Saapad

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui kroonu antud saapad ei kõlba, siis igasuguste 200 euroste saabaste ostmise eel võiks järgi proovida näiteks Samelini saapad.
Muretsesin endale eelmine aasta need pool-tekstiilist ja kui nõrk hüppeliigese tugi välja arvata (kõikide pehmete ja mugavate saabaste häda), siis selle raha eest väga head, palju paremad kui nt märksa kallimad Bates'i poolnahk-saapad. Ei ole talvel libedad, ei hõõru ega vaja sisse kandmist.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas cedric »

Kuidas on kasutajatel kogemused Bates saabaste suurustega? Suvisemad käimad on mul enamuses New Balance, kelle pakutavast on õige suurusega -

13.5 14 49 32 - vastavalt siis UK, US, EU ja CM.

Mingi hägune Batesi numbrite tabel oli ka netis, mitte küll nende endi kodulehe järgi ja minu jala cm-le sobivad mõõdus -

15 50 14.5 31.3

Et noh, ma saan aru, et numbrid erinevad erinevatel tootjatel, aga kas tõesti nii radikaalselt?

Et siit küsimus, kuidas on saapad ja suurused kasutajatele sobinud?
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19604
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas ruger »

Kas keegi on kasutanud taanlaste LeBock kõrbesaapaid? Koos saatekuluga 55 eurot saabaste eest ei ole just palju. Endal mõlguvad need mõttes-vaja 47 suurust. http://www.ebay.com/itm/Kampfstiefel-Ei ... 484d8cc334
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas cedric »

Hm, huvitav variant. Eitea kuidas nad sellist märjemat olu kannatavad..

Ruger, kui sul huvi ja mul ka, võtame 47 sulle ja 48 mulle ning saatekulud peaksid kenasti väiksemaks minema?
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Saapad

Postitus Postitas mx77 »

Vaatsin sellest armeesaabaste veebilehelt, et tshehhi Gore-Tex saapad tunduvad väga head, aga neid vist siinmail üldse ei liigu?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas kalleb »

siin lingil on saabaste pilte

http://postimg.org/gallery/1qidj1qki/5491aee3/

mis saabastega ja mille jaoks need on mõeldud , pidid olema rootsi omad

piltidelt paistavad kirjad tretorn 1981 ja värnamo 1968
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas kalleb »

leidsin googlest ühe lingi teema kohta

http://www.cartalana.com/0058-boots.php

kusagil foorumites oli kirjas et suht jäigad aga kui kord sisse kantud siis väga mugavad
tornio
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 13 Mär, 2013 13:48
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas tornio »

Meie teadsime neid 95ndal Kalevis kui lihtsalt "rootsi saapaid" ja targemad teadsid rääkida, et nendes "jalg võtab saapa kuju" :D Igatahes põhiliselt anti neid välja ja ka kandsid autopargi elanikud (st. BTRide juhid). Mitte keegi mitte kunagi neid ei viksinud ega pesnud, samas olevat olnud täiesti veekindlad isekäijad. Teravam silm märkab kindlasti, et ehituslik kontseptsioon on 1:1 edasi kandunud kõrgelt hinnatud Lundhagsidele.
Kui sa Kalleb mõnele isendile küüned taha saad ja müüki paiskad siis mõistliku hinna puhul reserveerin endale ühe nr 43 paari.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas kalleb »

No kui võtab saapa kuju siis on sissekandmisega päris jama

Mis hinnavahemik too inflatsiooneurodes selline normaalne ka oleks?

Mustad on vist uuemad ja pruuni värvi vanemad tooted?

Kas tald libe pole (tundub et on kummitald ja ei tohiks olla), mingi õlikindlus ka sel oli?

Kuidas siis kaitseväes sissekäimine ära lahendati ilma et võitlusvalmidust oleks kahjustatud, kas viinasokid jalga ning kanti kuivamiseni?
tornio
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 13 Mär, 2013 13:48
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas tornio »

kalleb kirjutas:No kui võtab saapa kuju siis on sissekandmisega päris jama
Mis hinnavahemik too inflatsiooneurodes selline normaalne ka oleks?
Mustad on vist uuemad ja pruuni värvi vanemad tooted?
Kas tald libe pole (tundub et on kummitald ja ei tohiks olla), mingi õlikindlus ka sel oli?
Kuidas siis kaitseväes sissekäimine ära lahendati ilma et võitlusvalmidust oleks kahjustatud, kas viinasokid jalga ning kanti kuivamiseni?
Pole üldse kindel et neid sisse kanda õnnestuski. Jube puised kotad olid: jäik tald, jäigad pealsed. Ja taktikat nendes keegi ei teinud, kasutatigi niisama hängimiseks et piisavalt krutoi välja näha või siis töösaabastena. Enamus ei võtnud laost väljagi.
Värvid - mina olen ainult pruune näinud ja nende tallad olid üsna kindlasti nahast. Õlikindluse kohta ei oska öelda, vaevalt keegi neid testimiseks nimme õli sees leotas. Aga vee ja kõiksugu löga hoidsid nad igatahes jalast eemal ja seepärast ka hinnati. Libeduse asjus hoian ka suu kinni.
Mulle isiklikult on sellistel saabaste puhas nostalgiline väärtus mis rahasse ümber panduna teeks 20,-
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas ivanorav »

Mäletan neid saapaid ajateenistusest (1992) hüppeliigesed läksid paiste ja rivisamm oli nagu konnal, önneks mingi grunge-vennaga sai tehtud vahetus.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas kalleb »

Et siis nagu rohkem mälestustega seotud tooted kui kasutamist leidvad...

Keegi rääkis et oli tööjalatsitena kasutanud ja kui pruss varba peale kukkus siis polnud saabas sellest väljagi teinud , jalg oli kaitstud

Aga muidugi kui kasutada siis on jah ilmselt rauast jalgu vaja
tornio
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 13 Mär, 2013 13:48
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas tornio »

Vaatasin esimeses postituses lingitud pilte uuesti ja pakun, et minu jutt käib kõige parempoolsemate kamasside kohta.
Pilt
Rootsi inseneridel (jah, raudselt tegid ka saapaid seal inseneri haridusega tegelased!) oli kontseptsioon kindlasti põhjalikult läbi mõeldud. Ega nemad pole lollid, loll on see kes toodet eesmärgipäraselt kasutada ei mõista. Kui ma ise selle saapaga praegu metsa peaks minema siis võtaksin numbri või isegi poolteist suurema paari, sisse kahed sokid millest sisemine on õhuke super-duper matkasokk ja välimine suure silmaga aga paksust täisvillasest lõngast "vanaema kootud". Sellise suure silmaga villase sokiga kannatab ka südasuvel ringi trampida, tehases kootud tihe villane on minu jalale mõrv.
Kirs
Liige
Postitusi: 935
Liitunud: 21 Jaan, 2009 10:50
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas Kirs »

94 aastal tollase nimega Tagala Autokompaniis aega teenides sai kah neid suusasaapa ninaga asju proovitud. Mina ei mäleta, et neid oleks siis laost ajateenijatele jaotatud, vist rohkem trööpamise-töösaabas meie omadel töökojas oli mäletamistmõõda. Humanitarka kila-kola laos neid ikka omajagu vedeles. No olid ikka kõvad junnid ja ei saanud mina neid pehmeks, veelvähem jala järgi sisse käidud. Tõin vist isegi koju, kus ka proovisin, jäi nõuks ja sai minema visatud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist