Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Selline lugu juhtus, et venna süül nakatusin taaskord pisikuga, mille tüvi M5F1 (Mudel5Figuur1) siinse rahva soontes samuti ringlemas näib. Mõnel raskemal kujul, teisel kergemal. Mõtlesin, et ei hakka eelmänguga pikalt toimetama ja asun kohe asja kallale. Ehk siis soetasin omale German Panther Type G early version tanki ja selle juurde veel German Tiger I early production version riista. Pantriga on asi pika peale sinnamaani jõudnud, et eile susistasin elus esimest korda aerograafiga baasvärvi peale ja kui olen siit-sealt natuke järgi aidanud, hakkab kamo oma teekonda eluka seljale leidma.
Värvidena lähevad kasutusele Tamiya vesivärvid, mis näisid väga asjalikud kasutada. Ennemuiste sai Revelli ja Humbroli emailidega mässatud ja Model Masteri omadega samuti. Tamiya vesikad aga meeldivad praegu kõige rohkem. Kuna minu näol on tegu siiski mudelistiga, kel kõrvatagused tilguvad, loodan mõistvat suhtumist, kui ei aja alati just kõige loogilisemat juttu. Igasugune õpetlik kriitika on 24/7 teretulnud!
Olen internetist tundide viisi lugenud erinevate kuivpintselduste ja muu kohta ja loodan jõudumööda kõige sellega hakkama saada ja ma ei kahtle, et saangi hea tulemuse lõpuks kätte. Mis ma siin tegelikult ikka nii pikka introt teile räägin. Asume asja juurde.

Panzerkampfwagen V Panther
Hetkeseisuga siis baasvärviga üle sussutatud. Torniluugid mõlemad hetkel lahti ja mootoriluuk samuti. Viimane sel lihtsal põhjusel, et mul on mootor ka olemas ja ei tea veel täpselt, kuidas ma seda ekspluateerin. Kindel on see, et dioraami peal hakkab pantripoiss silda ületama, ent ühel heal hetkel läheb rikki, mispeale mehed seda parandama hakkavad. Isegi kui ei kõla kõige tõenäolisema stsenaariumiga, mis võiks sõjakäigul ette tulla, teen ma ometi niiviisi! Need Panther tankid polnud nii kui nii kõige töökindlamad riistapuud oma nigelate vedrustuste ja asjadega.
Lindid on hetkel vedava hammasratta tagant natuke õhus veel. Natuke liiga palju isegi. Piltidel on muidugi palju momente, kus lint veohammasrattale järgnevale rattale ei lange, kuigi minu omal on vist siiski liiga pikalt õhus. See asi ära muuta ei ole nii suur töö, et praegu selle peale mõelda. Kui oskate soovitada, kas lint jätta nii või peaks pigem kohe langema, andke julgelt märku. Ise ei mõtle ju alati õigesti.

Paar maailma parima kvaliteediga pilti ka. Kuigi midagi veel eriti jäädvustamistväärt ei ole, paluti teises teemas pilte, ja seda peate te saama!
Pilt

Pilt

Pilt

Paar Helmutit ka nii naljaviluks.
Pilt

Vaatan ja imestan, kuidas ma oskan alati udupilte teha. Üheksakümnendatel oleks selle skilliga väikeste plikade pärast miljonäriks saanud.

Tiiger on veel karbis restide küljes ja hakkan ehitama, hakkan ka pildistama.
Mina tänan!
Viimati muutis Wittmann, 03 Jaan, 2015 0:36, muudetud 1 kord kokku.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Wittmann mudelismikunsti õppimas

Postitus Postitas Wittmann »

Nüüd on tekkinud järgmine küsimus. Mida siinsed mehed soovitaksid kasutada, valmistamaks tanki summutite kaitsmeid? Oleks soov nad mõlki ja puruks teha, kuid selleks passiks õhuke plekimaterjal plastikust rohkem.

http://i53.photobucket.com/albums/g64/P ... r-rear.jpg
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Wittmann mudelismikunsti õppimas

Postitus Postitas Joss Metsast »

Pühad tulemas, sinepituube peaks üle jääma ;)
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Wittmann mudelismikunsti õppimas

Postitus Postitas Wittmann »

:wall: Miks ma ise selle peale ei tulnud? Tänud!

[läheb pühasid ootamata sinepituube lõhkuma]
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Wittmann mudelismikunsti õppimas

Postitus Postitas Wittmann »

Mõtlesin, et proovin ühed teha sinepituubist ja teised plekkpurgist. Plekkpurgist peaks roomikute juurde saama vigaseid servi päris hästi teha isegi. Kuidas te metalli ja mudeliplastikut omavahel liimite? Sama mudeliliimiga või attakiga? Kasutan siis Revelli liimi.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Wittmann mudelismikunsti õppimas

Postitus Postitas Hertsog »

metalli ja plasti omavahel ühendab liimina ainult tsüanoakrülaat (super attack, aga ka teised sama asja sisaldavad liimid). joogipurgi alumiiniumplekki ega ka sinepituube pole katsetanud, seega lõplikku tõde ei tea öelda. isiklikult arvan, et need on liiga jäigad ja halvad vormida - aga kui ei proovi, ei saa ka teada.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Wittmann mudelismikunsti õppimas

Postitus Postitas Joss Metsast »

Sinepituub on pigem liiga pehme, plekkpurki pole katsetanud. Liimida nagu hertsog juba ütles, tsüanoakrülaati sisaldava superliimiga,. Noodsamad pisikesed tuubikesed säästumarketi jne kassa kõrval.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Wittmann mudelismikunsti õppimas

Postitus Postitas Illike »

Wittmann kirjutas:Nüüd on tekkinud järgmine küsimus. Mida siinsed mehed soovitaksid kasutada, valmistamaks tanki summutite kaitsmeid? Oleks soov nad mõlki ja puruks teha, kuid selleks passiks õhuke plekimaterjal plastikust rohkem.

http://i53.photobucket.com/albums/g64/P ... r-rear.jpg
Minu arust on üsna hea ja kättesaadav materjal teeküünla ümber olev plekk. Piisavalt pehme ja samas üsna jäik. annab üsna hästi vormida
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Wittmann mudelismikunsti õppimas

Postitus Postitas Wittmann »

Kusjuures teeküünla plekki arutasin ise ka peas ühe variandina. Eks peab elus asju proovima, siis teab ise ja ka tulevikus teistele soovitada.
Täna torkasin figuuridele hambaorgid peeru vahele ja mingil päeval üritan nad ellu äratada. Lisaks veel peaks Pantri dioraami alust nikerdama. Teen sinna sihukest kividest laotud truupi ja mõtlen, kas lõikan truubi kivid aluse sisse või laon ise mingi materjaliga truubi püsti.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Wittmann mudelismikunsti õppimas

Postitus Postitas Wittmann »

Milline on parim nahavärv siinse seltskonna kogemuste järgi? Peaks figuurid inimese värvidesse värvima aga päris nahka ei viitsi küll siirdama hakata ja üritaks seekord värvimisega piirduda.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Wittmann mudelismikunsti õppimas

Postitus Postitas Parovoz »

tere tere
Kasutan ise Revelli AQUA Flechfarbe. tegelikult on nad kõik liiga roosad või punakad, tuleks ehk veidi pruuni sisse panna. Vaata oma kätt või nägu peeglis, see peaks andma selle reaalse nahatooni. Aga jaksu eksperimenteerimisel. Paneks siis ka lingi. Minuarust VÄGA hea õppevideo
https://www.youtube.com/watch?v=EhUHas8AmvY
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Wittmann mudelismikunsti õppimas

Postitus Postitas Wittmann »

Video andis palju mõtteainet. Muidugi kui nägu vähe nõgine teha, siis nii meeletult nahaga vaeva ei pea nägema ehk.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Wittmann mudelismikunsti õppimas

Postitus Postitas von manstein »

Lõust võõpa pigem shokolaadikarva, hiljem kannatab ölivärvidega pesu peale kanda ja helestada.. Peaksid peris naturaalsed jääma..
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Wittmann »

Vahepeal on juhtunud seesugune nali, et Tiiger 1 hakkab kokku saama. Kuna tegu põhimõtteliselt sama isendiga, mille Flaki-poiss valmis ehitas, läks tiba aega ja seepärast ei raatsinud iga päev fotokaga ringi silgata. Olen jõudnud värvimise staadiumisse. Eraldi värvin alumise ja ülemise hulli, mootori ja käimakasti, torni pooled ja siis panen kõik nimetatu tankiks kokku. Upper hull jääb eemaldatavaks, komandöri luuk lahti. Ülejäänud luugid ilmselt kinni, kuna tegu saab olema Otto Cariuse eriversiooniga ja vaid tema üksi saab oma luugist välja piiluda. Zimmerit ei tule, kuna seda sellel isendil polnud. Samuti ei pane paljusid juppe külge, mida päris fotodelt ei näe olevat. Muidugi mingit ulmetäpset koopiat ma ei ürita teha, kuid ligilähedaseltki sarnane võiks ta olla.
Ise tegin küljeplekid ja teen ka trossid. Algne plaan oli see tiiger persetpidi mudasse istutada, kuid psühholoog soovitas selleks puhuks mingi Italeri juust kasutusele võtta. Need olidki tema sõnad, ma ise ei vihka Italeri firmat.Eriti. Värvima saan hakata, kui olen aerograafi ostnud. Tahaks ühe purgitäiega ikka mitu masinat katta. Pildid senisest loost üritan homme üles panna.

Jõudu!
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Nõrganärvilistele mittesoovitav teema

Postitus Postitas Hertsog »

kurat te kõik vorbite siin tiigreid nüüd järsku :D
minu oma on juba aastakese laual seisnud ja nüüd alles hakkab ilmet võtma.

a kui teed ilma zimmerita Cariuse masinat siis peaks see olema pardanumber 213. see mis tal tagumiku all tükkideks lasti. olen otsinud, kuid pole mingeid adekvaatseid pilte konkreetse masina kohta leidnud. vanapapi ise mudiugi on ka väga kitsi enda kasutuses olnud tankide kirjeldamisega ning seal jääb kõvasti ajaloolist fantaasiat üle.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist