Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Manurhin »

renxus kirjutas:Mul on küll mõte, kuidas saab hüppeliselt suurendada tervete meeste arvu, kes ise ajateenistusse minna tahavad. Kõik, need, kes on tervisehädadega, lähevad asendusteenistusse päästeameti, kiirabi, hooldekodude jms juurde. 1,5 aastat ja õpivad oskusi, mida on tarvis sõja korral elanikkonna kaitseks ja teenuste toimimiseks. Vabaks saavad vaid need kes on invaliidudgrupi peal. Ka see on osa riigikaitsest, kusjuures väga oluline osa. Ja põhiseaduse kohaselt on kõik mehed kohuslased. Tervete meeste statistiline % tõuseks ka märgatavalt.
Teine variant oleks loobuda praegusest "kõik või mitte midagi" süsteemist. Kel ikka tõesti mingid südame- liigese- või seljahädad ja füüsilist koormust ei kannata - püssi laskma võiks neid ju ometi õpetada, sellega saaks nad ikka hakkama. Pluss veel muud elementaarsed kaitseväelised teadmised. Kel just otseseid tervislikke vastunäidustusi pole, saaks ka autojuhiks koolitada (hea boonus, pole hiljem vaja autokoolile kallist raha maksta). Küberkaitsega tegelemisel poleks ka ratastool takistuseks. Ahvatlev oleks ehk seegi, kui iga sundajateenistuses viibitud kuu annaks ühe aasta pensionistaaži.

P.S. Neile, kes juba kaitseväes relvi tundma õppinud, võiks tulevikus olla isikliku relva soetamisel igasugustest riigilõivudest vabastus.
Viimati muutis Manurhin, 23 Veebr, 2015 15:58, muudetud 1 kord kokku.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Walter2 »

Inimesed tuleb panna valikute ette - kui variandid on kaitseväeteenistus või haiglas siibrite vahetamine pole vist vaja arvata kumb valitakse.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Manurhin »

Walter2 kirjutas:Inimesed tuleb panna valikute ette - kui variandid on kaitseväeteenistus või haiglas siibrite vahetamine pole vist vaja arvata kumb valitakse.
Muideks, praegu ei võeta n.ö. inimest tänavalt haiglasse tööle isegi siibreid vahetama mitte. Siibrivahetaja ehk ametliku nimega hooldaja peab enne omandama vastava kutsehariduse. Ja oskama peab ta veel paljut muudki peale s.taste tagumike kasimise.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Martin Herem »

Mul on küll mõte, kuidas saab hüppeliselt suurendada tervete meeste arvu, kes ise ajateenistusse minna tahavad. Kõik, need, kes on tervisehädadega, lähevad asendusteenistusse päästeameti, kiirabi, hooldekodude jms juurde. 1,5 aastat ja õpivad oskusi, mida on tarvis sõja korral elanikkonna kaitseks ja teenuste toimimiseks. Vabaks saavad vaid need kes on invaliidudgrupi peal. Ka see on osa riigikaitsest, kusjuures väga oluline osa. Ja põhiseaduse kohaselt on kõik mehed kohuslased. Tervete meeste statistiline % tõuseks ka märgatavalt.
Enne kui hillart sulle selle eest andma hakkab, teen seda ise.
Sa räägid asendusteenistusest, kuhu suunatakse need, kes ei taha relva kätte võtta, mitte need kes ei saa tervise pärast.
Kas see, kes ei suuda rahvasportlase tasemel sõjaväes püssiga tegutseda, saaks hakkama päästeametis, kiirabis ... ma arvan, et hästi ei saa.
Muidugi leiaks igale ühele tema võimetela vastava amtikoha nii päästeametis, kiirabis, kui ... kaitseväes. Täna ei kujuta ma hästi seda süsteemi ette. Selleks peaksid vastavad ametkonnad olema a)ülipaindlikud b)valmis kogu seda süsteemi ülal pidama = majutus, toitlustus, väljaõpe, varustus, ressursi haldus - see ei ole võimatu, kuid ka mitte "imelihtne".
Kui te mind ei usu, siis minge küsige mõne hooldaja või päästetöötaja käest: Kas sa oleksid valmis võtma endale igas kuus 1/2 tööajaks paar abitöölist, kes eelnevalt suurt midagi ei oska ja kelle võimetest/tervisest me päris täpset ülevaadet ei oma ... Sinu asi on neile elementaarsed oskused anda ja teenistusse rakendada. Ah jaa - vaata et nad midagi tuksi ei keera ...
Tegelikult ei taha ma selle süsteemi üle vaielda, vaid juhtida (järjekordselt) tähelepanu tänase süsteemi põhimõtetele: asendusteenistusse lähevad ainult terved kodanikud.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas renxus »

Hmm, siis selle kokkuvõtva lehe kohta, et kindlasti ei lange Kesk kategooriasse: rahul praeguse arengukava ja rahastamisega. Pigem mitterahul. Arengukava täiendav analüüs tuleb kohe kindlasti luubi alla ja alles sellest selgub, kas on tarvis lisarahastust või mitte. Fakt on see, et kus iganes ilmnevad pseudotegemised, siis eelkõige need tuleb lõpetada ja vabanev raha suunata sinna, kus seda kõige rohkem tarvis. Juhul kui selgub, et normaalse kaitstuse taseme saavutamiseks on tarvis lisaraha, siis seda tuleb ka hankida ja piisavalt enne kui tõsine häda käes.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Manurhin »

Väikese kõrvalmärkusena peaks mainima, et Keskerakond pole foorumlaste hulgas just ülemäära populaarne. Vähemalt selle küsitluse järgi: http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=34227
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas renxus »

Martin, muidugi pole see süsteem täna valmis rakenduma, kuid kui seda täna hakata ettevalmistama, siis mingi aeg saab süsteem ja võime ka valmis. Sinna tuleb loomulikult liita väljaõpe ja järelvalve. Majutust vaevalt, sest õhtuks on nad tarbekas koju lasta, toidu maksab riik, nagu ajateenija eest. Neid mudeleid tasub kaaluda ja loomulikult tuleb kisa nii, et vähe pole. Kuid samas on see aus nende poiste ees, kes ajateenistuses oma kohust täidavad. Ma ei ole kursis praeguste tervisenõuetega ja ei tea, kas lampjalgadega poisse teenistusse võetakse kuid üks näide illustratsiooniks: 2000 aasta Eel-Ernal oli mul tiimis lampjalgadega mees, kes liikus raadiojaama ja kuulipildujaga nii ees minema, et andis kannul püsida. Ehk siis eks neid hädasid ole erinevaid ja paljud on ka rohkem psühholoogilised.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas renxus »

Manurhin, eks selle nimel on valitsusparteid teinud tublit propagandat ka ja samas on Kesk ise olnud lubamatult loid enda selgitamisel. Meelevaldne on väita, et see on venelaste partei, kui kaks kolmandikku liikmeid on eestlased. Mina hindan seda, et tänu venelaste kaasamisele ei ole võimalust radikaalsete vene parteide tekkimisele ja nad on nn. silma all.
See leping on mõttetu, sest ei sea mingeid kohustusi ja ei toimi samuti. Oleks mingi päris draama, siis oleks juhtfiguurid ammu trellide taga (nagu see peaks õigusriigis toimima läbi vastavate intstantside, mitte läbi Delfi).
Loomulikult on ka venelastel oma nägemus, mis meile, põlisrahvale ei pruugi meeldida. Kuid kuidas neid tasakaalustada muudmoodi, kui mitte sama laua taga? Läbi Delfi kommentaaride? Mnjah.
Lõpeks, keegi peab ka sellest erakonnast minema riigikaitsekomisjoni - kumb on parem valik, kas Stalnuhin või mina? Keegi ei anna mulle käsku teha seal riigivaenulikke otsuseid, pole võimalik.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Enne kui hillart sulle selle eest andma hakkab, teen seda ise.
Sa räägid asendusteenistusest, kuhu suunatakse need, kes ei taha relva kätte võtta, mitte need kes ei saa tervise pärast.
Kas see, kes ei suuda rahvasportlase tasemel sõjaväes püssiga tegutseda, saaks hakkama päästeametis, kiirabis ... ma arvan, et hästi ei saa.
Muidugi leiaks igale ühele tema võimetela vastava amtikoha nii päästeametis, kiirabis, kui ... kaitseväes. Täna ei kujuta ma hästi seda süsteemi ette. Selleks peaksid vastavad ametkonnad olema a)ülipaindlikud b)valmis kogu seda süsteemi ülal pidama = majutus, toitlustus, väljaõpe, varustus, ressursi haldus - see ei ole võimatu, kuid ka mitte "imelihtne".
Kui te mind ei usu, siis minge küsige mõne hooldaja või päästetöötaja käest: Kas sa oleksid valmis võtma endale igas kuus 1/2 tööajaks paar abitöölist, kes eelnevalt suurt midagi ei oska ja kelle võimetest/tervisest me päris täpset ülevaadet ei oma ... Sinu asi on neile elementaarsed oskused anda ja teenistusse rakendada. Ah jaa - vaata et nad midagi tuksi ei keera ...
Tegelikult ei taha ma selle süsteemi üle vaielda, vaid juhtida (järjekordselt) tähelepanu tänase süsteemi põhimõtetele: asendusteenistusse lähevad ainult terved kodanikud.
Kõik õige Martin - täna pole ei politsei, PA ega kiirabi taolisest "abist" huvitatud - tüli rohkem kui kasu.
Teisalt pole ka täna neil asutustel mingit kohustust olla valmis näiteks sündmusteks, et üks idanaabri raskepommitajate polk on 500 tonni pomme Tallinnale puistanud - lihtsalt kohustust pole ja kogu lugu. Ka uue ja vägeva riigikaitseseadusega pole seda kohustust kahjuks tulnud.
Kuniks sündmused, millega tegeleda tuleb, on tehtavad tänase, RA kutselise struktuuriga, ei muutugi selles sisemises soovis mitte midagi.

Minu enda arvamus praktilisest elust - kui mul oleks kohustus nt tagada elutähtsa teenuse toimimine SA olukorras (ja seda keegi kontrolliks), siis võtaks ma x päeval heameelega vastu ühe kamba mittekõlbulikke tegelasi, lausa tore oleks, kui nad tuleks M14 püssidega ja osaks lasta ning raadiot kasutada (jaamad meil olemas), paneks nad lihtsalt olulisi kohti valvama ja küllap me ühendatud jõududega probleemid kah lahendaks. Kuna seda aga ei nõuta, siis piirdun seni tehniliste vahenditega, kuna need on odavamad (aiad, turvauksed, signalisatsioonid, generaatorid).

Kui politseil on vaja ohjata aprillimäsu taolisi sündmusi, siis küllap selle 1500 abipolitseinikuks soovija, kellest enamikuga 2007 ei osatud mõmmigi peale hakata, olemasolu ja telefoninumbrid meelde tulevad, parem oleks ju, et need moodustaks organiseeritud ja vähemalt minimaalselt õpetatud reservi, kelle hulgast ei asuks KV mobiliseerima ja kes oleks häda korral võtta. Olen ka üsna veendunud, et piisab ühest põuasest suvest, kus toimub 4-5 suurt metsapõlengut ja ka PA hakkab rääkima uuesti nendest päästekompaniide teemast, võibolla avastataks uuesti teiste riikide pakutavad vanad tehnilised vahendid jne jne jne, mis tänases olukorras ja ülesandepüstituses pole ammu akuutsed olnud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Manurhin »

renxus kirjutas:Manurhin, eks selle nimel on valitsusparteid teinud tublit propagandat ka ja samas on Kesk ise olnud lubamatult loid enda selgitamisel. Meelevaldne on väita, et see on venelaste partei, kui kaks kolmandikku liikmeid on eestlased. Mina hindan seda, et tänu venelaste kaasamisele ei ole võimalust radikaalsete vene parteide tekkimisele ja nad on nn. silma all.
See leping on mõttetu, sest ei sea mingeid kohustusi ja ei toimi samuti. Oleks mingi päris draama, siis oleks juhtfiguurid ammu trellide taga (nagu see peaks õigusriigis toimima läbi vastavate intstantside, mitte läbi Delfi).
Loomulikult on ka venelastel oma nägemus, mis meile, põlisrahvale ei pruugi meeldida. Kuid kuidas neid tasakaalustada muudmoodi, kui mitte sama laua taga? Läbi Delfi kommentaaride? Mnjah.
Lõpeks, keegi peab ka sellest erakonnast minema riigikaitsekomisjoni - kumb on parem valik, kas Stalnuhin või mina? Keegi ei anna mulle käsku teha seal riigivaenulikke otsuseid, pole võimalik.
Ära, palun, võta seda isiklikult. Kui ma saaks anda mitu häält, siis, ütlen ausalt, KE poleks minu valikutes mitte see kõige viimane. Paraku saan anda vaid ühe hääle ja et siin mitte otsest valimispropagandat teha, siis ütlen vaid, et minu eelistus nr. 1 on uued tulijad. Eelistus nr. 2 oleks senised opositsioonisolijad.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas mx77 »

renxus kirjutas:Manurhin, eks selle nimel on valitsusparteid teinud tublit propagandat ka ja samas on Kesk ise olnud lubamatult loid enda selgitamisel.
Loll jutt suhu tagasi. Näita mulle veel teist parteid, millel on isiklik telekanal, isiklikud ajalehed, mida mulle vägisi postkasti topitakse ja lisaks veel ostetud kõvasti teleaega teistesse kanalitesse? Ja seda linnas, kus elab ligi kolmandik eesti elanikonnast.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Põhimõte õige. Praegune olukord on selline, kus kasulik on olla haige, sest siis saab ajateenistusest vabastatud indiviid peaaegu aasta pikkuse ellu astumise eelise sõbra ees, kellel pärast kroonuteenistust pole muffigi aga näe osavasti haiget teeselnud sellil on juba vanem bemm ostetud, millega ringi kärutada ja naisi sebida.
m.o.t.t :mrgreen: :mrgreen:

Ja sellise totra ning meie noorsoo parimat osa nülgiva asjade korralduse eest maani kummardus kõigile ajateenistust viimase paarikümne aasta jooksul suunanud-juhtinud ametkondadele :lol: :lol: :lol:

Ja siis veel imestad - ons tõesti 60% noormeestest meil igatepidi hälvikud :?: Ei ole aga rohkem kui 60% mõne ministeeriumi ametnikke ilmselt ongi :!:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Mercurius
Liige
Postitusi: 668
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Mercurius »

renxus kirjutas:Hmm, siis selle kokkuvõtva lehe kohta, et kindlasti ei lange Kesk kategooriasse: rahul praeguse arengukava ja rahastamisega. Pigem mitterahul. Arengukava täiendav analüüs tuleb kohe kindlasti luubi alla ja alles sellest selgub, kas on tarvis lisarahastust või mitte. Fakt on see, et kus iganes ilmnevad pseudotegemised, siis eelkõige need tuleb lõpetada ja vabanev raha suunata sinna, kus seda kõige rohkem tarvis. Juhul kui selgub, et normaalse kaitstuse taseme saavutamiseks on tarvis lisaraha, siis seda tuleb ka hankida ja piisavalt enne kui tõsine häda käes.
Mu soovituse aluseks oli teadmine, et arengukava ei koosta ju poliitikud.
Või koostavad?

Ma olen aru saanud, et poliitikud ütlevad kaitseväe ja kaiteministeeriumi asjatundjatele, et kui palju raha on ja viimased nuputavad välja, mida ja kui palju on selle raha eest optimaalne. Väljanuputatud ettepanekud lihtsalt poliitikud pärast kinnitavad.

Kogu teema saigi sellest alguse, et kui kellegil oli mingi ettepanek, mida teha teisiti, siis oli kohe vastuküsimus: "mille arvelt?" Ehk olemasoleva supi teistmoodi ümberjagamine ei anna suurt paremat tulemust, kui usaldada olemasolevaid kaitseväe ja kaiteministeeriumi palgalisi. Ja miks me täiesti tavalise kodanikuna ei peaks usaldama?

Ainuke lahendus mingi kvalitatiivne muutus saavutada on suurendada kaitskulutuste rahastust, mille alusel siis loota olukorra paranemist võrreldes senise planeerituga.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Manurhin »

Borja kirjutas:
Ja siis veel imestad - ons tõesti 60% noormeestest meil igatepidi hälvikud :?: Ei ole aga rohkem kui 60% mõne ministeeriumi ametnikke ilmselt ongi :!:
No aga ainsad asjad, mida saab ilma tervisetõendi, eksami ja loata juhtida ongi riik ja firmad. Samuti riigi- ja firmajuhtide võimalikku joovet ei kontrolli keegi. Tahad relvaluba saada - käi psühhiaatri juures ära. Tahad Riigikokku saada - ?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Martin Herem »

Andku ... mulle jõudu :lol:
Sõja, nagu ka igasuguse muu kriisi korral on lisaks ohule regeerimise ja selle likvideerimisele on riigi seisukohast veel märkimisväärselt tähtis asi - ühiskond peab funktsioneerima võimalikult "kasulikult". Ettevõtlus, haldus, haridus, tervishoid, meedia ja mis kõik veel peavad tuleviku nimel edasi funktsioneerima. Ma arvan, et isegi siis, kui selle hinnaks oleks okupatsioon :shock:
Ühe teooria kohaselt, on eestlased ka seepärast sadu aastaid vastu pidanud, et kõik pole korraga ja igasse sõtta tormanud. Eks selliseid näiteid võib leida ka tshetsheenidelt, afgaanidelt ...
Majanduse seiskohalt oleks kõikide ettevõtete edasifunktsioneerimine hädavajalik. Isegi kui see jätkub vähendatud võimsusel. Näiteks ei mobiliseerinud ei venelased ega sakslased pikka aega metsavahte. Isegi Järvakandi klaasivabriku mehi ei mobiliseeritud. Lõpuks hakati küll neidki võtma. Eks see selline Hiina filosoofia on. Aga mõelge ise, kui panete 100000 püssi alla. Nende hulgas ka Haapsalus või Vändras elavad mehed, kes jäävad "oma kodukanti" vaenlast ootama. Tööd nad teha ei saa. Püssist kellegi pihta lasta pole. Ja kui olekski, siis jätkuks seda ressurssi paariks päevaks. Siis oleksid nad sissid ... ja ei mingit rahvamajandust.
PPA, PA, tervishoiu reservi loomine pole samas halb mõte.

Borja põrutab küll kõvasti, aga ma pole kindel, et sihtmärk on õige. Ma pole kindel, sest mul on oma teooria. Minu hinnangul on ajateenistusse jõudvate kodanike arv viimaste aastatega kasvanud. Selle põhjuseks on nii suurenenud kaitsetahe, kui tegelikult ka üldse kodaniku vastutuse kasv. Makse makstakse ka ju paremini ja mitte ainult maksuameti pingutuste pärast. Ma arvan, et inimesed mõistavad aina rohkem, et maksudest hoidumine, nagu ka ajateenistusest kui maksust hoidumine, on vargus. Kamina juhtimisel on seatud tervisenõuded. Mingid näitajad. Nagu ma eespool selgitasin, võib üks kodanik röntgeni pildi põhjal jõuda teenistusse ja teine täpselt sama pildi põhjal mitte jõuda. Määravaks saab tahe. Näiteks detsembris oli mul vestlus ühe kutiga, keda ei tahetud hästi teenistusse võtta, sest tema rangluu murd oli üsna ebaloomulikult kokku kasvanud. Eeldati, et teatud füüsilisi tegevusi ta suurtes koormustes teha ei saa. Kui kodanik aga rõhutas, et saab hakkama ka füüsiliselt väljakutsuvas igapäeva elus, siis otsustatigi ta kõlblikuks ...
Kogu selle lõigu moraal on - kasvatustöö. Reservväe põhimõtteid ja vajadust tuleb selgitada enne ja pärast ajateenistust. Ajateenistuses ja RÕKil tuleb kodanikele seda mõtet tõestada ja kinnistada. Ajateenijate ja reservväelastega saab teha kõiksugu "asju", kuid nende tegevuste mõte peab arusaadav olema. Mõnele rohkem, mõnele vähem, sõltub inimese teadmisvajadustest. Tõestus sellele on, et need kodanikud, kes ajateenistusest vabastuse saavad, suudavad teha üsna kõrgel tasemel tervisesporti, käia probleemideta tööl näiteks ehitusel ... astuda Kaitseliitu ja seal suurepäraselt hakkama saada. Sisuliselt pole aga mingit vahet ajateenistuse koormustega. Parandan - lahingu koormusega.
Mida selles olukorras peaksid tegema 60% Kamini ametnikest ... on mul raske öelda. Esimese sammu peaksid tegema hoopis kaitseväelased - tõestades ajateenistuse ja RÕKi läbiviimisel, et tegevusel on mõtet. Muidugi jääb alati kodanike hulka % kes varastaks riigilt nii kuis vähegi saaks. Loomariigis on avastatud, et ühistegevusele "vilistab" 10%. Umbes 10% on muuseas ka neid, kes RÕKi kutse saamisel kõigele vilistavad. Nende vastu pole suurt midagi teha. Varsti varastavad nad muidugi ka naabrimehe tagant 8)
Võtta riigikaitses võim, tähendab ka ümbritsevatele olukorra selgitamist ... mis kõikide otsuste lihtsalt lolliks tembeldamisega muidugi vastupidise suuna annab. Kriitkat võib ju teha. Aga mulle meeldiks, kui Trumm või Renxus või mõni teine ütleks: Kui mina saaks otsustada, siis ma teeks nii. Kuna ma ei ole otsustaja, siis annan nõu küll, kuid pärast seda rohkem ei lärma ... sest mina pole otsustaja. :lol: ... pealegi päris lollakaid otsuseid nad ehk ikka ei tee ...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist