4 toruline õhutõrjekahur

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas Walter2 »

Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas Kulibin »

Ossa ! Ma ei arvanudki, et selline süsteem kiviajal leiutati !
Asi on muidugi väga algeline ja ... Nojah, võis arvata, et kui nukkvõll oli juba leiutatud, siis kohe vaja sellele sõjanduslik rakendus leida.
Tähtmootori puhul on võimalik valmistada selline väntvõll, mis on piisavalt õõnes, et sellest relvaraud läbi mahuks. Vankelmootoriga on asi päris lihtne. 8) Mõned kindlasti küsiks, et miks on tähtis relva asukoht võimalikult lennuki tsentris ... Nojah, pool küsimust on juba vastus. (tiibades olevad kahurid on kah sünkroniseeritud, seds küll omavahel, mitte propelleriga.)
Kui nüüd vaadata moodsaid rakettrelvadega lennukeid, siis viimane tendents on selline, et rakett lastakse lihtsalt lahti ja tema mootorid käivituvad veidi hiljem.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas Kulibin »

Kisub küll teemaväliseks ära kätte, aga kiusatus on nii suur... 8)
" Klaus , ära seda punast nuppu näpi praegu "
Hääl kokpitist: Millist ?
BANG!
Manused
bf109f-c.jpg
bf109f-c.jpg (74.03 KiB) Vaadatud 4829 korda
Bf109_F.jpg
Bf109_F.jpg (24.46 KiB) Vaadatud 4832 korda
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas Kulibin »

Pildile väike kommentar kah: Kaks 7,92mm lasevad läbi propelleri ja 15 mm laseb läbi propellerivõlli. Kuna piloodid kurtsid, et 15mm on lahjavõitu, siis see asendati 20mm alates f-4 versioonist.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas Hydrazine »

Wankelmootoreid pole ju kunagi veel hästi toimima saadud, põhiprobleem, et need rootorkolbide tihendid kuluvad kähku ära, remont kallis, erilist eluiga mootoril ei ole ja tegelikult on see mootoritüüp ikkagi pigem keeruline kui lihtne. Nojah, ma ükspäev üritasin natuke ka uurida VAG(Wolkwagen-Audi) grupi W12 tüüpi mootorit, sellega ei oska mitte midagi teha kui sul pole juhendit ees. Täiesti segane rihmarullide ja süüte ja kogu selle värgi sünkroniseerimise süsteem. Ega neid palju ei ole Eestis, paar tükki vast kulgeb aegajalt. Miks asja nii keeruliseks ajada, R4, R6, V6, V8, või siis koguni V12, kõik on ennast tõestanud disainid.

Aga tagasi õhutõrje juurde, ma ei suuda meenutada mis oli selle vene masina nimi, vähe moodsam ja kas neid on relvastuses üldse mingis koguses, aga olen näinud videot, tal olid ÕT raketid peal ja lausa 8 kuulipilduja rauda, ja omapärane oli see, et kui need 8 rauda korraga tuld andsid, see oli vist 7000 lasku SEKUNDIS, siis masin ise nõksatas tahapoole nö.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas Kulibin »

Kui asi kipub käest ära minema, siis Phalanx ikka aitab. Ehk siis õhk tehakse tinaubadega nii paksuks, et selles keskkonnas ei kannata lennata. 8)
Venelastel mingi AK 360 vist oli.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas Hydrazine »

Noh jah, ega ma ei tea, kuhu asi on arenenud, aga algsed Phalanx kahurisüsteemid oma juhimisega olid minu mälu järgi CIWS süsteemid, et laevakaitse, mitte õhutõrje jaoks mõeldud. Et võtta maha lähenevaid tiibrakette jms asja, mis tuli suhteliselt piki horisonti, kas seda aparatuuri automaatika suutis või mehhaanika võimaldas üldse taevasse keerata iga nurga alla? Areng ju käib kogu aeg edasi, äkki nüüd suudabki. PSY-1 tüüpi AESA LPI rdaritega korvetti võib kõik see edasiarenduste tüüp tegelikult kaitsa vist iga lendava jublaka vastu päris hästi, objekt kaugelt ekraanil ja tina tuleb Phalanx tüüpi relvast nagu traati torust. Ega sealpool insenerid ka lollid pole, ikka hoolega mõeldakse, et kuidas ise ellu jääda.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas Kulibin »

Tinapritse vist enam edasi arendada kuskile ei kannata, need Gatling tüüpi asjad on viimse vindini viidud.
Vahepeal ilmusid välja austraallased oma metalstorm süsteemiga, aga pole sellest enam eriti kuulda. :cry:
https://www.youtube.com/watch?v=ZFjGbOyd2ek
Phalanx on paigaldatud nn. polarmount platformil ja suudab põhimõtteliselt katta poolsfääri. Positsioneerimiskiiruse kohta ei oska midagi öelda, sest puuduvad adekvaatsed andmed. Algselt jutuks olnud Sergei ma suudaks ära lammutada servodega. See junn ei kannata sellist ülekoormust, mis on võimalik saavutada. Need padrunikastid lendaks kohe kindlasti kahte lehte laiali, kui teha poolpööre 0,1 sekundiga. Ilmselt ei ela seda valu üle kah hammasvöö. Viimane trend on kasutada nn. lineaarmootoreid ja seeläbi vältida igasuguseid mehhaanilistes ülekannetes tekkivaid võimsuskadusid ja eelkõige lõtke. Kui keegi pakuks välja sellise lahenduse mis võimaldaks polarmount relvale välist söötmist, saaks ilmselt rikkaks. 8) (Vaadake kuidas on lahendatud Phalanx-i moonahoidla)
20mm Vulcan kaalub ilma etteandesüsteemita ja moonata 120 kg. Aga see selleks, tulevik on direct energy päralt.
Meil siin mõned laserid suudavad lõigata üsna paksu rauda ja asjatundjana saan väita, et piisava tahtmise korral on võimalik mõne 20kW Trumph metallilõikepingi fiiberlaseri abil penetreerida metalli mis asub sadu meetreid sellest kohast eemal kus ta tavaliselt on.
Ma üritan siinkohal vältida vaielungi teemal, et gaasiga läbipuhe puudub ja bla-bla. So what, meil ei ole tähtis kvaliteetlõige, relvana käib objekti känkraks sulatamine küll. 8) Ah ja see 20kW on pidevlõike mode, lõike alustamine käib penetration modes mis on 3x suurem. Seda küll paariks sekundiks. Aga asjad arenevad ja ega LockhedMartin kah maga ...
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas Hydrazine »

Mis ikka, heietame, jänkid laadisid iga 5'ndaks padruniks trasseeriva kuuli Lahesõjas, et näha NVG abil, kuhu tuli läheb. No ei leia enam neid pardavideosid netist, aga täitsa adekvaatsed olid mälu järgi. Ja taevas oli nö kirju nende jälgedest öösel kui Baghdadi rünnati. Eks nad teadsid, et esiteks öö ja pime, teiseks, et Iraagil pole sellist NVG võimekust. Et oma tuli kontrolli all hoida kasutati tohutult trasseerivaid kuule, igasuguste märkide pihta, nii maa kui õhk. See oli kõik ikkagi väga ammu juba, aga siin ei saa midagi ümber pöörata, Iraagi õhutõrje tehti päris kärmelt maatasa kuni nullini.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas Kulibin »

Nojah, eks see Lahesõda või mis iganes, oli ju väga ammu. Eks need öönagemisseadmed mida sellajal kasutati olid vist max Gen3.
Jahutamist mittevajav ja taskusse mahtuv AA patareidelt töötav soojuskaamera oli juutidel juba olemas tegelikult. Eks FLIR usakatel pusis kah kiiresti selle valmis, aga on siiani sabas sörkija selles valdkonnas. Reklaamikisa on muidugi tohutu. Meenutab kohati idanaabri vastavat käitumist. 8)
Ma siin kusagil teemades olen rääkinud sellest nutifoni külge käivast juutide imeleiutisest nimega Therm-App. No seepeale sõimati mul nägu täis ja ,,asjatundjad,, ütlesid et puha saast. Ma jään endale kindlaks ja väidan, et see vidin on parem kui kümme aastat vana parim sõjatehnika. Ma olen oma pika elu jooksul saanud näppida väga veidrat ja kallist tehnikat, aga see therm-app on ilmselt üks meeldiv üllataja oma tehnilistes võimetes ja lahenduse elegantsuses.
Ma olen alati ja igalpool siin rõhutanud, et te võite omada mida iganes peale aatomipommi, aga kui te ei näe pimedas, siis on hapu.
Asjad arenevad muidugi edasi ja nägemisabi üritatakse laiendada. UV lähedased spektriosad on kättesaadavad juba praegu ja kaugel ei ole see aeg, kus taskuseade või püssisihik näitab asju mille nägemiseks on hetkel tarvis autotäit tehnikat. 8)
P.S. Inimene saab 95 prosse infot ümbritsevast maailmast silmade kaudu.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas vk1 »

Hydrazine kirjutas:Noh jah, ega ma ei tea, kuhu asi on arenenud, aga algsed Phalanx kahurisüsteemid oma juhimisega olid minu mälu järgi CIWS süsteemid, et laevakaitse, mitte õhutõrje jaoks mõeldud. Et võtta maha lähenevaid tiibrakette jms asja, mis tuli suhteliselt piki horisonti, kas seda aparatuuri automaatika suutis või mehhaanika võimaldas üldse taevasse keerata iga nurga alla? Areng ju käib kogu aeg edasi, äkki nüüd suudabki. PSY-1 tüüpi AESA LPI rdaritega korvetti võib kõik see edasiarenduste tüüp tegelikult kaitsa vist iga lendava jublaka vastu päris hästi, objekt kaugelt ekraanil ja tina tuleb Phalanx tüüpi relvast nagu traati torust. Ega sealpool insenerid ka lollid pole, ikka hoolega mõeldakse, et kuidas ise ellu jääda.

Phalanxi kõlblikkus millegi tõsisema, nagu laevatõrjeraketi alla laskmiseks, on küsimärgi all juba üle 20 aasta*, mistõttu on ameeriklased ja sakslased koostöös juba ammu valmis saanud RAM-i nimelise õt-seadme. https://en.wikipedia.org/wiki/RIM-116_R ... me_Missile

senini on see phalanx oma automaatikaga parajalt peavalu põhjustanud
Incidents
Drone exercise catastrophic accidents

On 10 February 1983, the USS Antrim was conducting a live-fire exercise off the East Coast of the United States using the Phalanx against a target drone. Although the drone was successfully engaged at close range, the target debris bounced off the sea surface and struck the ship. This caused significant damage and fire from the drone's residual fuel, which also killed a civilian instructor aboard this ship.[16][17]

On 11 October 1989, the USS El Paso was conducting a live-fire exercise off the East Coast of the United States using the Phalanx against a target drone. The drone was successfully engaged, but as the drone fell to the sea, the CIWS re-engaged it as a continued threat to the El Paso. Rounds from the Phalanx struck the bridge of the USS Iwo Jima, killing one officer and injuring a petty officer.[18]
Iraqi missile attack in 1991 Gulf War

On 25 February 1991, during the first Gulf War, the Phalanx-equipped frigate USS Jarrett was a few miles from the US battleship USS Missouri and the British destroyer HMS Gloucester. The ships were attacked by an Iraqi Silkworm missile (often referred to as the Seersucker), at which time the Missouri fired its SRBOC chaff. The Phalanx system on Jarrett, operating in the automatic target-acquisition mode, fixed on Missouri's chaff, releasing a burst of rounds. From this burst, four rounds hit Missouri which was two to three miles (about 5 km) from Jarrett at the time. There were no injuries.[19] A Sea Dart missile was then launched from Gloucester in a 'tail end' engagement; destroying the Iraqi missile as it passed between Gloucester and Missouri, achieving the first successful engagement of a missile by a missile during combat at sea.
JMSDF mounted Phalanx CIWS
Accidental downing of US aircraft by the Japanese destroyer Yūgiri

On 4 June 1996, a Japanese Phalanx accidentally shot down a US A-6 Intruder from the USS Independence that was towing a radar target during gunnery exercises about 1,500 miles west of the main Hawaiian island of Oahu. A Phalanx aboard the Asagiri class destroyer Yūgiri locked onto the Intruder instead of the target. Both pilots ejected safely.[20] A post-accident investigation concluded that the Yūgiri's gunnery officer gave the order to fire before the A-6 was out of the CIWS engagement envelope.
* moon liiga nõrk, laskekaugus liiga väike, et vältida raketitükkide juba puhtast inertsist edasilendu ja sihtmärgi tabamist-purustuste põhjustamist.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas Kulibin »

Siis sul peab ikka Armata sugune papjemasheest apastraat olema, mida mingid pudenevad jupid kahjustada võiks. 8)
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: 4 toruline õhutõrjekahur

Postitus Postitas Kapten Trumm »

https://www.youtube.com/watch?v=ZuZ2njWOoM8

Süüria miskid bojevikud üritavad pikapi kastis Sergeiga lennukit tabada.
Rõhk sõnal "üritavad".
Sellise relva kõikumisega võib möödalask 1 km peal olla juba 50 meetrit.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist