Otsin infot - saksa ohvitser Tartus asunud väeosast

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Marichen15
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 26 Veebr, 2015 10:11
Kontakt:

Otsin infot - saksa ohvitser Tartus asunud väeosast

Postitus Postitas Marichen15 »

IMG_0004.jpg
Tere,

loodan leida infot fotol oleva saksa ohvitseri kohta. Niipalju kui ma ise suutsin pagunite ja kraenurkade järgi tuvastada, arvan, et tegemist on Luftwaffe ohvitseriga. Foto on väga väike (6x6 cm) ja ma ei oska seda kahjuks ka skännimisega suuremaks või paremaks teha.

Pildi tegemise aeg on 1944. aasta ja ohvitser oli Tartus Puiestee tänavas asunud sõjaväeosaga seotud. Sügisel 1944 taganes seesama väeosa Kuramaale.

Pildil on veel minu vanaema, kes töötas sõjaväeosas ning venelaste kartuses (vanaisa oli samuti saksa sõjaväes) võttis väikesed lapsed ja oma ema ning läks koos sakslastega kaasa. Sõideti autodega Tartust. Ventspilsist (Windavi) läks vanaema perega Nauticule ja mu ema, kes oli sellal 7-aastane, mäletab siiani, kuidas ta nägi Nordsterni pooleksmurdumist ja kiiret uppumist.

Mind huvitaks iga info kasvõi selle üksuse kohta, milles sakslane võis teenida. Ma usun, et isikut ma niikuinii ei suuda tuvastada.

Samuti kui keegi oskab soovitada, kust otsida infot pagulaste liikumise kohta, Saksamaal Gotenhafenis maabudes panid eestlastest ametnikud - põgenike abistajad ju eestlastest laevadel saabunud põgenike nimed kirja.
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Re: Otsin infot - saksa ohvitser Tartus asunud väeosast

Postitus Postitas Reigo »

Tegemist ilmselt Luftwaffe allohvitseriga. Tartus paiknes 1944. a. erinevaid Luftwaffe väeosi, selle pildi põhjal kuuluvust tuvastada pole võimalik.
Marichen15
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 26 Veebr, 2015 10:11
Kontakt:

Re: Otsin infot - saksa ohvitser Tartus asunud väeosast

Postitus Postitas Marichen15 »

Kui keegi hea inimene teab infot ja paneks kirja, missugused Luftwaffe väeosad Tartus 1944 olid, siis ma oleksin tänulik ka selle info eest. Ma ise suutsin leida infot ainult JG74 kohta.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Otsin infot - saksa ohvitser Tartus asunud väeosast

Postitus Postitas oliver »

Õhutõrje käis samuti Luftwaffe alla.
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Re: Otsin infot - saksa ohvitser Tartus asunud väeosast

Postitus Postitas Arensburger »

[attachment=0]150020.jpg[/attachment]
http://www.herder-institut.de/bildkatal ... b8486ad961
Juba arvasin, et võib olla sarnane, aga - ega vist...
Manused
150020.jpg
150020.jpg (70.29 KiB) Vaadatud 3848 korda
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: Otsin infot - saksa ohvitser Tartus asunud väeosast

Postitus Postitas Plönn »

Tagasihoidlikku abikätt ulatades :oops: , on see parim tulemus ,tuginedes algmaterjalile, muutmaks etteantud pilti formaadi ja pikselite muutmise näol :)
Ja ometigi peaks lennundushuvilistel olema teada, mis üksus tolleaegsel Raadi lennuväljal paiknes, siin vist palju variante pole :D
Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist