ADS - kalašnikovi edasiarendus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Haugas
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Nov, 2012 19:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

ADS - kalašnikovi edasiarendus

Postitus Postitas Haugas »

Sel kuul toimub Abu Dhabis relvatootjate mess IDEX, kus ilmselt suurima huvi all peaks olema venelaste relvatööstuse uusimaid leiutisi - vee all tulistav automaat.
http://forte.delfi.ee/news/militaaria/a ... d=70758447
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: ADS - kalašnikovi edasiarendus

Postitus Postitas 2korda2 »

Tõhusaks laskekauguseks kuni 30 meetri sügavuses vees peetakse 25 meetrit.
"Füüsika on lita" ütleb vähegi teadlikum selle peale.
Haugas
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Nov, 2012 19:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: ADS - kalašnikovi edasiarendus

Postitus Postitas Haugas »

Kirjutan alla! Tegelt on sellel püssal harpuuni ees ainult 1 eelis: harpuuniga on raske valangut anda...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: ADS - kalašnikovi edasiarendus

Postitus Postitas Kilo Tango »

Haugas kirjutas:Kirjutan alla! Tegelt on sellel püssal harpuuni ees ainult 1 eelis: harpuuniga on raske valangut anda...
Vaidlen vastu. Tavaliste harpuunide laskeulatus on 3-4m. Võimsaimatel 10m.

Praktikas on laskekaugus 25m vee all täiesti piisav - kaugemale pole ka eriti midagi näha muidu kui ideaalsetes oludes. 30 m sügavusel on reeglina juba üsna hämar.
Kasutaja avatar
AlexV
Liige
Postitusi: 30
Liitunud: 18 Mär, 2014 20:13
Kontakt:

Re: ADS - kalašnikovi edasiarendus

Postitus Postitas AlexV »

Haugas kirjutas:harpuuniga on raske valangut anda...
Oled proovinud?
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: ADS - kalašnikovi edasiarendus

Postitus Postitas 2korda2 »

Kilo Tango,
oskad sa esitada arvutust, milline peaks olema sellest relvast väljuva kuuli mõõtmed (mass ja suurus) ja algkiirus, et kuul veel 25m veekihi läbimise järel omaks surmavas koguses kineetilist energiat? Täpsusest ma hetkel ei räägi.
Minu teada on tavalise käsirelva (ja moona) puhul turvaline distants ~2meetrit.

Mida ma öelda tahtsin - see 25m on sellise relva puhul utoopia. Kas see 25m on piisav või mitte, pole üldse oluline.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: ADS - kalašnikovi edasiarendus

Postitus Postitas Kilo Tango »

2korda2 kirjutas:Kilo Tango,
oskad sa esitada arvutust, milline peaks olema sellest relvast väljuva kuuli mõõtmed (mass ja suurus) ja algkiirus, et kuul veel 25m veekihi läbimise järel omaks surmavas koguses kineetilist energiat? Täpsusest ma hetkel ei räägi.
Minu teada on tavalise käsirelva (ja moona) puhul turvaline distants ~2meetrit.

Mida ma öelda tahtsin - see 25m on sellise relva puhul utoopia. Kas see 25m on piisav või mitte, pole üldse oluline.
Ei oska. Lähtusin tehase andmetest. Kuul on väidetavalt tehtud pikem kui tavakuul ja pidavat lendama superkaviteerivalt. Kui kaugele see veel tapab ei oska öelda. Ilma kuuli täpseid parameetreid teadmata ei ole seda võimalik ka arvutada.

Kahtlusi tekitab muidugi asjaolu, et varasemal allveeautomaadil olid kuulid väga pikad - sisuliselt miniharpuunid. Ja sellega saavutati laskekaugus 30m. Kuidas kordades lühema moonaga 25m saavutati on mulle isiklikult mõistatus aga paremate andmete puudumisel lähtun eeldusest, et tehas ei valeta. Milline eeldus ei pruugi paika pidada.

Tavamoona lühike laskeulatus vees tuleneb minu teada peamiselt sellest, et vintkeere on vee all lendamiseks sobimatu sammuga, kuul kaotab kiiresti stabiilsuse ja hakkab üle otsa keerlema kaotades suurenenud ristlõike tõttu väga palju energiat. Nagu on näha sellest videost siin: https://www.youtube.com/watch?v=cp5gdUHFGIQ
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist