Mingi uus film muinasajast

Muistsed linnused, keskaegsed kindlused, kõik sõjad ja lahingud. Mis iganes leidis aset enne XX sajandit...
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1231
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Sel filmil pole tegeliku ajalooga mingit pistmist

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Aga su areng, Lembetukene on olnud võimas.
42 postituse lõpuks jõudsid püha tõeni: Sel filmil pole tegeliku ajalooga mingit pistmist.
Korda nüüd veel kõva häälega, et kõik kuuleksid:
"Sel filmil pole tegeliku ajalooga mingit pistmist. Sel filmil pole tegeliku ajalooga mingit pistmist. SEL FILMIL POLE TEGELIKU AJALOOGA MINGIT PISTMIST.
Huh. Tubli, Lembetu. Istu. Viis.
Ja ole edaspidi hoolikam, sest üks õige avastus ei näita veel, et Su IQ oleks suurem, kui Su kinganumber. :roll:

PS: Mu perekonnanimi on Männard. Mitte Männart. Ja päris kindlasti pole ma Sulle seltsimees.
Aga selle meeldejätmine on Sulle ilmselgelt liiga keeruline ülesanne.
Nii et võid jätkata ka "sm.Männarti" ja "tola" ja "pajatsiga". Või tead, lase fantaasial vabalt lennata ja mõtle välja midagi päris uut ja põrutavat!
:lol:
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Aga ongi ju üsna kehvake see film? Millest niisugune lärm, ei saa ma aru.
------------8<--------------
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Tarmo Männard kirjutas:
Räägi meile veel nalja ja kunsti ja eestluse olemusest, Lembetukene
Ära siis nii ikka ka. Ta on meil küll pisut liiga enesekindel ja ei vaevu oma seisukohti kuigivõrd tõestama - kuid ka sinu ütlemistes tundub väga isikliku solvumist olema?
Inimene on tõsine muinasaja fanatt ja selge, et ta tunneb end puudutatuna.
Aga nii?
Ülereageering.
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1231
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

"Kehvake film"- nii arvad sina.
"Normaalne üliõpilaste tehtud naljafilm"- nii arvan mina.
Aga vaata nüüd, mida arvab Lembetu: :shock:

Tsiteerin:
"...antakse eestlastele üsna jõhkralt suhu ja taha paskvilli-laadse sibiga..."
"...naerad nende punnitusi iseendaga suguühtesse astuda..."
"...kuid kibedaks tuleb teha elu värdjatel..."
"... lakkusid jalgevahet"
"Ja kui seadus ei keelaks, lööks kogu selle tegijate pundi solvamise pärast mõõgaga maha."
"Ja mõnest teeks verekotka."
"...katsetaks...kui kaua peab inimene lõkkes vastu ..."
"Saksa vurfi värdjad..."
" Võtaks näiteks ja teeks filmi sinu emast kui litsist..."
"Kes sinu nn "huumorit" proovis, see tehti võimaluse korral kiiresti peajagu lühemaks."

Siit tuleb veel üht-teist isiklikult minu kohta.Tsiteerin:
"Pajats vist ei saa aru, mis eristab paskvilli absurdikomöödiast. Enesehinnang on aga tolal kõva..."

Noh ja kõige lõpuks.Tsiteerin:

"Loomulikult ei tegele ma solvamisega, rääkimata isiklikust solvangust" :lol:
Tsitaadi lõpp.

Nali ju selles, et kogu see haiglane tapahimu ja rahuldamata seksuaalsus, mis Lembetust kiirgab, sai alguse ühest võltsajaloolisest tudengifilmist! :P
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

Tarmo Männard kirjutas:Film ei ole tehtud läbustamise ja pullitegemise õhkkonnas rahategemise eesmärgil. Seda muidugi raske uskuda, aga filmi tehti töötegemise õhkkonnas ning enamus statiste ja näitlejaid tegi seda vaid söögi ja särgi eest. Ositi panid autorid välja isiklikku raha, et inimesed süüa saaks.
Seltsimees pajats, kahjuks....ee...õigemini õnneks tunnen ma osasid filmitegijaid ja ka osasid statiste. Mõnede nime taha võin märkida sõna "sõber", "hea tuttav". Niiet nende võimet pullitegemise õhkkonnas meie esivanemate üle ilkudes ning paskvilli aretades või siis mitte ilkudes ja aretades, raha teha jätan siiski enda hinnata.

Seda on muidugi raske uskuda, et hulk inimesi -statiste- võimaluse eest end sigalakkutäis juua ja läbustada (loe: puhata) ka raha tahavad ja ega me mõlemad seda vist ei loodagi.

Ja ega me sinuga ei kahtlegi, et filmitegijad käisid seal Soontaganas loomas kõrget kultuuri, millest lihtinimene aru ei saa. Inimestel on lihtsalt mõned kõhklused sellega seoses. Et kas purki s...ne on ikka kultuura või nii.


Niiet võta vabalt. Ära ärritu ühe mõttetu rumala inimese kommentaaridest. Ja kui tunned et madal barbarlik instinkt -viha- on sirutamas tiibu üle sinu Targa ja Valgustatud hinge, siis hinga sügavalt sisse ja välja, võta palderjani, loe isssameie või joo morssi või midagi. Võta täitsa vabalt. :)

Sest sa vaene tsiviliseeritud inimene ju ei suuda hoomata, kas see ennekuulmatult totaalne, lausa uskumatult pöörane vastuseis on teeseldud (liigagi hästi/või siis halvasti) absurdikomöödia promomiseks või kantud siirast vahutavast vihast.
:wink: :D
"Ma lähen neile kallale: kuni ei jää ühtegi, kes ei tunnusta maajumalaid."
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Pole sel filmil häda kedagist :D
Ja ajalooga pole tal ka miskit pistmist.
See on sihuke huumori-satiiri ristsugutis eestlase olemuse kohta
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

Karuke kirjutas:Ja ajalooga pole tal ka miskit pistmist.
Veidi ikka. Just täna õhtul jookseb ETV-s see paskvill, promotakse kui ajaloolist...
"Ma lähen neile kallale: kuni ei jää ühtegi, kes ei tunnusta maajumalaid."
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

lembetu kirjutas:...promotakse kui ajaloolist...
...absurdikomöödiat!
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1231
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Ei-ei, Lembetuke. Viha pole minu üle mitte võitu saanud. Mida Su peale ikka vihastuda. Istud ju lihtsalt vaikselt oma urus ja oled kuri.
Lõppeks.....tühja see film.
Aga jutt sellest, et Sa ei tapa vaid seetõttu, et seadus ei luba.....see teeb küll nukraks.
Seesuguste "aga-mind-kästi-ja-mina-tegin" meeste hingel on kümnekonna miljoni inimese surm meist läänes ja paarikümne miljoni inimese surm meist idas.
See häirib ja paneb neelama morssi ja palderjani ja mida kõike veel soovitasidki.
Jääb üle tunda headmeelt, et sündisid ajal, mil võid viha lasta foorumis välja pajatsite peale.
Sest oleksid seadusega lubatud mehetegusid teinud Kloogal või Oswiecimis.......oi-jaaa. Vat siis oleks inimesed Lembetu nime kuuldes endid ise sütel küpsetades verekaarnatena risti löönud. :cry:
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

Tarmo Männard kirjutas:Ei-ei,
Heldeke, pole ikka veel üle saanud sellest shokist, et mõned inimesed peavad seda filmi paskvilliks, kunstiliselt küündimatuks, tegijaid tõbrasteks? :? Oh sa õnnetuke, las ma lohutan sind veidi: vaatasin filmi esimest korda elus otsast lõpuni ära. Ja kui sellest teadmisest ei piisa, siis mine nüüd kohe kirikusse jumalale kaebama, kui pahad sellised mehed on ja laula "ma tulen taevast ülevalt, häid uudiseid toon teile sealt". Kohe hakkab parem.

Mina Kloogale ja Auswitzi ei saaks, seal naisi/lapsi tapsid võõrvallutajad, kel rinnataskus katekismus ja vööl pannal kirjaga "Gott mit uns." Tead küll kuidas ma vendi Kristuses jälestan.
"Ma lähen neile kallale: kuni ei jää ühtegi, kes ei tunnusta maajumalaid."
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

lembetu kirjutas: Oh sa õnnetuke, las ma lohutan sind veidi: vaatasin filmi esimest korda elus otsast lõpuni ära.
Ise vaatasin ca 15 min-t, siis lõppes jaks.
Väga veider huumor ..... :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
ignatius
Liige
Postitusi: 106
Liitunud: 10 Mai, 2005 10:01
Kontakt:

Postitus Postitas ignatius »

Vaatasin mingai eile seda "Malevat" ja ütleks sõna sekka. Ehk pisut teise kandi pealt, kui seni diskussioonis esile tõusnud. Siimaani vaieldakse enamuses selle üle, kas selline absurdikomöödia eesti muistse vabadusvõitluse üle on või pole kohane.
Minu jaoks eilse filmi vaatamise järel oluline hoopis teine küsimus. Absurdikomöödia on hea siis, kui antud teemal on juba midagi varem tehtud, mida parodeerida.
Meil ei ole ju ilusat, eepilist, rahvuslikust paatosest kantud jne.jne. filmi tollest epohist. Kui tehakse film, mis parodeerib Bondi või Tähesõdasid või musketäre või mida iganes teist teemat, on see paroodia naljakas VAREM TEHTUD filmi või filmidega võrreldes. Kui tehakse arsurdikomöödia TÜHJALE KOHALE, mõjub see paratamatult paljudele (minule kaasaarvatud) irvitamisena.
Mõned kenad välgatused muidugi olid, nagu nt. figuurikeste siblimine maakaardil, kärajate stseen, Lembitu taltsutamatu hööveldamishimu, ehk veel midagi.
Aga kokkuvõttes jäi meelde irvitamine lauluhimulistest hangude-rehadega lollpeadest, kelle mõtlemine on peamiselt kargutamisega seotud.
Ja põhjus on minu jaoks see, et ei parodeeritud mingit muinasaega käsitlevat linateost, vaid ( kuigi loodetavasti mitte ettekavatsetult!) muistset vabadusvõotlust ennast.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Kui nüüd pisut filosofeerida teemal tõsine muinasaega käsitlev film...

Mina paigutaks filmi tegevuse ühte väikesesse asulasse - ja aega vahetult peale allajäämist sakslastele.
Nii aastasse 1225-1230
Algaks film ränga ja tõeliselt koleda lahinguga ( väikese maalinna vallutamine ).
Edsi aga vaatleks erinevate inimeste kohanemist uute oludega - seda muidugi realistliku olupildi taustal tolle aja asula elust.
võiksid olla tegelaskujud:
Ambitsioonikas peategelane, kes olnuks ehk sõjapealik vabaduse ajal kuid nüüd otsib endale kohta - mäitstes orduteenistust kui ka mässaja leiba.
Reetur kaasajooksik.
Maamehed, toitjata jäänud pered...
Ordumehed - mitte mingid verejanulised loomad vaid lihtsalt inimesed - kõigi oma negatiivsete ja positiivsete omadustega.
Rändmunk - rahva poole hoidev kuid salakavalalt oma usuasja ajav tark ja kogenud mees...
Peategelase isiklik elu ja püüdlused selles uues maailmas...

Kahjuks pole minuteada ühtki sellist romaani või jutustust mis oleks vaba liigsest heroilisest romantikast...
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
lembetu
Liige
Postitusi: 234
Liitunud: 18 Apr, 2005 16:58
Kontakt:

Postitus Postitas lembetu »

Karuke kirjutas:Kahjuks pole minuteada ühtki sellist romaani või jutustust mis oleks vaba liigsest heroilisest romantikast...
Võibolla ehk hästi vähe on raamatus "Kurbade kivide linn".
"Ma lähen neile kallale: kuni ei jää ühtegi, kes ei tunnusta maajumalaid."
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Ma teile kirjutan... Tjaa.. Solvab... Blaablaa... Tõsimeelne eestlane ilmselt näeks parema meelega hiiglaslike lihastega palja ülakehaga pärismaalasi ja lehvivate juustega rinnakaid valküüre meenutavaid naisi ekraanil. Kõik patriotismist ja wabadusejanust nõretamas ning meeste jalgevahe punnis kui sügiselõpu kõrvits. Lembitu hiiglasliku Thori haamriga ja kahekäemõõgaga kõige ees. Midagi Fantasy piltide stiilis olustikku seega.
Eelpool öeldi põhimõtteliselt õigesti ära. See, et meil kogu muistne asi niivõrd mannetu oli, nagu ta parasjagu oli, kriibibki.
Ega hilisematel aegadel parem polnud - pandi mõisaküün põlema - kohaliku talumehe arusaam mässust.
Liivimaa kroonika - soovitan lugeda, mis sest, et võitjate kroonika.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist