Saapad

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
ArdiS
Liige
Postitusi: 178
Liitunud: 07 Veebr, 2015 11:30
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas ArdiS »

TALUPOEG TALUJA kirjutas:Hommikut!
Praeguseks olen käinud nii nende altpoolt kummeeritud variandiga kui ka nende linnavariantidega pool aastat ringi. Hetkel kasutan vildist taldu mis on ühelt poolt PVA liimiga immutatud...... kui ei immuta siis läheb tald jala alla kahekorra saabast jalga ajades....ja see mulle ei meeldi..... Isegi praegu 20 kraadise ilmaga ei ole minul jalad veel külmetama hakanud. Jalas on paksemat sorti niidisokk. Ei ole kuskil võsas passinud vaid pidevalt liikunud ja omi asju ajanud. Seega olen asjaga väga rahul. Hinna ja kvaliteedi suhe on hästi paigas. :D

ps. Õnnestus saada ka Merilõvi suur potsik kätte. Olen määrinud päris mitmeid kordi ja on näha ka,et vedel kaob naha vahele kenasti ära.... Igal juhul tasub osta suurem potsik määret,sest isegi minu kehva matemaatika ja sisetunne ütleb,et tuubis on kallim. Ja totsikusse annab ka midagi pärast panna :mrgreen:
Olen ka kasutanud neid kummeeritud saapaid pool aastat, pea igapäevaselt. Algselt olid ka täitsa veekindlad paarikümne sendises vees. Praegu peale 8 tunnist päeva lumesupis tuleb niiskunud sokid kuivama panna. Aga igatahes on nad oma hinda väärt.
Ukraina sõjväelased helistavad Zelenskile: Härra president, teie käsk on täidetud. Kreml on vabastatud.
Zelenski: Krimm, ma ütlesin, et Krimm on vaja vabastada.
sannaman
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 17 Juun, 2008 7:50
Asukoht: EU
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas sannaman »

ArdiS kirjutas:...Praegu peale 8 tunnist päeva lumesupis tuleb niiskunud sokid kuivama panna...
Praegast rahuaeg. Äkki õnnestub pesumasinasse visata...aegajalt või nii? :mrgreen:
"(●̪●)"
TALUPOEG TALUJA
Liige
Postitusi: 277
Liitunud: 12 Jaan, 2014 18:11
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Nüüd peale karmi talve... on märgata esimesi lagunemise tundemärke.... :mrgreen:
Nimelt ühel paaril mis on alt kummist..... on jäänud tagant kontsa juurest üks töö tegemata.... nimelt on see aas millest saab nööri läbi ajada ja ka jalga sikutades kinni võtta..... see aas on tehtud lühike,ehk ei ulatu kannani välja nagu teistel.... ja selle all on jakukoht mis läheb liimist lahti. Teistel variantidel sellist jama pole olnud,seal on kohe see riba õmmeldud tallani välja. Viisin saapad kingissepa juurde... Lubati paik peale panna. Muud häda siiani pole olnud. Teised variandid peavad kenasti hetkel vastu. Ja isegi katkise kontsa kaudu ei tulnud vesi sisse..... ja jalad on jätkuvalt kuivad.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas kalleb »

tea kas kümneka eest saad kingsepa teenuste eest tasutud- võibolla oleks mõistlikum olnud minu poolt veel pool tosinat paari kaasa viia olnud :wall:
TALUPOEG TALUJA
Liige
Postitusi: 277
Liitunud: 12 Jaan, 2014 18:11
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

kalleb kirjutas:tea kas kümneka eest saad kingsepa teenuste eest tasutud- võibolla oleks mõistlikum olnud minu poolt veel pool tosinat paari kaasa viia olnud :wall:
8€.... polnud kahju,sest asi oli seda väärt. Kuradima head saapad on. Sissetöötand jne.
Praegu üritan ühte uut paari sisse töötada... kanged sunnikud veel. Aga ma neile näitan! :mrgreen: Sõkun neid seni kuni jõuan.....
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Küsimus saabaste kohta

Postitus Postitas kalleb »

pead ilmselt rohkelt viina kasutama , nii sisemiselt kui ka välimiselt

Tule vii ka mõni telk ja militaarbassein kaasa :D
sorvvo
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 12 Okt, 2012 13:13
Kontakt:

Taktikalised kingad/ tossud?

Postitus Postitas sorvvo »

Kas keegi oskab soovitada häid musta värvi nn taktikalisi kingi/ tosse mis sobiksid politseitööks linnatingimustes? Ise olen vaadanud 5.11 Recon Trainer üleni musti jalanõusid, kuid äkki on olemas ka muid variante?
Püksisääred saabastes on küll nö ülbe ja ka praktiline käia aga mugavus maksab suvel rohkem kui miski muu... Päris tavalised kingad/madalad saapad mida vormielemendina jagatakse on koledad ja ebamugavad.

On kellelgi kogemusi või ideid?
seiklus
Liige
Postitusi: 1534
Liitunud: 20 Veebr, 2005 21:04
Kontakt:

Re: Taktikalised kingad/ tossud?

Postitus Postitas seiklus »

Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Taktikalised kingad/ tossud?

Postitus Postitas ruger »

Kas just taktikalised aga samasse kanti sobivad Haix Airpower P1 suurus 47(UK-12) pakkuda. Endal jalg pikkuses 290mm ja jalga ei lähe. Seega sobimas suurusele 45 või 45,5. Kingad pakendis ja siltidega-korraks jalga proovitud(ei läinud) ja seisma jäänud. Analoogsed nagu pildil. Paku hinda, kui huvi.
Pilt
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
sorvvo
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 12 Okt, 2012 13:13
Kontakt:

Re: Taktikalised kingad/ tossud?

Postitus Postitas sorvvo »

Haix tooted millegipärast ei sobi minu jalakujuga- eranditult kõik mida proovinud olen ahistavad jalga meeletult isegi kui liiga suur number võtta. Jalavõlv kõrge mul vms. Ja nii massiivseid ei tahaks ka- kregemaid ja mugavamaid, samas mitte päris tenniseid :-)
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Taktikalised kingad/ tossud?

Postitus Postitas ruger »

Täpselt sama probleem oli endalgi. Liiga kitsas pealt oli ja selle tõttu jalga ei läinud. Eestlase jalg pole Haixi jaoks konstrueeritud... :roll:
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
KristjanPa
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 05 Okt, 2014 21:22
Kontakt:

Re: Taktikalised kingad/ tossud?

Postitus Postitas KristjanPa »

Aga miks mitte vaadata Salomoni,Merell jne tootjate GTX seeria saapaid?
Hind sama või isegi odavama.
Enamasti mugavamad ja kergemad kui mis iganes "taktikalised" saapad
Minu 5 senti
Kasutaja avatar
sõjamees
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 15 Mär, 2010 18:28
Kontakt:

Kõrbesaabastele sisetallad

Postitus Postitas sõjamees »

Oleks vaja Alpina kõrbesaabastele sisetaldu, kes teab kus müüakse oleks abiks.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

poed eestis mis müüvad teatud saapaid

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Otsin selliseid saapaid, just selles värvis. USA poed ei taha siia toimetada naljalt. Ja isegi kui mõne leian, mis toimetab tahaksin ma enne proovida seda mudelit kui hakata jamama tagastamise/vahetamisega üle ookeani.
http://uspatriottactical.com/oakley-si- ... oots-sage/

Küsimus on siis millised poed Eestis müüvaid neid 'light assault boots' saapaid, kui üldse. Sest ma ei leia ühtegi. Ma ei eeldagi, et sama värvi siin leidub sest see peaks olema paar kuud vana mudel. Reorgi ja Sõdurikodu vaatasin - pole.
edit: Helsinki ümbrus sobiks ka häda pärast

Kui keegi teab teist enam-vähem samade omadustega saabast siis soovitused on teretulnud.
Viimati muutis Kasutajanimi, 27 Sept, 2016 13:50, muudetud 2 korda kokku.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: poed eestis mis müüvad teatud saapaid

Postitus Postitas herman30 »

Soomes on olemas üks paar suurus 43. https://varuste.net/varastossa.php?_id=63212
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist