Suur auhind !!!

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Lemet »

Seersant Steiner kirjutas:mul pole vist mõtet tuua sest naguniigi ma ei saa midagi isegi lohutusauhinda mis iganes see ka poleks ! olen nimelt toonud kaks aasta järjest ja ei ole mainitud mind et tegin midagi ja nägin vaeva
Seersantpoiss, elu ongi karm, aga ebaõiglane...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Seersant Steiner kirjutas:
Seersant Steiner kirjutas:mul pole vist mõtet tuua sest naguniigi ma ei saa midagi isegi lohutusauhinda mis iganes see ka poleks ! olen nimelt toonud kaks aasta järjest ja ei ole mainitud mind et tegin midagi ja nägin vaeva



Tead sinu suhtumine ajab kergelt öeldes südame läikima... ja mitte esimest korda kahjuks! Võin sulle kinnitada, et kui oled vaid saamapeal väljas, peadki tihti pettuma. Lisaks on mul hästi meeles mõnedki sinu "tänulikkuse" avaldused ja "viisakused", kui sulle on antud auhind ja tunnustatud hea töö eest (ühe tegin sulle omast taskust Suure auhinna autasustamisel, kui mäletad), aga oh õnnetust, see polnud see mida ootasid ja rõõmu asemel oli nima vingus ja isegi väikest tänu ei tulnud. Sellised asjad jäävad meelde ja panevad ka suhtumise paika, vähmalt minu osas on see nii.

Mul on selle kümne aasta kohta täpselt 10 tööd ja nened kohta vaid üks kinnitus karikal ja mitmelgi korral pole tulnud ka lohtusauhinda. Mida soovitad teha.. otsin jupi nööri või? Krt võta end kokku, tee mudeleid, tunne rõõmu ja näita teistele. Hea tuju ja oma tasemel tehtud mudelite eest saad alati kiita. Nurina ja sapi pritsimise eest saad ka samaga vastu, sry nii see peabki olema.

Lisaks luba mul tsiteerida sind ennast selles teemas

Seersant Steiner kirjutas:mina vääriksin parima soperdise auhinna :mrgreen:

sellise tekstiga saadki seda, mida külvad.
Kui võtad minu teksti nüüd nagu mõtlev inimene, saad ehk midagi muuta, kui ei siis jaurad edasi ja midagi ei muutu. Valik on sinu.

Kk
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Seersant Steiner »

ma vabandan ja kalle niipea kui ma saan maksan sulle kinni selle mis sa oma taskust andsid ja mis puudutab seda raamatud siis selle eest ma olen tegelt tänulik küll ja miks ma siis vingusin kuna ma oleks nüüd kui ma oleks osa võtnud oleks tahtnud saada seda teist osa! swst see mulle meeldib ja ma olen poes teda lugenud
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Naljamees, mida sa siin ikka maksad, see oligi sulle tookord väike meene minu poolt, et korraliku töö valmis tegid..

Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Jättes kõrvale nüüd kevadised emotsioonid ja muu toreda tooks välja kuiva statistikat :)

ennelõunasel ajal kui sai kiirelt kohal käidud jäi maha selline seis :

Lennukeid oli 3 , soomust 4
mõõtkavad 1:35 1; 1:48 3 ; 1:72 3

Nii et on mida vaadata ja kui aus olla siis läbi aegade vaat et suurima osavõtjate arvuga näitus :) Mis iseenesest on tore!

Poodi lubati kuueni isegi lahti hoida, nii et hilinejad veel jõuavad ilusasti. Kiiremad mehed teeks ilmselt karbi praegu lahti ja jõuaks ka... näpuga ei näita :)

Tervitades
Levar

Special to seersant, ega muidu teada ei saa kui käkerdis või mitte sul mudel välja tuli kui ei osale. Nii lihtne see ongi. Mäletamist mööda oli sul magister täitsa kompu. Ja kui aus olla siis auhinna pärast ilmselt enamus siiski ei osale... pigem tegemise ja näitamiserõõm.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Unustasin öelda traditsioonilise lause, lugupeetud žüriil ei saa kerge olema :)
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Lõpuks ka žürii poolt tööd üle vaadatud. Nendega tutvumisel tuvastasime järgmist. Seekord oli konkursile esitatud kuus tööd, mis siinjärel siis saavad kõik üles loetud. Ärge tööde järjestusest suurt tarkust otsige, need on reastatud vastavalt paiknemisele riiulis, vasakult paremale :P

Gourdou Leseurre GL 22, Eesti "77", mõõtkava 1:72 - kalle
Focke-Wulf 189A, 4.(H)/31 Rakveres 1944, mõõtkava 1:48 - FW Anton
Po-2, Tasuja nimeline üksik öine pommituslennuväe eskadrill nr. 87, mõõtkava 1:48 - Mercurius
Arsenal-Crossley M 27/28 soomusauto, nr. 141, mõõtkava 1:35 - peaks vist kirjutama "tundmatu autor", sest lehe peale oli autor tagasihoidlikusest nime kirjutamata jätnud. Aga kõik nagunii teavad, et fossiil
Renault FT-17 tankid manöövritel, Eesti nr 60 ja 61, mõõtkava 1:72 - Joss Metsast
Pz.Kpfw. VI Ausf. E, sPzAbt 502 nr 213 Otto Cariuse masin Narva lahingute ajal 1944, mõõtkava 1:48 - Mercurius

Joss Metsast kirjutas:Unustasin öelda traditsioonilise lause, lugupeetud žüriil ei saa kerge olema :)
Nomaeitea, ega siis elu ei peagi kerge olema. Aga vähemasti oli meil lõbus. Ja mitte meil üksi, pealtvaatajatel ka...

Siin on soovitud, et žürii võiks oma tööst vähe rohkem avalikustada. Ma pärast hindamist koju minne mõtlesin, et kuidas seda protsessi siis paremini kirjeldada. Tundus ainus hea võimalus olevat, et seda tuleks filmida. Äkki järgmine kord teeb ära.

Aga seekord saab žürii töö tulemustest teada järgmisel kolmapäeval kell 1730 samas Kullo poes. Ja pärast seda ehk kirjutaks veidi lähemalt seekordsest hindamisprotsessist ka.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Asi edeneb :)
Aga kuna mina olen olnud selle hindajate teema taga ka üsna palju, siis maniks mõne asja üle. Ma arvan, et zürii filmimine pole väga vajalik. Ega ka mujal maailmas osalejad päris täpselt ei tea, kuidas need otsused sünnivad ja see polegi täpselt vaja teada. Mida mina oleks tahtnud on vaid see, et zürii kooseis oleks teada. Oleks nt. lihtsalt huvitav teada millise (mudeli) taustaga inimesed töid hindavad.
Vaid eelmine aasta oleks huvitav olnud teada, millega täpselmalt mu töö esikohale alla jäi, aga see on nüüd juba ajalugu ja las see olla.

Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Hmm, see film oleks küll päris vahva vaadata kuidas suured inimesed pisikeste asjade kallal mõõdulintidega/kalkulaatoritega sahmivad , patakas fotosi ja jooniseid igal pool vedelemas :)

Küll aga tekib oht "paljastatud" žüriiliikmetele nii meelehea kui muu mõjutuse osas... sestap peaks siiski saladust hoidma ja pisikese maskeeringuga tegelema. Midagi lihtsat, kas klu kluxi klanni stiilis müts, või lihtsalt paberkott kahe silmaauguga 8-)

Vahva igastahes ja kolmapäeval näeme.
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Seersant Steiner »

Mulle igatahes meeldis köige rohkem Urmase ja Jossi tööd! Vöitjale teen väikese karastava kingituse!
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Hertsog »

Midagi lihtsat, kas klu kluxi klanni stiilis müts,
meenus vana hea "sinu jaoks on see karneval, n...." :D
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas scout22b »

Sai kah töid uurimas käidud. Väga vinged olid.
Fortes fortuna adjuvat
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kaugelt-nurga meestele paneme siis selle korra auhinnad ka kiirelt kirja.

Suur auhind:
Renault FT-17 tankid manöövritel, Eesti nr 60 ja 61, mõõtkava 1:72 - Joss Metsast

Lohutusauhinnad:
Gourdou Leseurre GL 22, Eesti "77", mõõtkava 1:72 - kalle
Po-2, Tasuja nimeline üksik öine pommituslennuväe eskadrill nr. 87, mõõtkava 1:48 - Mercurius
Arsenal-Crossley M 27/28 soomusauto, nr. 141, mõõtkava 1:35 - fossiil

Lubatud pikem jutt seekordsest hindamisest jääb siiski homseks, sest jalgpall hakkas juba peale...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kirjutaks siis paar sõna.

Eespool küsiti, et mis on žürii taust. Et kas on ikka mudeliehitamise taustaga. On. Päris korraliku taustaga ikka, kõik peale minu. Minu isiklik kesine kogemus ei takista mul aga sugugi teisi kritiseerimast :mrgreen:

Visioonis vihjati ka sellele, kuidas žürii jooniste ja fotodega vehkleb. Peab tunnistama, et jooniseid pole ammu käigus olnud. Põhiliselt selle pärast, et ehitatud asjade jaoks ei ole tavaliselt neid kusagilt ka võtta. Fotod lähevad küll aeg-ajalt käiku, seda aga elektroonilisel kujul. Kui mõnda detaili vaja üle kontrollida.

Seekordsest hindamisest. Seoses suure hulga ning väga ühtlasel tasemel tehtud töödega käis meil seekord hindamine teistpidi. Kui tavaliselt oleme kõigepealt valinud välja võitja ja siis arutanud ülejäänud auhindade jagunemist, siis seekord valisime esimestena välja neli, kes pääsevad n.ö. finaali, ehk auhindadele. Välise eksperdi abil sai see protsess isegi formaliseeritud. Võetud kolm kriteeriumi, igas kriteeriumis said mudelid omavahel järjestatud (kui järjestada ei saanud, siis võrdsed mudelid said võrdselt punkte) ja nii mudeleid lennuki ja soomuse klassis eraldi hinnatud.

Kriteeriumiteks olid skaala (väiksemas mõõtkavas mudelid said siis rohkem punkte), töö keerukus (et kui palju ise oli tehtud tööd karbis olnule lisaks), tehtud töö puhtus, korrektsus, vastavus võimalikule tegelikusele (siin kategoorias läksid arvesse nii liimiplekid, kui selgelt näha jäänud dekaalid. Samuti see, kui eraldusmärkide sinine näiteks erines dekaalidel ja värvitul jms...). Mõlemas kategoorias selgus kaks tugevamat, kes kogusid kas võrdselt, või peaaegu võrdselt punkte, ning siis kolmas, kes sai juba jupp maad vähem. Žürii hingas kooris esimest korda kergendatult - puhhh!!!!

Siis jäi veel üks väike samm edasi - suur auhind ära otsustada. Siin ei läinud enam arvesse esimese vooru punktid. Kõik algas puhtalt lehelt, aga vähemalt 50% osas oli žürii endiselt täiesti ühel meelel - kaks tööd, millede vahel valimiseks läks, olid Jossi Renault tankid ja fossiili Arsenali soomusauto. Ja seal oli valiku tegemine juba oluliselt keerulisem. Vahepeal me juba tõstsime tankid aluse pealt ka maha (oli isegi selline mõte, et "lõhuks" ka grupi tükkideks, nagu paari aasta eest Spitfire'i mehed tegid :twisted: ). Aga ka ilma aluseta olid tankid igati OK, ja isegi ütleks, et ega see üksluine muru ja paar roomikujälge väga palju nüüd ka juurde ei andnud. Peale selle, et oli mugavam kapist välja võtta (veel oli idee, et peaks alused kohustuslikuks tegema, et žürii mudeleid ära ei lõhuks :P ). Siis käis arutelu selle üle, et kui palju tuleks ikka arvestada seda ise tegemise osa, ja kuidas me saame seda arvestada, kui me tegelikult ühe mehe mudelite kohta seda lihtsalt ei tea. jne...

Nagu juba mainisin, see oli üsna naljakas olnud. Vähemalt pealtvaatajatele.

Nii et kui tavaliselt olen ma saanud žürii hindamistulemuse kohta öelda, et see on olnud üksmeelne, siis seekord jagunesid hääled 2:1. Kusjuures mina ise ka väga pikalt kõhklesin. Ja kusjuures ka fossiili mudeli poolt hääletanud žürii liige ei vaidlustanud lõppotsust, ning tunnistas, et tema ka kõhkles päris pikalt.

Aga Suur Auhind on ainult 1!
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Suured tänud kõigepealt, edasi olem natike nõutu. Eelkõige oli plaan teistele ja eriti just fossiili Arsenalile konkurentsi pakkuda. Aga juhtus nii et ei oskagi kohe kosta. :)

Mudelist ka , tegemist on hiina suhteliselt uue tulija flyhawki plastikuga. Peab ütlema et super. Mingi ülevaate saab näiteks siit:
http://www.themodellingnews.com/2014/10 ... re-in.html
Eesti masinaid tehes tuli kuvalda eemaldada, no ei näinud ühelgil fotol kuvaldat ja nipet näpet veel. Osa neete tuli ka asendada, archeri raudteevaguni neediribad olid abiks. Originaalid polnud paaris kohas näha, võibolla ka valu viga. Kett pärineb kunsti ja hobi poest rokka keskusest, värvidena kasutasin kiiruse huvides osaliselt ka aerosoole , rohelise segasin ise humbrolist ja revellist. Ajanappus oli tegelikult suhteliselt läbiv teema, tavaliselt 3 nädalaga mudelit valmis ei saa..

Ja miks neid kaks oli, no seletus ülilihtne : pakis oli 2 tanki, alguses arvasin et üks läheb aia taha aga võta näpust... sai massiga peale lennata :)

Aga vahemärkusena peab mainima et žürii tabas selle aluse mõtte täiesti ära, ilma oli igavene rist ja viletsus neid tõsta.

Tervitades
Levar
PS. Järgmiseks aastaks käin veksli välja et tuleb 48-nda mõõtkava moosiriiul...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 5 külalist