Mis sõrmusega on tegu?

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Vasta
metsakohin
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 19 Jaan, 2006 12:58
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Sõrmus

Postitus Postitas metsakohin »

Soovin teada, kas sellel sõrmusel on mingit pistmist II maailmasõjaga ja millega tegu?
Pilt
metsakohin
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 19 Jaan, 2006 12:58
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas metsakohin »

Pilt
Pilt
Eelmise sõrmuse kohta ma vastust ei saanud. Loodan, et selle sõrmuse kohta ikka keegi midagi pajatada oskab. Tegemist on sõjajärgse sõrmusega. Muidugi huvitab hind, mis ta maksta võiks.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Pakuks, et poes letihind 450-700. Kui hästi räägid, saad 300-350-ga kätte.

Esimene sõrmus on aga hoopis huvitavam, kahjuks ei oska kommenteerida, kas pärineb ajast enne või peale suure sõja lõppu.
metsakohin
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 19 Jaan, 2006 12:58
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas metsakohin »

Seoses selle pealuuga sõrmusega on tekkinud tekstis üks näpukas,nimelt ei ole see sõrmus sõjajärgne vaid on teise maailmasõja aegne toodang.Sooviksin ikkagi ligikaudset hinda teada.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Oled sa selles ikka 100% kindel, et tegemist on originaaliga? Taolisi sõrmuseid on kõik antiigipoed täis. Juhul kui see oleks I v II ms aegne originaal, siis reaalne müügihind oleks vast $200 ringis. See siis juhul kui müüksid selle üle ookeani.

Kohaliku turu hindade kohta ei oska midagi tarka kosta. Minu meelest tahetakse siin osa kauba eest selliseid müstilisi summasid, et karju appi. Teine lugu on muidugi see, millise hinna eest kaup lõpuks omanikku vahetab.
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Postitus Postitas ggdag »

Terem tekis küsimus et äkki keegi teab mõnda eesti linki kus saab osta (kasvõi mõne anttigi poe) neti adressi ? oleks huvitatud koopiatest... :roll:
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Ma pakun,et esimene on mingi koolilõpu sõrmus.
Muideks lahe foorum on see :)
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Koolilõpu sõrmus nüüd vaevalt, aga stiililt selline rahvusromantismi asjadega sarnanev. Peaks mõnele kunstiajaloolasele näitama. Teine tundub vufloo olema, aga ilma käes hoidmata ei julge päris maha teha :wink:
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

panex viimase sõrmuse kinni endale. olen kindel ostja.
Grenader88
Liige
Postitusi: 107
Liitunud: 11 Dets, 2005 21:01
Kontakt:

Postitus Postitas Grenader88 »

Kelle/mille sõrmus see viimane siis ikkagi on, et kus ja kelle poolt kasutuses oli?
Täitsa ilus teine...
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

noo, ilus sõrmus teine lihtsalt juuuuuuu :twisted:
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Nende sõrmustega on tihti selline lugu, et "originaale" pole osadel tegelikult iial olemas olnud, lihtsalt mõeldi juba kusagil 1960-ndatel välja terve hulk fantaasiasõrmuseid ja hakati neid siis kollektsionääridele ja muidu huvilistele müüma.

Ma ei ütle 100% kindlusega, et see siin esitatud sõrmus oleks võltsing, võib ka mitte olla. Küll aga soovitaks kõigil olla sõrmuste ostmisel äärmiselt ettevaatlik. Loomulikult kui originaalsus pole oluline, siis ostke mida tahate, aga ärge siis ka üle 400-500 krooni kaupmehele makske.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Ilu on vaataja silmades ehk antud juhul sõrmuseomaniku valduses :wink:
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Pealuuga peaks olema enne-sõjaaegne soomusronglase sõrmus. Vaata ka Eesti sõjalised autasud ja rinnamärgid 1918-1940 lk 288 nr 7068.
Sõrmused olid kasutusel juba Vabadussõja ajal. Täpsemalt saaks öelda, kui olen ise näinud.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
kiiver
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 08 Mär, 2005 13:15
Asukoht: Ugandi
Kontakt:

sõrmus

Postitus Postitas kiiver »

Esimesel sõrmusel vaatab tundmatu vurrudega mees, peas tundub olevat justkui poola tüüpi mütsike või hoopis lääne-ukraina tüüpi müts.vaevalt, et ta bandeeralaste sõrmus on, Äkki aga mõni poola-leedu või neist lõunapoolsemate rahvaste ajalugu ja nägusid paremini teab,oskab antud tegelast tuvastada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist