www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 15 Juun, 2021 17:01

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1856 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 124  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2016 12:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10692
Asukoht: Metsas / Ämbris
Case Study – Kuidas turundada venekeelsele elanikkonnale Eestis?
http://www.wsionline.ee/case-study-kuid ... le-eestis/

Kuidas müüa vene kliendile?
http://www.sekretar.ee/uudised/2012/03/ ... -kliendile

***

Tsiteeri:
Identiteedi suhtelist sisu tasub aga esile tõsta olukorras, kus identiteet põhineb vastandumisel „teistega“ ja kus eneseidentifitseerimine lähtub negatiivsetest kategooriatest. Selle mõttega seostub sotsiaalse identiteedi teooria, millele panid aluse Henri Tajfel Ja John C. Turner (1986), otsides minimaalseid tingimusi, mis on vajalikud diskrimineerimise tekkimiseks teiste gruppide vastu (Brown, 2000: 746-748). Sotsiaalse identiteedi teooria põhjuslik seos asub meie-nende suhete analüüsis, identiteedijooned per se ei ole tähtsustatud. Sel puhul vaadeldakse grupi tegevust kui
reaktsiooni, mis on määratletud „teiste“ olemasoluga. Suhete iseloom „teistega“ oleneb sellest, kuivõrd sarnasena enda identiteedile on „teiste“ identiteet tajutud.
Mida sarnasem identiteet, seda koostööaltimad on suhted ning vastupidi (Abdelal et al 2005: 7).......

Sealt on piin kopida olulisemat siia, sest PDF tekstiredaktsioon viskab read ühetähelisteks ja siis peab igat sõna siin uuesti tähtedest kokku liitma :?

Aga muidu on hea lugemine. Soovitan.
http://www.ut.ee/ABVKeskus/sisu/publika ... inenBA.pdf

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2016 13:17 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Mai, 2007 14:17
Postitusi: 3330
Hiigla raske ülesanne oleks eestlastel siin tekkinud sovjettide massile ühtset Eesti-identiteeti tekitada. Ise nad ei ole seni sellega hakkama saanud, kuigi riigi poolt on aastaid jõudumööda venekeelsele kultuurile tuge pakutud. Pole piisavat huvi.
Tsirkus töötaks hästi tegelikult leivale lisaks (vene inimesele tsirkus meeldib), lisaks ka "Eesti mängu" - kui ei tea, pole midagi, piisab ka täringu veeretamisest, aga lõpuks jääb midagi meelde ka. Riik võiks sinna panustada küll rohkem, lisaks toimuvatele kaevurite päevale jm. ettevõtete üritustele. Marina Kaljurand presidendina mõjuks ka hästi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2016 13:49 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Mai, 2009 14:42
Postitusi: 915
Asukoht: Tallinn
Siin korra juba mainiti põlvkondadevahelist konflikti, et taadid on nõukaaja poole ja lapsed Euroopa (s.h. ka Eesti) poole kaldu. Mulle tundub, et sellel on veel teine mõõde - et vanem põlvkond saab väga hästi aru, et nende seisukohad on kõike muud kui perspektiivikad, aga neil on sellest ka täiesti ükskõik. Triibuline maika ja isamaaline viinavõtt tekitab neis mõnutunde ja nii jääbki. Samas tahavad nad oma võsudele elu ikkagi pigem Euroopa rüpes ja vaataksid neid väga taunivalt, kui nood hakkaks mingit stalinistlikku iba ajama.

Samuti on noori (ja tean selliseid ka oma suhtlusvõrgustikust), kes on täiesti tavalised ja tublid EV kodanikud, aga käivad pronkssõdurile 9. mail lilli panemas. Uhkusega, sest see sümboliseerib nende võimsaid juuri ja pagan teab mida veel. Vaatavad ka tunnustavalt nõukaaja loosungeid loopivaid vanureid, aga mitte seetõttu, et neile sõnum 24/7/365 korda läheks, vaid seepärast, et neile meeldib, et vanem põlvkond on nii uhke ja tegus ja oma väärtusi hoidev. Sõnum ise koos Venemaa praeguse retoorika ja vene rahvuse ülimuslikkusega ajab neid sõna otseses mõttes öökima.

Loomulikult kirjeldan ma vaid ühte ja mulle nähtavat osa, see pole tingimata läbiv, kuid vääris imho eraldi ära märkimist. Et noored ja vanad on polariseerunud, aga kiidavad teineteise vaated ja tegutsemise heaks - ja ikkagi vanad lähevad hauda ja noored pigem Euroopasse.

Olen ka kursis sellega, et Lasnamäe noored pered käivad linnaosapäevadel ("meie endi" korraldatud!), kus läbivaks teemaks on Putini pildiga särgid ja kõik muu kaasnev. Nende jaoks ongi see paraku reaalsus ja tulevik. Aga juba praegu peavad nad arvestama suure hulga kaaskeelsete põlgusega, mida näiteks sotsiaalmeedias üsna otseselt välja näidatakse. Nii võiks ju isegi loota, et mingisugune selginemine ei tule mitte eestlaste vaid integreerunud eestivenelaste initsiatiivil.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2016 14:23 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Veebr, 2009 22:30
Postitusi: 1948
Fucs kirjutas:
Kes see "meie" on, kes neid kardab

Minu postituse "meie" viitab sellele samale meiele, mida sa oma kirjelduses korduvalt kasutasid: Meil on neid vaja..., Jah me peame pingutama.... jne jne.

Fucs kirjutas:
Ja mis mõttes kardab?

Selles mõttes: Neid on meil juba ainuüksi sellepärast vaja, et tagada siseriiklik julgeolek mitte ainult rahuajal, vaid ka keerulistel aegadel.
Ma peaksin seda "rasket ja vatuvõetamatut" tegevust harrastama selle pärast et muidu on oht siseriiklikule julgeolekule > minu pere/isiku jne julgeolekule.

ja:
Fucs kirjutas:
...nad elavad siin, neid on oluline hulk rahvastikust... .
... ja kui ma sellega ei arvesta ja oma suhtumist ei korrigeeri, siis jällegi oht siseriilikule julgeolekule jne.

ja:
Fucs kirjutas:
Neid ei saa (soov)mõtelda olematuks, lahkunuks, ega riigist väljaspool seisvateks.

... ja kui ma sellega ei arvesta....


Fucs kirjutas:
Kas häid suhteid ja sõprust luuakse kellegagi siis, kui teda kardetakse?Jabur.

Aga nii tõlgendan mina eelnevate põhjuste valguses (enda jaoks) sinu soovitust ja sellest ammutan motivatsiooni oma võimalikuks raskeks ja vatuvõetamatuks eneseületuseks. Jah on jabur. Ja selle pärast ma ei usu ka antud tegevuste tulemuslikusesse. Tuleb võlts kogukondadevaheline mäng, kuhu kulutatakse aega ja vahendeid, ning tulemust ei tule. Rahvaste sõprus - tead küll.

On sul olnud selliseid "probleemi-sõpru". Selliseid, ei anna mõnikord kuude (aastate) kaupa näole, ja siis kui ühendust võtavad, siis on teada, et neil on midagi vaja. Kuigi selleni jõuab allest pärast pikemat või lühemat sotsiaalset koitust.

Meil on probleem :). Aga selle probleemi olemus ja aktuaalsus ei ole kõigi "meie" jaoks ühesugune. Samuti on täiesti ühesuguste tegevuste hind inimeste jaoks erinev. Näiteks mina olen valmis pigem taluma võimalike ebalojaalsus-riske selmet hakata tegelema pakutud guljaniega. Aga teisalt ma olen avatud mingitele muudele tegevustele, et seda ebalojaalsus-riski maandada. Guljaanie (kasutatud laiemas mõistes kogu selle külje alla pugemise kohta) on alandav, minu jaoks ebasiiras (minu isiklik probleem), põhimõtteid eirav, ja ma ei usu senise kogemuse põhjal tulemusse. Sama puutub ka integreerumisse. Ma ei ole valmis muutuma selle nimel veidi enam venelase moodi, et üks venelane oleks veidi rohkem eestlase moodi. Ma olen niigi rohkem venelase moodi, kui minu vanemad või vanavanemad. Mõnikord soomlastega vabas õhkkonnas suheldes saab sellest eriti vahetult aru. Pere ja töö-väärtuste teemad, traditsioonide teemad jne, mis nõuka ajal täis lasti inimeste silmis. No nad ikka on väga meie moodi need hõimuvelled - sakslasega/inglasega ma ei suuda niimoodi kõrvutada
Aga hei - teisalt on "Vene asju", mis mulle meeldivad ja mis positiivses mõttes irriteerivad.
Lihtsalt nii ühe inimese profiilist: Mul ei ole ühtegi venelasest sõpra või lähituttavat. Mul on mõningaid venelasi tutvusringkonnas, kes on kas minu tuttavate abikaasad/elukaaslased või x-astme sugulased. Neid võib venelasteks nimetada (nad tegelikult ikka on venelased) , aga nad valdavad vabalt eesti keelt, ja ma vaikimisi neid oma mõttetegevuses venelastena ei käsitle.
Mul on olnud paarikümne aasta jooksul terve pee täis kolleege, kes on venelased. Ma olen nendega valdavalt suhelnud eesti keeles. Mida edasi, seda rohkem - aga see ei näita mitte tõhusat keeleoskuse arengut, vaid vanuse/autoriteedi/nahaalsuse kasvades on lihtsam kehtestada eesti keel omavahelises vestluses iseenesest mõistetavana. Ma suudan üsna järjekindlalt teha kalanägu, kui minuga venet üritatakse rääkida, ja ma ei tunne vähimatki süümekat, kui mingil hetkel hiljem selgub, et ma venet üsna rahuldavalt mõistan. Mõned kolleegid räägivad eestit vabalt, mõned ikka väga kehvasti. Mõned räägivad kätega ja panevad vene sõnu vahele. Ma olen mõnele öelnud, et no ütle sõna vene keeles. Ütleb. Aga järgmine kord automaatselt ei lähe venele üle. Ma lihtsalt ei paku ennast vene keeles rääkijana välja nagu paljud keelt valdavad eestlased. Minu arvates üsna litsakas käitumine. Mõni üksik vene kolleeg ilmselt kannab ka rahvus/isikupõhist vimma. Mind kord elus süüdistatud diskrimineerimises ja seda tegi eestlasest kolleeg mitteametlikus vestluses (stiilis naised saunas...). Venelasest osaline hiljem kõike näost näkku eitas ja nimetas kolleegi pahade nimedega. Tegelikult põhjuseks oli veidi eestlase õelust, venelase virisemist ja tööalane situatsioonidraama.
Venelastest kolleegide hulgas on väga meeldivaid/sõbralike inimesi, kelle näiteks külla kutsumine, või kusagil üritusel koos viibimine ei ole probleem. Lihtsalt töö olemus väga ei soosi säärast lõimumist ja ilmselt ma ka isikuna ei ole sellist ürituste tüüpi. Vabal ajal ikka pigem kodu ja lähedased.
Üks aga. Olen vaid kord elus olen töötanud vene rahvusest (ja veidi teist mitte-eesti verd lisandiga) isiku alluvuses. Oma isikut tundes - oletan, et kui oleks venelaste alluvuses rohkem töödanud, oleks eelnev kuvand palju venelaste-kriitilisem. Venelaste mõistes autoriteet pigem kaasneb positsiooniga. Eestlase jaoks pigem mitte. Ja mitte-autoriteetne isik, kes käitub autoriteedina tekitab probleeme.
Teine aga. Nii mina, kui venelastest kolleegid üsna kramplikult väldime igasuguseid rahvuspoliitilisi teemasid vestlustes. Eelkõige tööajal, aga ka nö vabal ajal, töö-üritustel. Kui need teemad sisse lipsavad (kas meelega/provokatiivselt või kogemata), siis a) valdavalt on tunda diametraalselt erinev suhtumine enamikesse (ei liialda) poliit-teemadesse ja paljudesse rahvus-teemadesse b) üks pooltest kiirelt vangerdab välja, on rõhutatult teema suhtes üle võlli/ei võta tõsiselt, või väldib arvamuse avaldamist c) võib minna vaidluseks/diskussiooniks, mis ei muuda ühekordselt mitte midagi. Lihtsalt ühest või isegi kümnest vestlusest ei piisa kellegi juurdunud seisukohtade muutmiseks. On olnud venelasest kolleeg, kes on väga avatud, eelarvamuste vaba, noorem nii vanuse kui staaži mõistes (väike autoriteedieelis mul). Mitmete Eesti Riigi valukohtade üle võis täitsa sama meelt olla. Sellest hoolimata... Otsustas käia peale teatud sündmusi Krimmis (odav, sõber soovitas varasema põhjal, väike ekstreemsus juures). Tuli tagasi ja rääkisime mis nägi. Ta proovis olla väga neutraalne ja objektiivne. Nii oma valikul sellised väljavõtted: elanikud on seal rahul VF all olemisega. Tööd on rohkem, tehased pannakse tööle. Tatarlastega oli kogu aeg jama - a'la nagu mustlased euroopas. Tööd ei tee, seadusi ei järgi, reostavad. Inimesi/turiste palju. Inimesed kohapeal rääkisid kui ok kõik on ja palusid kodumaal edasi anda. jne jne. Otse ei öelnud, aga ta nägi seda situatsiooni läbi ebaõiglase Lääne/Ukraina all kannatavate iseotsustamist soovivate Krimlaste silme. Aga no loomulikult teadis mida eestlane asjast arvab. Ma tegelikult olin meeldivalt üllatunud, et ta siiski julges mulle ausalt rääkida nii nagu nägi. Oli 2015 suvi. Kas mul on vähimatki võimalust sellise pehme ja paksema vere / rohujuure kaudu tulnud propa vastu. Isegi koos guljaaniaga. :) Ei ei ei - ei ole. Südant mul selleks ka ei olnud - ta ju üritas ja oleks oma sisemise lõhestumise vältimiseks kellegi pidanud lõpuks jobuks liigitama. Eks ikka minu koos oma rahvuslik-natsionalistliku-Lääneliku taagaga. No kui tõesti oleks olnud mu lähiringi kuuluv isik, tütre peika jne - oleks vast hakanud kangutama ta nägemust. Aga nii lihtsalt kui inimest...
Üks teine vene poiss näitab mulle oma erafotosid. Räägib lugusid juurde. Juured muidu Ukrainast, aga kui küsisin (ikka heatahtlikult), et kes siis oled - jäi nagu hetkeks mõttesse, siis vastas, et venelane. Et ei oska nagu keelt ja.... Suršikut paneb küll. Selline ajalik poiss (noorem nagu mõistate), Eesti armeest läbi käinud ja... Ja näen pildil istuvad metsas laigulistes. Mingi lipp nagu oli ka, aga enam ei mäleta, mis teemal. Umbes nagu paljudel rohemehikestel oma sümboolika. Ukraina teema juba käis 2014. Noh ei olnud mardikaks käinud, aga mängisid sõda metsas. Eestis. Osasid nägusid teadsin. Oli mingi vanem töll nooremate vahel, kes vist osaliselt venemaal elab. Oli tegelane, kellel kunagi meeldis eestlasi rahvusteemal irriteerida. Et näiteks keegi välismaalane oli saatnud Eestisse paki ja kogemata oli märkinud pakis sees olnud saadetiselehele russland, siis oli kohe väärt teisest kontorinurgast näitama tulla. Et siis vaata mis pull, aga ise kangesti silmanurgast piilub, et mis reaktsioon on :). Mingi kord hakkas mulle lambist rääkima, et on juut. Et noh jah, ma nagu osanud midagi arvata. Tal oli mingi teema mis vaevas. Ei mäleta, et oleks kunagi tundlikel teemadel temaga arutanud. No vot, tagasi algusesse - sellised tegelased siis harjutavad sõda oma lipu all. Tegelikult täitsa süütu, enamasti otsapidi kõik kas koos töödanud, või kellegi sõbrad. Aga ometigi jäi torkima, et raisk - tore poiss see fotode näitaja, aga kui vaja siis küll vanemad ja kavalad hambasse puhuvad ja tea, kas vaja kunagi hakata sellisega sõdima. Ja mida ma ütlen? Et kuule, need mehed seal ju jobud ja et vaat kui nõme lipp neil? Või et oled sa mõelnud ja mis sa arvad ja ta-ta-ta... Ilmselt reageerin üle, teemat polegi ja poiss teine kord lihtsalt ei näita mulle pilte (mitte et see nüüd mingi traagika oleks :)). Aga see mälestus aeg-ajalt viskab ette.

Fucs kirjutas:
Ma omast arust räägin ja üritan juhtida tähelepanu infosõja, psyhops, massidega manipuleerimiste sõjatandrile, kus ka meie, tahame või ei taha, asume ja hetkel seal vigureid kaotame. Aga meil oleks vaja sealt võite tuua.Vastates küsimusele " on meil neid vaja" eitavalt, oleks jutujätk ja teemaarendus teine.

Kergitan kaabut. Mina lihtsalt üritan neid ettepanekuid analüüsida ja ivale pihta saada.

Fucs kirjutas:
kas Sinu arust on meil neid vaja või mitte?

Minu arust neid ei ole "meil" vaja. Sellise hinnaga ja sellises kvaliteedi/kvantiteedi suhtes mitte. Mäletad ühte pätsikest siin foorumis, kes lubas (kolmandas isikus küll) eestist koos majade ja maaga ära minna. Oli ju ka üsna integreerunud isegi paljude foorumikasutajate arvates. Jah, see motiveerib mind küll. Aga mitte guljaanieks. Ma unistan endiselt Eestist, kus eestlaste % oleks üle 80%-90%. Selline % tagaks mulle rahuliku ööune. Teadmise, et isegi, kui keegi kuri geenius käivitab psyopsi, siis on lihtsalt masside erinevus nii suur, et rünnaku edukuse tõenäosus on olematu. Eelmine rünnak õnnestus vaikse ajastu tinigmustes isegi siis, kui eestlaste % oli üle 90 -ne. Ma ei suuda endale seljale patsutada stiilis, et vat kuis ikka kõik olid tahtmist täis vastu hakata, aga vat Päts oma isikliku ego teemadega keelas ära. Ja siis riigikuulelikud kodanikud vaatasid vesiste silmadega pealt. Puhtast riigitruudusest vaatasid pealt, kuidas riik hävis. Alati on keegi/miski teine süüdi. Silmakirjalik. Toonases kogukonnas oli palju vastuolusid. Õhutati piiri tagant, tegid riigiisad ise karuteeneid, oli materiaalset ebaõiglust. Palju rohkem, kui tahame tunnistada oli neid kes lootsid et äkki uus võim toob neile midagi kasu, olid kellegi/millegi peale solvunud/kadedad. Ja läksid propa õnge. Suur osa sellest eestlasele omasest vene-nõuka vastasusest tekkis peale esimest nõukaaastat, saksa okupatsiooni, repressioone. See selleks. Nüüd "meie" oleme targemad, äkki sama reha otsa ei astu. Aga probleem on endine, sest migratsioon on tekitanud uue nn kogukonna/kodanikonna, kes endiselt on lõhestatud. Ja lahendused mis pakutakse näivad mulle lihtsad, mugavad ja mittetoimivad. Teha midagi ilusat, sest ilusad asjad peavad ju toimima. Teha midagi tegemise pärast. Mängida kogukondliku mängu nimega lõimumine. "Meie" teeme näo et lõimume, "nemad" teevad näo et lõimuvad. Veedame mõnusalt aega, saame oma sotsiaalseid, saavutuslike jne vajadusi rahuldada. Päeva lõpuks lähme koju ja jätkame igapäevast elu. Vanade põhimõtetega. Õpetati kuskil, et psühholoogiliselt on kõige mõnusam on enda eesmärkide/ülesannete nimekirjat asju maha tõmmata - nö tehtud. See on olulisem, kui nende tegevuste põhjendatus. Vot koostame endale ka pika-pika nimekirja, ja siis hakkam tegema ning maha tõmbama. Mmmmm, mul juba rahulolujudinad paljast mõttest käivad üle. Lõpuks kui midagi eriti ei muutunud, siis kehitame õlgu (vigade analüüs on ju süüdlaste otsimine, mis omakorda üks mittekonstruktiivne tegevus ja seda teps ei ole tarvis teha) ja teeme uue nimekirja. Dilbert.

See samune minu unistus, noh ma võin sellega ju hauda minna, aga kuni elan (või pole ümber mõelnud :) - näe selline vabadus on mul ka olemas), siis ma omal vaiksel moel liigun sinnapoole. Eks on ju see sama kirigi siin üks samm?
Fucs - see üllitis ei ole sinu vastu. Ausalt. Sa teed tänuväärset tööd siin.

_________________
Voolab, voolab jutt - kuulama, uskuma jääd,
see kes lihtsal meelel - lolliks jääb end hülgatuna näeb.
Räägi tõtt, räägi ainult sulatõtt,
meie lihtne meel ei salli libatõtt.
Nagu Missisippi vesi, ainult veidi liivaga,
seega vahel veidi võid öelda plaplapla


Viimati muutis Avatar, 16 Sept, 2016 15:24, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2016 15:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 18211
5+

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2016 15:30 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10692
Asukoht: Metsas / Ämbris
Tsiteeri:
Fucs - see üllitis ei ole sinu vastu. Ausalt.


8)
No ega ma ei võtagi seda enda vastasusena.
Sinu jutt on õige ja eluterve. Nii üldiselt ongi ja ilmselt ka peakski suhtuma.
Nelja viiendikuga täiesti nõus.

Ainus asi, kus erinevus on see, et Sinu seisukoht on, et meil pole neid vaja ja mina arvan, et mingit osa kindlasti oleks vaja. Tegelikult pole ka erinevus otseselt selles, et kas on vaja või ei ole, vaid selles, et kus on see piir millest üle ei tahaks minna, et midagi saavutada nende suhtes.

Kui VF poleks selline nagu ta on ja asjad ei areneks nii nagu nad arenevad, siis ega mina ei näeks ausalt öeldes mingit muud asjalikku lahendust nende ülejäänute probleemile....
Drax kirjutas:
Uks on kõigile soovijatele avatud ja neid tilgub "meie" poolele vaikselt, aga järjekindlalt. Ja tulevad just need, keda me ise sooviksime ka ühiskonnas näha.

...kes sealt meie poole tilkujatest üle jääb, kui et põlvkond lihtsalt sureb välja.

Aga ilmselt on minu "valulävi" tiba madalam ja ma oleks võib-olla (minu jutt on algusest peale teoretiseeriv, et kui prooviks nii või naa, et äkki miskit muutuks....) nõus teatud asju katsetama.

See muidugi ei puudutaks padusovjette ja padupuutinlasi ning muud seesugust seltskonda.
Neid isegi mina 8) püüdma ei läheks, sest nii madal mu valulävi nüüd ka ei ole.

Samas minu arust on selles väites tõeiva sees kui öeldakse, et see probleemne muulaste seltskond tuleb meile meelde alati alles siis, kui mingi jama käes. Ma arvan, et sama asja nägime tükati isegi Ukrainas. Et siis mina tervitaks lähenemist, kus see seltskond oleks meil meeles ka jamade vahelisel ajal.

Samas ei saa eitada, et ka osa eestlastest tuleb vahel riigile meelde alles siis, kui mingi jama käes ja see muulaste probleemne seltskond pole selles suhtes eriti erilisem.

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2016 16:25 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Mai, 2009 20:12
Postitusi: 996
Tsiteeri:
Samuti on noori (ja tean selliseid ka oma suhtlusvõrgustikust), kes on täiesti tavalised ja tublid EV kodanikud, aga käivad pronkssõdurile 9. mail lilli panemas. Uhkusega, sest see sümboliseerib nende võimsaid juuri ja pagan teab mida veel. Vaatavad ka tunnustavalt nõukaaja loosungeid loopivaid vanureid, aga mitte seetõttu, et neile sõnum 24/7/365 korda läheks, vaid seepärast, et neile meeldib, et vanem põlvkond on nii uhke ja tegus ja oma väärtusi hoidev. Sõnum ise koos Venemaa praeguse retoorika ja vene rahvuse ülimuslikkusega ajab neid sõna otseses mõttes öökima


Kui püüda ümber seletada - noorvenelane on uhke selle üle, et esivanemad "palja pee ja paljakäsi ja patriotismi toel" fritsud minema peksid, aga see ei tähenda, et ise tahaks sama rada käia või samu tingimusi; ollakse uhked NSVL-u vägevuse õle, aga ise ei sooviks küll midagi isiklikus plaanis "selle vägevuse nimel" taaskord enam ohverdada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 17 Sept, 2016 20:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Juul, 2013 12:48
Postitusi: 425
Paljud noored venelased ongi otsaga Euroopas- ja kuna neil erilisi juuri (mh põlvkondadega kogunenud, südame külge kasvanud kinnisvara) ei ole, siis näevad oma tulevikku pigem väljaspool. Kodukülas käiakse paar korda aastas ("mis seal ikka teha?" Uue kodumaa keel on selge, eesti keel kui kõrvaline unustatud, sotsvõrgustikes jagavad uudiseid a la "Kiievile ennustatakse rahepilve" . Olen mõelnud, kas "neid" on meil vaja või mitte? Äkki on plats puhtam, kui teemaks läheb - tead, et meid on vähe, aga need vähesed torud on ikka õiges suunas?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2016 16:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 25 Juun, 2014 16:25
Postitusi: 2140
Ma pole eriti EKREmeelne aga selles loos on tera tõtt sees:

Mart Helme: Eestis on ootel 5000 noorest vene mehest koosnev riigivastane kolonn
http://uudised.err.ee/v/eesti/074c3c67-815d-46ef-abfd-fbf02e102130/mart-helme-eestis-on-ootel-5000-noorest-vene-mehest-koosnev-riigivastane-kolonn

Mihhail Kõlvart on aastaid organiseerinud taekwondo laagreid, kus lisaks võitluskunstidele tehakse ka poliitkasvatust. Mingis osas toetab seda rahaliselt Tallinna linnavalitsus. Ilmselt on 5000 natuke liialdatud aga täpselt ei tea. Üks selle klubi liige oli toodi hiljuti Ukraina SBU poolt välja, kui Donbassi gängi võitleja.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2016 20:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10692
Asukoht: Metsas / Ämbris
Meil siin jah ikka ühtteist on. Isegi põgusalt vaadeldes, mitte tõsiselt nuhkides.....
Kes suudab sõeluda terad sõkaldest?

Snipers Paintball Klubi registrikood 80199116 EDIT: Leht kadunud
http://spk.ee/rus/galereja?album=122

Narva Spordikoondis Cascade Reg. 80386982
Пейнтбольный Клуб "КАСКАД"
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=ee EDIT: Leht kadunud, Webcache kustutatud
https://www.facebook.com/%D0%9F%D0%B5%D ... NE&fref=nf

Пейнтбольный клуб Ида-Вирумаа - PAINTZONE reg. 80250165 (kustutatud 2013)
http://www.paintzone.ee/index.php/et/ho ... -paintball

Pilte Paintballer foorumist:
Dommbasstaani embleem
https://lh3.googleusercontent.com/vs3Wj ... 52-h864-no
PaintZone embleem päikeserattaga...
[url]https://lh3.googleusercontent.com
/NPwyWLgRfc8Bv76c5Mv9JoCuGeU9f_JhBpgHTWp4l_hp8Hh09KncwajXsmbvMX5U3c1u_LEQKA=w1152-h864-no[/url]

..."Vežlivõje ljudi" ?
https://plus.google.com/u/0/photos/1137 ... 8518349618

spk "Булат"
https://photos.google.com/share/AF1QipP ... VMa1gxUkdn

SPK "Булат", asi mille kohta netist infi ei leia. Ainus viide:
https://www.facebook.com/Sergei.Redki?fref=nf

Rohkelt lugemist ja vaatamist
http://paintballer.ee/forum/index.php?showforum=10

Эстонский клуб SPK Paintball
https://vk.com/club42478902

Пейнтбольный клуб Red Dot
http://club.paintballshop.ee/article.php?id=1&lang=rus

пейнтбольный клуб "Shooter" (Шутер) [Эстония]
?????????

RGD-5 Тактический пейнтбол
http://www.rgd5.com/index.php?option=co ... 74&lang=ru

16.04.16 Большая Игра В Эстонии (Рядом Со Псковом) (Вору)
http://pbpiter.com/index.php?/topic/519 ... ovom-voru/

...


Estonian Airsoft Community
http://airsoftgames.ee

Клуб «Airsoft Narva Team»
http://www.airsoft.pri.ee/index.php?are ... =impressum

аирсофт КЛУБ "ПАНТЕРА" (Pärnu)
Registrikood 80339735

Soovitan kuulata-vaadata:
https://www.youtube.com/watch?v=Qk1zjDdEZlo

http://strikeball.ee/viewtopic.php?t=26 EDIT: Leht kadunud

Tsiteeri:
Портал русской общины Эстонии - В ДОСААФ России заинтересовались опытом воспитания эстонских патриотов

Он просит народного избранника ознакомиться с опытом военно-патриотической работы в Эстонии, в частности народного ополчения «Кайтселийт» и его структурных подразделений – детского и женского.

http://www.pnevmoguns.ru/Straykbol/straykbol-estoniya

Lätlaste kogemus
http://www.ves.lv/tvii-nevinnyj-vid-spo ... aratistov/

2016 sesooni avaüritus
https://www.youtube.com/watch?v=Q-8Pbed3vBQ

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Viimati muutis Fucs, 30 Okt, 2016 12:32, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2016 20:37 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Mär, 2007 16:15
Postitusi: 80
Asukoht: Riihimäki, Soome
Tahaks kirjutada kah juhtumist, näitamaks, kui lootusetu on midagi üldse üritadagi 40+ generatsiooniga ette võtta.Näide pole mitte Eestist, vaid Soomest. Tegelane sealmaal juba päris mitu aastat (vist üle kümne aasta) seal elanud-töötanud, kolleeg minule. Sattusime puhkeruumi koos, nägin et kuulab nuti-pluti seadmega soome uudistest lõiku Venemaa kohta (Paistis, et midagi lingitud vene saidile). Kuna meesterahvas hiljuti tuli teisest üksusest minu omasse, siis ei teadnud, et tegemist kultuuritoojaga. Ütlesin siis uudiste peale(soome keeles) , et Venemaaga tuleks igasugune suhtlemine lõpetada, kuna sellest teistele ainult jama tõuseb. Vastas ta mulle ka soome keeles, vist ei tabanud ära, et prokljatõi eesti fashist olen. Algatuseks tuli kohe, et aga ameerika ju kaaaa. Ma selle peale, et räägime praegu Venemaast ja pealegi, ameeriklased ei küüditanud mu isa kodukülast inimesi siberisse, seda tegid venelased. Ja siis tuli avaldus, mis minu hetkeks sõnatuks võttis: kas tead, et Eesti ja Soome tahtsid natsi-Saksa abiga Nõukogude Venemaad vallutada? :shock: Hetke kogunud, küsisin: kas sa tõesti usud sellist asja? Ja siis tuli: RAAMATUID TULEB LUGEDA!!! ÕPI LUGEMA ÕIGEID RAAMATUID!!! Härrasmees oli lühikest kasvu, mina 193cm/125kg aga nägu-olemine olid tal sellised, et kohe-kohe kargab kallale. Mina vastu, et õpi ise lugema, mina oskan ammu lugeda. Temal plaat korduses. Loobusin vaidlemas, mida talle ka otseselt välja ütlesin. Ja kogu jutt käis soome keeles. Pakkis teine oma asjad kokku ja läks välja. Kuulsin õuest tema ärritatud häält, kui kellgagi seal rääkis. Küllap kurtis, milline fashist seal istub :lol: . Hiljem soomlastega ja ka teiste eesti kollegidega sellest vesteldes on selliseid seiku mitmeid välja tulnud. Venelane võib aastaid-aastakümneid elada ja töötada heaoluühiskonnas aga Puutjast räägib ikka hardusega hääles ja muud infoallikat ei oma kui Venemaa infokanalid. Siit minu arvamus, et nõukaaegne venelaste generatsioon on täielikult kaotatud, nendega pole lootustki arukat vestlust arendada või loota, et nad asju näeks mõne teise nurga alt kui Moskva tõde on. Eks mõni üksik erand ole aga need on tilk ookeanis. Noorte puhul võib veel midagi loota, kuigi nende hulgas ka palju putinoide....

_________________
olgem inimesed mitte lambad


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 20 Sept, 2016 12:28 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Juul, 2013 12:48
Postitusi: 425
Mõnedega on olukord tõesti selline, et tuleb meelde hea Eesti vanasõna: "Seaga ei maksa maadlema minna, sina saad poriseks ja seal on lõbus."


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 20 Sept, 2016 13:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10692
Asukoht: Metsas / Ämbris
UKR teemast siia copy-paste...


Kriku kirjutas:
Tsiteeri:
Kuulsin ühelt koos perega Eestisse pagenud vene teisitimõtlejalt sellest, kuidas ta tõi oma tütre ühte meie venekeelsesse kooli. Õpetaja kõigepealt küsis lapselt, miks tema pere üldse meile Eestisse tuli. Tüdruk vastas, et erimeelsuste tõttu vene võimudega. Pedagoog muutus valvsaks, uurides, mis erimeelsused need on. Laps vastas, et need on seotud Ukraina-vastase agressiooniga. Õpetaja tõstis häält ja ütles selle olevat jama ja et Venemaa pole Ukrainale kallale tulnud! Plikatirts küsinud vastu, et kes siis tuli ja kas Ukraina tuli ise endale kallale. Järgmisel päeval teatati vanematele, et nende laps sellesse kooli ei sobi, kuna on oma arengus maha jäänud. Tuli otsida teine kool.

http://arvamus.postimees.ee/v2/3843105/ ... 1404375506

Vot kakije dela.


Fucs kirjutas:
Kriku kirjutas:
Vot kakije dela.


See pole kahjuks erand. Meil on tõsiseid probleeme laste ja noorte kasvatamisega eriti venekeelsetes asutustes.
Ja siis, selle asemel, et tegeleda põhjustega, me võitleme tagajärgedega ja igasugused MISTA-d jms võtavad selle välja koolitatud materjali üle ja hakkavad integreerima neid.....

http://www.hot.ee/ajalugu08/metlev_0.htm
http://www.delfi.ee/archive/mart-rannut ... d=30465023

Tsiteeri:
Oleme olnud liiga järeleandlikud meie venekeelsete koolide õppetöö korraldamisel. Jättes välja vahetamata venemeelsed õpetajad, on nüüd peale kasvanud juba uus põlvkond, kes Eesti Vabariiki omaks ei pea, riigikeelt ei räägi ja meie probleemidesse vaenulikult suhtub.

http://www.kultuur.elu.ee/ke493_reinsalu.htm


****************

Kuidas lõimuda Putini pooldajatega?
10. apr. 2015 Kaarel Haav sotsioloog
Tsiteeri:
Lõimumine eeldab korralikku demokraatiaharidust, mida meil aga pole.

Eelmise aasta jõulumelu ajal kiitis valitsus heaks seitsmeaastase kava „Lõimuv Eesti 2020”. Pidades silmas sündmusi Ukrainas ja meenutades 2007. aasta vägivalda Tallinnas, tekib küsimus, kuidas see lõimumiskava nende sündmustega haakub. Kava teksti lugedes selgub üllatusena, et ei haaku kuidagi, sest keskendus on pigem kultuuriliste erinevuste sallimisel. Seega, mida iganes Vene eriteenistused ja nende agendid Ukrainas või mujal ka ei tee, see on vaid nende kultuuriline omapära, mida ei tohi kritiseerida, sest see oleks sallimatus :?:

Varasemates lõimumiskavades rõhutati lõimumist ühiste demokraatlike väärtuste alusel ja see tähendas kriitilist suhtumist autoritaarsetesse hoiakutesse. Samal ajal räägib uus kava üksnes sallivusest. Kuidas see juhtus?

Koostamispõhimõtete rikkumine

Kultuuriministeeriumi ametnikud väidavad, et lõimumiskava koostamisel kaasati kõiki eksperte ja huvigruppe, viidi läbi palju üritusi, kus osales sadu inimesi jne. Samas ei viita ministeeriumi koduleht ühelegi ekspertide tehtud ettepanekule. Kooskõlastamisringist aga selgub, et isegi juhtorganite liikmeid kaasati alles pärast projekti valmimist 2014. aasta suvel.

Mul oli võimalus osaleda ka eelmise kava ette valmistamisel 2007. ja 2008. aastal. Tegin siis ettepaneku uurida ja seirata inimeste demokraatlikke hoiakuid. Mõtet toetas ka Audentese ülikooli juhtkond. Võitlesin inimeste hoiakutega seotud abinõude kavva võtmise eest pool aastat, kirjutasin sellest ka Õpetajate Lehes (ÕpL 09.11.2007). Kõik see jäi tulemuseta, kuigi selle kava koostamise eest vastutav rahvastikuminister Urve Palo ideed pooldas.

Kaks aastat tagasi taotlesin uuesti võimalust uue lõimimiskava koostamises osaleda. Kuigi juhtivad ametnikud väidavad, et kaasati kõiki eksperte, siis mulle isegi ei vastatud.

2014. aasta aprilli lõpus anti kava projekt avalikkusele arutamiseks. Kordasin oma 2007. aasta ettepanekut, et on vaja uurida inimeste hoiakuid ja töötada välja demokraatlikke väärtusi kujundavaid õppematerjale, sealhulgas koolide sotsiaalainete jaoks. Minu ja võib-olla ka paljude teiste ettepanekuid ei antud ilmselt töögruppidele edasigi, igatahes on kultuuriministeerium nendest vaikinud. Minister kandis kava valitsusele ja riigikogule ette, ilma et oleks vihjanudki kriitilistele ettepanekutele. See ei võimaldanud poliitikutel saada ettekujutust kava puudulikkusest.

Ka kava koostajate nimekirjas olev Juhan Kivirähk kirjutas lõimumiskava puudulikkusest ja koolide ühiskonnaõpetuse nüüdisajastamise vajadusest (PM 29.09.2014). Haridusminister Jevgeni Ossinovski on samuti taotlenud koolide sotsiaalainete nüüdisajastamist ja seostamist demokraatlike hoiakute kujundamisega (PM 20.10.2014). Seega pole kultuuriministeeriumi ametnikud kaasanud ka omaenda eksperte ja valitsuse liikmeid.

Lõimumise peamist eesmärki ignoreeritakse

2007. aasta lõimumiskavas oli eesmärk lõimumine ühiste demokraatlike väärtuste alusel, mis tähendab kriitilist suhtumist autoritaarsetesse hoiakutesse. See on ju suurepärane! Samas ei ole senini püütud isegi hinnata demok­raatlike ja autoritaarsete, Euroopa- ja venemeelsete hoiakute levikut ja muutuste tendentse, kuigi iga kolme aasta järel toimuvad monitooringud.

Midagi me siiski teame. Alates 2000. aastast on märgata Eesti kodakondsuse eelistatuse kasvutrendi ja see saavutas kõrgeima taseme aastal 2005 (74%). Kuid 2008. aastal soovisid endale Eesti kodakondsust vaid pooled (51%) mittekodanikest. Kui aastal 2000 soovis Venemaa kodakondsust 5% ja aastal 2005 11%, siis aastal 2008 juba 19% kodakondsuseta vastanuist (monitooring 2008). Lõimumiskava 2020 viitab kodakondsuseta isikute arvu vähenemisele, kuid vaikib Vene kodanike arvu kasvust. Kummaga me siis lõimume, kas Eestiga või Vene Föderatsiooniga?

Integratsiooni monitooringud 2002 ja 2005 näitasid, et Eesti okupeerimist 1940. aastal tunnistab vaid kolmandik mitte-eestlastest. Samal ajal kasvas ainult kolme aasta jooksul umbes kolmandiku võrra nende protsent, kes usuvad ja toetavad Moskva propagandat ning eitavad Stalini okupatsiooni (vt ka PM 21.05.2007).

Marianna Drozdova näitas oma magistritöös, et vaid üks kolmandik mitte-eestlastest samastab ennast Eesti ja eesti rahvaga, kuna kaks kolmandikku peab end eelkõige vene rahva hulka kuuluvaks (PM 11.12.2010). Umbes kaks kolmandikku mitte-eestlastest vaatab ja usaldab vene telekanaleid (Dmitri Burnashev, Postimees 22.12.2014). Meenutame, et 1986. aastal oli avatud ja sallivaid venelasi Eestis samuti umbes kolmandik, need elasid piirkondades, kus eestlased olid veel enamuses. Sellest järeldub, et senised lõimumiskavad pole integratsiooni Eestiga eriti mõjutanud.

Kõik see ei tähenda, et kaks kolmandikku etnilistest venelastest on Eesti riigi ja demokraatia vastu. Kuid nendega on vaja siiski tegelda, et nad ei jääks Eesti kultuuriruumist kaugele ega langeks täiesti Vene massimeedia mõju alla. Võib oletada, et aktiivseid Putini toetajaid on alla kümne protsendi Vene kodanikest Eestis. Vaevalt, et neid Eesti lõimumiskavad eriti mõjutavad.

Uus seitsme aasta plaan tuleks koostada senise plaani tulemuste hindamise alusel. See hinnang pidi valmima 2014 lõpus, kuid kultuuriministeeriumi veebilehel pole seda senini. Kava ja selle seletuskiri viitavad 14 uuringule ja ekspertarvamusele, mis on selle kava aluseks. Kuid ükski neist ei hinda edusamme demokraatlike väärtuste levikul.

Uues lõimumiskavas on demok­raatiahoiakud asendatud kunstliku mõistega „suhtumine lõimumisse”. Koostajad ei täpsusta, millisesse lõimumisse? Kas demokraatlike või autoritaarsete ideede alusel? Kas Euroopa- või impeeriumimeelsesse?

Kõige paremini lõimib haridus

Ettepanekuid demokraatiahariduse arendamiseks ja autoritaarsuse vastu võitlemiseks koolides on tehtud ka enne ja pärast 2007. aastat. Marju Lauristin ja Triin Vihalemm toetasid demokraatiahariduse arendamist aastal 2008. Õiguskantsler Indrek Teder pidas riigikogus pärast valimisi 2009. aasta oktoobris kõne põhiseaduspatriotismist. Marju Lauristin kirjutas sellest ja kodanikuks kasvamisest Postimehes (24.10.2009), Leo Kunnas arutles lojaalsusest (PM 29.10.2009), Mall Hellam lõimumise ebaõnnestumistest (PM 26.04.2012). Juhan Kivirähk hindas lõimumispoliitika läbikukkunuks ja toetas ühiskonnaõpetuse nüüdisajastamise vajadust (PM 30.09.2014). Integratsiooni monitooringus 2011 (TÜ, Praxis ja Emor) olid need kodanikuhariduse teemad samuti kesksed. Kodanikuhariduse edendamise vajalikkust on tunnistanud ka Anne-Ly Reimaa (PM 23.04.2012), samas ei pidanud ta võimalikuks seda teemat lõimimiskavasse lubada. See on vastuolus tema enda väitega, et see integratsioonimonitooring on eelmise aasta lõpul vastuvõetud lõimumiskava tegemise teoreetiline alus.

Miljonid kuluvad, aga millele?

Kava rakenduse eelarve 2014–2017 on ligi 28 miljonit. Sellest üle 15 miljoni ühistele väärtustele, üle viie miljoni kodakondsuse omandamisele, ligi neli miljonit uutele immigrantidele ja ligi neli miljonit kava administreerimisele. Projektis oli eelarve detailsem, üle ühe miljoni kohtumistele ja üle viie ja poole miljoni venekeelsetele tele- ja raadiosaadetele.

Lõimumiskava projekt nägi kohtumisteks ette miljon eurot, kuid sealgi ei toonitatud, et lähtutakse demokraatlikest seisukohtadest. Kui nendel kohtumistel oleksid saanud kokku eestlased, kes on Putini tegevuse pärast mures, ja teiselt poolt mitte-eestlastest Eesti kodanikud, kellele Putini tegevus meeldib, kas siis oleks loetud viimaste autoritaarne hoiak rahvuslikuks eripäraks, mida peab sallima?

Mida soovitavad 15 aastat kestnud integratsioonikavade autorid? Mitte midagi peale „erinevuste sallimise”! Siin oleks tõesti vaja spetsialistide uurimusi ja kogemusi, kuid neid pole tehtud ja neid pole ka tegevuskavas. Autoritaarsust on uuritud Teise maailmasõja lõpust saadik, pärast Nõukogude impeeriumi lagunemist ka Venemaal. Vaja on ju vähemalt selgust, kui palju Eesti inimesi ja miks eelistab autoritaarsust.

Siiani pole selgust pronkssõduri hindamises. Kas venemeelsed tunnistavad, et see sümboliseerib küll Punaarmee osalust fašismi purustamises, kuid Eestile ja poolele Euroopale tähendas ühe diktatuuri asendamist teisega? Kas eestlased tunnistavad, et Punaarmee küll okupeeris Eesti uuesti, kuid osales siiski Hitleri purustamises?

Niisiis ei paku uus rahakulutamise kava mingeid soovitusi. Samal ajal on Venemaa integratsioonipoliitika väga selge, kuigi valelik ja jõhker. Nad süüdistavad Eesti riiki ja rahvast venelaste diskrimineerimises – venelaste keskmine palk on väiksem ja tööpuudus nende seas suurem jne. Kuidas soovitavad sallivuse ametnikud sellele vastata?

http://opleht.ee/22089-kuidas-loimuda-p ... ldajatega/


LÕIMUMISVALDKONNA SOTSIAALSETE GRUPPIDE UURING
Uuringu raport
http://www.meis.ee/raamatukogu?book_id= ... =download2

Kakskultuurse vähemuse identiteedi kujunemine Eestis ja ettepanekud Eesti Avatud Identiteedi kujunemiseks
Emergence of bicultural minority identity in Estonia and suggestions for development of Estonian Open Identity
https://www.etis.ee/Portal/Mentorships/ ... 15280578e8
http://dspace.ut.ee/handle/10062/15192? ... tribute=de

VENELASTE INTEGRATSIOON EESTI ÜHISKONDA
BAKALAUREUSETÖÖ
http://www.nationalities.ee/EST/Artikli ... grats.html

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 20 Sept, 2016 15:10 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Mai, 2009 20:12
Postitusi: 996
kas sel Helme avaldusel võiks olla seos selle lekkinud memoga kaduma kippuvast idavirumaast ? Ses mõttes seos, et helme poolt väidetav iseenesest loogiline, arvestades tolle lekkinud raporti sisu...

efbees igatahes reffide nimed seal Kiisler, Jürgen Ligi jt on igatahes võtnud suuna selle Helme avalduse naeruvääristamisele...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja eestis asuvad venekeelsed
PostitusPostitatud: 20 Sept, 2016 15:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 3039
Lisaks ka oma 5 kopikat antud teemasse. Tooks negatiivsete näidete asemel ka mõne positiivse, et ei saaks öelda, nagu integratsioon oleks täielikult läbi kukkunud, mida siinsete viimaste Raagi Narva memode ja muu põhjal arvata võiks.
Esiteks olen kohanud ja tean ise nii Norras, Rootsis, kui Soomes elavaid Eesti venelasi, kes eestlastest ja EV-st just enne ärakolimist vaimustuses polnud, kuid kohapeal on avastatud, et keegi neid ei oota, mõnda koheldakse hullemini, kui "mustanahalist" jne jne. Ja siis on toimunud nö uskumatuid imesid, parimateks sõpradeks on välismaal saanud just eestlased, lapsed mängivad teiste eestlaste lastega jne. Sai siis ühelt paarilt küsitud, milles asi, et ok saan aru, et kohalikud pole veel omaks võtnud, kuid miks näiteks Venemaa venelastega ei suhelda? Vastus oli suhteliselt lihtne. Proovisime, kuid Venemaa venelastega on juba "tugev kultuuriline erinevus" st paljud kummardavad pimesi oma Putinit (kui oleme suutnud oma muukeelsetele midagi õpetada, siis seda, et need kes teda toetavad ei pruugi kõik seda pimesi teha), naeruvääristavat riiki ja selle elanikke, kus nad ise majanduspõgenikena elavad, keelduvad elamast kohalike reeglite järgi, tulemuseks on tõesti, et Norras on näiteks Venemaa venelastelt lapsi ära võetud, sest seal ei tolereerita, et lapse juuresolekul alkoholi tarbitakse, pidutsetakse ja lapsi pekstakse jne jne. (ja siis meenutame selle taustal kohalike käpikenduste ka Eestis toimunud proteste Norra "pedofiilsete lastekaitseseaduste teemal") Ühesõnaga, kui siin tundus kõik nii halb, mis on kohalikke venelasi ühendav joon, siis välismaal olles ei tundu Eesti elu enam nii väljakannatamatu ja on tekkinud nostalgia Eesti järele. Seepärast suheldakse seal eestlastega, tähistatakse EV iseseisvuspäeva eestlastega jne. Ei mõtle seda juttu välja, see toimub reaalselt (kahjuks muidugi mitte massiliselt) ja pani ka mind imestama, kui esmakordselt kuulsin. Muide arsti juures ja hambaid ravimas käivad kõik "uusnorrakad, -rootslased ja -soomlased" eranditult Eestis.
Teiseks, tänapäeval on juba küllaldaselt kuni 40. aastaste seas Eestis segaabielusid eestlaste ja venelaste vahel, näiteks nõukaajal olid segaabielud tunduvalt haruldasemad. Enamasti on just Vene naistele avanenud nö täiesti uus maailm peale keele selgeks saamist (kehtib ka meeste puhul), need imelikud "aborigeenidest tšuhnaad" on külma ja lolli olemise asemel osutunud hoopis kaalutlevamateks, stabiilsemateks ja paremateks üliemotsionaalsete omakeelsete isaste asemel.
Kirjutasin meelega üldistavalt, et ei oleks ainult valitsev arvamus, kuidas kogu integratsioon on kolinal läbi kukkunud. Ei kandideeri ka "parteikommentaatori" ega "eduraportööri" tiitlile, selleks, nagu Makarovi arvamuslugu näitab on kasvõi Tallinnas tänu "Kremlimeelse elemendi" juurdepääsule haridussüsteemi juhtimisele ikka mitmetes venekeelsetes koolides eesotsas kas otseselt impeeriumimeelne kontingent või lihtsalt mängitakse vahest "Eesti kooli". Ei mõista ma, miks pole ära koristatud direktorit, kes lastega NSV lipu taustal pilte käib tegemas ja lastakse rahulikult Kremli käsilastel linlaste raha eest haridussüsteemis Venemaale kasulike erandeid teha. Kahjuks on see nn integratsioon toimunud kogu Eesti venekeelsetes koolides veel aeglasemalt, kui teo sammul ja see on riigi tegemata töö (valitus, valitsevad erakonnad), kuid vähemalt Vene noorte hulgas on näha, et integratsioon on võimalik (kõiki pole kunagi võimalik integreerida).

Lisaks, see Vene vanamuti nn "vastulause" Päevalehes Raagi memole, oli järjekordne Kremli demagoogia õpikunäide. Nõukanostalgiat lausa pritsis ridade vahel stiilis taastage "rikas ja hea rasketööstus" ning tehnopargid on "mõttetus", rääkimata mingist sonimisest Tranistria miinipildujatest.

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1856 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 124  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt