Soomusvesti valimine

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas ludvig »

Selle saksa killuvesti kohta sattusin lugema sellist huvitavat asja----nimelt mõnedes saksa üksustes on soovitatud seda võimalikult vähe kanda. Asi selles et sakslased tegid mingi uurimuse, ja tulemus oli selline et kuuliga pihta saades on tervisele kasulikum, kui vesti seljas ei ole. see kehtib siis sellise moona kohta,mis vestist kindlalt läbi lööb. FMJ kuul deformeerub vesti läbides ja kahjustused kehale on sellepärast oluliselt suuremad.

Olen selle küsimusega ausalt öeldes isegi pead vaevanud, et mis on siis tervisele kasulikum.....kas saada pihta puhtalt nii et pole mingisugust kaitset. Või siis saada pihta nii et seljas on kas killuvest või mingi lahjem kuulivest. viimasel juhul kuul deformeerub, võib laguneda mitmeks tükiks. samuti kehasse tungides võtab kuul endaga kaasa päris palju vestis olevat kevlarriiet.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas mx77 »

Killuvigastuse tõenäosus on suur, isegi suurem vist kui kuulitabamuse oma.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas pagan »

Minu arvates on Osprey MK4 body armour, selline taskukohane killuvest millel on plate-carrier taskud ja molle väliskest. Vest ilma plaatideta müügis siin-seal hinnaklassis 70€-150€. Asjal olla moodulipõhine ülesehitus, lisatavad-äravõetavad kraed õlakaitsmed, alakeha plaat. Seest olla ka higistamisvastane vertikaaltriibuga muster.
Tundub praktikas läbiproovitud asi ja neljandas põlvkonnas on juba pisiasjadele ka mõeldud. Näiteks relvarihma õlg vastupidavast nahast pinnaga jne.
Üks meil siin militaar.net-is ka müüs seda.

Pilt

See oleks minu lahendus.
Et mis teie sest Ospreyst arvate?

Ma siit kavatsesin tellida:
http://www.firestormkit.co.uk/index.php ... ct_id=2065

Kirjutasin neile, kirja "Kas Eestisse saadavad?" ja mis suuruse peaksin võtma. Nad operatiivselt vastasid, et saadavad. Ütlesid mulle suuruse ja kasutagu ma ostmiseks tavavormi nende kodulehelt. Päris ostmiseni pole veel jõudnus, sest ei tea kas nende plaaditaskud ka piisavalt universaalsed on võõraste plaatide kasutamiseks.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas ludvig »

70-150 euriga saa siiski ainult vesti enda. kevlarsisuga vesti hinnad jäävad sinna 200- kanti. sisu eraldi ostes ainult esi ja tagapaneel uued on 150-euri. Täiskomplekt sisu (õla-muna ja kaelakaitse kevlar) on veel kallim. Need mis meil siin müügis,on ilma kevlarita.
Vest ise muidugi on ok .
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas pagan »

Oh tusk. Ludvig, õigust räägid. Kevlar tuleb juurde osta, sisuliselt sama hind (~60£) otsa.
http://www.keepshooting.com/british-osp ... serts.html#
Kokku seega, koos saatmiskuludega tuleb ikka 200€ ära. Plaate juurde ostes läheb veelgi kallimaks.
Ei tundugi enam taskukohaselt odav. Ma arvasin, et see kevlar on juba vestis "by default" sees.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas mx77 »

see on tühi kest ainult jah, 10 naela eest saab vahtsisu juurde osta :)
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas ludvig »

pagan kirjutas:Oh tusk. Ludvig, õigust räägid. Kevlar tuleb juurde osta, sisuliselt sama hind (~60£) otsa.
http://www.keepshooting.com/british-osp ... serts.html#
Kokku seega, koos saatmiskuludega tuleb ikka 200€ ära. Plaate juurde ostes läheb veelgi kallimaks.
Ei tundugi enam taskukohaselt odav. Ma arvasin, et see kevlar on juba vestis "by default" sees.


kusjuures see 60-naelane kevlarkomplekt,mis sa vaatasid, on ainult kaela,käe, õlgade, munade ja külgede kaitse. Kahte kõige tähtsamat, esimest ja tagumist suurt paneeli seal pole. Ja need maksavadki kokku veel 150-euri.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

raha on vähem, siis on mõistlik osta hetkel klass II vest (korralik, koos kraede ja muude lisadega), millel on plaaditaskud küljes ja hiljem plaadid juurde
Sa räägid ju sama juttu. Kraede ja lisadega ei ole need enam "covert vest", kui 600 eurot pole, siis võiks jah osta nt Bundeswehri jalaväe vesti ilma plaatideta. Pärast ostad plaadid juurde.
Aga mitte mingit riiete all kandmiseks mõeldud politseivesti, selle hilisem tuunimine ei tule õigest odavam ega ole ka kergem (kaalu annab ikka kaitse).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas mx77 »

Ega keegi siin ilmselt seda covert vesti üldse tõsiselt ei võta, ikka overt vestidest juttu.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas Smith »

http://www.keepshooting.com/surplus-ger ... acket.html
https://bestprotection.de/shop/en/Body- ... -Vest.html
The easy-to-wear vest features Velcro® closures that are located on the left shoulder and both hips. Additionally, there is a large, expandable front pocket and rings located on both the front and back of the jacket for carrying additional gear. Not satisfied with the level of protection offered? The surplus German flak jacket includes a zippered closure for the insertion and removal of Kevlar® paneling and other plates.
IMHO ei vea neid über turviseid välja ei keskmise kaitseliitlase füüsis ega rahakott.
Suht tagasihoidliku eelarvega saad killuvesti, mis kaitseb kaela , õlad ja keha. (59.- eest saab juba BB lehelt uueväärse).
Sinna saad panna ette ja taha standalone klass IV plaadid , siseorganite kaitseks.

Minu arvates suht mõistliku hinna eest hea lahendus.
Killukaitse (minu arvates primaarne) koos elementaarse kuulikaitsega.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas mx77 »

BW standard killuvestile ei saa minu teada lisaplaate panna.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas Smith »

the front of the vest has a pocket for a Armor plate (not included)
Saab ikka, vähemalt ette.
Kuna ballistiline sisu ja kate on eraldi , siis ilmselt
pole suur kunst plaati ümbrise ja sisu vahele panna.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas mx77 »

Kust sa selle fraasi leidsid? Ma vaatsin mõlemad su lingid läbi seal ei olnud sellest juttu. Kui sa vaatad seda tasku suurust ja paiknemist, siis saad ise ka aru, et see ei saa olla plaaditasku.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas Smith »

http://www.hessenantique.com/ProductDet ... BW91621100
mx77 kirjutas:Kust sa selle fraasi leidsid? Ma vaatsin mõlemad su lingid läbi seal ei olnud sellest juttu. Kui sa vaatad seda tasku suurust ja paiknemist, siis saad ise ka aru, et see ei saa olla plaaditasku.
http://www.keepshooting.com/surplus-ger ... acket.html
The surplus German flak jacket includes a zippered closure for the insertion and removal of Kevlar® paneling and other plates.

Additionally, there is a large, expandable front pocket and rings located on both the front and back of the jacket for carrying additional gear. Not satisfied with the level of protection offered? The surplus German flak jacket includes a zippered closure for the insertion and removal of Kevlar® paneling and other plates.

Mina saan aru, et ikka saab panna.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas mx77 »

Tal on jah taskud kevlarpaneelide panekuks, aga kõva plaati? See on alati ikka kevalri peal ja tavaliselt on see plaaditasku ikka väljapoole avanev tehtud. Kui sa ikka vaatad seda kõhutaskut, siis see on ikka puhtalt nänni kandmiseks, muidu jäävad su kõik olulised organid kaitsmata.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist