militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Huvitav, kas on olemas ka SÕJAHEATEOD ja millised need siis oleksid?
Kas siis nn halli tsooni polegi?

Kui tsiviilelus ei sooritata parajasti kuritegu, siis toimub tingimata heategu? Või kuriteo mittesooritamine ongi alati heategu?
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Nõus sellega, et sõjas pole midagi head. Õigustatud sõjaks on siiski peetud eeskätt kaitsesõda. Varasematel aegadel räägiti "headest sõjatavadest" , mis olid määratud mingilgi määral kaitsma tsiviilelanikkondaja nende omandit, haavatud vaenlasi ja nii edasi. Praegu on hunnik igasuguseid konventsioone. Võiks ju sõjakuritegudena tunnistada seda, mis tehtud neid tavasid ja konventsioone eirates. Kui juba kalambuuritsemiseks läks, siis "sõjaheategudena" võiks käsitleda jällegi erilist ilmutatud suuremeelsust (rüütellikkust), mis osutatud ilma vastutasu taotlemata.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Kuna mina olin see kurjajuur, kes selle kuritegeliku N-Liidu teema algatas, siis ütlen ka sõna sekka.
Kuna foorum on kasutajatele tasuta ja eraomand, ei ole meil kellegil midagi kobiseda.
Minu poolt tänud omanikule töö ja vaeva eest, et see suurepärane foorum olemas on.
Kuid siiski mõned asjad on minujaoks pisut arusaamatud.
Militaar net on sõjaajaloo foorum, see on ka reeglites kirjas.
Militaar.net foorum on mõtte- ning infovahetuse kohaks sõjaajaloo ning sõjanduse huvilistele.
Erinevad vaatenurgad ning argumenteeritud vaidlused on seejuures normaalne nähtus ning loomulikult lubatud.
Ma ei saa aru, kuidas saab arutada sõdadest, kui ei puuduta poliitikat :?: Poliitika pärast sõda alguse saab. Hea küll mõistan ja pooldan seda, et siin räägitakse vähe tänapäeva poliitikast, ka mina ei viitsiks siin kiruda mingit erakonda ega lugeda nende tegemisi, kui seda teha tahaksin läheksin näiteks delfisse.
Kuid mineviku poliitika, mis on seotud sõjandusega, kas ka sellest ei tohi rääkida :?: Kuidas saab põhjalikult rääkida näiteks II maailmasõjast, kui ei aruta tolleaegset poliitikat.
Sõjakuriteod on üks sõja osa ja ka sellest ei saa üle ega ümbert.
Nii, et ma ei mõista hästi neid reegleid. Lubatud on rääkida näiteks Eesti Wabariigi poliitikast 30-ndatel, kuid keelatud arutada N-Liidu kuritegusid.
Kusjuures N-Liidu kuriteod pandi enamuses toime punaarmee toel, nii et otseselt militaarne teema.
Kindlasti ei tahtnud ma teemat algatades, et sinna kogunevad kokku russfoobid, ei N-Liit pani toime palju kuritegusid ja kuigi olen natuke lugenud tahtsin algatada teema, et avastada midagi uut ja huvitavat.
Igasugune ähvardamine ja persekusemise jutt on siin foorumis kindlasti lubamatu. Kahju ainult, et paari inimese pärast kõik keda teema huvitas kannatavad, kuna teema kaob või läheb lukku.
Teema lukkupanemise asemel võiks mode parem mittesobivad postid kustutada ja halvasti käitunud foorumlase mõneks ajaks foorumist eemale saata.
Igaljuhul jõudu ja jätku foorumiomanikule.

PS! Paar ettepanekut.
Võiks olla alateema sõjakuriteod.
Võiks olla alateemad ajaloolised isikud. Siin juba päris palju teemasid kus jutt käib ühe isiku ümber (Hitler, Vlassov, žukov, Patton jne...
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

hugo1 kirjutas: Teema lukkupanemise asemel võiks mode parem mittesobivad postid kustutada ja halvasti käitunud foorumlase mõneks ajaks foorumist eemale saata.
Igaljuhul jõudu ja jätku foorumiomanikule.
Ei noh, kõlab ju uhkelt - foorumiomanik, ja eraomand. Ja mis iganes. Selle omandiga on aga hetkel küll juba nii, et see pole enam ei omand, ega isegi mitte kallis lõbu, vaid rohkem juba orjus.

Päevas on 24 h ja nädalas 7 päeva, juurde sinna midagi ei teki. Aga ära kulub sealt kõiksugu toimetustele kogu aeg. Foorumiga tegelemine on praegu juba praktiliselt teine töökoht. Ainult et palka selle eest ei maksta ning aeg-ajalt tekivad probleemid ka sellega, kui olen mõnel vabal ajahetkel foorumi mõnest teisest ettevõtmisest ettepoole seadnud.

Mul (ja usun et ka modedel, kes kõik samuti omast vabast ajast siin toimetavad) lihtsalt pole sellist aega, et siin "intelligentseid mõttevahetusi" analüüsida. Saasta kustutada ning nende vahelt siis pärleid noppida. Ei oska väidelda - teema lukku. Mitte aga käia siin iga poole tunni takka vaatamas mida mõni ajukääbik jälle teemasse lisanud.

Sama lihtsal põhjusel on ka see poliitika- ja üldiste kuritegude arutelude keeld. Kusagilt tuleb lihtsalt see läbu läbi raiuda. Mis Sa arvad kas siin hakatakse põhjalikult arutama 30-aastase sõja puhkemise varjatud poliitilisi põhjuseid või? Ma arvan, et sa tead väga hästi mille ümber siis kohe 90 teemat püsti pannakse. Ning siis sinna vahele paar asjalikku.

Muideks - ega see pole ilmselt mingi suur saladus, et omal ajal sai ka siin foorumil ühe teise kasutajanime all sisulistest vaidlustest osa võetud. See vaene poiss pole ammu enam foorumile pääsenud. Ainult minu ametlik kehastus käseb, poob ja laseb siin.

Sama olen tähele pannud ka moderaatorite koha pealt. Enamus neist oli enne ametisse asumist suured sõnavõtjad. Juba natuke aega peale ametisse asumist kahaneb nende postituste arv märgatavalt...

Mis sa arvad - miks?

Igatahes on hetkel seis selline, et seoses aastalõpu kiire ajaga nii töös, kodus kui muudes valdkondades ei maksa siin foorumil oodata mingeid erilisi muudatusi. Kui ehk veidi järsemaid diskussioonilõppe mõnedes teemades.

Küll aga tuleb ilmselt muudatusi foorumis uuel aastal. Kindlasti kohe mitte alguses, hetkel isegi ei oska ütelda - millised ning mis suunas. Aga praegu on juba seis selline, et vana moodi enam edasi ei saa...
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

...ja muideks, 30-aastase sõja teemal ei taha tõesti keegi kaasa rääkida :cry: Kahju.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Charlemagne kirjutas:...ja muideks, 30-aastase sõja teemal ei taha tõesti keegi kaasa rääkida :cry: Kahju.
Miks ei taha? Kas alustame vaidlust sellest, kuidas Habsburgide esindajad visati Praha raekoja akendest välja või võtame käsile kohe 24.10.1648 sõlmitud Vestfaali rahu ja hakkame arutama seda, kas ikka selle rahuga sai Euroopas keskaeg otsa või ei? Aga õigus Toomasel, kes ütleb, et sel teemal võib kohe pista üles 90 teemat. Oli ju sellel sõjal oma eellugu, sõda ise ja järellugu.
Ainult, et aega pole praegu palju - tööl rabamist kui palju ja ülikoolis eksamid suruvad peale jne. Venita või päev 25 tunniseks ...'
Aga modede koha pealt lahendus olemas - määra juurde mõned uued moded ja siis teistel modedel ka aega tegelda postitustega ...
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Kasutaja avatar
Kirveraidur
Liige
Postitusi: 110
Liitunud: 22 Mär, 2005 9:44
Asukoht: Emajõe delta
Kontakt:

Postitus Postitas Kirveraidur »

Kui hetkemoded on mugavdunud või ei tee vajalikku ära, siis tavaliselt vahetatakse nad välja.
grenader
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 11 Veebr, 2005 9:04
Kontakt:

Postitus Postitas grenader »

Hugo ettepanekud on asjalikud, tõesti on kahju vaadata kuidas teemad vaid mõnede läbustajate pärast lukku lähvad, kuid saan ka Site Admin ist aru peale ta selgitusi, vahest tõesti sõlme läbiraiumine lihtsam kui selle lahti pusimine, eriti kui aega kipub väheks jääma. Kuid sait on hea, tuleb vaid loota ja oodata, et leidub kunagi ka läbustajte vastu rohtu. Igaljuhul edu edaspidiseks ja peaasi, et tervet foorumit lukku ei pandaks.
Varemeist tõuseb kättemaks.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

grenader kirjutas: Kuid sait on hea, tuleb vaid loota ja oodata, et leidub kunagi ka läbustajte vastu rohtu.
On küll hea, sellele ei vaidle vastu.:P

Igaljuhul edu edaspidiseks ja peaasi, et tervet foorumit lukku ei pandaks.
Oi, seda küll nüüd ei tahaks :cry:
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Palun vabandust kasutajatelt, aga ma oskasin kuidagi "Downloadi" teema ära kustutada! :oops: Tahtsin teise alafoorumisse tõsta, aga mingil moel soperdades kadus see täiesti ära. Palun vabandust ja katsume kuidagi uuesti need allalaadimise lingid postitada.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Tõeliste eestlastena peaksid 99 % foorumlastest nüüd käsi plaksutama ja "Elagu Troll" karjuma ...

Võimalik, et ma polegi eestlane - ei oska kohe kuidagi kahjurõõmu tunda! :oops:
Trollile soovitus: võta rahulikult, tegijal juhtub!
Kui kuidagi enam virtuaalmaailmast üles ei leia - tehakse uus ja parem !
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ega ometi mitte minu kallis downloadi teema, :shock: mille ma omakasupüüdlikult tegin, et teilt välja uurida, kus filme ja mänge saate
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Troll kirjutas:Palun vabandust kasutajatelt, aga ma oskasin kuidagi "Downloadi" teema ära kustutada!
Kui Toomas seda foorumi varukoopiast taastada ei saa, siis võiksid need, kes seda teemat hiljuti lugesid, vaadata üle oma "History" või ajutised internetifailid (nt kaust ...\Temporary Internet Files) --- sealt saaks teksti kätte. Enda TIF-kausta tegin kahjuks äsja tühjaks ja History olen seadnud vaid 2 päeva peale...
Kasutaja avatar
Felix
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 06 Apr, 2005 22:06
Kontakt:

Postitus Postitas Felix »

grenader kirjutas: Kuid sait on hea, tuleb vaid loota ja oodata, et leidub kunagi ka läbustajte vastu rohtu.
Läbustajate ja muude selliste kahtlaste vendadega tuleks lihtsalt konkreetsemalt ringi käija ja peale esimest hoiatust välja visata ja IP ära blokkida, tekstide redigeerimisel, postituste kustutamisel ja teemade lukustamisel pole ju lihtsalt mõtet kui alg allikas ise eksisteerib.
Kasutaja avatar
Ogre
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 17 Apr, 2005 8:06
Kontakt:

Postitus Postitas Ogre »

Nüüd on tekkinud küsimus kuhu meie Veltukene kadunud on? Kas tõesti peremees kutsus koju ja andis medali? :roll:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist