ning 16 vigastatut samuti kehva maandumise läbi . Ja operatsiooni mõistlikuse üle otsustamiseks tuleks sõja käiku ja jätkumist jälgida veel suuremas plaanis. Skorzeny organiseerimisvõime, tahtekindlus ja otsustavus, tema leidlikus uute diversioonivõtete mastaapsel elluviimisel on asjad mida siiani kasutatakse ja mida enne teda mitte sarnaselt ei tehtud. Mis puutub Mussolini vabastanud eestlastesse siis võis neid olla langevarjurite hulgas, mitte aga SS- Sonderverband Friedenthal meeste hulgas, kes moodustasid Skorzeny löögituumiku. Vähemasti ei märgi teiste rahvaste kõrval eestlasi senised allikad...Aga kunagi ei või öelda ei olnud.See on sama nagu puuduvad senistes vene ülevaadetes stat. andmed vangilangenud eestlaste kohta, kuigi tuuakse ära III Reichi pool sõdinud ja vangilangenud moldaavlased, rootslased või juudid.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Skorzenyst

Postitus Postitas Troll »

kiiver kirjutas:Skorzeny duce vabastamise ülesanne oli läbi viidud parimalt nende tingimuste juures - ei ühtegi meest kaotades, välja arvatud plaaneri õnnetuse läbi kui ma ei eksi 31 m. , ning 16 vigastatut samuti kehva maandumise läbi.
Ja mis mina siis väitsin? Järelikult mingit vastupanu itaallaste poolt polnud, kaotusi kanti ainult avantüristliku planeerimise tulemusena! Targenmalt plaanituna oleks Mussolini suure tõenäosusega üldse ilma kaotusteta vabastatud.
Mis puutub Skortzeny leiutatud "uutesse diversioonivõtetesse ja nende mastaapsesse elluviimisesse", siis ehk tood lähemalt mõne näite, kus neid "mastaapseid" võtteid ka reaalselt ellu viidi ning mis kasu neist saadi?
Ja paluks mitte lähtuda Skortzeny enda kirjutatud raamatust, mis on läbinisti valelik ja enesekiitusest haisev.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
VanTao
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 26 Jaan, 2006 3:55
Kontakt:

Otto

Postitus Postitas VanTao »

Saaremaal elades puutusin kokku mingis pulmas jöugu maaparandus meestega see oli 60-ndate aastate paiku olin noor ja väheste teadmistega söja suhtes.

Pidus ölu voolas nagu jögi ja eraldi seltskonna moodustasid nood samad maaparandajad,Seal oli tähelepanu keskpunktis turske linalakk ,kes ameti järgi ,kui öieti mäletan oli ekskavaatori juht,
Kuna seltskond oli raskelt öllene hakkas kostma ka laul.Kogu maaparandajate seltskond laulis saksa keeles ja repertuaar oli muidugi vastav,

Hiljem tuli juttu Ottost ja toosama kopa-juht rääkis sama versiooni eestlaste osalusest operatsioonis ,millesse ma absoluutselt ei uskunud.

Ma arvan et tema perekonna nimi oli Lipp.
Elas ta Kingissepa linnas,

Kuna ma panin kahtluse alla loo ja usutavuse , tekkis pinge kuid asi vaibus ja siis tuli lugu loo järgi ,nii kestis see hilis-hommikuni.
Ta rääkis seda köike kolmandas isikus ,kuid selline detailide rohkus ja emotsionaalne suhe materjali ,,oli rabav ja kaasa haarav .
Seega ta oli ,,,,kas hea jutumees ,kes valdas materjali ,,,vöi siis ise osalenud ,sest ykski kysimus ei jäänud vastuseta.

Nagu aru sain oli kogu see meeste punt kusagil 5 - 6 ammused söbrad ja kaaslased juba lapse-pölvest .Minu huvi teema vastu neile meeldis olin juhm et ei osanud hiljem kodus köike kuuldut kirja panna,

Nende poolne jutu tuum oli selles ,millised hinnalised on eestimaa mehed ja nede teod ,osalused 2 ilmasöjas.

Kui keegi tunneb huvi ja vöimalust siis arvan ,et kopamehi tol ajal nimega Lipp ei olnud eriti palju ja kui jälgi mööda minna läbi EPT tolle aegse nimetuse järgi oli Eesti pöllumajanduse tehnika ja tema naine töötas vist raamatu pidajana samas maaparanduses, sest järgmine päev saabus emand öhtul isandale pulma järgi.


Arvan et neid inimesi ja sugulasi ei ole raske leida.Tean et neil olid ka lapsed.
Kunnar
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Apr, 2004 13:35
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Otto

Postitus Postitas Kunnar »

VanTao kirjutas:Saaremaal elades puutusin kokku mingis pulmas jöugu maaparandus meestega see oli 60-ndate aastate paiku olin noor ja väheste teadmistega söja suhtes.

Pidus ölu voolas nagu jögi ja eraldi seltskonna moodustasid nood samad maaparandajad,Seal oli tähelepanu keskpunktis turske linalakk ,kes ameti järgi ,kui öieti mäletan oli ekskavaatori juht,
Kuna seltskond oli raskelt öllene hakkas kostma ka laul.Kogu maaparandajate seltskond laulis saksa keeles ja repertuaar oli muidugi vastav,

Hiljem tuli juttu Ottost ja toosama kopa-juht rääkis sama versiooni eestlaste osalusest operatsioonis ,millesse ma absoluutselt ei uskunud.

Ma arvan et tema perekonna nimi oli Lipp.
Elas ta Kingissepa linnas,

Kuna ma panin kahtluse alla loo ja usutavuse , tekkis pinge kuid asi vaibus ja siis tuli lugu loo järgi ,nii kestis see hilis-hommikuni.
Ta rääkis seda köike kolmandas isikus ,kuid selline detailide rohkus ja emotsionaalne suhe materjali ,,oli rabav ja kaasa haarav .
Seega ta oli ,,,,kas hea jutumees ,kes valdas materjali ,,,vöi siis ise osalenud ,sest ykski kysimus ei jäänud vastuseta.

Nagu aru sain oli kogu see meeste punt kusagil 5 - 6 ammused söbrad ja kaaslased juba lapse-pölvest .Minu huvi teema vastu neile meeldis olin juhm et ei osanud hiljem kodus köike kuuldut kirja panna,

Nende poolne jutu tuum oli selles ,millised hinnalised on eestimaa mehed ja nede teod ,osalused 2 ilmasöjas.

Kui keegi tunneb huvi ja vöimalust siis arvan ,et kopamehi tol ajal nimega Lipp ei olnud eriti palju ja kui jälgi mööda minna läbi EPT tolle aegse nimetuse järgi oli Eesti pöllumajanduse tehnika ja tema naine töötas vist raamatu pidajana samas maaparanduses, sest järgmine päev saabus emand öhtul isandale pulma järgi.


Arvan et neid inimesi ja sugulasi ei ole raske leida.Tean et neil olid ka lapsed.
Kuivõrd sinu nimetatud meest võrdlemisi hästi tunnen, siis julgen öelda, et ta on "hea jutumees, kes valdab materjali". Ta ei valeta ja ei mõtle asju välja, küll aga suudab neid väga värvikalt edasi anda. Kavatsesin teda järgmisel nädalal nagunii külastada, eks püüan siis küsida.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Troll väidab, et praktiliselt ainuke õnnestunud operatsioon oli Mussolini päästmine. Kuidas nii? Kas te olete unustanud või salgate te sihilikult maha Skorzeny ülejäänud vägiteod? Kas Ungari regendi Miklos Horthy poja vangistamine ja sellega Ungari separaaatrahu ära hoidmine N-Liiduga polnud õnnestunud operatsioon? Pärast seda õnnestunud operatsiooni hakatigi teda kutsuma "Euroopa kõige ohtlikumaks meheks"!
Hea küll, ülejäänud operatsioonid ei olnud nii viljakad. Kuid ega sellepärast ei saa teda maha teha. Nt. oleks äärepealt tabatud jugode liider Tito, kel õnnestus kõigest mõni minut enne Skorzeny mehi oma peakorterist lahkuda. Ka operatsioon Greifi ei tasu alahinnata. Enne vahele võtmist õnnestus neil liitlaste leeris kõvasti segadust tekitada.

Targem mees oleks lihtsalt sõitnud kümmekonna veoautoga, mis hambuni relvastatud SS-lasi täis, itaallaste valve juurde ja pannud need valiku ette, kas hukkumine ebavõrdses lahingus või korralik rahaline auhind Mussolini väljaandmise eest.
Mis sa mõtled, kui asi oleks tõesti nii lihtne olnud, siis poleks Skorzeny selle peale tulnud? Esiteks asus Gran Sasso hotell mägisel alal, kuhu masinaga ei oleks ligi pääsenud. Teiseks tugines rünnak ootamatusele ja kiirusele. Pealegi olid saksa õhudessantväelased tõestanud, et selline operatsioon võib edukas olla. Heaks näiteks on Eben Emaeli kindluse vallutamine, mis osutus väga edukaks. Sakslaste kaotused olid minimaalsed ( kui ma ei eksi, siis 2 meest surnutena).
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Veltu kirjutas: Troll väidab, et praktiliselt ainuke õnnestunud operatsioon oli Mussolini päästmine. Kuidas nii? Kas te olete unustanud või salgate te sihilikult maha Skorzeny ülejäänud vägiteod? Kas Ungari regendi Miklos Horthy poja vangistamine ja sellega Ungari separaaatrahu ära hoidmine N-Liiduga polnud õnnestunud operatsioon? Pärast seda õnnestunud operatsiooni hakatigi teda kutsuma "Euroopa kõige ohtlikumaks meheks"!
Hea küll, ülejäänud operatsioonid ei olnud nii viljakad. Kuid ega sellepärast ei saa teda maha teha. Nt. oleks äärepealt tabatud jugode liider Tito, kel õnnestus kõigest mõni minut enne Skorzeny mehi oma peakorterist lahkuda. Ka operatsioon Greifi ei tasu alahinnata. Enne vahele võtmist õnnestus neil liitlaste leeris kõvasti segadust tekitada.
Irw, eesmärgiks oli tabada Miklos Horthy ise, mitte tema poeg, väimees, onu vms! :D Skorzeny viletsa luuretegevuse tulemusena rünnati valet paleed, Horthy viibis sel ajal hoopis teises kohas (muuseas ühe saksa kindrali seltskonnas! :D ). Mis siis vaesel Skorzenyl üle jäi, tuli kuidagi viletsast olukorrast välja rabeleda, pantvangide võtmine oli hädalahendus, mitte etteplaneeritud üritus. Ja õnnestus kogu see asi vaid tänu Horthy vähesele riigimehelikkusele! Kas kujutaks keegi ette, et Stalin oleks ainult sellepärast alla andnud, et sakslased vangistasid tema poja Jakovi? Või Preisi kuninga FriedrichII kuulus käsk oma riigimeestele Seitsme-aastase sõja ajal (tsiteerin mälu järgi. sõnastus võis vähe teine olla): "Minu vangilangemise korral käsin eirata kõiki minu allkirjaga ilmunud dokumente, tegutseda nii, nagu mind poleks olemas!"
Tito vangistamise operatsioon oli Skorzeny ilusast jutust hoolimata üks tavaline läbikukkunud üritus.
Mis puudutab Ardennide pealetungi ajal tegutsemisse, siis see on omaette komöödia. Skorzeny peamiseks ülesandeks oli hõivata pealetungi vööndis sillad, ta formeeris selleks soomusbrigaadi. Ülesanne kukkus muidugi haledalt läbi, ei suudetud hiljem vallutada ka Malmedyt. Vaenlase tagalasse saadetud 9 diversioonigrupi saavutusteks jäid paar läbilõigatud telefonijuhet, mõned mahavõetud teeviidad ja üks õhitud ladu. Venelastel oleks tõenäoliselt sellise "tulemuslikkusega" tegutsenud luureväeosa komandör seina äärde pandud.
Targem mees oleks lihtsalt sõitnud kümmekonna veoautoga, mis hambuni relvastatud SS-lasi täis, itaallaste valve juurde ja pannud need valiku ette, kas hukkumine ebavõrdses lahingus või korralik rahaline auhind Mussolini väljaandmise eest.
Veltu kirjutas:Mis sa mõtled, kui asi oleks tõesti nii lihtne olnud, siis poleks Skorzeny selle peale tulnud? Esiteks asus Gran Sasso hotell mägisel alal, kuhu masinaga ei oleks ligi pääsenud. Teiseks tugines rünnak ootamatusele ja kiirusele. Pealegi olid saksa õhudessantväelased tõestanud, et selline operatsioon võib edukas olla. Heaks näiteks on Eben Emaeli kindluse vallutamine, mis osutus väga edukaks. Sakslaste kaotused olid minimaalsed ( kui ma ei eksi, siis 2 meest surnutena).
Võrrelda saksa õhudessantväelaste (kellel polnud mingit tegemist "superdiversant" Skorzenyga) suurepäraselt läbiviidud dessantoperatsiooni Eben-Emaelis Skorzeny soperdistega on lausa kohatu. Ja et Mussolini vabastamise operatsioon oli paras soperdus, pole mitte minu arvamine, vaid saksa kindrali ja tunnustatud sõjaajaloolase Kurt von Tippelskirchi oma!
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Olgu, ütleme, et Horthy poja vangistamine oli nö. õlekõrrest haaramine. Aga ka Horthy poja röövimine oli piisavalt keerukas ülesanne. See tõi esile Skorzeny anded.
Tito vangistamise operatsioon oli Skorzeny ilusast jutust hoolimata üks tavaline läbikukkunud üritus
Operatsioon kukkus küll läbi, kuid väga napilt. Esmalt pidid Skorzeny mehed tükka aega Tito partisanidega mässama. Nii õnnestuski Titol kõigest mõned minutid enne Skorzeny meeste kohale ilmumist põgeneda. Tõeline ebaõnn.

Ms. unustasin mainida veel ühe Skorzeny õnnestunud operatsiooni. Nimelt päästis ta Austria annekteerimise ajal tolle presidendi Miklase. See oli muidugi võrdlemisi tähtsusetu operatsioon, kuid siiski.


Võrrelda saksa õhudessantväelaste (kellel polnud mingit tegemist "superdiversant" Skorzenyga) suurepäraselt läbiviidud dessantoperatsiooni Eben-Emaelis Skorzeny soperdistega on lausa kohatu. Ja et Mussolini vabastamise operatsioon oli paras soperdus, pole mitte minu arvamine, vaid saksa kindrali ja tunnustatud sõjaajaloolase Kurt von Tippelskirchi oma!
Eks tegijal juhtun nii mõndagi. Harva õnnestub mõni asi pisemate viperusteta. Ettevõtmise professionaalsusest kõneleb ilmekalt fakt, et operatsiooni käigus ei pidanud Skorzeny tegema ühtegi lasku!

Targem mees oleks lihtsalt sõitnud kümmekonna veoautoga, mis hambuni relvastatud SS-lasi täis, itaallaste valve juurde ja pannud need valiku ette, kas hukkumine ebavõrdses lahingus või korralik rahaline auhind Mussolini väljaandmise eest. Arvestades tollal (1943.a suvel) itaallaste täieliku võitlustahte puudumisega, oleks 99,9% tõenäosusega Mussolini niisama kätte saadud
Ei usu mina selle ettevõtmise edukusse. Esiteks sai plaaneritega otse itaallaste keskele maanduda. Kui olekski veoautodega saanud valve juurde sõita, ei usu ma ikkagi, et itaallased oleks alla andnud. Võib-olla oleks sakslaste ettepanek ära kuulatud, kuid sellega olekski see piirdunud.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Skorzeny

Postitus Postitas Mati »

Mussolini päästmise eest sai Skorzeny rüütliristi kuid itaallased andsid talle ordeni:"Sada musketäri"
Kas keegi võib anda mulle pildi- või lingi samast ordenist?
VanTao
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 26 Jaan, 2006 3:55
Kontakt:

otto

Postitus Postitas VanTao »

Kuivõrd sinu nimetatud meest võrdlemisi hästi tunnen, siis julgen öelda, et ta on "hea jutumees, kes valdab materjali". Ta ei valeta ja ei mõtle asju välja, küll aga suudab neid väga värvikalt edasi anda. Kavatsesin teda järgmisel nädalal nagunii külastada, eks püüan siis küsida.

-------------------------------------------------------------------------------------
to,,,Kunnar



...tundes seda meest hästi saab ka selguse kas sel jutul oli mingi reaalne taga-pöhi vöi oli see lihtsalt ,,,,pada. seda enam et tunnete siin materjali enam kui mina selles osas ,igatahes sellise mulje loote .

Väidad ta olevat enda hea tuttava ,,,helistaksin enda heale tuttavale ja selgitaks koheselt välja,,,,, minu seisukoht jääbi ikkagi samaks selle kysimuse osas nagu tookordki ,
Eks tal ole ka töestus materjali enda versiooni kohta.

Tänapäeva kommunikatsioon vöimaldab kasutada ka telefoni ,mis kiirendaks tunduvalt protsessi.!!
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Re: Otto

Postitus Postitas Arensburger »

VanTao kirjutas:.....Seal oli tähelepanu keskpunktis turske linalakk ,kes ameti järgi ,kui öieti mäletan oli ekskavaatori juht,
Kuna seltskond oli raskelt öllene hakkas kostma ka laul.Kogu maaparandajate seltskond laulis saksa keeles ja repertuaar oli muidugi vastav,

Hiljem tuli juttu Ottost ja toosama kopa-juht rääkis sama versiooni eestlaste osalusest operatsioonis ,millesse ma absoluutselt ei uskunud.

Ma arvan et tema perekonna nimi oli Lipp.
Elas ta Kingissepa linnas.
Lipu Pärni e. Bernhard Lipp on pildil eest 3 reas ja vasakult 8.-s.
Pilt on tehtud 1943.a. suvel Hollandis Amersfoortis, kus Eesti Leegioni suurtükiväelased olid väljaõppel.
http://www.zone.ee/deport/leegion-16.jpg
Pildi tagumisel küljel on pildil olevate meeste autogrammid. Üks neist ka Lipp
http://www.pilt.ee/photo/604692/17343452/
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist