Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsimus)

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsi

Postitus Postitas Castellum »

Reigo kirjutas:Armeegrupp Narva kaardid rannikuakaitse kohta. Eks seal on ka üksuste paiknemise kohta, aga minu käsutuses olevad kaardid on viletsa kvaliteediga ja piin on neist infot välja imeda (osa on loetamatu). Umbes 100-115 dollariga peaks saama hea kvaliteediga veebruar-juuni 1944 rannikukaitse kaardid (mikrofilmil kokku ligi 100 kaadrit). Praegu veel kõhklen tugevalt. Aga kui peaks leiduma näiteks paar-kolm kambajõmmi, kes oleks nõus koos minuga võrdselt investeerima, siis võiks ära tellida. Iga investeerija saaks endale terve mikrofilmi digitaalse koopia.
115 USD = 88 EUR ehk siis nt nelja peale 22 eurot.

Mina olen osaline.
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
hotkalle
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 11 Juul, 2005 22:36
Kontakt:

Re: Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsi

Postitus Postitas hotkalle »

Võid minu osalusega arvestada. Võta privas ühendust
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Re: Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsi

Postitus Postitas Reigo »

Ok, ma igaks juhuks küsin müüjalt kõigepealt üle, kas ikka pakub seda rulli ja mis hinnaga.
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Re: Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsi

Postitus Postitas Reigo »

Tuli välja, et seda rulli maparchive.ru praegu kahjuks ei paku. Öeldi, et võib-olla järgmine aasta.
hotkalle
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 11 Juul, 2005 22:36
Kontakt:

Re: Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsi

Postitus Postitas hotkalle »

Äkki ütled NARA filmirulli viite, mul on oma allikaid kustkaudu saaks (koos osta).
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Re: Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsi

Postitus Postitas Reigo »

T-312, rull 1627. Kaardid on kuni kaader 90 (kaasaarvatud). Ülejäänud on AG Narva sõjapäeviku lisad veebruar-märts 1944, mis iseenesest samuti huvitav materjal (käsud, ettekanded, kokkuvõtted jne).

Eestis on tegelikult see mikrofilm olemas ja mul on võimalus see kätte saada. Aga mul pole võimalust seda digitiseerida. See viletsavõitu digitaalne versioon, mis minu käsutuses praegu on, ongi minevikus skanneeritud sama mikrofilmi pealt.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2058
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsi

Postitus Postitas speedsta »

Rahvusraamatukogu, Filmiarhiiv ms vms asutus võiks ju pakkuda sedalaadi teenust.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Re: Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsi

Postitus Postitas Reigo »

Rahvsuraamtukogu midagi pakub küll, peab aga uurima, kas saab ikka piisava kvaliteediga.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsi

Postitus Postitas toomas tyrk »

Mis laiusega film on? 35 mm saab skännida suht odava fotoskänneriga (ma ei luba, et ma ise skännima hakkan :-) muud formaadid tekitavad teatud tehnilisi raskusi.

Omalt poolt kontakteerun meeledi inimestega, kes aitavad klaasnegatiividelt pilte skännida ...
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Re: Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsi

Postitus Postitas Reigo »

Klaasnegatiividelt skanneeritakse Filmiarhiivis, vähemalt kuuldavasti mingi aeg tagasi seda tehti (tasu eest).
hotkalle
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 11 Juul, 2005 22:36
Kontakt:

Re: Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsi

Postitus Postitas hotkalle »

Tere kõik kaardihuvilised,

Hetkel on mul reaalne võimalus saada eelpool viidatud mikrofilmi kaartide kohta koopia otse ameerikia arhiivist 134 euro eest.

Igast kaardist tehakse üldvaade ja veel 6 täpsemat alamkaarti, panen siia ka näidistükikese (1 kaart maist 1944 saadeti mulle näidiseks)
kaardi näidis.png

Andke palun siia teada kes on huvilised et seda kulu jagada

Ootan kuni 17.03 23.59-ni.
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Re: Saksa radaride asukohad Eesti põhjarannikul (raudteeküsi

Postitus Postitas Reigo »

Sain vahepeal mikrofilmi laenata ja pildistasin lugerilt mind huvitavad kohad maha. Seega minul enam tarvidust pole.

PS siit peaks saama odavamalt ja samuti väga hea kvaliteediga: http://www.maparchive.ru/
Kui neil on see rull juba endal skannitud, siis peaks saama 100 USD-ga. Kui on vaja skannida, siis 120 USD. Sealjuures saad terve rulli, mitte ainult kaardid (kaardid moodustavad rullist väikese osa).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline