Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40132
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Borja, mul käib 3 last trennides, kuumaksed+ühekordsed üritused tuleb igakuiselt 250 euro alla. Seejuures trennid pole mitte kõige kallimad.
Julgen arvata, et keskmises peres poleks see eriti võimalik ja üksikvanematel ilmselt üsna võimatu.
Borja, elu ei ole alati must valge ja nii lihtne. Mul on tuttav spordipoiss, kes on sõjaväest vabstatud...., arva ära miks? Aga loomulikult tervise pärast :D. Kusjuures sattusin vaatama mõned päevad tagasi ETV2-s ENSV ajal valminud dokfilmi "Spordi sajand". Ja seal oli palju juttu ja näidati ka tollaseid keskooliõpilasi ja TRÜ tudengeid kehalise kasvatuse tunnis, siis noorte atleetlike adoniste asemel, millist ettekujutust näit ksf Trumm üritab vahest maalida, olid seal ühed parajad vorstid, kes ei suutnud üle kahe korra lõuga tõmmata. Tasuks huvilistel ja vene aja nostalgikutel see film üle vaadata.
Mina olid keska ajal sihuke vorst, et jooksin 5 km ära kuskil 22 minutiga, kaalusin ca 100 kilo ja vedasin enda lõua kangile 14 korda. Seejuures olin pigem keskpärane tervisesportlane, mitmed poisid tõmbasid üle 20 ja edastasid jooksus kahe staadioni ringiga. Seejuures trenni tegemisega alustasin alles 10. klassis (enne seda käisin omal algatusel ise jõusaalis, kust mind siis sealt trenni värvati), enne seda oli füüsiline nagu tollal kombeks, käisime jalgratastega 15 km taga ujumas, tegime sigadusi ja pagesime täiskasvanute eest.
Mulle tundub ammu, et me vajame mingit üldriiklikku programmi selle neetud 60% normaalsuse poole viimiseks.. Ja see on vägagi riigikaitseline küsimus
Aamen selle peale. Lisaks on vägagi otstarbekas luua ka teatud sundus sellega, et haridusastme (põhikool, gümna) lõpetamise eelduseks on nt KVKT-1 posiitiivne sooritamine, vastasel juhul läheb lõputunnistusele "mittearvestatud" ja ka tööandjatel oleks võibolla kasulik teada, millise kehva tervise/füüsise/tahtega inimest nad tööle võtavad. Eeldusel, et 9 klass lõpus on vorm vähemalt rahuldav, siis gümnas tegeleda 3 korda nädalas üldfüüsilisega annab raudselt tulemuse, et 95% sooritab selle (spetsialistid on öenud, et kehaline sooritus läheb noortel käest justnimelt gümna ajal - Kuperjanovi pataljon korraldab vist lausa mingeid üritusi, kus 9. ja 12. klass KVKT-1 tegemas käivad).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
T11ger
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 14 Apr, 2010 18:43
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas T11ger »

Mul on hea meel märkida, et viimases postis oli füüsise kõrvale ka tahe märgitud. Sest kohati nad käsikäes käivad. Õigluse huvides peab märkima, et tahe tuleb tahtmisest. Kui ei taha, siis pole ka tahet. Ja samas on tahtjõud olukord kus ei taha, kuid ikka teed... Nagu vaprus: kardad aga teed ikka.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40132
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu silmis on rahuldav kehaline vorm samatähtis kui matemaatika või bioloogia hinne - tegelikult on see tähtsamgi, kui pidada silmas tulevast elu kvaliteeti. Nimelt tuleb oma organite mõõtu venitamisega tegeleda siis, kui nad on kasvueas, mitte siis kui 35. aastaselt esimene infarkt on olnud ja pealagi paljas.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Martin Herem »

Esiteks ma juhtisin tähelepanu renxuse väitele: tuleks võtta teenistusse kõik, kes saavad. Meil võetaksegi kõik kes saavad ... tänaste nõudmiste järgi.
Aga sellised näitajad nagu:
5km umbes 22min + 14 lõuga = tavaline tervisesportlane või vorst - on minu jaoks veidi üllatav. Olgu inimesel kaalu palju tahes. Iga 100 kilone vend, kes selliseid tulemusi teeb on kahtlemata väga heas vormis tervisesportlane.
Mina jään näiteks lõuatõmbes täna alla. Tahaks teada, kes siin foorumis ei jää nendele tulemustele alla.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

mx77 kirjutas:Mulle on pigem jäänud mulje, et rohkem ei oldagi võimelised (raha ja ruum) vastu võtma ja tänu sellele on tervise latt seatud suht kõrgele?
Parandage kui eksin.
Ka see on õige - ehkki seda on (minu arust) alati üritatud varjata.

Samas "raha ja ruum" ei olegi kõige suuremad takistused ajateenijate % suurendamisel igast aastakäigust - põhiprobleem on instruktorkoosseisu vähesus. Tänane kaitseväe allohvitseride ja nooremohvitseride koosseisutabelites kinnitatud arv ei võimaldagi olemasolevast suurema ajateenijate kontingendi n-ö käitlemist.. Elik siis ajateenijate hulga suurendamisel x arvu võrra peab x-1 tehte võrra koheselt kasvama ka all- ja nooremohvitseride kaader :|

Kas ülepingutatud tervisenõuded on aga tõesti KMin-i poolt extra sellised tehtud, et saaks lihtsalt öelda, et 60% kutsealuseid "ei vasta" ja sestap võtamegi vaid 40% - see on muidugi huvitav küsimus.. Mida arvaks sellest Martin HEREM :?:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Martin Herem kirjutas:renxus - täna võetakse ajateenistusse umbes 39% kutsealustest ja ülejäänud 60% saavad vabastuse tervise pärast. 1% on teisi põhjuseid. Seega, täna me võtame teenistusse maksimaalse võimaliku arvu.

Ausalt öeldes selle peale on paar vastuväidet:

1) Kuidas suudavad soomlased võtta teenistusse 80% kutsealustest? Ei ole usutav, et nende tervis nii palju parem oleks. Isegi igasugused allergiad, mille alusel meil mehi teenistusse ei võeta, on seal riigis pea 70% ajateenijatest. Heaoluühiskonna värk.
2) Kas praegu on ajateenistuse kohad täitmata? Kui võtta ka meil teenistusse 80% kutsealustest, kas sellest lähevad kasarmud suuremaks, tekib juurde allohvitsere ja ohvitsere, kes väljaõpet läbi viiksid jne?

Tõde on see, et inimeste hulgas on alati tervemaid ja vähemtervemaid, tugevamaid ja nõrgemaid ning 100% terveid ja tugevaid on võib-olla 10% aastakäigust. Teenistusse võetakse mehi nii palju, kui on väljaõppeks kohti. Olemasolevate kutsealuste hulgast valitakse välja tervemad ( või kes tahavad tervemad välja paista) ja loodetavasti tugevamad. Oleks kohti rohkem, võiks suuremale hulgale meestele väljaõpet anda. Iseasi on see, kas see on rahaliselt ja riigikaitseliselt väga mõttekas plaan. Kas parem on 30 000-ne hästirelvastatud ja väljaõpetatud reserv või 60 000-ne viletsama väljaõppe ja oluliselt viletsama relvastusega reserv? Niigi on selle 30 000gi relvastus praegu pehmelt öeldes väga puudulik. See ongi valiku koht ja me peame tegema tarku valikuid. Ajateenistuse läbinud meeste hulga kohene suur tõstmine ei ole võimalik isegi mitte raha eest. Kel tahet, saab nagunii KL-s kaasa lüüa ja seal on ikka tervisenõuded vaat, et olematud.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40132
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

5km umbes 22min + 14 lõuga = tavaline tervisesportlane või vorst - on minu jaoks veidi üllatav. Olgu inimesel kaalu palju tahes. Iga 100 kilone vend, kes selliseid tulemusi teeb on kahtlemata väga heas vormis tervisesportlane. Mina jään näiteks lõuatõmbes täna alla. Tahaks teada, kes siin foorumis ei jää nendele tulemustele alla.
Küll sa keskkoolis ka sama panid või rohkemgi.
Mõte oli selles, et mina nt olin põhikoolis ka enamvähem selline "märg pesu" kes ei saanud lõuga kordagi kangile ja kellel oli tükk pingutamist, et cooperi testi aeg järjest joosta, vahepeal kõndimata. Nimetatud näitajad õnnestus saada eimillestki kolme aastaga, algtase oli nagu tolle aja poistel see ikka oli. Lisaboonusena, kui põhikas sai oldud haiguse tõttu alatasa paar nädalat järjest kodus, siis keskas nagu arstil suurt käia ei tulnudki enam. Ehk siis kõik see värk, et vendadel on sada tervisehäda, saab ikka alguse kehalisest lodevusest, vaja on tegelikult süstemaatiliselt teha 3 korda nädalas üldkehalist a 2 tundi, joosta õues iga ilmaga oli vaja 5 km 2x nädalas ja jõusaal oli 2 korda nädalas. Nii lihtne see tegelikult oligi - tegelikult muidugi ei olnud ja verd tuli köhida alguses küllalt, seal oli muidugi treener abiks, kes ei lasknud slangida. Takka järgi olen tänulik neile, kes takka torkisid.

Sestap on mul selline dinosauruse arvamus, et meil nende tervisehädadega välja jääjate % hakkab jõudsalt langema, kui võtta see kehalise ettevalmistuse asi 7-12 klassi vahemikus kätte ja et oleks mott silma ees, siis üks lõpueksam ongi kehaline. Võibollla tundub nõme, aga nii mulle just tundub.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40132
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

1) Kuidas suudavad soomlased võtta teenistusse 80% kutsealustest? Ei ole usutav, et nende tervis nii palju parem oleks. Isegi igasugused allergiad, mille alusel meil mehi teenistusse ei võeta, on seal riigis pea 70% ajateenijatest. Heaoluühiskonna värk.
Siin on räägitud ka sellest varem - latt pidi madalam olema.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Latt on madalamal, sest väljaõppekohti on rohkem. Tegelikult kukkus ju meil ka paar aastat tagasi kutsealuste aastakäigu suurus demograafilistel põhjustel järsult ligi kolmandiku, kui "laulva revolutsiooni" lapsed asendusid taasiseseisvuse alguse lastega. Kui kutsealuste kehv tervis oleks tegelik põhjus, miks siis ei kukkunud ajateenijate arv kolmandiku võrra? Ohvitserid jorrasid ka varem, et no nii põdurad, et pole võimalik...
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Manurhin »

Paar lehekülge tagasi ma kirjutasin, et riigikaitse seisukohalt on oluline kõigi inimeste sissetulekute kiire tõstmine. Palgavaesus tuleb likvideerida ja ka pensionärid peaks saama inimväärset pensioni. Ukraina-teemast üks ilmekas näide, miks see vajalik on:

Kood: Vali kõik

Tänasele Moskvas toimunud Anti-Maidani meeleavaldusele palgati inimesi tänavalt raha eest
http://www.pravda.com.ua/news/2015/02/21/7059354/
Mida parem on inimeste sissetulek, seda kallimaks läheb vaenlasel nende propagandasõduriteks palkamine. Kui inimene käib täistööajaga tööl, kuid on ometi hädas elementaarsegi toimetulekuga, siis anna sellisele vaid 20€ pihku ja ta lehvitab millist loosungit iganes või skandeerib täpselt neid lauseid, mida kästi. OK, kui 20€ polegi veel piisav, siis 50 juba arvatavasti on. Praeguse alampalga saajale või pensionärile on see juba suur summa. See 300 rutsi, mille eest Venemaal miitingul osalejaid palgati, on muideks kõigest 4,26€ :shock: . Putlerlaste jaoks ülimalt hea ja odav, kui Ida-Viru penskarid ja töötud oleks viieka eest valmis natuke marssima ja räuskama. Saaks hulga toredaid kaadreid "rahva meelsusest" filmida.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Ma arvan, et vaesuse vastu peaksime me oleme eelkõige meie enda ja meie rahva pärast. Seos riigikaitsega on niipalju, et vaeses ja suurte varanduslike lõhedega ühiskondades (nagu on Ukraina) on kergem provotseerida rahvusgruppide ja elanikekihtide vahelisi konflikte. Aga sotsiaalprobleemide lahendamine ei ole meile julgeolekugarantii, sest nagu me näeme Ukrainast, võib konfliktis osalejad ka piiri tagant sisse vedada. Mõned reeturid kohapealt palgata suudab vaenlane alati ja materiaalne heaolu ei anna kunagi 100% garantiid lurjuste vastu (vaadates näiteks koloraadolintidega uhkeid bemareid). Väikese riigi pidamine selles olukorras siin ja praegu on muutumas palju kallimaks, kui see oli varem. Me ei saa kaitsekulusid tõsta sotsiaalkulude arvelt. Sellepärast tuleb võtta laenu ja loobuda tasakaalus eelarvest just praegu. See on EL-s lubatud ja seda teevad kõik teised. Sellel on oma ohud, aga muud ohud on suuremad. Relvastusprogramm ja infra rajamine, kui investeering, tuleks katta riigi võlakirjade emiteerimise arvelt ja 2% SKT-st jätta opereerimiskuludeks. Niigi on Euroopa turul praegu usaldusväärseid riikide võlakirju vähevõitu, mis tähendab, et me saaksime pea-aegu tasuta seda raha kasutada (olemat intressiga). Me peaksime ainult kiirendatud tempos ära tegema asjad, mida me teeksime hiljem nagunii.
Dona nobis pacem!
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Martin Herem »

Ega ma oma väiteid millegi konkreetsega kinnitada ei saa ...

Päris kindel olen ma aga selles, et mitte keegi ei ole disaininud tervisenõudeid selliseks, et ajateeniastusse jõuaks kasarmutele või instruktoritele vastav arv kutsealuseid. Pigem on olukurd selline olnud, et kasarmute ja instruktorite arv on pidevalt ajateenijate arvule järgi roninud. Selle kinnituseks sobib ehk üks fakt. Kamin algatas eelmisel aastal ajateenijate terviseuuringud, täpsustamaks optimaalsed tervisenõuded. Selle käigus võetakse vereproove, võrreldakse statistilisi näitajaid, viia läbi intervjuusid ...
Minu hinnangul jõuab meil soomlastest vähem kutsealuseid ajateenistusse, erineva suhtumise pärast. Tegelikult isegi erinevate arusaamade pärast. Soomlased lähevad õppima riigikaitset. Meil lähevad aega teenima. Ma olen seda rääkinud vist juba sadu kordi: minu tervisenäitajad tagaksid kindlasti hulga erinevaid M diagnoose (luu- ja lihaskond). Pärast 20 aastat kaitseväes, saaksin ka mõne F diagnoosi (psüühika) :lol: Pean silmas ikka neid, millega ajateenistusest vabastatakse. Põhjus miks tuhanded terviseprobleemidega inimesed ikkagi teenistusse jõuavad, on tahe, mis tuleb mõistmisest. Samas need, kellel on sarnased probleemid, kuid ei mõista ajateenistuse otstarvet, ajateenistusse ei jõua. Uuringutulemused on mõlemal ühesugused, kuid ühed ei pea probleemi takistuseks ja teised peavad. Ega siin ei ole arstil suurt midagi teha. Üks määratakse teenima ja teine mitte.
Ja seda kõike võimendab (minu arvates) tänane kõrge väljalangevus teenistusest. Ühest küljest on see paljuski põhjustatud samadest hoiakutest, teisest küljest kujundab pidevalt hoiakuid kutsealuste hulgas. Nii seda, et NII saab ära, kui ka seda, et NII see mees vastu ei pidanud. Kui sinna juurde lisandub segadust tekitav info ajateenistuse vajadusest, siis nii need hoiakud tekivadki. Ja ei mingit simuleerimist. Sellised väited nagu: saad selgeks distsipliini, õpid end tundma, muutud iseseisvaks jne on küll teatud määral õiged, kuid teevad tihti hoopis vastupidist. Kui ma meheks võin ka mujal saada, nagu iseseisvust arendada jms, mille kuradi pärast pean ma siis minema mingi suvalise tüübi meelevalda? See on ka põhjus, miks ma ei jaga absoluutselt näiteks hummeli kasvatusfilosoofiat, kuid see on teine teema ...

Ajateenijate arvu suurusest räägitakse enamasti ka mingitele tunnetuslikele alustele toetudes.
Ajateenistus peab meil igaaastaselt (taas)tootma konkreetse SA üksuse. Selle arv ja struktuur on täpselt teada. Seega peab igasse väeossa ajateenistuse algul jõudma nii palju kutsealuseid, et see täidaks SA üksuse 100% ning kompenseeriks nii ajateenistuse väljalangevuse, kui ka väljalangevuse reservis. Kui need arvud jäävad väiksemaks, siis on mõistlik teha ümberjaotus vanemate üksuste (põhivalmidus) arvelt. Muuhulgas tähendaks see näiteks teatud reservväelaste kutsumist RÕKile KTks, kus nad tegutseksid koos ajateenistust lõpetava üksuse isikkoosseisuga - sest nad kuuluvadki nende hulka. Samas on selline tegevus siiski olukorra parandamine ja pikemas perspektiivis ei ole jätkusuutlik.

Nii et kui tahate teada, palju on meil vaja aastas ajateenijaid, siis peaksite võtma arvu A - ehk sel aastal toodetava SA üksuse suurus 100%, ning jagama arvu B - ajateenistusest väljangemise % ja arvu C - väljalangemise % reservis, korrutisega. Kuna reservis oleku aeg on mitu aastat, siis peaks arv C näitama aastast väljalangevust ning olema astmes - numer mis näiteb reservis oleku aega :shock: Läks keeruliseks? Pole hullu. See on küll õige valem, kuid tegelikult ma üritasin tõestada oma asjadega kursis olemist 8)
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Lemet »

mx77 kirjutas:Mulle on pigem jäänud mulje, et rohkem ei oldagi võimelised (raha ja ruum) vastu võtma ja tänu sellele on tervise latt seatud suht kõrgele?
Parandage kui eksin.
Vaadates seda, mis tegelikuses toimub, eksib lugupeetav kardetavasti suuresti. Näide- õppustest osalemine veidi enam kui 70 inimesega väeosas 30 inimese tuuris. Ülejäänud on tervislikel ja " tervislikel" põhjustel priiks tehtud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas mx77 »

Milline see nii suur väeosa oli?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Lemet »

Pisike apsak, mitte väeosa, vaid üksus ikka.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist