Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas nolem »

Ühelt poolt mulle ei meeldi igasugune piiramine, eriti veel EL tasandil ja arvestades seda, et see ahistab peamiselt seaduskuulekaid inimesi. Terroristid ja kurjategijad kasutavad niikuinii valdavalt illegaalseid ja registreerimata relvi.
Teisalt, milleks peaks üks tsivilist "enese ja vara kaitseks" omama 30-lasulist poolautomaatset pikka püssi, kui ta just sportlaskmisega ei tegele. Ehk vt. eelmist lõiku.
et siis tsivilistil ei olegi õigust ennast 30-sega kaitsta, kui näiteks 10-15 a pärast ka eesti eu kalifaadi kubermangus neegrikarjad matšeetedega ringi jooksevad, ainult militaristid tohivad elada? et peab siis kodanik ikka kuskile alluvusahelaga käsukorras toimivasse organisse kuuluma? tuletame ajalugu meelde, kuidas 1940 a kaitseliidu militaristid oma torud ära andsid. sellisest suhtumisest lähtuvalt junkerid-merkelid oma lambakarja haldavadki!
näiteks ar-15-ga, erinevalt ebatäpsest püstolist, suudab end ka 45 kg koduperenaine pikemalt distantsilt, mida usa praktika pidevalt kinnitab, edukalt kaitsta!
ausalt, militaarnetist (kus kodanikel relvadest adekvaatne arusaam) sellist tsivilist-militarist suhtumist ei ootaks (või vastupidi, just ootaks?)
Sugga 21
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 15 Sept, 2011 20:40
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Sugga 21 »

Euroliidu totruseid vaadates on täitsa huvitav, miks selliseid asju tehakse? Kellegi mure oma töökoha pärast, asendustegevused, hirm kellegi või millegi ees.[/quote]

Mõnel mure hästi tasustatud töökoha parast,teisel fanaatiline usk,et just tema päästabki maailma? Eks seadusi täitvate kodanikega võidelda on ikka lihtsam,kui salarelvi müüvate tegelastega.Lähitulevikus ootab meid vist Inglismaa relvaseaduse variant.No ja edasi vibud,odad?
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas nolem »

1) kelle relv on regatud enne 13. juunit 2017. /neid vihmausse enam purki tagasi ei topi/; (Artikkel 7 lg 4a)
2) sportlased, kes on ametlikult tunnustatud föderatsiooni liikmed ning nende harjutamine/võistlustel osalemine on tõendatud. Teiste sõnadega oma matchpunktid pead ära tegama nagu praegugi, kui ei taha kvalifikatsiooni kaotada. (Artikkel 6 lg 6)
vastavalt direktiivile muutub b-klassi ak, ar poolauto sellest hetkest kui sa sellele üle 10-se salve alla paned kohe a-kategooria keelatud relvaks, ei oma tähtsust kunas sa selle soetasid.

b) lisatakse järgmine lõige:
„4a. Liikmesriigid võivad otsustada kinnitada, uuendada või pikendada A-klassi punktide 6, 7 või 8 alla
liigituvate tulirelvade lube tulirelvale, mis oli liigitatud B-klassi ning seaduslikult omandatud ja registreeritud enne
13. juunit 2017, tehes seda vastavalt käesolevas direktiivis sätestatud tingimustele. Samuti võivad liikmesriigid
lubada kõnealuseid tulirelvi omandada vastava loa saanud muudel isikutel kooskõlas käesoleva direktiiviga, nagu
seda on muudetud Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiviga (EL) 2017/853 (*)


3. Liikmesriigid tagavad, et luba omandada ja luba vallata B-klassi liigitatud tulirelva tunnistatakse kehtetuks, kui
ilmneb, et isik, kellele luba on antud, valdab laadimisseadet, mis sobib kinnitamiseks poolautomaatsetele kesktule
tulirelvadele või manuaalse süsteemiga ümberlaetavatele mitmelasulistele tulirelvadele, ning mis:
a) mahutavad rohkem kui 20 padrunit või
b) mahutavad pika tulirelva puhul rohkem kui 10 padrunit,
välja arvatud juhul, kui isikule on antud luba artikli 6 alusel või luba on artikli 7 lõike 4a alusel kinnitatud,
uuendatud või pikendatud


mina saan aru, et kui ostsid enne 13.06.17 ak, ar poolauto turvalisuse tagamiseks, siis seda sult ära ei võeta aga edaspidi on ta sul b-klassi relvana, millele sa ei või üle 10-st salve alla panna ja sa ei või ka omada üle 10-st salve sest siis kaotad automaatselt relvaloa. sama käib ka näiteks glocki püstolite kohta.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Asendustegevus, nagu akf Erast Ottomotorovitš Daimler ülal väga õigesti ütles. Bürokraatidel ja poliitikutel on palju lihtsam niisugust plära genereerida, kui mõne probleemi sisuliste põhjustega tegeleda.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

nolem kirjutas:et siis tsivilistil ei olegi õigust ennast 30-sega kaitsta, kui näiteks 10-15 a pärast ka eesti eu kalifaadi kubermangus neegrikarjad matšeetedega ringi jooksevad, ainult militaristid tohivad elada? et peab siis kodanik ikka kuskile alluvusahelaga käsukorras toimivasse organisse kuuluma? [...]
näiteks ar-15-ga, erinevalt ebatäpsest püstolist, suudab end ka 45 kg koduperenaine pikemalt distantsilt, mida usa praktika pidevalt kinnitab, edukalt kaitsta!
ausalt, militaarnetist (kus kodanikel relvadest adekvaatne arusaam) sellist tsivilist-militarist suhtumist ei ootaks (või vastupidi, just ootaks?)
Oehh. Mul ON muide AR ja ma olen viimane inimene, keda võiks süüdistada liigses eurolembuses või seaduse meeldimises.
Aga jätame minu personaalküsimuse kõrvale ja mõtleme veidi karistusseadustik §28/29 peale. Milline peaks olema see "vahetu rünne", mille tõrjumiseks on õigustatud just AR-i valik esmase enesekaitserelvana? Eeldusel, et meil kehtib endiselt rahuaeg, mitte sõjaseisukord.
Ok, ühe näite ma suutsin välja mõelda - kusagil seisab automaadiga relvastatud terrorist, kes tulistab huupi rahva pihta. Samas peab olema hea ja treenitud laskur, et sellises situatsioonis Sa oma AR-iga terroristi tõrjudes teiseks terroristiks ei muutu.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

nolem kirjutas:mina saan aru, et kui ostsid enne 13.06.17 ak, ar poolauto turvalisuse tagamiseks, siis seda sult ära ei võeta aga edaspidi on ta sul b-klassi relvana, millele sa ei või üle 10-st salve alla panna ja sa ei või ka omada üle 10-st salve sest siis kaotad automaatselt relvaloa. sama käib ka näiteks glocki püstolite kohta.
1) Kui see AR/AK on Sul turvalisuse tagamiseks, siis jah. Sporti võid ka pika salvega endiselt teha.

2) 33-ne Glocki salv on muidugi tore asi, aga seda on vaja tegelikult ainult üheks eesmärgiks - et full-autoks konverditud relvast kannataks rohkem kui üks sekund lasta. Sest igapäevaselt Sa selle monstrumiga ringi ei jaluta ju, varjatud kandmisel tolkneks see mantli alt välja nagu Budjonnõi mõõk.
Ok, tiirus laskmiseks võib ka põhjendada, et mugav, kui ei pea salve vahetama. Samas, kui kiiresti õppinud mees salve vahetab? Alla poole sekundi, eksole. IPSC-d ka 33-se salvega ei lase, kui siis ainult Openis. Aga seal on palju tähtsamaid asju, kui pikk salv.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Kuna ma kuulen juba tagaridadest rahulolematut nurinat, siis kommenteerin oma kommentaare.

1) Loomulikult on igasuguste piiramistega nii, nagu maksude tõstmisega - mis iganes tõuseb, see ka kõrgele jääb. Kõige halvem asi siinkohal ongi järk-järguline kõri kinni surumine ehk Overtoni aken (maakeeles - kuidas keeta elusat konna). Iga muutus üksi on piisavalt tühine, ei pigem kohaldutakse, selmet vastu sõdida ning nii saab järk-järgult pisikeste sammude haaval suuri asju muuta. Selle koha pealt tulebki alati lollide seaduste vastu sõdida, isegi, kui see ennast (veel) ei puuduta. Nõus.

2) Teine asi on kaine mõistus. Tehnofriigina mulle muidugi meeldiks, kui ma saaksin omada enese ja vara kaitseks näiteks haubitsat - eriti veel kaks tükki, teine teisele poole väravat, aga reaalselt võiks ju mõelda ka, kus on mõistlik piir, mida tsivilistid võiks vallata.

Mulle isiklikult ei meeldi väga see, kui mõned putinimeelsed vene keelt kõnelevad lasnamäelased on endale koju soetanud stiilis 6 x AK-d turvalisuse eesmärgil. (jah, sellised relvaomanikke on reaalselt olemas) Ma ei imestaks kui need on veel full-autoks ka ümber konverditud. Kas peaks vastu võidurelvastuma?
Ehk täna võime siiski kergendatult ohata - käsirelva salve 20-ne piirang puudutab reaalselt väga väheseid ja ei ole eluliselt oluline. Ehk need relvad on juba algselt disainitud <20 lasulisteks ja pikkade salvede näol on juba tegu sisuliselt konversiooniga.
AR-i salvedega on keerulisem lugu - kui Sul ON juhtumisi selline ja relv C-otstarbena (enese ja vara kaitseks) arvel. Kas sellepärast hakkad sportlaseks? Kõik oleneb, mis on Sinu eesmärk: reaalselt ennast ohtra moonaga kaitsta, korraga palju märki lasta (elik sporti teha) või hoopis võimeka relvaga oma peenist pikendada?
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

nolem kirjutas:
1) kelle relv on regatud enne 13. juunit 2017. /neid vihmausse enam purki tagasi ei topi/; (Artikkel 7 lg 4a)
2) sportlased, kes on ametlikult tunnustatud föderatsiooni liikmed ning nende harjutamine/võistlustel osalemine on tõendatud. Teiste sõnadega oma matchpunktid pead ära tegama nagu praegugi, kui ei taha kvalifikatsiooni kaotada. (Artikkel 6 lg 6)
vastavalt direktiivile muutub b-klassi ak, ar poolauto sellest hetkest kui sa sellele üle 10-se salve alla paned kohe a-kategooria keelatud relvaks, ei oma tähtsust kunas sa selle soetasid.

b) lisatakse järgmine lõige:
„4a. Liikmesriigid võivad otsustada kinnitada, uuendada või pikendada A-klassi punktide 6, 7 või 8 alla
liigituvate tulirelvade lube tulirelvale, mis oli liigitatud B-klassi ning seaduslikult omandatud ja registreeritud enne
13. juunit 2017, tehes seda vastavalt käesolevas direktiivis sätestatud tingimustele. Samuti võivad liikmesriigid
lubada kõnealuseid tulirelvi omandada vastava loa saanud muudel isikutel kooskõlas käesoleva direktiiviga, nagu
seda on muudetud Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiviga (EL) 2017/853 (*)


3. Liikmesriigid tagavad, et luba omandada ja luba vallata B-klassi liigitatud tulirelva tunnistatakse kehtetuks, kui
ilmneb, et isik, kellele luba on antud, valdab laadimisseadet, mis sobib kinnitamiseks poolautomaatsetele kesktule
tulirelvadele või manuaalse süsteemiga ümberlaetavatele mitmelasulistele tulirelvadele, ning mis:
a) mahutavad rohkem kui 20 padrunit või
b) mahutavad pika tulirelva puhul rohkem kui 10 padrunit,
välja arvatud juhul, kui isikule on antud luba artikli 6 alusel või luba on artikli 7 lõike 4a alusel kinnitatud,
uuendatud või pikendatud


mina saan aru, et kui ostsid enne 13.06.17 ak, ar poolauto turvalisuse tagamiseks, siis seda sult ära ei võeta aga edaspidi on ta sul b-klassi relvana, millele sa ei või üle 10-st salve alla panna ja sa ei või ka omada üle 10-st salve sest siis kaotad automaatselt relvaloa. sama käib ka näiteks glocki püstolite kohta.
Kas sõna laadimisseade tähendab eemaldatavat salve ja antud kontekstis sileraudne 14 padruniga laetav poolautomaat või pump ei kvalifitseeru sellesse valdkonda? Võin kinnnitada et laen sileraudse oluliselt kiiremini padruneid täis kui neid püssi/püstoli salve toppides? Ning eelis on veel see et laskmise vahepeal saan rahulikult padruneid juurde lükata ilma salve eemaldamata. Rääkimata sellest et iga keha piirkonda sattuv kuul põhjustab surmava vigastuse kui kasutada jahiks mõeldud padruneid.
Piirata salve mahtuvust on nagunii mõttetu. Esiteks võib just enesekaitse korral tekkida vajadus rohkema kui 10 lasu järel (näiteks juhtumisi kui sind mitu relvastatud isikut on oma kodus nurka ajanud ja pead võitlema kui rott, kuni abi tuleb) Tiirus (tavalises ja jahilaskmises) arvatavasti ei ole väga suure salve järel vajadust, need kes tegelevad taktikalise laskmisega võiks seda oma mätta otsast kommenteerida.

Ja tõsine terrorist või tavakriminaal leiab vajadusel nagunii võimaluse poolautomaat automaadiks teha või kohe automaat soetada ja salve mahtuvuse piirang ei häiri teda samamoodi.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Dr.Sci kirjutas:Kas sõna laadimisseade tähendab eemaldatavat salve ja antud kontekstis sileraudne 14 padruniga laetav poolautomaat või pump ei kvalifitseeru sellesse valdkonda?
Vahet pole, kas salv on eemaldatav või sisseehitatud relva osa:

"7. Kõik järgmised poolautomaatsed kesktule tulirelvad:
a) lühikesed tulirelvad, mis võimaldavad ilma ümberlaadimiseta tulistada rohkem kui 21 padrunit,
kui:
i) rohkem kui 20 padrunit mahutav laadimisseade on tulirelva osa või
ii) rohkem kui 20 padrunit mahutav vahetatav laadimisseade kinnitatakse tulirelvale;

b) pikad tulirelvad, mis võimaldavad ilma ümberlaadimiseta tulistada rohkem kui 11 padrunit, kui:
i) rohkem kui 10 padrunit mahutav laadimisseade on tulirelva osa; või
ii) rohkem kui 10 padrunit mahutav vahetatav laadimisseade kinnitatakse tulirelvale.
"

Dr.Sci kirjutas:Esiteks võib just enesekaitse korral tekkida vajadus rohkema kui 10 lasu järel (näiteks juhtumisi kui sind mitu relvastatud isikut on oma kodus nurka ajanud ja pead võitlema kui rott, kuni abi tuleb)
Kodus nurka aetud rott võitleb ilmselt käsirelvaga (<20 padrunit). Aga mitu padrunit salves võiks sellisel juhul piisav olla? Trummel 50 või 100 padruniga? Äkki kuulipilduja lint hoopis? Kas teine 19-ne varusalv (või isegi paar) ei kvalifitseeru?
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas nolem »

Overtoni aken[/url] (maakeeles - kuidas keeta elusat konna).

2) Teine asi on kaine mõistus. Tehnofriigina mulle muidugi meeldiks, kui ma saaksin omada enese ja vara kaitseks näiteks haubitsat - eriti veel kaks tükki, teine teisele poole väravat, aga reaalselt võiks ju mõelda ka, kus on mõistlik piir, mida tsivilistid võiks vallata.

Mulle isiklikult ei meeldi väga see, kui mõned putinimeelsed vene keelt kõnelevad lasnamäelased on endale koju soetanud stiilis 6 x AK-d turvalisuse eesmärgil. (jah, sellised relvaomanikke on reaalselt olemas) Ma ei imestaks kui need on veel full-autoks ka ümber konverditud. Kas peaks vastu võidurelvastuma?
Ehk täna võime siiski kergendatult ohata - käsirelva salve 20-ne piirang puudutab reaalselt väga väheseid ja ei ole eluliselt oluline. Ehk need relvad on juba algselt disainitud <20 lasulisteks ja pikkade salvede näol on juba tegu sisuliselt konversiooniga.
AR-i salvedega on keerulisem lugu - kui Sul ON juhtumisi selline ja relv C-otstarbena (enese ja vara kaitseks) arvel. Kas sellepärast hakkad sportlaseks? Kõik oleneb, mis on Sinu eesmärk: reaalselt ennast ohtra moonaga kaitsta, korraga palju märki lasta (elik sporti teha) või hoopis võimeka relvaga oma peenist pikendada?
bingo! just nimelt overtoni tehnoloogiat siin rakendatakse. see haubitsa jutt on juba demagoogia. ja no ikka see tsivilisti (loe: tsivilist- alama kasti olend, kes ei küündi valgustatud militaristi tasemele!?) jutt- kulla militarist, ütle mulle, mida sina teed hallis tsoonis olevas olukorras kui näiteks 15 a pärast neegrikarjad jooksevad mööda eestit, noad hammaste vahel- politsei, kaitsevägi- ja liit on alamehitatud, euroopas käivad kodusõjad, eriolukorda- ega sõjaseisukorda pole välja kuulutatud ja juba neljandat-viiendat-kuuendat korda kaitseministriks olev punasots sven mikser annab kaitseliidule korralduse relvad loovutada, et meie multikultuurseid külalisi aafrikast mitte ohustada eesti "ristikoerte ja kadakanatside" poolt. selleks ajaks on sedasama overtoni tehnoloogiat kasutades kodanikelt ka .177 õhupüssid ära korjatud. kas militarist läheb vastuollu käsuahelaga, loobub pagunitel olevatest täppidest, hüvedest ja varub kuivikuid kinnimaja jaoks? ei- nii nagu 40-l a viiakse kõik torud kuhu kästakse.

Lasnamäe laskeklubide jaoks on relvaseaduse muudatust vaja, see kuidas vaenuliku riigi kodanikele, topeltkodanikele ja hallipassimeestele riik relvalube jagab on naeruväärne- punasots 3. põlve kommunist a. anvelt on see kes venekeelset relvaeksamit praegu läbi surub- see kohalik seadusemuudatus tuleb 1. juulil, sealt saate varsti veel lisaks eurolollustele kohalikku lillaroosat udu lugeda.

miks mina, kui ma tahan nädalavahetusel lasketiirus oma seaduslikku relva lasta pean mingiks krdi sportlaseks hakkama!? kõige jaburam loogika mille kõik on omandanud ja korrutavad järele. ma käin ka 2 x nädalas oma tervise huvides rauda sikutamas, kas ma pean siis kulturistiks hakkama ja mingi krdi litsentsi tegema?

loogikavaba on veel see, et enesekaitse relva omamiseks on kõige rohkem piiranguid, samas kui see on kõige adekvaatsem põhjus relva omamiseks, sellega harjutamiseks ja laskeoskuse tõstmiseks, üldse! just spordi- ja jahirelva omamine liigitub hobi, lõbustuse ja vaba-aja sisustamise alla, milleks ei peaks mingeid erisoodustusi tegema. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=19225954

organi pikendamisest- kellel king pigistab.

hussein obaama üritas 8 a jooksul usa kodanikke, euroopa eeskujul, tasapisi relvitustama hakata- eepiline valearvestus, usas on 124 miljonit relvaomanikku kellel on üle 300 miljoni tulirelva. usa demokraatia garant ei ole mitte maailma võimekam sõjavägi, rahvuskaart ega politseijõud vaid tema relvastatud tsivilistidest kodanikkond ja 2. konstitutsiooniparandus.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

nolem kirjutas:ja no ikka see tsivilisti (loe: tsivilist- alama kasti olend, kes ei küündi valgustatud militaristi tasemele!?) jutt- kulla militarist, ütle mulle...
Ma EI ole muide militarist, vaid esindan siin täiesti tsivilisti poolt.
nolem kirjutas:...mida sina teed hallis tsoonis olevas olukorras kui näiteks 15 a pärast neegrikarjad jooksevad mööda eestit, noad hammaste vahel- politsei, kaitsevägi- ja liit on alamehitatud, euroopas käivad kodusõjad, eriolukorda- ega sõjaseisukorda pole välja kuulutatud ja juba neljandat-viiendat-kuuendat korda kaitseministriks olev punasots sven mikser annab kaitseliidule korralduse relvad loovutada, et meie multikultuurseid külalisi aafrikast mitte ohustada eesti "ristikoerte ja kadakanatside" poolt...
Tahad ausat vastust? Tõenäoliselt selleks ajaks, kui asi täpselt kirjeldatud olukorda eskaleerub, olen ma ammu siit jalga lasknud.
Kas Sa arvad, et sellises kirjeldatud olukorras (kodusõda immigrantide vastu tänaval, politsei ja armee on võimetud, samas valitsus annab käsu KL relvad kokku korjata), oleks lahenduseks rahva käes olevad AR/AK tüüpi enesekaitserelvad? Mismoodi nendega omakohut tegema hakataks?
nolem kirjutas:selleks ajaks on sedasama overtoni tehnoloogiat kasutades kodanikelt ka .177 õhupüssid ära korjatud.
Justnimelt.
nolem kirjutas:miks mina, kui ma tahan nädalavahetusel lasketiirus oma seaduslikku relva lasta pean mingiks krdi sportlaseks hakkama!? kõige jaburam loogika mille kõik on omandanud ja korrutavad järele. ma käin ka 2 x nädalas oma tervise huvides rauda sikutamas, kas ma pean siis kulturistiks hakkama ja mingi krdi litsentsi tegema?
Minu mõte oli tegelikult selles, et valdav enamus relvaomanikke ostab oma toru ära, paneb selle kappi ja käib sellega heal juhul kord pooles aastas tiirus täppi toksimas. Relva ohutust käsitlemisest teab ta niipalju (õigemini vähe), kui politsei eksamil nõuti, korrektsest lasketehnikast veel vähem. See kontingent ON potentsiaalselt ohtlik, kui mõned üksikud iseõppinud entusiastid välja arvata.

Näide elust enesest - just mõni aeg tagasi nägin ühel "enesekaitse käsirelvaga" stiilis kursusel paari tegelast, kes võtsid oma relva tiiru kogunemisel kabuurist välja ja vehkisid sellega inimeste vahel ringi. Kui instruktor sekkus, õigustasid et "ma ju ISE tean, et mu relv ei ole laetud". Aga teised ju ei tea seda, kurat võtaks. Pärast demonstreeriti põrandas ühte auku - see oli ka "laadimata" relvaga tehtud.

Tagasi tulles sinu vihatud "sportlaste" juurde. Küsimus ei ole ju spordis (sport on tegelikult saatanast, nagu hr. Surm tavatseb öelda), vaid selles, et need, kes teema vastu sügavamat huvi tunnevad ja regulaarselt tegelevad, formeeruvad niikuinii klubidesse. Alates sellest, et hulgi soodsamalt moona osta või harjutamas käia ja lõpetades sotsiaalse tegevusega. Just see seltskond on relva käsitlemises oluliselt teadlikum ja distiplineeritum.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas nolem »

Tagasi tulles sinu vihatud "sportlaste" juurde. Küsimus ei ole ju spordis (sport on tegelikult saatanast, nagu hr. Surm tavatseb öelda), vaid selles, et need, kes teema vastu sügavamat huvi tunnevad ja regulaarselt tegelevad, formeeruvad niikuinii klubidesse. Alates sellest, et hulgi soodsamalt moona osta või harjutamas käia ja lõpetades sotsiaalse tegevusega. Just see seltskond on relva käsitlemises oluliselt teadlikum ja distiplineeritum.
asi ei ole vihas- loomulikult on sportlane omas valdkonnas vastaval tasemel oma võimete tipus. ühiskonna seisukohalt on see aga marginaalne, oluline on aga näiteks: http://www.breitbart.com/big-government ... 5-percent/

et 215% relvakandmise tõusuga väheneb tapmiste arv 8 aastaga 14% ja mitte emigreerumine (kuhu!?) ei ole lahendus, vaid valimised, nii nagu maailma suurim demokraatia alles 6 kuud tagasi seda näitas...
wenerg
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 12 Mär, 2015 11:56
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas wenerg »

vtl kirjutas:
Mulle isiklikult ei meeldi väga see, kui mõned putinimeelsed vene keelt kõnelevad lasnamäelased on endale koju soetanud stiilis 6 x AK-d turvalisuse eesmärgil. (jah, sellised relvaomanikke on reaalselt olemas) Ma ei imestaks kui need on veel full-autoks ka ümber konverditud. Kas peaks vastu võidurelvastuma?
Ehk siis teiste sõnadega sa tahad seaduse piirangutega taltsutada kriminaale, kes "by definition" seadustest ja nendest tulenevatest piirangutest lugu ei pea. See on elementaarne loogikaviga mille vastu mingil arusaamatul põhjusel nii paljud eksivad.

Jah, see isik kes on endale full auto AK muretsenud omab seda edaspidi ka, ükskõiki mis need "uued" seadused ka ei ütleks, aga seadusekuulekal kodanikul võetakse see "võidurelvastumise" võimalus ära.
pan
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Nov, 2010 17:33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas pan »

Kas seda uut euroopa relvadirektiivi on vaja või ei,eks selle üle võib vaielda.Minu arvates võiks see kehtima hakata aga väikese täiendusega.Teatud kategooria inimeste (politseinikud,kaitseväelased,reservistid,kaitseliitlased jne.) relvalubadele peaks poolautomaatse(te) vintrelva(de) omamisel märkima sihtotstarbeks: Eesti Vabariigi kaitsmiseks...Eks igaüks mõtleb,kellede relvalubadele saaks vabariigi kaitsmise klauslit kirjutada ning praegu kehtivat relvaseadust võiks rahulikult muutmata jätta eelnimetatud relvaomanike kategooriate puhul.
viimasena laskja jääb ellu!
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas mutionu »

pan kirjutas:Kas seda uut euroopa relvadirektiivi on vaja või ei,eks selle üle võib vaielda.Minu arvates võiks see kehtima hakata aga väikese täiendusega.Teatud kategooria inimeste (politseinikud,kaitseväelased,reservistid,kaitseliitlased jne.) relvalubadele peaks poolautomaatse(te) vintrelva(de) omamisel märkima sihtotstarbeks: Eesti Vabariigi kaitsmiseks...Eks igaüks mõtleb,kellede relvalubadele saaks vabariigi kaitsmise klauslit kirjutada ning praegu kehtivat relvaseadust võiks rahulikult muutmata jätta eelnimetatud relvaomanike kategooriate puhul.
Mind isiklikult häirib, selliste seaduste juures, eelkõige see, et minnakse eraisiku vabaduste kallale. Ettekirjutused teemadel, millist relva võib omada, millise autoga võib sõita, millega võib ahju kütta, milliseid pirne peab kasutama jne jne, on, minu meelest, terve mõistuse vastased.
Isiklikult mina sooviks oma valikuid ise teha, mitte, et mulle need keegi ette kirjutaks. Muidu hakkab elu kalduma 1984 kanti, ka seal oli enamus oma eluga igati rahul, mis sest, et tegelikkus oli s*tt.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist