Eesti oludesse sobiv tank on Leopard 2

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2083
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Viiskümmend »

Ehk Eesti peab andma suure osa oma võitlusega saavutatud kaks plussist riigile, kes arvab, et 2% ongi lihtsameelsetele :) well done! ... ja sõjaajal tuleb meile ju ikka Soome, mitte USA appi, sest julgeolek on ju kokkuvõttes ikkagi selline geenide ja keelesuguluse ning Soome TV värk!
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas mutionu »

tommy kirjutas:Kujuta ette, Abrams on tõepoolest meie õppustel kasutuses. Koguni ajateenijate väljaõppes. :shock:
Praegu möllavad polügoonil..
Kohe möllavad :shock: Ja mitu aastakäiku on välja õpetatud? :shock:
tommy kirjutas: Võid midagi taolist ka Leopardi kohta väita..??
Ma ei tea, kaua on Soomes Leopard kasutusel olnud. Pikalt vist? :shock:
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas mart2 »

Tänud Tux! :D

Ksf Lemet - kui märkasite, siis minu küsimus ja sellega seotud kommentaar oli seotud ühe konkreetse ksf-ga, kes regulaarselt jätab täpsustavatele küsimustele vastamata ja/ või süüdistab teist rumaluses. Sellist süüdistust on ka kordi minu aadressil olnud. Laaneots ei puutu asjasse.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Lemet »

Et kui Laaneots räägib, siis peame häbelikult moka mättas, aga kui Trumm täpselt sama asja kordab, siis kukume iroonitsema... :mrgreen:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Troll »

Tux, täpsustuseks - mitte ARAMATA, vaid ARMATA.

Lemet, ei ole mõtet sellises bušlatti rinnal lõhkikiskudes ja ambrasuurile viskudes stiilis Kapten Trummi kaitsta! Antud juhul on mart2-l täielik õigus Trummilt selgitust nõuda, just KT viskas siia sellise hinnangu, olgu siis valmis ka seda põhjendama. Sinu üritused advokaati mängida lähevad naeruväärseks.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas mart2 »

to Lemet - olen piisavalt Laaneotsaga koos töötanud. Olen ka vajadusel oma arvamuse väljaöelnud. Vahel sain kiita, sageli sõimata. Aga see oli minu valik ja selline ongi elu. Tänaval vastu tulles teretab ja ajame juttu. Lõpetaks sellega?
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Lemet »

Niisiis-sellele, et Laaneots on täpselt sama asja öelnud, vastu ei vaidle?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas alari »

Kus on Laaneots öelnud, et Leopard2 on TTA järgi ainuvõimalik valik meie kaitseväele?
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas mart2 »

Lemet kirjutas:Niisiis-sellele, et Laaneots on täpselt sama asja öelnud, vastu ei vaidle?
Laaneots on öelnud mitmeid asju seoses tankidega. Ta ei toonud välja ühtegi konkreetset platvormi kui ainusobivat. Tema argumendid olid just seotud eelkõige saadavuse ja hinna kombinatsioonina. Mäletatavasti on ta rääkinud ka tankide ostmisest Ukrainast ja omal ajal sobiva kingi vastuvõtmisest Poolast (T-55!). Nii et arvamus võib jälle muutuda, kui konkreetne pakkumine laual.

PS. Ma pole kuskil ega kunagi väitnud, et Leopard üldse ei sobi - küsimus on just kulu-tulu hinnangust.

Lõpetaks nüüd???
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Lemet »

See oli ühes ETV intekas, kus Laaneotsalt küsiti, kas ja millised tankid EKV soetada mõtleb. Mille peale toonane KV juhataja ütles, et ta ei tahaks konkreetse tüübi nime ümber spekuleerida, aga on olemas üksainus tank, mis on projekteeritud ja mõeldud Kesk- ja Põhja- Euroopa tingimusi silmas pidades, milliseid kasutavad kõik lähemad tankidega toimetavad naaberriigid, millistele on olemas meil väljaõppe saanud ohvitsere, millistele on lähikonnss olemas kogemustega remondibaasid ja võimalus kriisiolukorras saada varuosi. Edasi järgnes soovitus reporterile ise edasi mõelda. Sõna- sõnalise tsiteeringu eest ei võta mürki, aga laias laastus nii kindral end väljendas.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas kallek »

Küsimusele, millist tüüpi tanke eelistada, vastas Laaneots küsimusega: kui meie naabrid kasutavad Leopard tüüpi tanke, siis milliseid oleks meil mõistlik kasutada?
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas andrus »

Lemet kirjutas:See oli ühes ETV intekas, kus Laaneotsalt küsiti, kas ja millised tankid EKV soetada mõtleb.
Pane ikka viide ka Lemet kui võimalik, sul olid siin foorumil vahepeal probleemid teiste sõnade edasiandmisega.

Aga jah, minu elukogemus ütleb, et inimese seisukoht võib aja jooksul muutuda, eriti kui välised asjaolud ka muutuvad :)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

Iga mees võiks siin ikka olla suuteline enda sõnade eest ise vastutama, mitte Laaneotsa selja taha pugeda. Või siis kui teadlikult kasutatakse Laaneotsa hinnangut, tuleb see ka postitusse kirja panna. Kui Kapten Trumm oleks 3 lehekülge tagasi kirjutanud, et Laaneotsa hinnangul on Eesti jaoks sobivaim tank Leopard ja viite pannud, oleks asi kohe selge olnud.
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tux »

Kui Laaneots sellel teemal aastaid tagasi sõna võttis olid odavamad Leod ilmselt veel võimalikud, samuti polnud K2 ilmselt veel avalikult teada olev toode, seega ma ei arva, et Laaneots ilmtingimata täna samal arvamusel oleks!
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

mart2 kirjutas:Mutionule - olen nõus, et tegeliku valiku aluseks on palju tegureid, sealhulgas sageli olulisem ongi kogu elutsükli maksumus. Kuid see ei ole ju ainusobiv tehniline lahendus. Sellest ka minu eelnevad küsimused konkreetse "konkreetse tanki mudeli leiutamise" teemal.
Sobitatakse valikud olukorra ja võimalustega, mitte ei võeta "üks ja ainus õige toode". (Kumb on parem ja meile ainusobiv - kas Paulig või Merrild?)
kallek - küsimus ei käsitlenud teenuste paketti, vaid väidetavat platvormi ainusobivust.
Mina rohkem selle teemaga ei tegele, sest nagu näen, et järjekordselt loopis kõikide-teaduste-doktor õhku väite (ainuke sobiv tank), mida ei taha või ei suuda kaitsta.
Ma oleks sulle selle põhjaliku vastuse ka kirjutanud, kui sa poleks varasemalt mulle silma jäänud kombega nõuda ühe lihtlausega lehekülgi pikki ja tunde aega võtvat tehnilist analüüsi.
Sellist asja, vabandage väga, ühe mulle tundmatu tegelase esimese sõrmeviibutuse peale koostama ei hakata.
Vastust küsimusele sa tead niigi, selleks tankiks on Leopard 2A6.
Miks?
-diiselmootor sobib meie oludesse paremini ja on häda korral ka meil remonditav (erinevalt gaasiturbiinist), ka kütuste logistika mõttes, Turbiinmootor ei ole Eestis muud moodi käsitletav kui välja tõstmine ja uue panek.
-kasutajad on ümberringi ja knowhow ja abi saadaval
-sakslased ei sea sellele tankile taolisi tehnoloogia piiranguid nagu Abramsi ekspordile (osta on sul võimalik M1A1-st tehtud A2 ilma uraanimoonata).
-paremate näitajatega pearelv (L55).
-tehnilised näitajad on 2A6-l vähemalt samahead, soomuskaitse on isegi parem.

Tommy, ilmselt teades, et Leoparde meile ei jõua, on alustanud juba kampaaniat "Eestile sobivast M1A2 tankist". :oops:
Viimati muutis Kapten Trumm, 03 Mär, 2017 9:39, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist