Suur auhind !!!

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Soomus jõudis kohale, mitte aga kõik. Lennukeid oli aga neli :P

Seekordsele konkursile oli esitatud kokku viis mudelit.

1:72
MBR 2 Punalipuline Baltimere laevastik - koostanud Kalle
Miles Magister Eesti nr 159 - koostanud Fred
Il-2 Baltimere laevastiku 57. ründelennuväe polk - koostanud Seersant Steiner

1:48
Spad VII C-1 Eesti nr 79- koostanud Joss Metsast

Soomus
T-34 "Lembit" - koostanud Tsiknat

Aga vaatama tasub ikka minna. On mida vaadata. kui mitte enne, siis järgmisel kolmapäeval. Kui auhinnad välja jagatakse...
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Seersant Steiner »

ma palun vabandust selle eest, minu lennuk on natuke kole, mul juhtust transportimisel väike õnnetus ja see ka et ta valmis nii õelda 12ndal tunnil. Aga ma oleks tänulik kui te sellest välja ei tee! :crying:
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Täna oli siis see tähtis päev, mil auhinnad said kätte antud.

Nagu juba kordi varemalt sai ka seekord öeldud, et esitatud tööd olid sellised, et igaüks vääriks mingit auhinda. Väga raske oli seda ühte ja õiget neist välja valida.

Nii said siis seekord oma kategooriates auhinnad, kui
- parim merelennuk - Kalle MBR-2
- parim soomustehnika - Tsiknati T-34
- parim 1:72 mõõtkavas lennuk - Fredi Miles Magister

ning Suur Auhind läks seekord
- Joss Metsast ja SPAD VII C-1

Viimase puhul tahtis žürii aga välja tuua asjaolu, et lennukile lisatud mehe nägu ei õnnestunud ühegi eelmisel aastal auhinnaks antud raamatu mehe näoga kokku viia. Kuna ka legendis polnud lisatud, keda see mees pidi kujutama, siis polnud võimalik ka välist sarnasust üldiselt hinnata.

Nii see ei lähe! Järgmine kord ainult hästi pingutatud trosside eest auhinda ei saa. Kui mees on kaasas, siis paluks ikka legendis ära mainida, et oleks võimalus sarnasust hinnata!
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Seersant Steiner »

mina vääriksin parima soperdise auhinna :mrgreen:
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas vaoinas »

Palju õnne tegijatele. Sai ilus näitus Kullo vitriini.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Ja see, et sai üks ilus näitus, ongi kõige parem tulemus! Levarile muidugi õnnitlused kolmanda kinnituse puhul. Tuleb veel tunnistada, et lohutusauhinnad olid seekord eriti maitsekalt välja käidud, niiet võiks mulje jääda, et ma nt võitsin omas klassis tugeva rebimise tulemusel;)

Nagu Tomi juures näha sai, siis Urmase poolt on antud järgmiseks aastaks selline tormihoiatus, et ilmselt on jälle see aasta, kus konkusri osas käib mäng kohtadele 2 ja edasi:)

Ise hakkan juba taas mõtteid sättima ja tahes tahtmata tuleb taas Kaleva meelde, mida mitu korda olen edasi lükanud. Järgmiseks korraks saab 75 aastat täis, niiet mine tea, peab vist ikka ära tegema. Mis tahes aga teoks saab, siis midagi ikka. Sellel aastal siis sattus töö valmimine taas keerulistele aegadele ja valmis sain viimasel hetkel. Seega endal ka hea meel, et see nüüd seal klaasi taga õige ajani seisab.

Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Näitus on tõesti aus , absoluutselt kõik tööd olid omas kohas meistriteosed. Eraldi tuleb ilmselt mainida et Kallel on ilmselt eriline võime pilkupüüdvaid isendeid leida.
Enda Spadi kohta peab mainima et mõte eesti värvides spad teha oli vaimus juba ammu valmis , aga ütleme et oskuseid polnud seni piisavalt. Special hobby on suhtkoht keeruline teha, päris palju tuli toorest rasplijõudu rakendada. Selles suhtes oleks rodeni variant ilmselt palju valutum, a no roden on 1:32.. mis omakorda nõuab detailidele veel suuremat tähelepanu. Trossid , oi jaa , tegelikult on lugu nii et saladuskatte all tunnistan et see polnudki kõikse keerulisem. Kui asja käppa sai läks tamiili torujuppidest läbitorkimine ludinal.
Lendurihärra peaks ajastule tüüpiliselt kasukasse mähkunud olema, nii nagu nad tol ajal olid. Mainitud raamat oli abiks küll välise vormiotsimisel. Nu vähemalt pani auliku žürii uuesti raamatut lappama ja seoseid otsima :)

Ai jah, Kalle mõttele et Urmase tormihoiatus kohemaid võistlust 2 kohale tähendab pole sugugi nõus. Lihtsalt pingutama peab rohkem :)
Muide, kas Kaleva mitte seesamune lennuk alla ei lasknud mis Kallelt praegu kullos on ?

Lugupidamisega
Levar
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Joss Metsast kirjutas:
Muide, kas Kaleva mitte seesamune lennuk alla ei lasknud mis Kallelt praegu kullos on ?

Sellele jäi kunagi vastu kirjutamata, teen seda nüüd kui olen oma töö koju toonud.

Kaleva alla toonud lennukitüübiga on parasjagu segadust olnud. Nagu oma mudeli kirjelduses kirjutasin, siis mitmed tunnistajad pakkusid selleks lennukiks MBR-e. Kahte MBR-2 tüüpi lennukit kohtas tagasiteel ka sommide lennuäss Juutilainjen, kes vahetult peale õnnetust kohale saadeti ja meres tükke ja õlilaiku märkas.

Lisaks veel selline fakt, et sündmuskohal olnud venelaste allveelaev pani oma märkmetesse kirja, et Kalevat nähti koos SB tüüpi lennukitega.

Tegelikult viisid hävitustöö täide siiski DB-3 tüüpi lennukid.

Kk
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Suur Auhind 2015

Aastal 2015 korraldavad Suure Auhinna võistluse taas militaar.net ja Kullo mudelipood!

Tingimused on järgmised:

Traditsiooniliselt osalevad võistluses Eesti ja eestlastega seotud militaar- ja tsiviiltehnika koopiamudelid. Lisaks on endiselt oodatud dioraamid, aga meestel võiksid vähemasti mingidki relvad käes olla, kui tehnikat ei ole

Mõõtkava on vaba.

Konkursis osalemiseks tuleb toimetada oma mudel koos legendiga (mis mudel, kuidas seotud Eesti või eestlastega, mõõtkava jne) Võidupüha nädalal (algab 22.06) Kullo mudelipoodi. Kuna sel nädalal on Võidupüha teisipäeval, siis vältimaks mudelistide tunglemist saab oma mudeli ära tuua ka peale Võidupüha! NB! Jälgige lahtioleku aegu veebist! Esialgsetel andmetel võib juhtuda, et reedel on kauplus suletud!

Töid hindab 3-liikmeline žürii. Tööde hindamine toimub Võidupüha järgsel nädalal (algab 29.06) ning auhinnad antakse välja juuli esimesel kolmapäeval seal samas.

Tööde hindamisel võetakse arvesse nii mudeli(te) vastavust mõõtkavale kui nende keerukust ning kunstipärasust.

Välja antakse SUUR AUHIND - asjakohase tekstiga rändav klaasist mälestusese ning uus mudel võitja valikul (maksumusega kuni €40 koos k/m, võimalik valida Kullo mudelipoe tellitavate tootjate nomenklatuurist). Lisaks jätab žürii omale õiguse jagada välja kuni kolm ergutus- ning üllatusauhinda.

Võistluses osalenud mudelid jäävad kuni 1. septembrini 2015 samasse poodi näitusele.

Ootame rohket osavõttu!
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas FW Anton »

kas võistlusel võib osaleda vaid ühe mudeliga?
Anton - horridoo!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Mudelite arv autori kohta, nagu ka autorite arv mudeli kohta, ei ole piiratud.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Nüüd on siis selline ebameeldiv hetk, kus oma sõnu sööma pean. Seoses kodumaalt eemalviibimise ootamatu pikenemisega ei õnnestu kuidagi esitatud mudeleid lubatud tähtajaks ära hinnata ja auhinnastada.

Hindamine toimub kas selle nädala lõpus või järgmise alguses ning seejärel saab avalikustatud ka uus auhindade kätteandmise aeg.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Nuuh, eks me tee siis esmase ülevaatuse ise homme ära :)
Viimati oli seal riiulis 3 väga head lennukit ja 1 (tinglikult) soomuse esindaja. Ehk saabus ka lisa...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Tänaseks päevaks on Suur Žürii (laiendatud koosseisus) oma töö siiski ära teinud. Ei hakka hetkel kõiki esitatud mudeleid mõõtkavade ja masinatüüpide kaupa ette lugema, mainin vaid, et esitatud oli seekord neli lennukit ja kaks soomustatud massinat.

Hindamisel oli žürii taaskord üksmeelne. Lahkarvamused tekkisid aga kuupäeva osas, millal võitjad välja kuulutada ning auhinnad kätte anda. Kuid kiirelt leidsime ka siin kompromissi.

Seetõttu kuulutan antud teemal (Kreeka eeskujul) välja demokraatliku referendumi, millel on kaks vastusevõimalust.

- EI ole kiiret, suveaeg. Auhindamine võib toimuda augusti alguse kokkutulekul, esimesel augusti kolmapäeval (05.08.2015), Kullo keskuses, kell 1730.
- JA-ja-jaa, tahaks ruttu teada saada, kes ja mis on võitnud. Selle variandi valinutel tuleb aga lisada ka sobiv kokkusaamise aeg ning koht ning teiste osaliste nõusolek sinna kohale ilmuda.

Žürii lubab omalt poolt kõik hääled ausalt kokku lugeda, aga arvestab konkursil osalenute häält natukene rohkem. Kui natukene - noh, eks elu näitab :P
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Mina olen nüüd parajasti kahevahel ja sinna jäängi, siiski ütlen, et.

Üheltpoolt tahaks ma väga ja kohe teada, milline otsus langetati. Seda seetõttu, et kulutasin üsna palju uneaega, et oma töö õigeks ajaks valmis jõuda ja nüüd tunduks see üsna mõttetu, kui tähtaeg sedasi edasi lükkub.
Samas on sellel olukorral objektiivsed põhjused ja see on kogu ürituse ajaloo jooksul esmakordne, seega pole nagu midagi öelda.

Teiselt poolt olen mina alati olnud seisukohal, et see auhind on asja üks külg.. palju olulisem on see, et tööd saaks riiulisse ja asi oleks käimas. See on taaskord saavutatud ja ongi kõik OK.

Küsin veel seda, et kui oluline on see üllatusmoment, kui oleme füüsisliselt kogunenud. Tulemuse võib ju ka siin välja kuulutada ja.. samas saan aru, et meene üle andmine kaotaks suure osa oma väikesest särahetkest:)

Üks küsimus on veel.. kuidagi on läinud nii, et Žürii kooseis on siiani jäänud vaid aimatavaks. Kas oleks palju palutud, et tööde tegijad teaks, kes nende töid hindab? Annaks omajagu kaalu tulemusele.

Kokkuvõtteks pean ütlema nii, et kui tahan olla oma sõnade taga ja rõhutada seisukohta, et tähtis on osavõtt, mitte võitja teada saamine (eriti paratamatus olukorras, kus figuure hinnatakse nt lennukitega samas kategoorias), siis ei peaks mul ootamisega probleeme olema, minu soov on täidetud.
Samas kole põnev on ikka;)

Kk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist