Magnetiga otsimine

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: magnetiga kalastamas

Postitus Postitas Manurhin »

Omaette lugu on magnetiga otsides muidugi see, et kunagi ei tea, mis sinna otsa võib jääda. Olen kuulnud, et isegi Emajões Tartu linnas olla üsna hulgaliselt igasuguseid sõjaaegseid lõhkemata mürtskärakaid sees.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: magnetiga kalastamas

Postitus Postitas Plönn »

700sega ei saanud laukast ka saksa potti kätte,( labidaga turgutades oli aga tunda selget pöörlemist seal all ) tunda oli ka pidevalt tõmmet vastu metallkeha kuid külge ei jäänud see kohe ültse :?
Lõpuks labida ja magneti koostöös see ettevõtmine küll viljastus :) ( 30 minutit tirgutamist), kuid peab ikka nentima ,et nõrk on see magneetimise hobi, nii efektiivsuse kui ka tulemuslikkuse poolest. :?
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: magnetiga kalastamas

Postitus Postitas Mõmps »

Tere!

Kui käredat magnetit vaja, siis vaata betontšikute poole. Betoonitööstuses kasutatakse detailide fikseerimiseks. Hind on käre ja alus tuleb lasta ringi teha....aga tõmbetugevus on räme 8)

http://www.internetipood.com/et/teraste ... amagneetti
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
xawa
Liige
Postitusi: 380
Liitunud: 30 Okt, 2007 0:42
Kontakt:

Re: magnetiga kalastamas

Postitus Postitas xawa »

Ehk siis nagu viimasel ajal üha enam ja enam kaupadega nii ka selle originaal-kalastusmagnetiga, et tuleb ikka piiritagant otsida.
Kasutaja avatar
kolekoll
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 18 Apr, 2006 19:16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: magnetiga kalastamas

Postitus Postitas kolekoll »

Manurhin kirjutas:Omaette lugu on magnetiga otsides muidugi see, et kunagi ei tea, mis sinna otsa võib jääda. Olen kuulnud, et isegi Emajões Tartu linnas olla üsna hulgaliselt igasuguseid sõjaaegseid lõhkemata mürtskärakaid sees.
Tartus Emajõest ilmselt mitte, sest seda on nii mitmeid kordi süvendatud, just linnas sees, aga väljaspool linna ilmselt küll, sealt võib igast prahti leida .. mulle jäi ka ükskord üks F1 magneti otsa, hirmroostetanud .. kõik sütik ja värk küljes .. tükk aega mõtlesin, et kas lasen koos magnetiga vee alla tagasi või mida teha .. lõpuks tegin nagu Toots tamasserirauaga püstoliga, sidusin selle roostejunni vaikselt traadiga puu külge, pikk nöör magnetile taha ja siis tõmbasin .. sain magneti ilusti kätte ja saatsin selle roostejunni tagasi järve.. kaladele rauarikast vett tootma .. Peale seda eriti ei tiku enam magnetit loopima veekogudes :)
[url]https://lisad.ee[/url]
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: magnetiga kalastamas

Postitus Postitas Manurhin »

kolekoll kirjutas:
Manurhin kirjutas:Omaette lugu on magnetiga otsides muidugi see, et kunagi ei tea, mis sinna otsa võib jääda. Olen kuulnud, et isegi Emajões Tartu linnas olla üsna hulgaliselt igasuguseid sõjaaegseid lõhkemata mürtskärakaid sees.
Tartus Emajõest ilmselt mitte, sest seda on nii mitmeid kordi süvendatud, just linnas sees, aga väljaspool linna ilmselt küll, sealt võib igast prahti leida .. mulle jäi ka ükskord üks F1 magneti otsa, hirmroostetanud .. kõik sütik ja värk küljes .. tükk aega mõtlesin, et kas lasen koos magnetiga vee alla tagasi või mida teha .. lõpuks tegin nagu Toots tamasserirauaga püstoliga, sidusin selle roostejunni vaikselt traadiga puu külge, pikk nöör magnetile taha ja siis tõmbasin .. sain magneti ilusti kätte ja saatsin selle roostejunni tagasi järve.. kaladele rauarikast vett tootma .. Peale seda eriti ei tiku enam magnetit loopima veekogudes :)
Aiaiai :evil:. See jurakas oleks tulnud punase autoga poistele üle anda, kes oleks hoolitsenud selle eest, et granaat oleks hoopis maapinda rauafragmentidega rikastama hakanud. Kas Kukemetsa karjääris või kohapeal, see oleks juba n.ö. töö käigus selgunud. Sellel, kelle magneti otsa see nüüd järgmisena jääb, ei pruugi lugu nii õnnelikult lõppeda...
Aga mõned teemakohased pildid ka:
Pilt
Pilt
Pilt
http://englishrussia.com/2017/06/15/ano ... in-russia/

Muideks, mis Emajõe süvendamisse puutub, siis süvendatud on küllap vaid sadamakohtasid. Kivisilla varemed on ju siiani jõepõhjas, samuti olevat veel täiesti alles Kivisilla ehitamise aegse tammi jäänused, mille abil jõevesi teiselt poolt Holmi silla ehituskohast mööda juhiti. Olen kuulnud ka mingeid jutte mingist viimase sõja aegsest Saksa laeva põhjast kusagil Supilinna või Tähtvere all (?). No ja ise olen madala veeseisu ajal leidnud Sõbra tänavast veidi allavoolu Siili tn. otsa kohalt ühe 20L Wehrmachti kanistri jäänuse. Too paistis lihtsalt põhjast välja koos paari raudvaadi jäänustega ja mingi suure ja jämeda torujurakaga (mõne auriku korsten äkki). Sai sellest kolast kunagi siia foorumisse pildidki pandud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
kolekoll
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 18 Apr, 2006 19:16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: magnetiga kalastamas

Postitus Postitas kolekoll »

Manurhin kirjutas:
kolekoll kirjutas:
Manurhin kirjutas:Omaette lugu on magnetiga otsides muidugi see, et kunagi ei tea, mis sinna otsa võib jääda. Olen kuulnud, et isegi Emajões Tartu linnas olla üsna hulgaliselt igasuguseid sõjaaegseid lõhkemata mürtskärakaid sees.
Tartus Emajõest ilmselt mitte, sest seda on nii mitmeid kordi süvendatud, just linnas sees, aga väljaspool linna ilmselt küll, sealt võib igast prahti leida .. mulle jäi ka ükskord üks F1 magneti otsa, hirmroostetanud .. kõik sütik ja värk küljes .. tükk aega mõtlesin, et kas lasen koos magnetiga vee alla tagasi või mida teha .. lõpuks tegin nagu Toots tamasserirauaga püstoliga, sidusin selle roostejunni vaikselt traadiga puu külge, pikk nöör magnetile taha ja siis tõmbasin .. sain magneti ilusti kätte ja saatsin selle roostejunni tagasi järve.. kaladele rauarikast vett tootma .. Peale seda eriti ei tiku enam magnetit loopima veekogudes :)
Aiaiai :evil:. See jurakas oleks tulnud punase autoga poistele üle anda, kes oleks hoolitsenud selle eest, et granaat oleks hoopis maapinda rauafragmentidega rikastama hakanud. Kas Kukemetsa karjääris või kohapeal, see oleks juba n.ö. töö käigus selgunud. Sellel, kelle magneti otsa see nüüd järgmisena jääb, ei pruugi lugu nii õnnelikult lõppeda...
Aga mõned teemakohased pildid ka:
Pilt
Pilt
Pilt
http://englishrussia.com/2017/06/15/ano ... in-russia/

Muideks, mis Emajõe süvendamisse puutub, siis süvendatud on küllap vaid sadamakohtasid. Kivisilla varemed on ju siiani jõepõhjas, samuti olevat veel täiesti alles Kivisilla ehitamise aegse tammi jäänused, mille abil jõevesi teiselt poolt Holmi silla ehituskohast mööda juhiti. Olen kuulnud ka mingeid jutte mingist viimase sõja aegsest Saksa laeva põhjast kusagil Supilinna või Tähtvere all (?). No ja ise olen madala veeseisu ajal leidnud Sõbra tänavast veidi allavoolu Siili tn. otsa kohalt ühe 20L Wehrmachti kanistri jäänuse. Too paistis lihtsalt põhjast välja koos paari raudvaadi jäänustega ja mingi suure ja jämeda torujurakaga (mõne auriku korsten äkki). Sai sellest kolast kunagi siia foorumisse pildidki pandud.
Njahh, seoses selle punase massinaga .. kindlasti ka oleksin toimetanud nii, kui see kõik oleks toimunud kuskil suurema linna lähedal, kuna aga ühes issandast mahajäetud Lõuna Eesti pisikeste soojärvede juures, siis leidsin, et asjal pole jumet ja et keegi veel satuks magnetiga sinna ... on tõenäosus, küll kaduvväike :). Ma sattusin sinna, sest plaan oli kala urgitseda õngega ja kuna oli magnet olemas ja kala ei saanud, loopisin paar korda hoopis magnetit :). Aga see F1 oli umbes sama nagu viimasel pildil, kuid natsa hullemas seisus ..
Seda supika sakslase lugu olen kuulnud ka, samuti ka seda, et on kohvritega loobitud emajõkke, linnas, konfiskeeritud relvi, muidugi, mitte koos kohvritega, vaid kohvriga viidud ja siis laiali loobitud ja seda siis miilitsa ajal .. Samuti pidi üks saksa paadijäänus emajõe suudmes,Võrtsus, mida ka kohalikud tegelased ka kinnitavad, et miskit kribukrabu on, mis on võrke katki kiskunud .. aga need tõesti pidid olema jäänused. Kunagist, kui ikka päris naga olin, siis ikka nägin, kuidas süvendati / puhastati Emajõe lõiku endisest ujulast Tähtveres kuni peaaegu Anne kanali otsani, nii et kui palju miskit on jäänud sinna põhja, ei tea, kui oleks kuiv suvi, siis saaks udima minna magnetiga, aga kindlasti on ka oht, et magnet jääb risu sisse kinni, sest põhi ka oksi täis.
[url]https://lisad.ee[/url]
xawa
Liige
Postitusi: 380
Liitunud: 30 Okt, 2007 0:42
Kontakt:

Re: magnetiga kalastamas

Postitus Postitas xawa »

Hiinast sai tellitud 2 tk 40 euroga. Nädalaga olid kohal. Hakka või ise neid Eestis müüma.

Pilt
antlane
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03 Nov, 2018 20:53
Kontakt:

Re: Magnetiga otsimine

Postitus Postitas antlane »

Võib-olla keegi veel ei tea, siis on selline Eesti leht, kust saab osta erineva hoidejõuga magneteid- http://estmagnet.com/Hoidemagnetid . Ise ostsin 155kg hoidejõuga magneti, sõber ostis 81kg hoidejõuga. Käisime Pärnu jõel otsimas, kusjuures sõber tõmbas oma väikse magnetiga rohkem asju välja, kui mina oma suurega :D . Aga muidu tuli erinevaid asju välja: traati, naelu, kruve, armatuurraua juppe, pool soome kelku ja muid raua juppe. Suurema magneti korral kipub see kivide taha kinni jääma, aga selleks pannakse plast pudeli ülemine ots läbi nööri magneti peale.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline