Uno Laht: "mina vägivalda ei kasutanud"

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta

Mida teha selliste meestega?

Hääletus lõppes 27 Apr, 2006 18:54

anname medali
5
11%
midagi vaja ette võtta
41
89%
 
Hääli kokku: 46

sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Uno Laht: "mina vägivalda ei kasutanud"

Postitus Postitas sturmkommando »

http://paavo.estscen.net/2005/02/tiivutud-kured.php

Varsti on meie poeedil, Uno Lahel, sünnipäev.
(sünd 30.IV 1924, Valgas)
http://derjava.pskov.ru/publ/1974/

Oled sa kunagi tähele pannud?
-Pakane alles käib külmade kannul,
öösiti tuisud veel ulavad.
Ent juba urbsete hangede harjult
langevad lumele roosakad varjud.
Millest see tuleb, et isegi varjud
lühemaks päev-päevalt sulavad

Uno Laht
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Eks see ole "Opositsioon" vabadusvõitlejatele. Medalil ikka kaks külge.
Kes ajas Leningradi oblastis partisane taga - kes jälle Eestis metsavendi.
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Uno Laht: "mina vägivalda ei kasutanud"

Lugenud endiste metsavendade memuaare, kelle lähigusugulastel, naistel ning alaelistel neidudel, antifašist-luuletaja isiklike rusikatega hambaid välja tagus.
Tõeline kangelane .... :?
TÕDEONAJATÜTAR
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Vot see on mees! Ei karda rääkida ajaloost mis ei meeldi eestlastele. Oli mis oli. Rõve mahalaskmised. Ja mina usun, et omakaitse tegi oma veritöö. Aga teisel küljel. See oli Законы военного времени.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Vot see on mees! Ei karda rääkida ajaloost mis ei meeldi eestlastele.
Oleg on võitluskaaslase leidnud 8) Tunnen juba kõrbelõhna, varsti läheb andmiseks :wink:
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Oleg A:
hakkame ikka algusest pihta:
EV oli seaduslik riik demokraatliku riigikorraga.
ENSV aga ebaseaduslik võõrvõimude poolt loodud monstrum, kus inimeste õigused olematud.

Töölised, kellele seda riiki justkui ehitati, said ENSV-s 3-4 x vähem palka kui EV ajal.

Poodides nappis kauppa.
Mida naeruväärse palga eest nüüd soetada võiski, oli tihtipeale küsitava väärtusega.

Meditsiini tase langes hirmuäratava kiirusega.
Korraga nappis ka arste ja allesolevadki olid tihtilugu kaheldava kvalifikatsiooniga.

Töökoha vahetus muutus praktiliselt võimatuks.
Olmetingimused töökohtadel muutusid katastroofilisteks - keegi ei hoolinud enam puhtusest ega ohutusest.

Terves riigis lokkas punaametnike omavoli.
Repressioonide alla ei sattunud kaugeltki mitte ainult 'buržuid', vaid paljud tavalised talumehed-töölised kaotasid viimsegi varanduse, vabaduse ja nii mõnigi ka oma elu.

Mida kaitses siis too kartmatu mees U.Laht?
Omavoli, hullumeelset elukorraldust, mahalaskmisi & vangistamisi, madalaid palku jne jne.
Peale sõda piinas vapper antifašist hoolsalt tsiviilelanikkonda, sh naisi ja lapsi.
Nüüd aga väidab, et ei kasutanud vägivalda...
Nii et tõesti - väärt mehe ja tõelise kangelase oled endale iidoliks leidnud....
TÕDEONAJATÜTAR
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

Läkski andmiseks.

Muuseas, Oleg, Законы военного времени. - Kus oli sõja aeg?
Olaf Tammarki võttis Laht kinni 8. dets '45. Ajaloohuvilisena
mäletad sa kindlasti millal sõda lõppes võiduka Punaarmee jaoks.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Vot see on mees! Ei karda rääkida ajaloost mis ei meeldi eestlastele. Oli mis oli. Rõve mahalaskmised.
Kas üritad väita, et Eesti on oma ajalugu võltsinud? Kui jah, too näiteid :!:

Aga kui oled nii võltsingute paljastamise huviline, siis soovitan sul siiralt seada sammud Venemaale, kus tõest pole alles suurt miskit.

Uno Lahe sugused peaks istuma vanglates, see näitaks Meie hinnangut kommunismile ja tema "elutööle". Paraku aga sellised mõrvarid jalutavad suures südamerahus ringi ja solgivad tõde. See, et ta on vana mees, ei peaks südant herdeks tegema, arvestades ta tegusid. Ei tema andestanud tollal süütutele lastele, naistele, ega vanuritele. Pealegi on sele mehe kohta ju tõendusmateriale küllaga. :evil:
Viimati muutis Wiking, 29 Mär, 2006 11:31, muudetud 1 kord kokku.
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Jaah härrased. Kõikidel on oma point of view. Jah mina ei hakka midagi tõestada teistele siin (eriti WINKINGILE) , ja palun teid ka ära pinnata mind. Sest mina tean, mis on teie jaoks on õige.

Ausalt öeldes, miks käitus Härra U.Laht niimoodi... mitte keeegi siin XXI sjandil ei saa teada :)

Fantaasiaga teil on kõik on korras - minu kaaslane ja iidol on U.Laht :D Loll jutt.

Mina austan seda inimest ainult sellest, et teda ei karta rääkida tõelisest fashismist. Mahalaskmisest, koonduslagridest, kus mõrvarid olidki eestlased. Mina saan aru, et teile seda ei meeldi. Aga ajalugu ei saa muutuda. Oli mis oli.

PS. Sõda ei lõppenud 9 mail 1945 aastal. Kui inimesed relvadega oli metsas töllanud.

PS1. Milleks üldse see küsitlus tehtud on?
Viimati muutis Oleg A, 29 Mär, 2006 11:44, muudetud 1 kord kokku.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Mina austan seda inimest ainult sellest, et teda ei karta rääkida tõelisest fashismist. Mahalaskmisest, koonduslagridest, kus mõrvarid olidki eestlased
Seda on näha jah, et eestlased sulle ei meeldi ja kõik, mis on negatiivne pakub sulle rõõmu, ning selle võimendamine on sulle suureks rõõmuks.

Kuid peab jälle sind kurvastama, saksa poolel võidelnud eestlaste, mahalaskmistel osalemine pole kuidagi tõendatud. Pigem teenib see idanaabri propaganda huve. Sada korda seda juba siin räägitud ka.
Kommunismi jüngrid muidugi on omaette teema, sinna sattusidki suuremalt osalt tolgused va vägisi mobiliseeritud. Kommunism kui nähtus oligi mõeldud ainult tolgustele, inteligents e haritlaskond ei kuulunud sinna nähtusesse, nemad mõrvati esimeste seas.

Ja muideks üks huvitav fakt: "1990. aastal algas Lenini monumentide ärakoristamine Euroopas - Ungaris, Poolas, Gruusias, Baltikumis ja mujal. Nõukogude Liidu esimene ja viimane president Mihhail Gorbatšov oli sunnitud sekkuma - 14. oktoobri 1990 dekreediga keelas ta Lenini kujude ja teiste kommunismi mälestiste hävitamise. Gorbatšovi käsituses ei sobinud Lenini monumentide ümerlükkamine kokku respektiga isamaa ajaloo vastu,.." (tsitaat Jüri Lina raamatust "Skorpioni märgi all" lk.150. )
Seda käsku täidetakse paistab, et ka tänapäeva vabas Eesti Vabariigis, mille juhtkond ikka veel teenib kõrvalasuvat derzaavat. Lähtunuks me 90ndatest saadik vaid enda ajaloost, poleks praegu siin igatsugu ilkujaid, kes ideaalselt saades aru, et neid justkui "si''a pilpapeal hoitakse" järjest omi nõudmisi suurendavad.
Milline skandaal pisiksest haakristiga kõrvarõngast, pealegi veel Eestimaa ajaloo pühade sübolite hulka kuuluvast sümbolist. See, et seda sümbolit kasutasid mõnikümmend aastat ka natsionaalsotsialistid, ei muuda selle tähendust Meie rahvale ja kultuurile. Aga, et igas linnas on viisnurki ja sirpe ja vasaraid sisaldavaid monumente küllaga, mis kuidagi pole seotud Meie kultuuri ja traditsioonidega, sellest ajakirjandus vaikib. Tublid orjad :!:
Viimati muutis Wiking, 29 Mär, 2006 12:03, muudetud 2 korda kokku.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Wiking Kirjutas:
Kas üritad väita, et Eesti on oma ajalugu võltsinud? Kui jah, too näiteid

Rahu nüüd, rahu armas sõber.

Võltsimine on liiga ränk sõna - mis pealegi viitab seisukohale, et on üks ja õige ajalookäsitlus ja ülejäänud on kõik valed ja tuleb ära keelata.
Ütleme siis, et Eestis on kombeks ajalugu tõlgendada nii nagu see parasjagu kasulik on.

Hr Laht on paljude sündmuste isiklik tunnistaja ja võitleb aktiivselt kaitstes oma seisukohti.
Ka teise poole mehed on oma memuaare kirjutanud mis selles imelikku ja "vabadusvõitleja" tiitlile on tahtjaid oi-oi kui palju.

On seisukoht ja on vastuväide - palju erinevat materjali.
Ma leian, et see ongi ajalugu, meie kõigi omand ja rikkus.


P.S
Kuid peab jälle sind kurvastama, eestlased saksa pool pole tõendatud üheski mahalaskmises osalenet.
Sa uuri seda Tartu tankikraavi ja Kalevi - Liiva lugu.
Viimati muutis Karuke, 29 Mär, 2006 11:57, muudetud 1 kord kokku.
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Oleg A kirjutas: Mina austan seda inimest ainult sellest, et teda ei karta rääkida tõelisest fashismist. Mahalaskmisest, koonduslagridest, kus mõrvarid olidki eestlased.
Mina saan aru, et teile seda ei meeldi. Aga ajalugu ei saa muutuda.
Ühesõnaga, tõeline vabaduslaulik, a la V.Hara? :lol:

Oleg A, väike soovitus:
kui hästi oma telekat krutid, leiad säält ühe toreda kanali 'Belarusj TV'
Vaata ja naudi, kõik on sääl hea ja ilus:
valgevenelaste töövõidud vs kapitalimaailma allakäik;
fašistide metsikused vs kangelaslikud partisanid;
alatute valgekaartlaste mahhinatsioonid vs ausate ja toredate bolševike püüdlused rajada õiglaslik ühiskond;
ms ka eestlaste salasepitsused-urgitsemised Valgevene rahvavabariigi vastu näed säält kohe ära... :wink:
TÕDEONAJATÜTAR
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Mina juba vastasin selles teemas. ^)
Gorbatshov, Kommunism, Lenin ^) :lol:
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Mõnede idarahva esindajate arvates on eestlased ikka tõelised fashistid - see pole kellelegi uudiseks.Muidugi saab ajalugu vaadata ka nii,et idast meile ainult õnne ja heaolu toodi ja mõnele see kohe väga meeldib..Lahe sugused võivad siin tõesti tähtsa näoga ringi jalutada - ei ole enam endine Eesti Vabariik,kus kommunistid türmi pisteti,praeguses riigis pannakse teised lausa valitsuse etteotsa.
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Hr. Sollmann kirjutas: Oleg A, väike soovitus:
kui hästi oma telekat krutid, leiad säält ühe toreda kanali 'Belarusj TV'

:wink:
Jah see on tore TV. :lol: Mina saan aru, eto see on nagu NSVL-is. Noh mis teha, et riigivõim on selline. Jah see ei tähenda, et see on halb või hea. See on lihtsalt fakt 8)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist