Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
wenerg
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 12 Mär, 2015 11:56
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas wenerg »

kui relv on enesekaitseks, siis millises situatsioonis peaks sul väheks jääma sajast paugust?! Probleem on ju hoopis "tahan käia laskmist harjutamas ja siis on 100 padrunit vähe". Lahenduseks pole mitte suurema hulga padrunite koju lubamine, vaid nende padrunite müümine/hoiustamine vms vastavates lasketiirudes. Seal saaks ja oleks oluliselt mõistlikum rakendada ka suuremaid nõudeid suurema koguse padrunite turvaliseks hoidmiseks.
Sa vist pole pidanud eriti padruneid ostma, muidu teaksid, et laoseisud meie poodides/tiirudes on suht nigelad, väga tihti saad vastuseks, et "hetkel ei ole seda ja ei ole toda", samuti on 100 kaupa ostes hind oluliselt kõrgem kui hulgi. Parem ütle millist kuritegu ennetatakse selle 100 padruni piiranguga?
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

wenerg kirjutas:Sa vist pole pidanud eriti padruneid ostma, muidu teaksid, et laoseisud meie poodides/tiirudes on suht nigelad, väga tihti saad vastuseks, et "hetkel ei ole seda ja ei ole toda", samuti on 100 kaupa ostes hind oluliselt kõrgem kui hulgi.
Pädeva tiiruga saab kokku leppida, et ostad nende käest nt. tuhat padrunit hulgihinnaga ja need jäävad neile relvahoidlasse hoiule, kui laskmas käid. Ega ta mugav pole muidugi, aga põhimõtteliselt saab asja lahendatud.
wenerg kirjutas:Parem ütle millist kuritegu ennetatakse selle 100 padruni piiranguga?
Näiteks seda, et kui Sulle koju sisse murtakse, siis ei ole Sul seal väga suurt laskemoonaladu?

Disklaimer: ma ei kiida seda 100-kõigi-enesekaitse-relvade-peale-kokku nõuet kindlasti heaks. Eriti kui on mitu eri kaliibriga relva. Lihtsalt inimese jaoks, kes laseb sellises koguses, kus sada padrunit väheks jääb ja/või 100 vs 1000 hinnavahe oluliseks muutub, oleks tõepoolest mõistlik mõne spordiklubi külje alla liikuda. Kasvõi juba enesehariduslikus mõttes.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

Tegelikult käib 100 padruni nõue nende hoidmise kohta, kuskil pole kirjas et kaasas kanda ei tohi ka üle 100. Kui tiiru laskma lähed, jalutad paarist-kolmest relvapoest läbi ja ostad 100 kaupa lisaks. Pärast koju minnes võid veel varusid täiendada kui tõesti 100-de kaupa oled neid tiirus kulutanud.
Ja mis puutub siin kuskil läbi käinud väidet et vindi padruneid ei müüda ka rohkem kui 100 korraga siis vähemalt Jahipaunas öeldi et kui vindi jaoks ostad siis iga relva kohta 300... Relvad relvaloal kirjas ju...
PPA teeninduses küsisin seda et miks relvaluba ja soetamisluba sulas... ametnik ütles et ega nemad ka tea, miks, soovitas nende kodulehe kaudu küsida :)
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Manurhin »

Akf! Tõnu Adrikult üks teemakohane artikkel Objektiivis: http://www.disneylandparis.com//kavandatavad-relvas ... probleeme/
Mulle jääb mõistmatuks, miks endiselt ei ole juttugi sellest, et võiks ka püstolit laskevalmis olekus e. padrun rauas kanda. Omadest kogemustest võin öelda, et nt. Walther PP/PPK puhul oleks see täpselt sama ohutu kui täislaetud trumliga kahetoimelise revolvri kandmine, viimane on aga relvaseaduse kohaselt OK. Lisaks saab püstolil peale lükata veel kaitseriivi, mida revolvritel üldjuhul pole, kuid ka sel juhul pole esimese lasu sooritamiseks kahte kätt vaja. Praeguse seaduse kohaselt, kui enne vaja padrun rauda tõmmata, aga küll. Miks tekitab seadus olukorra, kus suureneb oht relva sattumiseks ründaja kätte?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
slider
Liige
Postitusi: 474
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas slider »

Pädeva tiiruga saab kokku leppida, et ostad nende käest nt. tuhat padrunit hulgihinnaga
Hmm pole paha mõte, tasub ehk teinekordki foorumisse oma muret kurta.
Aga nende relvapoe-rallide kohta, tund tiiru võrdub mulle u. 200 ja mõni peale padrunit. Tiirude tunni-hulgipakkumised on tunni aja kasutuse heale tasemele toonud, kui saaks teatud spordipoest kilekoti kaupa Barnauli südamerahus kaasa osta oleks hea.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

Manurhin kirjutas:Akf! Tõnu Adrikult üks teemakohane artikkel Objektiivis: http://www.disneylandparis.com//kavandatavad-relvas ... probleeme/
Mulle jääb mõistmatuks, miks endiselt ei ole juttugi sellest, et võiks ka püstolit laskevalmis olekus e. padrun rauas kanda. Omadest kogemustest võin öelda, et nt. Walther PP/PPK puhul oleks see täpselt sama ohutu kui täislaetud trumliga kahetoimelise revolvri kandmine, viimane on aga relvaseaduse kohaselt OK. Lisaks saab püstolil peale lükata veel kaitseriivi, mida revolvritel üldjuhul pole, kuid ka sel juhul pole esimese lasu sooritamiseks kahte kätt vaja. Praeguse seaduse kohaselt, kui enne vaja padrun rauda tõmmata, aga küll. Miks tekitab seadus olukorra, kus suureneb oht relva sattumiseks ründaja kätte?
Üritasime ka seda teemat sisse lükata, nagu ka HP keelu tühistamist. Öeldi, et see määrus on lukus, aga et uue seaduse teksti sisse, mille koostamise töögruppe hetkel koostatakse, saab need ettepanekud teha - ja HP osas on see juba minu poolt ka esitatud. Järgmisena läheb samane padrun pesas - esialgse suulise teema väljaütlemise kohta ei paistnud erilisi vastuväiteid kellelgi olema, eks näis kuidas edasi.

Tõnu
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Minu lugupidamine! Erakordselt tobe keeld, mida nagunii suur osa ei täida, tuleks kindlasti ära muuta. Keep up the good work!
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

Härra Adrik võib tunda end nigu jeesus või noor Lenin, tema teod mõjutavad tuhandeid.
Erinevalt eelpool mainitutest siiski mõistusliku maailma poole.
Jõudu!!
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

Tapper kirjutas:Härra Adrik võib tunda end nigu jeesus või noor Lenin, tema teod mõjutavad tuhandeid.
Erinevalt eelpool mainitutest siiski mõistusliku maailma poole.
Jõudu!!
Härrased, ma muidugi tänan, aga minu mainimine Jeesusega samas lauses on siiski liialdus.

Tõnu
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kilo Tango »

tonu adrik kirjutas:...
Härrased, ma muidugi tänan, aga minu mainimine Jeesusega samas lauses on siiski liialdus.

Tõnu
Huvitav, et selles vastulauses leidis ära märkimist ainult jeesuke. Leniniga ühes lauses ära märkimine loogiliselt võttes siis nagu ei ole liialdus ...?
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

Kilo Tango kirjutas:
tonu adrik kirjutas:...
Härrased, ma muidugi tänan, aga minu mainimine Jeesusega samas lauses on siiski liialdus.

Tõnu
Huvitav, et selles vastulauses leidis ära märkimist ainult jeesuke. Leniniga ühes lauses ära märkimine loogiliselt võttes siis nagu ei ole liialdus ...?
Pigem jääme Relvaseaduse juurde siin teemas, ärgem hakakem religiooni siia segama.

Aga mis nimetatud lihtsurelikku puutub, siis eks ole see ju igaühe enese õigus kedagi teist mõne kolmanda-neljanda inimesega võrrelda, ei hakka mina kätt ette panema, või arvate, et kui ei protesti, siis muutungi tasahilju leniniks ? ;)

Tõnu
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

Vabandan kõiksugu vähemuste ja enamuste ees keda jeesulapse või lenini mainimine ma sügavalt eh inglises parem im deeply ...

Minu kiituse mõte oli siiski, et härra Tõnu tegutsemine viib meid mõistusliku ehk normaalse elu poole ja tema tegevus mõjutab paljusid, sh ka mind.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

Mjah. Olles ise nüüd süsteemis sees siis tegelikult võiks jahimeeste padrunite hulk olla ka suurem kui 300 tk relva kohta...sileraudsete puhul eriti. Jah, metsas ju keegi lahingut ei korralda - aga selleks et metsas kellelegi pihta saada kulub regulaarne harjutamine tiirus ära ja kuna algas just kevadine padrunihange siis tahaks osta kohe hulgi. Paraku. Sileraudsega lased nii taldrikuid kui ka metssiga ja tiiru padrunid ei sobi teps metsas ja järvel laskmiseks - ning mõni tiir müüb neid küll ka kohapeal, mõni teine aga mitte... Mõistlik oleks kasvõi 600 ühe relva korral või siis mitme korral iga relva kohta 300... ???
Welber
Liige
Postitusi: 452
Liitunud: 23 Okt, 2014 19:46
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Welber »

tonu adrik kirjutas: Härrased, ma muidugi tänan, aga minu mainimine Jeesusega samas lauses on siiski liialdus.
Tõnu
Selge, vabandame. Võtame kasutu välja. Jääb Adrik.
Bonis nocet, quisquis pepercerit malis.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

Oot, oot Härrased, ärge nüüd hoogu minge ! ;)

Pole ma mingit kahju saanud ega häbistatud-solvatud olnud, nii et kõik on endiselt kenasti, ja võitleme edasi ! 8)

Tõnu
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist