Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas nolem »

vtl kirjutas:Kokku 100. See on üks relvaeksami tõmbeküsimusi ("ja" vs. "või"). Jah, kui Sul on 4 erikaliibriga ja/või liiki relva, siis saadki stiilis 25 igaühele ning pead mõningaid padruneid poole karbi kaupa ostmas käima.
no vat, ei saa sa seaduse järgi siis midagi, seadus ütleb üheselt et:

(5) Füüsiline isik võib hoida laskemoona järgmistes kogustes:
1) kuni 100 püstoli- või revolvripadrunit;


on sul 4 eri liiki toru, enese ja vara kaitseks, aga moona saad hoida (hoiukohas) neist kahele.
ja samas:

6) kuni 1 kg püssirohtu iga tulirelva kohta, kuid kokku mitte üle 5 kg;
7) kuni 1000 sütikut.


et rohtu ja tonge võid hoida vastavas koguses aga ise laadida ei või... enese ja vara kaitseks! see seaduse praak kehtib tõenäoliselt 91 aastast (või millal iganes see esimene redaktsioon ilmus) alates ja mingi ametnike vandenõulik seisukoht ei lase seda parandada.

samas, tšekisti pika mantli all, võid oma vinti ja ka moona taskus või salvedega kaasas kanda... moona hoida hoiukohas aint ei või!
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Mudakoon »

http://maailm.postimees.ee/4161387/tseh ... -tulistada
Seadust oli ehk vaja laskjale-takistajale edasiste ebameeldivuste ärahoidmiseks? :dont_know:
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Manurhin »

Mudakoon kirjutas:http://maailm.postimees.ee/4161387/tseh ... -tulistada
Seadust oli ehk vaja laskjale-takistajale edasiste ebameeldivuste ärahoidmiseks? :dont_know:
Tšehhi relvaseadusega ma kursis pole, aga Eestis poleks relvaomanikul ju küll mingit juriidilist takistust terroristi või ka lihtsalt relvastatud päti pihta tuld anda. Või isegi relvastamata päti pihta, kes parasjagu ründab, kellest muidu jõud üle ei käiks ja kelle kätte relvaomaniku seaduslik relv muidu sattuda võiks.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Manurhin kirjutas:Tšehhi relvaseadusega ma kursis pole, aga Eestis poleks relvaomanikul ju küll mingit juriidilist takistust terroristi või ka lihtsalt relvastatud päti pihta tuld anda. Või isegi relvastamata päti pihta, kes parasjagu ründab, kellest muidu jõud üle ei käiks ja kelle kätte relvaomaniku seaduslik relv muidu sattuda võiks.
Tsiteerin ühte kommentaari (sama artikli kohta) oma FB seinalt

"Oht riiklikule julgeolekule on ilmselt laiem mõiste, kui hädakaitse.

Kindlasti on asjal ka mainekujunduslik aspekt - kui Lääne-Euroopa vaatab relvaomanikke parimal juhul kaastundliku pilguga kui imeliku hobiga veidrikke (ja halvimal juhul kui potentsiaalseid mõrtsukaid), siis tšehhid ütlesid praegu otse välja - me tunnustame teid, võite kriisolukorras olla lausa vajalikud.

Kuuldavasti plaanitakse seal ka viimase EU relvadirektiivi vastu Euroopa kohtusse minna
https://www.euractiv.com/section/centra ... t-attacks/"
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Seda on siin juba arutatud. Mul isiklikult on selles kontekstis raske ette kujutada julgeolekuohtu, millega ei kaasneks hädakaitse seisundit. Teatavasti mahub hädakaitse piiridesse nii enda kui teiste isikute õigushüvede vastu suunatud õigusvastase ründe tõrjumine.

Kindlasti ei anna see säte õigust tuld avada relvastamata riigikukutajate vastu, kes näiteks lendlehti levitavad, olgu nood siis riigi julgeolekule nii ohtlikud kui tahes.
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas cedric »

Euroopa Liit tugevdab kontrolli tulirelvade omandamise üle

https://www.siseministeerium.ee/et/uudi ... damise-ule
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kurjam »

cedric kirjutas:Euroopa Liit tugevdab kontrolli tulirelvade omandamise üle

https://www.siseministeerium.ee/et/uudi ... damise-ule
Mitte kõikjal ei lömitata http://uueduudised.ee/migratsioonikriis ... ioiguseks/
Ahf
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 09 Nov, 2011 17:22
Kontakt:

Füüsilise isiku relvaluba ja taotlused

Postitus Postitas Ahf »

Tervist.
Taotlen hetkel relvaluba ja kõik on hästi, käisin täna eksamil ja sain need sooritatud.
Aga koju tulles hakkasin mõtlema, et mis siis nüüd täpsemalt..

Kas ma pean nüüd relvasoetamiseks uuesti politseisse minema ja soetamisluba taotlema ?

Ma nüüd ei mäletagi enam, mille eest see 30 eurot oli, kui ma kõige esimese avalduse politseis kirjutasin, kui ma oma arstitõendid ja fotod viisin sinna ? Kas see oli Relvaloa taotluse 30 euri riigilõiv ?
Siis maksin veel 30 eurot Relvaeksami eest eks.

Aga kas nüüd peale eksameid pean veel 1 taotluse esitama ja 30 eurot maksma, et Soetamisluba saada ?

Par 35 lõige 2 ütleb ainult, et "Soetamisloa või relvaloa saamiseks on taotleja kohustatud esitama: hunnik asju"
Aga ma nüüd ei teagi, kas see esimene 30 eurot oli ainult relvaloa eest, või see sisaldas ja soetusluba ?
Tallinnas toimub kogu asjaajamine.

Tänan info eest :)
amarell
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 18 Dets, 2015 10:14
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas amarell »

cedric kirjutas:Euroopa Liit tugevdab kontrolli tulirelvade omandamise üle

https://www.siseministeerium.ee/et/uudi ... damise-ule
Okei, kui ma algul mõtlesin, et whatever, kosmeetiline piirang, siis nüüd saan aru, et kõik vintpüssid, mis on võimelised vastu võtma 10+ padrunilisi salvesid on no go. Ebanormaalne.
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Füüsilise isiku relvaluba ja taotlused

Postitus Postitas nolem »

Ahf kirjutas:Tervist.
Taotlen hetkel relvaluba ja kõik on hästi, käisin täna eksamil ja sain need sooritatud.
Aga koju tulles hakkasin mõtlema, et mis siis nüüd täpsemalt..

Kas ma pean nüüd relvasoetamiseks uuesti politseisse minema ja soetamisluba taotlema ?

Ma nüüd ei mäletagi enam, mille eest see 30 eurot oli, kui ma kõige esimese avalduse politseis kirjutasin, kui ma oma arstitõendid ja fotod viisin sinna ? Kas see oli Relvaloa taotluse 30 euri riigilõiv ?
Siis maksin veel 30 eurot Relvaeksami eest eks.

Aga kas nüüd peale eksameid pean veel 1 taotluse esitama ja 30 eurot maksma, et Soetamisluba saada ?

Par 35 lõige 2 ütleb ainult, et "Soetamisloa või relvaloa saamiseks on taotleja kohustatud esitama: hunnik asju"
Aga ma nüüd ei teagi, kas see esimene 30 eurot oli ainult relvaloa eest, või see sisaldas ja soetusluba ?
Tallinnas toimub kogu asjaajamine.

Tänan info eest :)
selle esimese 30-e eest saadki ühe relva, nii soetamise- kui ka relvaloa. mäletan, et ma soovisin kohe mitu toru osta ja pidin iga soetamisloa eest veel eraldi juurde maksma.
SuurPaksValevorst
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 30 Jaan, 2017 14:49
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas SuurPaksValevorst »

Just mõned nädalad tagasi sai mul see kupatus seljataha. Esimese 30 eest saab ikka ainult soetamisloa. Relvaloa eest peab veel 30 maksma. Võib-olla saab esimese eest ainult eksami, ei tea, ise kasutasin KL relvaluba, et politsei oma saada.
Quis, nisi nos?
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas nolem »

amarell kirjutas:
cedric kirjutas:Euroopa Liit tugevdab kontrolli tulirelvade omandamise üle

https://www.siseministeerium.ee/et/uudi ... damise-ule
Okei, kui ma algul mõtlesin, et whatever, kosmeetiline piirang, siis nüüd saan aru, et kõik vintpüssid, mis on võimelised vastu võtma 10+ padrunilisi salvesid on no go. Ebanormaalne.
seda sai siin kuu aega tagasi arutatud,

kommusaar:
"Inimesed, kes on relvasoetamisloa alusel omandanud poolautomaatse tulirelva, saavad muudatuste jõustumisel taotleda A-klassi tulirelvade käitlemiseks loa."
kas sellest tuleb nii aru saada, et enne 13.06.17 ostetud poolautole saab taotleda a-klassi loa formaalselt- lihtsustatud korras ja sellel võib siis olla vaid 10-ne salv?

"Ka need, kellele on hiljemalt 14. septembril 2018 antud kollektsioneerimisluba või kes on selleks ajaks vähemalt ühe aasta praktiseerinud täpsuslaskmist mõnes laskeklubis ning osalenud võistlustel, võivad loa taotleda."
ja need kes on peale 13.06.17 soetanud "kurja, nn black rifle" ak-ar poolauto peavad seda kas kollektsioneerima või aasta otsa klubis paugutama ja võistlema, saavad siis luba taotleda ning omada 30-st salve? ning peale 14.09.18 ei olegi enam euroopa liidus võimalik poolautomaatseid vintrelvi (isegi fikseeritud kabaga?) soetada!???

"Juba praegu puudutavad muudatused neid inimesi, kes on peale 13. juunit 2017 soetanud kokkupandava kabaga poolautomaatse tulirelva või poolautomaatseks ümber ehitatud tulirelva, sest nemad peavad relvad 14. septembriks 2018 ära andma. Seega soovitame inimestel neid tulirelvasid enam mitte soetada. Kokkupandava kabaga poolautomaatsed tulirelvad on liigitatud teistest ohtlikemaks, sest neid on võimalik lihtsasti varjatult kanda rahvarohketes kohtades, neil on suurem tulejõud ja need võimaldavad korraga lasta hulga padruneid üle 20-padrunilisest salvest."

mõõtsin just üle, ar-15 magpul moe kaba saab kokku lükata 85mm, see 85mm teebki siis seadusekuulekast kodanikust terroristi!!! samas igale ar-ile saab ju külge kruvida fikseeritud kaba, aga just nimelt ar tüüpi "evil black gun-i" brüssel obaama eeskujul ju keelata soovib!? ja mida tähendab "sest nemad peavad relvad 14. septembriks 2018 ära andma" kommussaar ütleb et peavad ära andma- lihtsalt niisama anna 2-3K hinnaga toru ära!

tuleb vist tšehhi keelt õppima ja kodakondsust taotlema hakata:
http://www.disneylandparis.com//tsehhid-raiumas-poh ... nda-relvi/
http://maailm.postimees.ee/4161387/tseh ... -tulistada
Ahf
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 09 Nov, 2011 17:22
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Ahf »

SuurPaksValevorst kirjutas:Just mõned nädalad tagasi sai mul see kupatus seljataha. Esimese 30 eest saab ikka ainult soetamisloa. Relvaloa eest peab veel 30 maksma. Võib-olla saab esimese eest ainult eksami, ei tea, ise kasutasin KL relvaluba, et politsei oma saada.
Tegelt siiski mitte, käisin täna kindluse mõttes uurimas.
Nagu nolem ees mainis, see esimene kord oligi soetus ja relvaluba mõlemad 30 euri taotlus.
Nüüd hetkel peale eksamit ootan oma e-maili, et võin soetusloale järgi minna ning siis koos relvaga politseisse minna ja siis registreerimise eest veel 30 euri maksta.
Ja siis on saaga selja taga :)
SuurPaksValevorst
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 30 Jaan, 2017 14:49
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas SuurPaksValevorst »

Ehk siis pead ikka 30 veel juurde maksma nagu ütlesin :D
Quis, nisi nos?
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

nolem kirjutas: seda sai siin kuu aega tagasi arutatud,

kommusaar:...
Nagu ma aru olen saanud, on tegu ikka sama vana teemaga, mida mingi hetk EL lehelt loetud ja arutatud.
Lihtsalt kohaliku pressika tegijad on asja veelgi segasemaks sõnastanud. Aga viide läheb ikka vanale EL direktiivile.

Peamiselt puudutab see neid inimesi, kes on endale ostnud "enese ja vara kaitseks" AR/AK stiilis poolautomaatse vintpüssi.
1) Need, kes ostsid selle enne EL direktiivi väljakuulutamist (13.06.2017), saavad luba säilitada ja pikendada.
2) Need, kes ostsid selle peale nimetatud kuupäeva, peavad selle võõrandama või kasutamisotstarvet muutma (nt. spordirelvana arvele võtma)
3) Suured salved (>10 pika püssi korral ja >20 lühikese käsirelva korral) on enesekaitserelvadel keelatud.
4) Sportlased (kes on rahvusvaheliselt akrediteeritud laskespordiorganisatsiooni liikmed ja kellel staazi üle 1 aasta), saavad (jällegi minu arusaamade järgi) endiselt soetada ja paugutada ülalnimetatud relvadest ja kasutada suuremaid salvesid.

Loodetavasti ei ole selle "kokkupandava kaba" all mõeldud reguleeritavat kaba (nagu AR-i Magpul), vaid pigem UZI stiilis pooleks murtavat. Aga mul tuleb kohe meelde California bänn, kus mehed pidid reguleeritavat kaba neediga fixima. Nii et mine sa tea...
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist