Taktikalised lisajubinad

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
protoss
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 17 Okt, 2016 18:42
Kontakt:

Taktikalised lisajubinad

Postitus Postitas protoss »

Teema sai alguse ühe akf-i müügikuulutusest.

Kriku



Glock 17 kelgu taktikaline kate. FAB defence. Must plastik. Lihtne peale ja maha võtta. Sobib püstol Glock 17 gen3 suuruses kelgule.
Manused
IMGP0055.JPG
IMGP0054.JPG
IMGP0052.JPG
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas vtl »

Väga rumal küsimus, aga milleks see kate hea peaks olema?

* Teeb kelgu veidi laiemaks/kõrgemaks/kobakamaks;
* Ei mahu enam standardsesse kabuuri;
* Halvendab jahutust;
* Raskendab on-field lahtivõtmist ehk üks lisatükk, mida ära võtta;
* Glocki kelk on niigi mattmust, seega ei anna see ka varjamisele midagi juurde.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas taara »

Ja sihtimise kohapealt tundub ka varjavat vaatevälja. Mul oli ka see küsimus, et milleks need asjad on. Hea, et keegi ära küsis :)
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas vtl »

taara kirjutas:Ja sihtimise kohapealt tundub ka varjavat vaatevälja. Mul oli ka see küsimus, et milleks need asjad on. Hea, et keegi ära küsis :)
a) Sellepärast, et leidub lolle, kes ostavad?
b) Osadel inimestel on vajadus kõike olemasolevat "tuunida" lisavigurite lisamisega.

Mul tuleb kohe meelde moosiriiuliga Lada, millel tagaaknal kolakas plastvõre, esiakendel tuulesuunajad, merevaigust käigukanginupp, karvane roolikate ja puust mummudega matt istme peal.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
protoss
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 17 Okt, 2016 18:42
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas protoss »

Minu meelest on siin kõik öeldud: http://www.fab-defense.com/en/category- ... 17-19.html

See vidin lihtustab kelgu tagasitõmbamist. Muidu kas: a) tõmbad kelgu tagaosas olevatest soontest või b) lükates käega kesta väljaheite avast kinni hoidest tahasuunas.

Mis asi on standardkabuur ? Kas see Bianchi oma mis on HK USP jaoks või ? HK USP kelk on Glocki omast, mis on kattega, mõõtmetelt ikkagi suurem.

Mis moel see raua jahtumist halvendab ? Või sul on Glock full auto ?

Kui relvale pannakse triitium või fiiberoptilised sihikud on see ka zigulli tuunimine või ? Või kui pannakse trepi karedat teipi käepidemele. Ah jah, õige need on ju lollidele, kes neid ostavad. Käime parem kõik eboniitkäpidemega PM-iga siis ei ole kellegei ütlemist.

https://www.youtube.com/watch?v=zl1xRJk_T_Q
Haljazme
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 18 Jaan, 2016 19:50
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas Haljazme »

Vabandan võõra müügiteema sodimise pärast, aga siiski:

1. Mulle näib, et kõike saab müüa, kui lisada magic word "taktikaline", tõenäoliselt isegi tampoone ja juukseklambreid.
2. Mul ei ole küll Glock'i kunagi olnud, a kas see on siis nii kehv relv, et niisama ilma kummita seda igas olukorras ei vinnasta ?
3. Relvatootjad näevad suurt vaeva, et välja töötada parimad lahendused ja nad ei ole ise tulnud sellise kummikatte peale ?

A samas pole mina kõige targem, ega pole ka 15€ ju mingi raha ja kel huvi, see proovib :)

EDIT: huvitav arutelu: http://www.everydaynodaysoff.com/2013/0 ... ock-cover/
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel: 51717-null-seitse
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas vtl »

protoss kirjutas:Minu meelest on siin kõik öeldud: http://www.fab-defense.com/en/category- ... 17-19.html
Justnimelt. Viidatud lehel on kirjas: "TacticSkin are highly-practical slide covers for GLOCK Handguns, made to enhance visibility and style.."

Vaba tõlge - "...tehtud välimuse ja stiili parandamiseks..."
protoss kirjutas:See vidin lihtustab kelgu tagasitõmbamist.
Kas keegi teab mõnda glockiomanikku, kes ei saa kelku ilma katteta tagasi tõmmatud?
protoss kirjutas:Mis asi on standardkabuur ?
Antud juhul pidasin silmas 9mm Glocki jaoks (Glocki mõõtude järgi) disainitud jäika (plast)kabuuri, kuhu relv istub täpselt sisse.
protoss kirjutas:Kui relvale pannakse triitium või fiiberoptilised sihikud on see ka zigulli tuunimine või ?
Sihik on funktsionaalne osa, mida plastikust ilukatte kohta ei saa öelda.
protoss kirjutas:Või kui pannakse trepi karedat teipi käepidemele.
Gen4 puhul ei ole ma selle kareda teibi otstarvest tõepoolest aru saanud. Kui relv ilma liivapaberita käes ei püsi, siis tuleks äkki sõrmelihaseid treenida?

Ok, rohkem ei risusta antud teemat. Ma tõepoolest tahtsin teada, kas antud vidinal on peale "välimuse tuunimise" veel mingit funktsiooni. Tavaliselt tehakse kelku kergemaks, mitte ei lisata sellele lisakaalu.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
protoss
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 17 Okt, 2016 18:42
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas protoss »

Miks sa nagu lause viimase osa välja jätsid ? ... while improving performance and versatility.

Provides improved front and rear serrations for easier, more secure cocking, even while wearing gloves, or with cold, wet, or sweaty hands.

Oled sa proovinud talvekinnastes Glockil kelku taha tõmmata.

Vaadates HK VP9, Walther PPQ, Sig-Sauer 320, S&W jt on need hakanud kelgu etteotsa diagonaalis sooni sisse freesima. Ei tea küll mille pärast ? :shock:

Ju siis tuunitakse selleks, et "made to enhance visibility and style" :?

Lisakaal ?! 25 grammi :|
Piiluja
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 07 Okt, 2014 15:40
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas Piiluja »

Olen eelpool mainitud austerlaste tuletorust mõnituhat tina läbi kihutanud ja siiani ei ole pidanud vajalikuks kelgule ei trepiteipi ega kummikärakat külge installida. Kasutanud olen relva nii sisetiirus võistlustingimistes higistades kui männikul -15C külmaga. Kummaski situatsioonis ei ole laadimise osas tõrkeid tekkinud. Õigemini üteldes, kui vanaema paksudes labakutes peab relva vinnastama, siis lähevad need lasud nagunii sihtmärgist mööda. Ehk siis antud vidin teenib enda eesmärki - ta on ägeda väljanägemisega, aga praktilist väärtust ma sel ei näe. Taktikaline? Varjatud kabuuriga teda kasutada ei saa. Võistlustingimustes Ghost kabuuriga põhimõtteliselt saab, aga selliste poiste käed peaks olema piisavalt kogenud ka metallist kelku opereerima.

25g lisakaalu panna relva liikuvate osade külge? Kui mõistlik see on?
protoss
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 17 Okt, 2016 18:42
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas protoss »

Johhaidii, see teema hakkab täiesti loha minema. Jumala pärast laske, kuidas tahate ja millega tahate. Kui saate pihta, siis au ja kuulsus teile.
See rauakate ei ole mingi imevahend, mis kõikide vanaemade ja vanaisade laskmise probleemid lahendab.
See on väike vidin mis parandab veidi püstoli kelguga tegelemist. Ja see ongi kogu selle vidina mõte.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas Kriku »

Tõstsin relvade alamfoorumisse ümber.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas vtl »

protoss kirjutas:Oled sa proovinud talvekinnastes Glockil kelku taha tõmmata.
Küsin vastu - oled Sa proovinud TALVEkinnastes püstolit LASTA? Vanaema villaseid käpikuid ei tahtnud näiteks tuua?

Aga taktikalistes kinnastes olen püstolit lasknud küll. Grip on isegi parem kui palja käega.
protoss kirjutas:Lisakaal ?! 25 grammi :|
Glock 17 kelk kaalub 360 grammi (terasest tehasesihikutega)
25 g juurde teeb ca 7% lisakaalu. Ei ole just palju, aga osad freesivad kelgu sisse sooni, et seda suurusjärk samapalju KERGEMAKS teha (mitte sellepärast, et muidu ei saaks vinnastada).
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
slider
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Taktikalised lisajubinad

Postitus Postitas slider »

Millised on kasutajate kogemused erinevate püstoli lampidega? Viimasel ajal kuidagi sügeleb taolise jubina järgi. Pole uurinud, kas taolise vidina tellimine suure lombi tagant läheb ka nendepoolse kitsenduse taha?
Vältimaks EU tollimaksu, kas pakutakse ka n.ö siinkadis midagi head?
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas Satakas »

vtl kirjutas:Justnimelt. Viidatud lehel on kirjas: "TacticSkin are highly-practical slide covers for GLOCK Handguns, made to enhance visibility and style.."

Vaba tõlge - "...tehtud välimuse ja stiili parandamiseks..."
See tõlge on nüüd küll tõepoolest vaba - seda kindlasti, sest visibility kohe kindlasi pole välimus, vaid nähtavus. Antus kontekstis peaks see siis tähendama, et see kuidagi (maagiliselt?) parandab vaatevälja VÕI ka püstoli silmatorkavust.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Taktikalised lisajubinad

Postitus Postitas EOD »

Glockil on kerge plastraami tõttu kalduvus anda lõdva käega laskuri käes söötmishäireid, kuna raam "hüppab" kelguga kaasa ja ümberlaadimistsükkel ei toimi korralikult.
Kui kelku raskemaks teha, siis on laadimishäired veel tõenäolisemad. Ka jääb selle katte tõttu kirp ning sihik eriti madalaks, mis sihtimisele kuidagi kaasa ei aita.
Pigem sobib relva disainida soovijale lisavarustuseks päästikukaitse ette kinnitatud püstolilamp. Muudele plussidele lisaks annab see raami ülaosale massi juurde ja vähendab sellega söötmishäirete tõenäosust.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist