"Skorzeni-poisid"

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
VanTao
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 26 Jaan, 2006 3:55
Kontakt:

Otto

Postitus Postitas VanTao »

to,,,Arensburger



Uurisin pilti ka luubiga ,kuid ei sanud pihta . Sest liig väike formaat ja nii palju aastaid möödas ei mäleta,
Mäletan et ta oli heleda peaga .
Kas tahad väita et seda lugu tuleb tösiselt vötta ,mis mulle juua-täis-peaga jutustati.?
Isegi kui ta pildil asub ei ole see dokumentaalseks aluseks ,,seoses Otto-ga.

Mis teha olen selline uskmatu.Kas ei ole mingeid nime-kirju ,kes too kordses operatsioonis osalesid ?
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Postitus Postitas Arensburger »

See pilt on tõestuseks vaid sellele, et ta saksa sõjaväes oli (samal pildil on ka minu vanaonu).
See, et ta ise koos Otto Skorzenyga kusagile langevarjuga oleks alla hüpanud, seda ma ei usu. Minu meelest seda ei ole ta ka rääkinud. Kunagi olen ka ise tema käest mingi lausejupi nendel teemadel kuulnud, kuid siis oli see öeldud kolmandas isikus. Arvan, et ta on sõja ajal nende meestega ja selle teemaga kuidagi kokku puutunud. Kuidas muidu sai üks ekskavaatorijuht sügaval vene ajal antud teemas nii kompetentne olla.
Tean ka seda, et 1944 teenis ta Waffen-Artellerie Regiment der SS 20; I Artellerie Abteilung ja oli kusagil staabis. Taganes Saaremaale ja siit saadeti koos teiste eesti sõduritega edasi Neuhammerisse.
VanTao
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 26 Jaan, 2006 3:55
Kontakt:

Otto

Postitus Postitas VanTao »

.Tuleb välja et siis mingi seos ja tagamaa on olemas ,mis puutub tema ideelist kuuluvust.

Pean enda skepsist veidi tagasi tirima , selle pulma ajal juttude suhtes ,mis kuulsin.

Mulle endale meeldiks väga ,kui eestimaa mehed on sellistes syndmustes osalenud ja ma haaraks sellest kohe kinni ,kuid sel juhul peaks olema ka mingi FAKT , millega vehkida. väitmaks et nood ugrilased on osalenud ja södinud SUURELT.
VanTao
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 26 Jaan, 2006 3:55
Kontakt:

Otto.

Postitus Postitas VanTao »

Pean siin selgitama. Tema ei väitnud et ta seal osales ,,,,,,,,kuid ,mis mulle avaldas muljet oli tema ,,,,,LIIG DETAILIDE ROHKE jutustus.

Tekib kysimus ,,kes olid need ylejäänud ,,,Röövlid ,kes temaga pundis olid ?
MIks sa ei kysi tema käest ,,kes olid tema söbrad ?
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Postitus Postitas Arensburger »

Veltu kirjutas:
Tito vangistamise operatsioon oli Skorzeny ilusast jutust hoolimata üks tavaline läbikukkunud üritus
Operatsioon kukkus küll läbi, kuid väga napilt. Esmalt pidid Skorzeny mehed tükka aega Tito partisanidega mässama. Nii õnnestuski Titol kõigest mõned minutid enne Skorzeny meeste kohale ilmumist põgeneda. Tõeline ebaõnn.....
Olen kusagilt lugenud, et Titol polnud aega isegi pükse jalga panna ja põgeneda tuli püksata. Siin on hea pilt, kus langevarjurid on kätte saanud Tito riidepuu koos vormiga.
http://forum.axishistory.com/viewtopic. ... &start=105
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Kas keegi on lugenud täpsemalt Otto Skorzeny elust peale sõda.
Kuna sõjakuritegudes ta ei osalenud, siis mõisteti ta õigeks.
Ka N-Liit tahtis mehega arveid klaarida ja ta põgenes Argentiinasse.
Meest üritasid kinni püüda juudi organisastsioonid, kuid edutult, huvitav miks?
Peale sõda olevat ta loonud salajase organisatsiooni, mis aitas põgeneda 500 endisel SS-lasel natsi sõjakohtu eest. Kuulsaim nende hulgas olevat olnud Adolf Eichmann.
Suri mees miljonärina.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

hugo1 kirjutas:Kas keegi on lugenud täpsemalt Otto Skorzeny elust peale sõda.
Skorzeny kirjutas ju oma elust raamatu. Üks neist ilmus mõni aeg tagasi eesti keeles ka.
Ta sündis 12.06.1908 Viinis ja suri 05.07.1975 Madriidis. Ja jutt sellest et ta suri multimiljonärina vastab ka tõele.Ja kommunistid ihusid ka tema peale hammast, see samuti õige. Sellepärast ta nn. puhastuskohtu ette ka ei ilmunu vaid kadus koos abikaasaga. Loe siit ka edasi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Otto_Skorzeny
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Hugo kirjutas:Peale sõda olevat ta loonud salajase organisatsiooni, mis aitas põgeneda 500 endisel SS-lasel natsi sõjakohtu eest
See organisatsioon oli ODESSA. ODESSA kuritegelikkuse kohta võid lugeda ka nt. Guido Knoppi SS raamatust. Umbes 50 lk. teksti.
Marissa kirjutas:Skorzeny kirjutas ju oma elust raamatu. Üks neist ilmus mõni aeg tagasi eesti keeles ka.
Ta on neid mitu tükki kirjutanud. Eesti keeles on ilmunud:

Otto Skorzeny
"Skorzeny erimissioonid"

Euroopa kõige ohtlikuma mehe mälestused
Olion 2002


Minu lemmiksait Skorzenyst:
http://home8.inet.tele.dk/aaaa/skorzeny.htm

Kindlasti pange kõlarid tööle!
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Lisaks on Skorzeny surma kohta mitu versiooni:
1 Skorzeny suri kodus voodis
2 Skorzeny hukkus õnnetuses
Võib-olla on veel teisigi versioone, aga mina tean rääkida kahest.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Postitus Postitas Arensburger »

Reppin kirjutas:2 SS JagdverbandOST

Kdr SS Hstuf. Adrian von Fölkersam

Ihm unterstanden
Stabskompanie
Nachrichtenzug
3Infanterie Kompanien mit Freiwilligen aus Rußland Polen Estland und Litauen

http://www.militaria-fundforum.de/threa ... adid=23541
Freiherr Adrian von Fölkersam
PiltPilt

See mees pani baltlaste kamba kokku juba päris sõja alguses Brandenburgi rügemendi (Lehrregiment Brandenburg z.b.v Nr.800) koosseisus ja läks koos paljude (enamasti mittesakslastega) ka üle SS Jagdverband-i koosseisu.
Eestlaste osalust nendes Skorzeny ettevõtmistes uurides, tulekski pihta hakata Brandenburgist. On öeldud, et seal olid vaid baltisakslased, kuid kas ikka olid ainult? Näiteks kui Brandenburglased maabusid Saaremaal 1941 (Sonderkommando "Benesch", formeeritud Brandenburgi 16. kompanii baasil), et hävitada diversiooni teel rannakaitsepatareid, oli nende hulgas ka eestlasi. Näiteks, hiljem Saaremaal Pöide kandis elanud Vassili(kui ma mälu järgi eesnimega ei eksi) Vikat.
Üks Yugo uuria peedistas mind päris hulk aega, et tal on kindlaid andmeid, et seal on võidelnud ka eestlastest "Ostland" politseipataljoni mehi. Seda ma ei usu kohe kindlasti et "Ostland" seal oli, kuid Ostlandi politseipataljonist värvati mehi Brandenburgi, see on küll kindel. Paljud peavad ka Ostlandi baltisaksa bataljoniks, kuid seal olid enamuses ikka puhtad eestlased ja lätlased, see on selge. Nii, et Jugoslaavias olid endised "Ostland" pataljoni mehed küll, kuid nüüd juba Brandenburglased. Brandenburglased olid ju põhilised tegijad ka nii Mussolini kui ka Tito loos. Nagu teada sai Brandenburgi üksusele saatuslikuks see Hitleri atendadi lugu ja 1944 suvi oli just see ülemineku aeg (kus piltlikult eraldati terad sõkaldest). Mehed, kes jäid edasi eriüksuslasteks (kuni 1800 meest), pidid selga tõmbama SS mundri ja minema nn. Skorzeny kampa, ülejäänutest tehti jalaväediviis Brandenburg(Panzergrenadier-Division Brandenburg). Saksa loogikat arvestades oli eestlaste tee sellisel juhul ikka SS-i suunas.
Mitmed uurijad on ära toonud neid Yugo asju uurides, et seal on olnud ka 20. Eesti ja 15. Läti SS diviisi osi. Alati mainitakse seda infi kusagil kõige lõpus ja siis kas sulgudes või küsimärgiga varustatult. Kuidas seda kommenteerida. Nende diviiside osi seal kohe kindlasti ei olnud, kuid üksikuid võitlejaid küll. Ja sinna sattumise süüdlasteks on sõjakoolid, kust mehi sinna värvati.
Juhtusin just lugema ühe prantslase, kes sõdis SS Charlemagne brigaadis (hiljem 33.Waffen-Grenadier-Division der SS Charlemagne) ja sattus ka Mussolinit vabastama. Ja kuidas see juhtus. Nimelt õppis ta tol hetkel Bad Töltz-i SS junkrukoolis ja sealt värvati. Peale Viini oli ka Bad Töltz koht, kus õpetati erüksuslasi välja. Kui palju eestlaste lendusid käis läbi Bad Töltzist? Igatahes, neid oli palju. Samas ei jäänud see prantslane mitte igaveseks selle SS Jagdverband-i koosseisu, vaid läks hiljem oma Charlemagne-sse ikka tagasi. Nende saksa eriüksuste, nii Brandenburgi kui ka SS Jagdverband-i, isikkooseisud ei ole olnud alati ühesed ja stabiilsed nagu jalaväeüksustel. Kord on neid olnud rohkem, kord jälle vähem ja meeste arvukus ei sõltu otseselt kaotustest lahinguväljal. Kes on spetsid võivad seda vast kuidagi seletada, kuid see, et nendesse väeosadesse mindi ja sealt ka tuldi on kindel.
VanTao kirjutas: Mulle endale meeldiks väga ,kui eestimaa mehed on sellistes syndmustes osalenud ja ma haaraks sellest kohe kinni ,kuid sel juhul peaks olema ka mingi FAKT , millega vehkida. väitmaks et nood ugrilased on osalenud ja södinud SUURELT.
See on õige! Selline ilusti ära tõestatud fakt täna puudub. Mida aeg edasi, seda kahtlasemaks selle ilmumine ka muutub. Nii et uurijad, aeg ei lase oodata - hoogu juurde!
Viimati muutis Arensburger, 16 Juul, 2010 21:06, muudetud 1 kord kokku.
Reppin
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun, 2005 14:23
Kontakt:

Postitus Postitas Reppin »

Arensburger kirjutas: Eestlaste osalust nendes Skorzeny ettevõtmistes uurides, tulekski pihta hakata Brandenburgist. On öeldud, et seal olid vaid baltisakslased, kuid kas ikka olid ainult?
Internetist leitud allikas väidab järgmist:

Brandenburgi eliitüksusse värbamise meetodid olid peaaegu risti vastupidised teise eliitüksuse, SS-i omadele. Põhjamaiste näojoonte, heledate juuste ja siniste silmadega sõdurite otsimise asemel kammis Hippel läbi kogu Saksamaa, et leida slaavlasi või teisi rahvusgruppe. Iga Brandenburgi kompanii liige pidi valdama võõrkeelt, olgu selleks siis tšehhi, vene, läti, leedu, soome, eesti, poola, ukraina või ruteeni keel, ja samuti pidid nad tundma selle maa või piirkonna kombeid. Selle asemel, et olla “rassiliselt puhtamad”, kui nende vaenlased, pidid brandenburglased olema ise vaenlased – nad pidid sisse sulanduma, et olla tõhusad sabotöörid. Nad pidid teadma mitte üksnes selle piirkonna kombeid kuhu nad sisse tungisid, vaid ka kohalikke harjumusi ja põliselanike maneere. Ühe Abwehri agendi sõnul – brandenburglane Venemaal pidi teadma, kuidas “sülitada nagu venelane”.

Brandenburglased pidid saama ka ulatuslikku väljaõpet oma missioonide tarvis. Eneseusaldus oli võtmesõna, sest nad pidid tihti töötama üksi.

http://www.thirdreich.net/Brandenberg_Commandos.html
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Re: Otto.

Postitus Postitas Arensburger »

VanTao kirjutas:....Tekib kysimus ,,kes olid need ylejäänud ,,,Röövlid ,kes temaga pundis olid ?
MIks sa ei kysi tema käest ,,kes olid tema söbrad ?
Üks võimalikest variantidest võis olla näiteks
SS-Uscha. Jüri Lind
Pilt
SS-Freiwillige Legion (Estnische)
SS-Freiwilligen Panzergrenadier Btl. "Narva"
Waffen-Grenadier Regiment 46
Jagdverband Ost (komandör SS-Sturmbannführer Adrian von Fölkersam, kes ka ise ei olnud puhas sakslane, vaid oli sündinud Peterburis)
http://www.taivaansusi.net/roolipelit/hahmot.html
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Veidi veel juttu Skorzeni poistest. Ning juba varemalt päritud Oskar Pärnost.
http://dea.nlib.ee/fullview.php?framese ... nid=123864

Kuidas sõja ajal saadud haridust rahuajal kapitaliks pöörati :roll: :wink:
Kasutaja avatar
mauser
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 29 Juul, 2005 10:32
Asukoht: saku
Kontakt:

Postitus Postitas mauser »

Tänud infokillu eest Oskar Pärno kohta!Ise leida oleks olnud peris raske,kuigi olen kunagi omast arust hoolega otsind.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist