Filmi ilmutamine?

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Filmi ilmutamine?

Postitus Postitas Mudakoon »

Kuidas asi edeneb?
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
metsapoole
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 16 Apr, 2012 17:31
Kontakt:

Re: Filmi ilmutamine?

Postitus Postitas metsapoole »

Mudakoon kirjutas:Kuidas asi edeneb?
Hetkel vaikus teave puudub.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2083
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Filmi ilmutamine?

Postitus Postitas krizz »

Nendel näib selles vallas kogemusi olevat https://www.youtube.com/watch?v=_I4o_afITKg
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
metsapoole
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 16 Apr, 2012 17:31
Kontakt:

Re: Filmi ilmutamine?

Postitus Postitas metsapoole »

Vabandust. Hilinemine minu süül aga proovin nüüd võla ära õiendada. Täpne ülevaade toimunust.

Leitud filmirull
Minu kätte sattus 2016. a novembris 35-mm filmirull, mis olevat leitud Ida-Virumaalt, Toila lähedalt. Leid võis olla liiva sees (kassett on ühtlaselt kaetud liiva osakestega), mis tuli eseme säilimisele suurel määral kasuks. Kahjuks avas leiu omanik ühe poole filmikassetist, avades valgusele plastikust pooli, kahjustades sellega vähesel määral võimalikku kujutist (otseselt film valgust ei saanud).
Pildistasin eseme lähivaates üles. Fotodel on hästi näha liivakiht, terava esemega avatud alumine osa ja väljaulatuv filmitükk (foto 1). Viimane tekitas esmalt kahtluse, et ehk on tegu hoopis säritamata filmiga (kasutamata filmidel on installeerimiseks välja jäetud väike osa filmi), kuid see kahtlus kadus hilisemal avamisel, nähes, et kogu film oli kaamera sees olemas. Makrovõtted paljastasid ka päritolumaa (Made in Germany) (foto 2).
Arvestades ilmutatava filmi seisukorda ja säilivust ei saanud tavalist ilmutit ja ilmutusaega kasutada, seega otsustasin kasutada erinevaid ilmutuskestusi ja stiile. Filmi ilmutasin viies etapis , tükkidena. Ilmutina kasutasin esimese filmi puhul Rodianli 1+100, seisva ilmutusena 1 tund. Seejärel lühendasin ilmutusaega 45 minutile. Hiljem lisasin lahustele 0,1% benzotriasooli lahust, mis vähendas võimalikku looristust.
Peale ilmutust võib hästi jälgida emulsiooni lagunemise kulgu – see algas välimistest kihtidest ja otstest sissepoole. (foto 3-4). Kõige keskmised kihid on kõige paremini säilinud. Kahjuks murenes viimastel kaadritel aga keskelt ilmunud emulsioon tükkidena lahti (foto 5).
Kokkuvõtvalt võib öelda, et on üldse ime, et lahtiselt maa sees 60-70 aastat seisnud filmirullil üldse veel mingitki emulsiooni säilinud on. Film oli tõenäoliselt säritatud, kuid lagunemisprotsessi tõttu ei ole kujutis tuvastatav. Samas ei välista veel skaneeringute uurimisel leitavaid pildifragmente (foto 6).
Tanel Verk
Tallinnas, 3. veebruar 2017
Manused
Снимок.PNG
Снимок.PNG (325.28 KiB) Vaadatud 4457 korda
Снимок.PNG
Снимок.PNG (431.51 KiB) Vaadatud 4457 korda
Снимок.PNG
Снимок.PNG (722.21 KiB) Vaadatud 4457 korda
metsapoole
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 16 Apr, 2012 17:31
Kontakt:

Re: Filmi ilmutamine?

Postitus Postitas metsapoole »

pildid
Manused
Снимок.PNG
Снимок.PNG
Снимок.PNG (737.62 KiB) Vaadatud 4455 korda
Снимок.PNG
Slinky
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 13 Apr, 2005 21:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Filmi ilmutamine?

Postitus Postitas Slinky »

Väga põnev :shock: kahju ainult jah, et miskit välja ei tulnud. Oleks vinge kui seninägemata pildid tollastest lahingutest/elust-olust ilmavalgust näeksid
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Filmi ilmutamine?

Postitus Postitas Satakas »

Ma ikka vaatan ja vaatan seda viimast silmapilti ja üha enam kaldun sinna poolele, et see silm on seal vaid seepärast, et me, inimesed, oleme spetsiaalselt arenenud silmi avastama, mistõttu me leiame neid tihti ka sealt, kus neid tegelikult üldse pole.

Mu hinnang tugineb sellele, et tegu peaks olema pildistatava parema silmaga, mille pupill vaatab vasakule, ehk nina poole. Paremale ehk kõrva poole ta ei vaata, sest see nurk on liiga ebaloomulik. Kahjuks aga ei suuda ma leida nina sealt, kus see olema peaks. Kui "nägu" lähemalt vaatama hakata, saab vähemalt minule selgeks, et sellest ongi olemas üksnes silm. Ehk siis "silm".

Nii, et kurvastusega pean avaldama arvamust, et pildile pole kahjuks inimest jäänud. Tegu on tõenäoliselt tavalise juhusliku räbuga, nagu teistelgi piltidel.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Filmi ilmutamine?

Postitus Postitas Kriku »

Ma ei saa aru, mis te jamate selle silmaga, kui ühel eelmisel pildil on terve võitleja peal granaadiheitja ja muuga?
uhhuu.png
uhhuu.png (98.08 KiB) Vaadatud 3722 korda
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Filmi ilmutamine?

Postitus Postitas Satakas »

Kriku kirjutas:Ma ei saa aru, mis te jamate selle silmaga, kui ühel eelmisel pildil on terve võitleja peal granaadiheitja ja muuga?
:dont_know:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist