Taktikalised lisajubinad

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Taktikalised lisajubinad

Postitus Postitas Medusa »

Ma olen ise ka lambi mõtet veeretanud. Baltic fox vahendab nt Streamlight lampe. Aga siin tuleb aru saada sellest, et relvalamp ei ole taskulamp ja üldine valgusti, vaid spetsiifiline tööriist, mis on peamiselt sihtmärgi identifitseerimiseks. Efektiivne kasutamine tahab head väljaõpet, muidu on see lihtsalt üks järjekordne jubin, tühjade patakatega dead weight.

Glockil on osad lambid andnud ka söötmishäireid, nagu jutud räägivad, sest raami külge kinni keeratud lamp muudab raami paindumist lasutsükli käigus. Omal veel lampi pole, seega kommenteerida ei oska, aga olen näinud selliseid viiteid.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas vtl »

Satakas kirjutas:
vtl kirjutas:Justnimelt. Viidatud lehel on kirjas: "TacticSkin are highly-practical slide covers for GLOCK Handguns, made to enhance visibility and style.."

Vaba tõlge - "...tehtud välimuse ja stiili parandamiseks..."
See tõlge on nüüd küll tõepoolest vaba - seda kindlasti, sest visibility kohe kindlasi pole välimus, vaid nähtavus. Antus kontekstis peaks see siis tähendama, et see kuidagi (maagiliselt?) parandab vaatevälja VÕI ka püstoli silmatorkavust.
Sõna-sõnalt võttes on "visibility" loomulikult "nähtavus" - selle teadmiseks ei pea kuigi kõva inglise keele valdaja olema.
Mina üritasin tõlkida mõtet. Vaatevälja kelgule pandud lisa kohe kindlasti ei paranda, vaid halvendab. Seega on mõeldud ikkagi püstoli "silmatorkavust" ehk... justnimelt "välimust" või "väljanägemist". Viimast mõtet kinnitab ka järgmine sõna "and style".
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Taktikalised lisajubinad

Postitus Postitas vtl »

slider kirjutas:Millised on kasutajate kogemused erinevate püstoli lampidega? Viimasel ajal kuidagi sügeleb taolise jubina järgi. Pole uurinud, kas taolise vidina tellimine suure lombi tagant läheb ka nendepoolse kitsenduse taha?
Vältimaks EU tollimaksu, kas pakutakse ka n.ö siinkadis midagi head?
Esimene küsimus on muidugi see, et milleks seda lampi Sul vaja on? Sporditegemiseks? Jah, miski friigivõistluse rada pimedas läbi käia on päris lahe. Enesekaitse-relval on pigem miinus, kui relvale kinnitatud lamp Sinu asukohta reedab. Pigem tahad Sa just seda, et saaksid teise käega korraks valgust näidata ja kohe varjuda. Arvestama pead aga sellega, et esimene välgatus pimestab pimedaga harjunud silmad ära ning vaateväli piirdub seejärel lambi valgustatud sõõriga.
Relvale kinnitatud lampi taskulambina ei kasutata, kuna see eeldab relvaga objekti sihtimist. Sellel põhjusel on ka kõikvõimalikel patrullidel lamp eraldi ja relv eraldi.
Medusa kirjutas:Ma olen ise ka lambi mõtet veeretanud. Baltic fox vahendab nt Streamlight lampe. Aga siin tuleb aru saada sellest, et relvalamp ei ole taskulamp ja üldine valgusti, vaid spetsiifiline tööriist, mis on peamiselt sihtmärgi identifitseerimiseks. Efektiivne kasutamine tahab head väljaõpet, muidu on see lihtsalt üks järjekordne jubin, tühjade patakatega dead weight.
Fox pakub jah kohapeal, seega ei näe väga põhjust, miks peaks lombi tagant tellima ning võimaliku paberimajandusega tegelema.
Streamlight on korralik ning valikus on ka laseri ja lambi kombo. Kinnitub raami alla päästikukaitse ette.

Alternatiiv on võtta mõni standardne tollise läbimõõduga lühike taskulamp (Nitecore, Fenix), relvakinnitusrõngas picatinnyle ning soovi korral veel taktikaline lüliti sabasse. Samuti kohapeal saadaval. Tõsi, käsirelval kipub see kombinatsioon tülikalt pikaks minema.
Näiteks: http://flashlight.nitecore.com/product/gm02
Medusa kirjutas:Glockil on osad lambid andnud ka söötmishäireid, nagu jutud räägivad, sest raami külge kinni keeratud lamp muudab raami paindumist lasutsükli käigus. Omal veel lampi pole, seega kommenteerida ei oska, aga olen näinud selliseid viiteid.
Mulle tundub, et see on müüt. Raam ei tohiks ei lambiga ega lambita nõnda läbi painduda, et kelgu liikumist takistada. Kui tegu just paarikilose kolakaga ei ole. Loodetavasti keegi sangpommi ei hakka Glocki siini külge kruvima.
Isegi kui raam painduks (mida ma hästi ei usu), siis Glockil ei ole siinid täies pikkuses, vaid ees ja taga paar "nagasid", millel kelk käib. Nende lõtkud on nii suured, et toimivad ka siis, kui peaksid veidi eri nurga all olema.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Taktikalised lisajubinad

Postitus Postitas Kriku »

vtl kirjutas:Relvale kinnitatud lampi taskulambina ei kasutata, kuna see eeldab relvaga objekti sihtimist. Sellel põhjusel on ka kõikvõimalikel patrullidel lamp eraldi ja relv eraldi.
Mina olen kogenud seletust, et muidu hakataks relva sõidukite aknasse toppima...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas Satakas »

vtl kirjutas:
Satakas kirjutas:
vtl kirjutas:Justnimelt. Viidatud lehel on kirjas: "TacticSkin are highly-practical slide covers for GLOCK Handguns, made to enhance visibility and style.."

Vaba tõlge - "...tehtud välimuse ja stiili parandamiseks..."
See tõlge on nüüd küll tõepoolest vaba - seda kindlasti, sest visibility kohe kindlasi pole välimus, vaid nähtavus. Antus kontekstis peaks see siis tähendama, et see kuidagi (maagiliselt?) parandab vaatevälja VÕI ka püstoli silmatorkavust.
Sõna-sõnalt võttes on "visibility" loomulikult "nähtavus" - selle teadmiseks ei pea kuigi kõva inglise keele valdaja olema.
Mina üritasin tõlkida mõtet. Vaatevälja kelgule pandud lisa kohe kindlasti ei paranda, vaid halvendab. Seega on mõeldud ikkagi püstoli "silmatorkavust" ehk... justnimelt "välimust" või "väljanägemist". Viimast mõtet kinnitab ka järgmine sõna "and style".
Seda sõna ei kasutata kohe kindlasti mitte mingis kontekstis väliuse / väljanägemise kajastamiseks. https://et.glosbe.com/en/et/visibility
Isegi mitte silmatorkavuse mõistes. Välimuse / väljanägemisega ei suudaks mina tõlgina seda sõna ükskõik, millises tekstis isegi kõige märjemas unenäos seostada. Selle mõistmiseks tuleb vaid aru saada sõna visibility etümoloogiast http://www.etymonline.com/index.php?all ... visibility
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Glock 17 kelgu taktikaline kate

Postitus Postitas vtl »

Satakas kirjutas:Välimuse / väljanägemisega ei suudaks mina tõlgina seda sõna ükskõik, millises tekstis isegi kõige märjemas unenäos seostada. Selle mõistmiseks tuleb vaid aru saada sõna visibility etümoloogiast http://www.etymonline.com/index.php?all ... visibility
No mida me kempleme juutide kirjapandud ebaõnnestunud kirjelduse pärast. Kas me üritame praegu aru saada, mida tootja TAHTIS öelda selle "tuuninguvidina" reklaamiks, või vaidleme sõna tähenduse üle. Viimase puhul ma ju nõustu(si)n Sinuga 100%.

Paku siis professionaalina välja omapoolne korrektne ja õiget mõtet edasiandev tõlge lausele:
"...made to enhance visibility and style..."

- "valmistatud parandamaks nähtavust ja stiili"? Mille peale tekib mul kohe küsimus - mis on püstoli "nähtavus".
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Taktikalised lisajubinad

Postitus Postitas EOD »

vtl kirjutas: - "valmistatud parandamaks nähtavust ja stiili"? Mille peale tekib mul kohe küsimus - mis on püstoli "nähtavus".
Simple, Watson - 1) kelgukate muudab püstoli suuremaks, järelikult on see paremini nähtav. 2) Kuna sihik ja kirp on kummikatte taga peidus, siis nad ei sega nähtavust üle kelgu. Keeleliselt igati korrektne. :wink:
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Taktikalised lisajubinad

Postitus Postitas Satakas »

EOD pani jälle täpselt naelapea pihta.

Aga vtl'ile ma ei oska vastata. Olen kogenud, et sageli pole mõnes kasutusjuhendi või tootekirjelduse lauses üldse mitte mingit mõtet ning paistab, et see on kirjutatud tühja ruumi täiteks ning on kasutatud sõnu, millel on hea kõla ja turunduslik väärtus.

Tegin sellise pulli, et lugesin nende kodukalt tekste, et hinnata keeleoskust. Minu arvates on väga hea inglise keel. Korralik ja professionaalne. Sõnade kasutus ja lauseehitus lubavad eeldada, et visibility tähendab visibilityt. Muidugi ei või iial 100% kindel olla.
marie
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 01 Mär, 2017 17:50
Kontakt:

Re: Taktikalised lisajubinad

Postitus Postitas marie »

TacticSkin are highly-practical slide covers for GLOCK Handguns, made to enhance visibility and style..
Satakas kirjutas:Antus kontekstis peaks see siis tähendama, et see kuidagi (maagiliselt?) parandab vaatevälja VÕI ka püstoli silmatorkavust.
Satakas kirjutas:Tegin sellise pulli, et lugesin nende kodukalt tekste, et hinnata keeleoskust. Minu arvates on väga hea inglise keel. Korralik ja professionaalne. Sõnade kasutus ja lauseehitus lubavad eeldada, et visibility tähendab visibilityt. Muidugi ei või iial 100% kindel olla.
Kui veel keeleliselt kaevuda, siis paistab, et esialgses pressikas oli see lause hoopis "ability to customize your Glock slide visibility while allowing enhanced tactical performance and versatility" (http://www.thefirearmblog.com/blog/2013 ... de-covers/), sellises kontekstis mõeldakse ilmselt pigem siiski silmatorkavust. Kuna antud jubin on saadaval ka (ere)punase ja kollasena, siis niiviisi saab ju tõesti nähtavust = silmatorkavust parandada. Leiad pimedas metsas mahapudenenud relva paremini üles vms. :)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Taktikalised lisajubinad

Postitus Postitas Satakas »

Selles kontekstis tõesti ei jää kahtlust, et mõeldakse kelgu silmapaistvust. See võimalus on õhus olnud kogu aeg kuid kuna erivärvilistest katetest alles nüüd kuulen, ei pidanud ma enne seda kuigi loogiliseks, et relva karva must kate selva silmatorkavust parandada võiks. Aga see vaid kinnitab, et visibility ei tähenda "stiili" vmt vaid kas silmapaistvust või nähtavust. Ja tõsi - erivärvilised variandid teevad pildi lõplikult selgeks, mida mõeldakse. Küsimus lahendatud. Kodukal on lihstalt tekst jäänud musta katte jaoks kohandamata.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist