Ministri lollus

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Lemet »

Huvitav, milles see "uus versioon" jätkusuutlikum on? Võlub kuskilt kuhjaga uusi sotsiaalmaksu maksjaid välja? Ja et juba teemaks on tõusnud- kuidas selle kahe kasutajakonto ja mx/akm suhtega ikkagi on? Võtab isand mx selle ühemõtteliselt ja selgelt ümber lükata?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas mx77 »

Lemet kirjutas:Huvitav, milles see "uus versioon" jätkusuutlikum on? Võlub kuskilt kuhjaga uusi sotsiaalmaksu maksjaid välja? Ja et juba teemaks on tõusnud- kuidas selle kahe kasutajakonto ja mx/akm suhtega ikkagi on? Võtab isand mx selle ühemõtteliselt ja selgelt ümber lükata?
Kas sinu arvates peab pensionireform ainukese variandina nägema ette sotsmaksu maksjate arvu suurendamise? Nüüd kogud sa ise endale pensini, mite ei looda nendele tuleviksu sotsmaksu maksjatele. ja edasi saab olema tuleviks tee vaid suuremate kohustusike pensionimakste suunas nagu lääneriikides ja pensioniea tõusus.

PS. Mis need kellegi kasutajakontod sulle nii p***e torgivad?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Lemet »

Lucupeetav saab ilmselt isegi aru, et selgesõnalise "ei" asemel vingerdamine kinnitab Trummi väidet. Koos kõige sellest tulenevaga. Jutt sellest ise endale kogumisest...see rohkem lihtsameelsetele, nagu mul oli juhust neil päevil veenduda. Nimelt lasin end ühel ilusal 1999 aasta kevadepäeval personaalse fondiplaani teemadel ära rääkida. Oli ootamatult tekkinud vaba 10 000 eeku, mis sai siis muretusse vanadusse ja rahakogumisse deponeerit. Siinkohal tuleb meelde tähendamissõna rumalast mehest ja tema rahast :mrgreen: . Ja unustasin. Kes mäletab, siis 1999 oli 10 000 eeku päris tubli tükk raha. Nüüd siis tuletati mulle seda pangakirjaga meelde...selkest 10 000 rahast on tänaseks päevaks saanud peadpööritav summa-tervelt 444 eurikut ja 21 senti. Nii et kogumisest pole mulle mõtet juttu hõõrutads. Muideks, asjal on pma positiivne moment ikkagi olemas, juba kahel korral olen ma kaubandusneskuses noori pintsaklipslasi sellega saanud tõrjuda, pannes selle pangapapri neile nina alla ja lubades, et kui nad suudavad selle najal mulle kogumispensioni tulud selgeks teha, siis annan end nende võimusesse kõigi naha ja karvadega. Selget vastust pole siiani saanud... :mrgreen:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas aest »

Ehk lollakas olen aga juba hulk aastaid kõikidele oma tuttavatele räägin: kõige kindlamaks pensionifondiks on maakodu. Kõik need pensionifondid aga....surnud hane tiivaga rannaliivale kirjutatud jutt.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas mx77 »

Lemet kirjutas:Lucupeetav saab ilmselt isegi aru, et selgesõnalise "ei" asemel vingerdamine kinnitab Trummi väidet. Koos kõige sellest tulenevaga. Jutt sellest ise endale kogumisest...see rohkem lihtsameelsetele, nagu mul oli juhust neil päevil veenduda. Nimelt lasin end ühel ilusal 1999 aasta kevadepäeval personaalse fondiplaani teemadel ära rääkida. Oli ootamatult tekkinud vaba 10 000 eeku, mis sai siis muretusse vanadusse ja rahakogumisse deponeerit. Siinkohal tuleb meelde tähendamissõna rumalast mehest ja tema rahast :mrgreen: . Ja unustasin. Kes mäletab, siis 1999 oli 10 000 eeku päris tubli tükk raha. Nüüd siis tuletati mulle seda pangakirjaga meelde...selkest 10 000 rahast on tänaseks päevaks saanud peadpööritav summa-tervelt 444 eurikut ja 21 senti. Nii et kogumisest pole mulle mõtet juttu hõõrutads. Muideks, asjal on pma positiivne moment ikkagi olemas, juba kahel korral olen ma kaubandusneskuses noori pintsaklipslasi sellega saanud tõrjuda, pannes selle pangapapri neile nina alla ja lubades, et kui nad suudavad selle najal mulle kogumispensioni tulud selgeks teha, siis annan end nende võimusesse kõigi naha ja karvadega. Selget vastust pole siiani saanud... :mrgreen:
Eks kogemusi on erinevaid. Minu pensionikonto on päris rammus ja tänu heale valikule on sinna ka tänu fondihaldurite heale tööle kenasti juurde kogunenud.

Et maakodu mingi pensionisammas oleks ma küll ei arva, pigem kinnisvara linnas.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
2korda2
Liige
Postitusi: 1598
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas 2korda2 »

Lemet kirjutas:Nii et kogumisest pole mulle mõtet juttu hõõrutads. Muideks, asjal on pma positiivne moment ikkagi olemas, juba kahel korral olen ma kaubandusneskuses noori pintsaklipslasi sellega saanud tõrjuda, pannes selle pangapapri neile nina alla ja lubades, et kui nad suudavad selle najal mulle kogumispensioni tulud selgeks teha, siis annan end nende võimusesse kõigi naha ja karvadega. Selget vastust pole siiani saanud... :mrgreen:
Igaüks teeb, nagu oskab. Personaalne sammas Excelis, XIRR annab viimase 6 aasta keskmiseks tootluseks 23,5%. Ei kurda.
Sama summaga maakodus rabeledes saaksin sisustada küll hulga aega aga võrreldavat monetaarset tulu ei mõõdaks.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Lemet »

Et keegi meist ei tea, mida elu tuua võtab, siis kujutage endale ette analoogset seisu eurotsooni, nagu seda on praegu rublatsoonis. Arutage, mis on kindlam, kas peotäis pangapabereid, mis eriti patta ei sünni panna või porgandipeenar maakodu aiaservas. Ja ärge tulge rääkima, et ei juhtu, kolm aastst tagasi oleksite samamoodi napakaks pidanud igaüht, kes oleks arendanud teemat Venemaa-Ukraina vahelisest sõjast.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas mx77 »

Lemet kirjutas:Et keegi meist ei tea, mida elu tuua võtab, siis kujutage endale ette analoogset seisu eurotsooni, nagu seda on praegu rublatsoonis. Arutage, mis on kindlam, kas peotäis pangapabereid, mis eriti patta ei sünni panna või porgandipeenar maakodu aiaservas. Ja ärge tulge rääkima, et ei juhtu, kolm aastst tagasi oleksite samamoodi napakaks pidanud igaüht, kes oleks arendanud teemat Venemaa-Ukraina vahelisest sõjast.
Ükski porgandipeenar ei toida sind aastaläbi ära, ei maksa unistada.
Ja arvesta, et kuna jutt on pensionisambast, siis sa ei pruugi olla võimeline selle porgandipeenra eest hoolitsema.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas aest »

Mina näen asja nii et maakodu annab ekstreemtingimustes (näiteks siis kui kõikvõimalik linnainfra sodiks muudetud) toitu, vett ja sooja.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ükski porgandipeenar ei toida sind aastaläbi ära, ei maksa unistada.
Ja arvesta, et kuna jutt on pensionisambast, siis sa ei pruugi olla võimeline selle porgandipeenra eest hoolitsema.
Linnalapsel poleks vaja tuututada teemal, millest ettekujutus puudub.
Oma majapidamine, mõni hektarike maad (haritavat põldu+metsa) +2 inimese 300 eurone pension elab väga kenasti ära.
Arvan, et uhkemaltki kui üks keskmist palka saav perekond mõnes magalakorteris, kus pool keskmist palka läheb ainuüksi kommunaalideks.
Suuremate töödega nagu kartulivõtt, kevadtööd ja puude tegemine lapsed ja lapselapsed aitavad.
Lisaks hoiab vajadus füüsilise tööga tegeleda kere ja vaimu kaugelt paremas vormis kui ühel linnapenskaril.
Kasvatatav produktsioon on täiesti ökotoode ja tervisele hea - ning maal käibib vahetuskaubana.
Minu vanavanemad venitasid sedasi pea 90-ni välja ja hädised olid paar viimast aastat.
Need voodis elavad tegelased vanadekodudes, kuhu hiigelraha läheb - üldiselt vähese kasuliku tegevuse tagajärg.
Ei saa santi sundida, kui sant ei taha kõndida, maal oled sa lihtsalt sunnitud kõndima.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Manurhin »

Mõtlesin, kas postitada naljanurka või Eesti poliitelu teemasse, aga siis tuli meelde, et ministrite lolluste tarvis oli ju kunagi omaette teema olemas.
Ossinovski: Eesti kaupmehed on aidanud kaasa Läti piirikaubandusele

Eesti kaupmehed on aidanud alkoholiostjatel Läti kasuks otsustada, tõdes tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Inimesed enam tööle ei lähegi, vaid lähevad hoopis autoga Lätti õlut ostma, vahendab Äripäev Ossinovski pressikonverentsil öeldut. See trend on ministri sõnul olnud natuke prognoositust suurem ja sellepärast on rahandusministeerium prognoosi korrigeerinud.

"Ja eks Eesti kaupmehed on siin aidanud omalt poolt kaasa," tõdes Ossinovski. Ehkki uue aktsiisiga oleks pidanud lahja alkohol jõudma poodidesse ühe- kuni kahekuulise viitega, siis hinda tõsteti ikka kohe 1. juulil, märkis Ossinovski.
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/os ... d=79515708

Nii et siis tööl käimise asemel käivad kõik Lätti õlle järele. Huvitav, kas vahepeal on minule teadmata mingi salajane kodanikupalk kehtestatud või?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas vanahalb »

Manurhin kirjutas: Nii et siis tööl käimise asemel käivad kõik Lätti õlle järele. Huvitav, kas vahepeal on minule teadmata mingi salajane kodanikupalk kehtestatud või?
Oss mõtleb siin ilmselt seda, et nahh kellast kellani tööl käia kui võib minna , Lätist koorma õltsi tuua ja vaheltkasuga maha müüa. Formaalselt võttes muidugi töö seegi.

Õlleteemadel - Lätis maksab kohver 9 EUR, Soome laevas 12 ja Eesti hinda ei tea. Ju ta sinna 17 kanti on. Need, kes laevaga ei sõida ja Lätti minna ei viitsi, ostaksid selle kohvri kindlasti 12-13-ga kui koju kätte tuuakse ja nii see teenistus koguneb. Viinaäriga on kasum minumeelest veel suurem.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Lemet »

Ossinovski toimetamisi vaadates meenub alatihti Tšernomõrdini poolt kuulsaks öeldud lause "Tahtsime parimat, aga välja tuli nagu alati...". Kas tõesti polnud siis keegi suuteline ennustama seda, mis hakkab toimuma. Tuleb välja, et tavalistes kommentaariumites on rohkem ajukapasiteeti kui valitsusss tükkis tema ekspertidega. Sest toimimahakkavat suutsid kommentaariumid valitsusest märksa täpsemalt prognoseerida. Mis mõistagi on kurb...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Dr.Sci »

vanahalb kirjutas:
Manurhin kirjutas: Nii et siis tööl käimise asemel käivad kõik Lätti õlle järele. Huvitav, kas vahepeal on minule teadmata mingi salajane kodanikupalk kehtestatud või?
Oss mõtleb siin ilmselt seda, et nahh kellast kellani tööl käia kui võib minna , Lätist koorma õltsi tuua ja vaheltkasuga maha müüa. Formaalselt võttes muidugi töö seegi.

Õlleteemadel - Lätis maksab kohver 9 EUR, Soome laevas 12 ja Eesti hinda ei tea. Ju ta sinna 17 kanti on. Need, kes laevaga ei sõida ja Lätti minna ei viitsi, ostaksid selle kohvri kindlasti 12-13-ga kui koju kätte tuuakse ja nii see teenistus koguneb. Viinaäriga on kasum minumeelest veel suurem.
Õllehindadest niipalju et kui ühes kaubanduskeskuses maksab ühe sordi ühik (pint) 1.49, maksab ühes teises sama sordi 6pakk 5,89 ja sama keti väiksemas poest samasugune 8,49. See 5,89 on kehtinud juba kuu aega järjest ja sellises olukorras Lätist veel ei unista kuigi jah, samasuur ja peaaegu samajoodav ühik maksis 0,59...

Aga jah, selle asemel et sellest kuidas käiakse töö asemel Lätist kesvamärjukest hankimas, ja samas suruda aktsiisiside tõusu peale "rahva tervise" nimel, võiks rääkida hoopis teemadel https://www.maxim.com/maxim-man/beer-ca ... obs-2017-9 jne ohtra pildimaterjaliga, ehk mõjuks paremini.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas vanahalb »

Dr.Sci kirjutas: Aga jah, selle asemel et sellest kuidas käiakse töö asemel Lätist kesvamärjukest hankimas, ja samas suruda aktsiisiside tõusu peale "rahva tervise" nimel, võiks rääkida hoopis teemadel https://www.maxim.com/maxim-man/beer-ca ... obs-2017-9 jne ohtra pildimaterjaliga, ehk mõjuks paremini.
"A gde dokazatelstva" (S. Lavrov)
:D

Ma olen kogu aeg rääkinud, et oluline pole see, et mida ja kui palju juuakse vaid see, mida peale hammustatakse. Vaadake noori saksa tüdrukuid - imevad õlut nagu kaanid, võtavad näpuotsaga hapukapsast vahele ja on kümne aasta pärast ikka samasugused. Aga kui ameeriklase kombel steroididel kasvatatud kanade jalgu õlle kõrvale õgida, hakkavad hormoonid loomulikult möllama ja inimene muutub monstrumiks.

Ma ise mingi eriline õllesõber pole - kui on siis joon ja kui pole, olen ilma. Küll aga räägin sama juttu ka veini kohta, sest see pole mingi aadlike jook vaid juuaksegi otse karahvinist ja janu pärast nagu Hispaanias. Oponendid muidugi hakkavad jahuma geneetikast ja Vahemere kliimast kuid sellise fondide poolt rahastatud propaganda võib rahulikult ühes kõrvast sisse, teisest välja lasta.

Puhtal alkoholil pole minuteada üldse mingeid kõrvaltoimeid ja õlle õiglane hind on sama mis Saksamaal või Tsehhis, veinil nagu Itaalias või Hispaanias ja viinal sama kui Venemaal või Ukrainas.
Kui Ossinovski tõesti rahva tervisest hoolib tuleb kõigepealt seina äärde panna need, kes geenimuundatud ja steroididega turgutatud toitu maale toovad. 1992 aastal ütles üks tuttav vetarst letil inimese käsivarrest natuke jämedamaid broilerikintse vaadates, et ega see asi enne ei lõpe kui Laari (tuntud ka kui Eesti põllumajanduse hävitaja) naisele vuntsid ette kasvavad.
Muarust ei tohi selliseid asju isegi loomatoiduks kasutada, sest sealt satuvad nad inimese toiduahelasse. Kui just, siis võib-olla mingis bioenergeetika projektis põletamiskõlbulike jäätmetena.

Praegune alkohindade näppimine on ilmselgelt vaid hädalahendus kõrbeva riigikassa päästmiseks ja tänu EL alusprintsiibile kaupade vabast liikumisest jätkusuutmatu üritus. Vandenõuteoreetikud näevad lisaks varjatud rahastamist - mis see ALKO 1000 sarnaste poekettide omanikering oligi ja mis seosed neil poliitiliste jõududega on?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 48 külalist